• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

Jaromír Bradávka

Opatření k podpoře české ekonomiky a obnovení státní suverenity České republiky po skončení „pandemie koronaviru“ v r. 2022.

Opatření k podpoře české ekonomiky a obnovení státní suverenity České republiky po skončení „pandemie koronaviru“ v r. 2022.

Vážený pane premiére,

přeji vám mnoho zdraví a úspěchů v novém roce.

Ve svém novoročním projevu jste uvedl, že nás čeká těžký rok. Dovolím si Vám předestřít několik opatření, jak tento (a příští) rok ulehčit občanům (i firmám), kterým chcete vládnout, a jak zlepšit ekonomické a společenské postavení České republiky v současné turbulentní době.

...Celý článek
O restauracích.

O restauracích.

Tento článek nebude o jídle, pití a zábavě, ale – jak jinak – o politice. 

Restaurace, kterou běžně známe, je místo, kam se lidé chodí najíst, napít, pobavit se, popovídat s přáteli, uzavřít obchod nebo sbalit holku.

Restaurace (z francouzského restauration) v původním významu znamená obnovení, návrat do původního stavu. První zájezdní hostince na obchodních stezkách vznikaly právě z tohoto důvodu, aby unaveným pocestným poskytly odpočinek, stravu, případně spánek, čili aby jim umožnily obnovit síly na další cestu.

...Celý článek
Vážený pane prezidente,

Vážený pane prezidente,

vzhledem k současné situaci jsem nucen se na Vás obrátit přímo a požádat Vás o nápravu. Vláda schválila opatření, podle kterých nebudou platit žádné testy před návštěvou sportovních a kulturních akcí, restaurací a služeb jako například kadeřnictví. Do všech těchto zařízení budou mít přístup pouze lidé očkovaní a lidé, kteří prodělali covid-19. Testy jsou pro tyto účely prohlášeny za neprůkazné a nedostačující.

...Celý článek
Jak prezident Miloš Zeman sestavil novou vládu.

Jak prezident Miloš Zeman sestavil novou vládu.

Tisková zpráva:

V pondělí 8. listopadu byl prezident Miloš Zeman propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice do domácího ošetřování. Odpoledne za ním na zámek v Lánech přijel premiér Babiš a předal mu demisi své vlády. Prezident pověřil jeho kabinet řízením státu do doby, než bude jmenovaná nová vláda, vzešlá z říjnových parlamentních voleb. Na úterý 9. listopadu pozval prezident na jednání o nové vládě pět představitelů koaličních stran, které disponují většinou poslanců v nové sněmovně.

...Celý článek
Neznalost zákona občana neomlouvá – a politiky už vůbec ne!  (krátký dovětek k právním sporům kolem koalic)

Neznalost zákona občana neomlouvá – a politiky už vůbec ne! (krátký dovětek k právním sporům kolem koalic)

V euforii nad „velkým vítězstvím“ opozičních uskupení nad oligarchou politikům uniklo několik zdánlivě drobných, ale z ústavně-právního pohledu důležitých skutečností:

Článek 5 Ústavy ČR:

Politický systém je založen na svobodném a dobrovolném vzniku a volné soutěži politických stran respektujících základní demokratické principy a odmítajících násilí jako prostředek k prosazování svých zájmů.

...Celý článek
Fialové Pyrrhovo vítězství.

Fialové Pyrrhovo vítězství.

„Tak nám vyhnali Andyho ze Strakovky“, postěžovala si důchodkyně Millerová sousedovi Novákovi. „Kdo nám teď bude přidávat na důchodech?“ „To nevím, ale profesor to nebude,“ odtušil Josef Novák, který pamatoval všechny důchodové „reformy“ za posledních 30 let. „To víte, bude to zase jako za Pátka, ehm Sobotky,“ opravil se. „Přidají nám měsíčně 28 korun a ještě budou vykládat, jak jsou ti důchodci pro státní rozpočet zatěžující“, dodal uvědoměle.

...Celý článek
Výzva voličům

Výzva voličům

Jako před každými volbami, opět se začínají objevovat nářky, dotazy a bezradnost nad tím, koho volit. Lidé nechtějí A. Babiše, ale vskrytu se obávají Pirátů. Nechtějí Kalouskovy pohrobky, ani profláknutou ODS, ale nepřipouštějí si možnost volit komunisty. A nechtějí ani T. Okamuru, protože jsou (skrytí) rasisté, ač si to nikdy nepřiznají.

...Celý článek
Střípky a útržky (září 2021)

Střípky a útržky (září 2021)

Eurípidés ze Salamíny zhruba před dvěma a půl tisíci lety napsal: „Nesmět říkat, co si myslím, je údělem otroků.“ A já dnes dodávám, že tento soud rozhodne, zda vykročíme směrem k otroctví, nebo směrem ke svobodě. (Walter Kraft v závěrečné řeči, kterou mu soud nedovolil   přednést!!)

...Celý článek
Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku nebo párty, zkrátka všude. Odpověď je zdánlivě jednoduchá: Volím toho, komu věřím. Při bližším pohledu to však tak jednoduché není. Naprostá většina politických stran a jejich představitelů má totiž více či méně másla na hlavě a řadu politických a legislativních hříchů. Od neplnění předvolebních slibů přes přijímání zákonů a opatření, o kterých se před volbami nemluvilo až po zjevné skandály a průšvihy stranických bosů, poslanců a ministrů.

 

...Celý článek
Souboj vabank:  Babiš versus Koudelka (zatím)  0 : 1.

Souboj vabank: Babiš versus Koudelka (zatím) 0 : 1.

V rozhovoru pro Parlamentní listy prezident Miloš Zeman mimo jiné uvedl: „Důležité je, aby BIS skutečně plnila svoji funkci, jakou má definovanou zákonem, takže například odhalovala vážnou ekonomickou kriminalitu, a na druhé straně aby nefízlovala ústavní činitele.  ……  Je potřeba k tomu dodat, že toto fízlování může vést i k vydíratelnosti některých činitelů, mezi něž se nepočítám.“

...Celý článek
Dopis ministrovi zdravotnictví.

Dopis ministrovi zdravotnictví.

Nevážený pane Adame Vojtěchu,

stará moudrost říká: „Nevstoupíš podruhé do téže řeky.“  Vy jste se jí neřídil, ale přesto to není táž řeka, ze které vás svého času „vyštvali.“ Vzpomínáte? „Nebuďte slušnej. Řekněte to jméno.!“ … Nebudu spekulovat, proč jste lháři, podrazákovi a chaotikovi  znovu kývnul na funkci ministra zdravotnictví, pro kterou nemáte žádné kvalifikační ani morální předpoklady, a opět se po krk ponořil do smrdutého bahna současné české politiky. A nebudu Vás ani litovat, až si podruhé budete balit kufry…

...Celý článek
Poznámky a postřehy z internetu (červenec 2021)

Poznámky a postřehy z internetu (červenec 2021)

Tak jsme konečně (po 20 letech) zvítězili?

Česká armáda se stahuje (spolu s Američany) z Afghánistánu!

Jak ten čas běží – jednou jsme v Afghánistanu s rusákama proti straně, kterou amíci horlivě podporuji jako hrdinné bojovníky za svobodu, a uplyne pár let a mydlíme ty samé bojovníky společně s amíky jako největší teroristy na světě…

Je fakt, že podruhé je to alespoň za pořádný peníz (??)…  (Erik Best, novinář)

...Celý článek
Čtení na prázdniny:  Romeo, Julie a tma podruhé.

Čtení na prázdniny: Romeo, Julie a tma podruhé.

Podivný školní rok skončil. Přestože posledních pár týdnů Roman opět chodil do školy jako dřív, měl nejasný pocit, že něco je špatně.

„Tak ahoj po prázdninách,“ loučili se studenti před školou. „Ahoj, ahoj.“ „My letíme příští týden do Chorvatska,“ chlubil se Milan. „A my do Itálie,“ překřikovala ho Jana. „Romane, ty letos nikam nepojedeš?“ zeptal se Petr mladíka v bílém tričku. „Ne, otec není zdravý.“ „Tak s námi pojeď aspoň na čundr,“ lákali ho Honza, Pavel, Eva a Draha. Roman zavrtěl hlavou. „Potřebuji si vyčistit hlavu a odpočinout si od lidí,“ odmítl lákavou nabídku.  „Doufám, že si konečně najdeš holku,“ pošťouchla ho Mirka. Pokukovala po něm už pár týdnů, ale on se necítil na to, aby chodil se spolužačkou. „Až napřesrok. To už budu mít po maturitě a budu vědět, jak na to,“ odbyl ji s úsměvem. „Tak ahoj,“ rozloučil se.

...Celý článek
Čtení na prázdniny:  2022:  Útěk z Covidlandu (pohádka z blízké budoucnosti)

Čtení na prázdniny: 2022: Útěk z Covidlandu (pohádka z blízké budoucnosti)

Den začal jako každý jiný. Muži odešli do práce, ženy na nákupy a děti usedly doma k počítačům místo ve škole. Nic nenasvědčovalo tomu, že jejich život se změní. V poledne zazvonil na stole vedoucího pošty telefon. „Prosím,“ ohlásil se. „Jardo, průšvih.“ „Co se stalo?“ „Příští týden dostanu nový autobus.“ „A ten starý?“ „Musím vrátit.“ „Odkud voláš?“ „Z depa. Byl jsem na výměně oleje, potkal jsem hlavního technika a ten mi sdělil tu radostnou novinu.“ „Klid, večer to probereme,“ odvětil Jarda a zavěsil. Pak vytočil nové číslo. „Horáček,“ ozvalo se ve sluchátku. „Jožko, zastav se večer u mě, musíme něco probrat.“ „Co se děje?“ „Až ústně“. Vedoucí pošty Jarda Vymazal zůstal v klidu. Jen při cestě domů hodil několika dalším přátelům do schránky lístek s utrženým růžkem. Bylo to dohodnuté znamení, že je potřeba se sejít.

...Celý článek
Poznámky a postřehy z internetu (červen 2021)

Poznámky a postřehy z internetu (červen 2021)

Má česká novinářská žumpa vůbec nějaké dno?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-cesky-policek-putinovi-156582#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=dHP3Cc3YuJr-202106011530&dop_id=156582&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 

...Celý článek