• Pondělí, 25. březen 2019
  • Svátek má Rukojmí Marián

Jaromír Bradávka

“Adiós, Guaidó!” Mexické noviny “La Jornada” vyniesli ortieľ nad neofašistickou a koloniálnou politikou USA voči Venezuele

“Adiós, Guaidó!” Mexické noviny “La Jornada” vyniesli ortieľ nad neofašistickou a koloniálnou politikou USA voči Venezuele

Popredný mexický denník „La Jornada“ zverejnil komentár k fiasku brutálnej agresie, prostredníctvom ktorej sa americkí neofašisti – Trump, Pence, Bolton, Pompeo, Rubio a Abrams pokúsili zosadiť legitímneho venezuelského prezidenta Nicolása Madura a na jeho miesto dosadiť samozvaného klauna Juana Guaidó

...Celý článek
Není okupace jako okupace.

Není okupace jako okupace.

Uplynulo půl roku a máme tady další kulaté výročí okupace. Tentokrát opravdové, se všemi průvodními jevy. Nejsem její pamětník, zažil jsem jen rok 1968, ale moji rodiče prožili dětství v protektorátu a moji prarodiče zažili první světovou válku, první republiku, nástup Hitlera a Henleina k moci a samozřejmě Mnichov, nacistickou okupaci, heydrichiádu a osvobození v r. 1945. Mohu tedy s klidným svědomím položit vedle sebe jejich zážitky z té doby s těmi z období po r.1968. Srovnávat se však nedají, neboť jejich jediným společným jmenovatelem je vpád a přítomnost cizích armád na území Československa. Tím jakákoliv podobnost končí.

 
...Celý článek
Citáty, ohlasy a komentáře... (únor)

Citáty, ohlasy a komentáře... (únor)

Nový trend v české (a pražské) politice: Na zahrádku trpaslíka, do sněmovny (zastupitelstva) Piráta. 

K Babišově chvále výsledků vlády za r. 2018: Životní úroveň se nám zvýšila natolik, že na ni už téměř nikdo nedosáhne.....(Jiří Přibyl)

 
...Celý článek
Citáty, ohlasy a komentáře... (leden)

Citáty, ohlasy a komentáře... (leden)

Jaký bude rok 2019? Evropané, slyšíte šustění lopat? To muslimové vám kopou hrob!

Francie – neblahý předvoj Evropy

Francie v průběhu historie nejednou vystupovala jako přední pěvec evropského chóru. Vznikla jako první pravoslavně-katolické království na troskách západní Římské říše. Francouzi iniciovali křížové výpravy a francouzské rytířstvo se stalo jejich hlavním účastníkem. Ve Francii se zrodila nejradikálnější větev protestantismu – kalvinismus. Francie byla také rodištěm osvícenství a krvavé revoluce, která následovala a sloužila jako etalon pro všechny následující revoluce. Po té francouzská kultura jako první v Evropě „rozkvetla“ dekadencí. A nakonec Francie slibuje, že se v nedaleké budoucnosti stane první muslimskou zemí v západní Evropě. Za ní budou nevyhnutelně následovat ostatní země.

 
...Celý článek
Hledá se Sámo.  Motto: A tak nám znovu vzniká francká říše. Okolní národy, třeste se! (Miroslav Macek)

Hledá se Sámo. Motto: A tak nám znovu vzniká francká říše. Okolní národy, třeste se! (Miroslav Macek)

Odcházející německá spolková kancléřka a propadající se francouzský prezident podepsali 22. ledna 2019 tajnou dohodu o nové úrovni spolupráce Německa a Francie. Podle dostupných informací o této smlouvě nebyly dopředu informovány ani Bundestag ani Národní shromáždění. Jejím obsahem jsou zejména úzká spolupráce v ekonomické, bezpečnostní a imigrační oblasti, včetně vzniku společných poradních i výkonných orgánů. Vypadá to, že byl zařazen nejrychlejší stupeň vícerychlostní Evropy.

...Celý článek
Nejen Huawei ale i cirkus.

Nejen Huawei ale i cirkus.

Na svém prvním letošním zasedání se vláda kromě problému s mobilními sítěmi firmy Huawei zabývala i vystoupením Čínského národního cirkusu v České republice v r. 2019. Podle důvěrné zprávy britské MI6 představuje tento soubor a jeho vystupování v Evropě zvýšené bezpečnostní riziko pro všechny státy Evropské unie a členy NATO. Z analýzy britské královské anatomické společnosti totiž vyplývá, že žádný Evropan nedokáže nacvičit a provádět takové artistické sestavy, jaké předvádějí drobní a mrštní Asiaté ve svých vystoupeních.

...Celý článek
Prosincové ozvěny z internetu

Prosincové ozvěny z internetu

Nové heslo příznivců imigrace: KDO NEPERE BÍLÉ PRÁDLO S BAREVNÝM, JE RASISTA!

Upozornění pro všechny, kdo připravují rusko-ukrajinskou válku: Ruská vojenská technika špatně brzdí – naposledy se zastavili až v Berlíně. Nepřejte si vědět, kam dojedou příště!

 

...Celý článek
Listopadové ozvěny z internetu

Listopadové ozvěny z internetu

Tako co, pane režisére Hřebejku, kdo jsou větší prasata: ti, co volí politiky, kterým věří (a pak s nimi „táhnou na Hrad“ a do Strakovky) nebo ti, kdo vyhazují do koše pietní věnce a kytice od těchto demokraticky zvolených politiků??

...Celý článek
K 100. výročí vzniku Československé republiky.

K 100. výročí vzniku Československé republiky.

Když lidé chtěli, aby v říše vzkvétala a zářila v ní ctnost, museli napřed uspořádat stát. Když chtěli uspořádat stát, museli napřed vnést pořádek do svých domácností. Když chtěli vnést pořádek do svých domácností, museli nejprve zdokonalit sebe. Když chtěli zdokonalit sebe, napravovali nejdříve svá srdce. Když chtěli napravit svá srdce, starali se nejdříve o pravdivost svých myšlenek. Když chtěli dosáhnout pravdivosti svých myšlenek, museli rozšířit své vědění.“

Konfucius

...Celý článek
Konec oligarchy?

Konec oligarchy?

Je to megapodraz, reagoval naštvaný Babiš na vyšachování ANO v Brně

Obejití vítězného hnutí ANO v Brně, kde se na koalici dohodla ODS s lidovci, Piráty a ČSSD, označil premiér a lídr ANO Andrej Babiš za megapodraz a návrat kmotrů.

...Celý článek
Ze světa exekucí: Dopis předsedovi vlády, ministru spravedlnosti a všem poslancům a senátorům:

Ze světa exekucí: Dopis předsedovi vlády, ministru spravedlnosti a všem poslancům a senátorům:

Pane předsedo vlády, pane ministře spravedlnosti, páni poslanci a senátoři:

 

obracím se na Vás s žádostí o pomoc při řešení těžké životní situace. Celý život jsem poctivě pracovala a celý život poctivě platila daně, takže nikomu nic nedlužím. Když jsem po úrazu dostala částečný (!) invalidní důchod, odstěhovala jsem se na chalupu na venkově, kde je pro mě snazší život, a když jsem po letech zdravotních, lékařských a finančních peripetií konečně dosáhla důchodového věku, tak místo zaslouženého odpočinku musím řešit jeden z mnoha problémů českého Absurdistánu. Tady je můj příběh:

...Celý článek
Srpnové ozvěny z internetu

Srpnové ozvěny z internetu

Proč je letos v Evropě takové horko a sucho? Imigranti si sebou přinesli své podnebí...

Globalizace je mrtvý kůň, kterého evropští politici bičují k rychlejšímu běhu, ale ten se už nikdy nepostaví na nohy. (prof. Milan Zelený, ekonom)

...Celý článek
Červencové ozvěny z internetu

Červencové ozvěny z internetu

„Nejmocnější je ten člověk, který ovládl sebe." (Seneca)
Co říkáte názoru, že Evropská unie zanikne pod náporem migrantů stejně jako zanikla Říše římská pod náporem barbarů?

„Dějiny se nikdy neopakují, ale někdy se rýmují". (Mark Twain)

...Celý článek
Čtení na prázdniny: Pohádka o české zemi a zlých komunistech.

Čtení na prázdniny: Pohádka o české zemi a zlých komunistech.

Bylo – nebylo, uprostřed jednoho kontinentu se rozkládala malá, ale krásná země. Ze všech stran byla obklopena horami a jen na několika místech se do ní dalo projít údolím velkých řek. Žili zde přátelští a pohostinní lidé se všemi dobrými i špatnými lidskými vlastnostmi. Přišli sem před mnoha staletími pod vedením svého stařešiny, a protože se jim země zalíbila, nazvali ji jeho jménem.

...Celý článek
Uf, to byla dřina!

Uf, to byla dřina!

Tak máme konečně novou vládu. Však taky bylo načase, vždyť od voleb uplynulo více než 8 měsíců!

Andrej Babiš při jejím skládání předvedl řadu kotrmelců – od námluv s ODS, přes SPD a KSČM k sociální demokracii, pak zpátky k SPD a po upozornění mama Merkel že „takhle ne“ opět k ČSSD, tentokrát s odevzdáním vnitra, zahraničí a práce a sociálních věcí. Mezitím odvelení části armády do Pobaltí k ochraně menšinových Rusů před pobratimy, podpis marakéšské deklarace, schválení Istanbulské úmluvy a Dublinu IV, pokračující výstavba obří továrny na hnojiva v Deutschlandu, spanilé jízdy do krajů a sliby, sliby a zase sliby občanům všech barev, vyznání, pracovního i nepracovního zařazení a dluhového zatížení.

...Celý článek