• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Jaromír Bradávka

Zemský škůdce Pavel Rychetský

Zemský škůdce Pavel Rychetský

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský o sobě letos zase začíná dávat vědět. Nejprve to byl rozhovor na Novinkách a nyní se objevila informace, že už má dostatek hlasů  soudců z pléna Ústavního soudu, aby mohl změnit pravidla voleb do parlamentu v říjnu letošního roku.

...Celý článek
Pět článků.

Pět článků.

Dobrý den, vážení čtenáři a spoluobčané.

Před týdnem jsem vám přál vše nejlepší do nového roku a současně apeloval, abychom se všichni společně probudili, spojili a začali se bránit nastupující totalitě, skutečné totalitě, totalitě horší, než byla ta v letech 1939 – 45, kterou už mnoho lidí nepamatuje.

Uplynul týden a její obrysy jsou natolik zřetelné, že už to žádné řeči o konspiracích nepřekryjí. Je tu však oproti německé okupaci jeden podstatný a důležitý rozdíl:

Kontrolu občanů nebude provádět stát, ale soukromé subjekty. Jedná se o další etapu privatizace státních pravomocí a kompetencí do soukromé sféry, která začala zřízením soukromých exekutorů a pokračovala vznikem soukromých médií, věznic, policií, armád, zpravodajských agentur, atd.

 

 

...Celý článek
Novoroční přání.

Novoroční přání.

LIDÉ,

probuďte se konečně a začněte sdílet, spojovat se, spolupracovat, organizovat se a prosazovat SVÉ společné ZÁJMY. Zapomeňte na osobní nevraživosti, nezabývejte se malichernostmi a řešte zásadní a systémové věci. Náznak zde byl na jaře, oprašte tu solidaritu a pusťte se do toho. Lhostejno, zda přes Kulatý stůl, v politické straně, místním spolku či jakkoliv jinak. Začněte pracovat pro svou Rodinu, pro svou Obec, pro svou Vlast.

Neseďte se založenýma rukama a hlavně NEČEKEJTE na někoho, kdo NEPŘIJDE!

...Celý článek
Zpolitizovaná věda a její důsledky.

Zpolitizovaná věda a její důsledky.

Úvod.

O koronaviru se toho za uplynulý rok řeklo a napsalo mnoho. O jeho vzniku, původu, působení, následcích i ochraně proti němu. Ne vše bylo pravdivé, ne vše bylo nepravdivé. Podívejme se na aktuální problém světového zdravotnictví pohledem historie a budoucnosti světa jako celku.

...Celý článek
 Mozaika se skládá...

Mozaika se skládá...

Celý svět čeká na výsledek amerických prezidentských voleb. Proč?  Někteří si myslí, že J. Biden bude přívětivější a vstřícnější prezident (než D. Trump). Jiní zase očekávají, že zachová vedoucí úlohu USA ve světě, kterou Trump výrazně oslabil. Další naopak očekávají, že D. Trump (pokud znovu usedne v Bílém domě) dokončí své dílo a splní i sliby, na které ještě nedošlo.

...Celý článek
Obnovíme Československo?

Obnovíme Československo?

Čas od času se v článcích na různých serverech a v internetových diskuzích objeví téma Československo a možnosti jeho obnovení. Důvody jdou různé – u části zejména starší generace jde o jistou nostalgii za společným státem, v němž „všechno fungovalo“ a „všechno bylo jasné“, část lidí si myslí, že společný (a tím i větší) stát bude lépe odolávat v ostré mezinárodní a mezistátní politické, ekonomické, vojenské i kulturní konkurenci, a další se domnívají, že rozdělení Československa na konci r. 1992 bylo protiústavní, proti vůli většiny obyvatel a nemělo by platit. Řada lidí si také myslí, že po očekávaném rozpadu EU bychom se prostě měli vrátit k osvědčenému státu, který za sebou měl 75 let úspěšné historie, což není málo.

...Celý článek
 Povolební ohlédnutí: favoritka Mirka.

Povolební ohlédnutí: favoritka Mirka.

Přečetl jsem si na internetu několik článků vyjadřujících se k vítězství paní Miroslavy Němcové v senátních volbách. Je v nich připomenut její životopis, její názory, její postoje k různým událostem nejen v politice za posledních 30 let a v diskuzích hlavně její dlouhodobá nenávist vůči prezidentu Zemanovi a následně vůči A. Babišovi. Také jsou zmíněny její vystoupení v médiích, řečnické schopnosti a znalosti nejrůznějších problémů minulosti i současnosti včetně návrhů na jejich řešení. Čtenář si tak může udělat o nové senátorce docela dobrý obrázek.

 

...Celý článek
Kdo bude lídrem levice v parlamentních volbách 2021?

Kdo bude lídrem levice v parlamentních volbách 2021?

Zdecimovaná česká levice potřebuje nutně lídra a tím se musí stát ČSSD.


Pod tímto titulkem vyšel 11. října na Prvních zprávách článek bývalého jihomoravského hejtmana Michala Haška.

Autor v něm komentuje výsledek krajských a senátních voleb pro ČSSD, hodnotí jejich výsledky, současný stav a vyhlídky ČSSD v budoucích volbách a nastiňuje nutnost změnit sociálně-demokratickou politiku, ovšem pouze kosmeticky a se současným vedením v čele. 
Celý článek zde: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zdecimovana-ceska-levice-potrebuje-nutne-lidra-a-tim-se-musi-stat-cssd/

...Celý článek
Vyžeňte Prymulu – a hodně rychle!

Vyžeňte Prymulu – a hodně rychle!

Říká se, že nové koště dobře mete. V případě nového ministra zdravotnictví prof. plk. Prymuly to platí stoprocentně. Za pár dní, co je ve funkci, stihl rozjet řadu akcí na omezení „koronavirové pandemie“ v ČR a vymýšlí a připravuje stále nová a nová opatření. Naposledy úplné uzavření ekonomiky, zákaz vycházení do vzdálenosti x – y m od domova, systém bonusů pro ty, kdo se nechají dobrovolně očkovat „jeho“ vakcínou, a plejádu omezujících opatření pro ty, kdo odmítnou. Suma sumárum – začátek diktatury jako vyšitý.

...Celý článek
Střípky a útržky (září)

Střípky a útržky (září)

Je suis Vystrčil aneb ještě větší blbec, než jsme čekali...

„Já jsem Tchajwanec,“ prohlásil Vystrčil čínsky v tchajwanském parlamentu a dodal:

„Je povinností každého demokrata podporovat všechny, kteří hájí demokratické principy.“

Proč s tímhle proslovem nejel do Katalánska??? Nebo na Donbas? A pojede do Skotska, až se začne trhat od Británie?

...Celý článek
CO2 – démon nebo spasitel?

CO2 – démon nebo spasitel?

O kysličníku uhličitém toho bylo napsáno tolik, že to nikdo nespočítá. Svým způsobem se stal fenoménem a ikonou naší doby. Nebylo tomu tak ale vždy. CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa, někdy na počátku 90. let minulého století. Předtím to byla lidská práva, dnes je to LGBT, povinné očkování proti koronaviru a řada dalších témat. CO2 však zůstává – New Green Deal je toho důkazem. Plně to zapadá do konceptu politizace jakéhokoliv tématu – vědy nevyjímaje – pokud se to světovým elitám hodí jako prostředek pro dosažení jejich cílů.

 

...Celý článek
Malá podzimní předpověď.

Malá podzimní předpověď.

Před několika lety (přesněji v září 2016) jsem v úzkém kruhu svých přátel pronesl tuto větu: „Listopadové prezidentské volby vyhraje Donald Trump.“

Na otázku, proč si to myslím, jsem tehdy odpověděl:

„Američané (ti opravdoví) nepřipustí další experiment v podobě ženy – prezidentky.“ A tak to také dopadlo.

...Celý článek