• Středa, 18. říjen 2017
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Autoři

- John Bok -

- John Bok -

český politický aktivista, předseda spolku Šalamoun, který se angažuje v případech, kdy je podezření na chybné vyšetřování nebo rozhodování soudní moci. Podepsal Chartu 77, v 70. a 80. letech jej sledovala a perzekvovala Státní bezpečnost kvůli jeho politickým názorům, musel pracovat v dělnických profesích. V listopadu a prosinci 1989 vedl ochranku Václava Havla. Po Sametové revoluci tři roky pracoval v Úřadu pro ochranu ústavy a demokracie a FBIS. Byl též neplaceným členem Výboru proti mučení a jinému nelidskému zacházení při Radě vlády pro lidská práva a neplaceným členem poradního sboru generálního ředitele Vězeňské služby ČR generála Kuly.
- Ivo Bubeník -

- Ivo Bubeník -

Ročník 1947. Střední vzdělání. Nyní v penzi. Zajímá se o politiku i ekonomiku. Do roku 89 nestraník. Žije a pracuje od r.1970 ve Zlíně, aktivně sportoval. Uznává švýcarskou přímou demokracii. Publikoval (Ekonom, Rovnost, MFD, Nedělní Hlasatel, Blisty) několik svých názorů.
- Rajko Doleček -

- Rajko Doleček -

český lékař česko-srbského původu, profesor zaměstnaný ve Fakultní nemocnici Ostrava. Je autorem více než 200 odborných publikací, popularizoval endokrinologii, diabetologii, zdravou výživu a dietologii, zejména v televizi a v populárně naučných knižních publikacích. Politicky a společensky aktivně obhajuje pozice srbského národa.