• Středa, 01. březen 2017
  • Svátek má Rukojmí Bedřich

Jaromír Bradávka

O Sýrii...

O Sýrii...

Je to už více než dva měsíce, kdy syrská armáda s pomocí spojenců (Rusko, Hizballáh, Kurdové) osvobodila Aleppo. Několik dní poté média zaplavila svět obrázky zničeného města a zkazkami o „válečných zločinech“ osvoboditelů.

...Celý článek
Připravit – pozor – start!

Připravit – pozor – start!

Zima skončila a přichází jaro. S ním také nastal čas sněmů, sjezdů, sletů, kongresů, konferencí a poradních ohňů našich politických partají. Byli zvoleni (staro)noví předsedové a náčelníci, byly přijaty nové programy a začala předvolební kampaň. Všichni proti všem, všichni proti jednomu a jeden proti všem.

...Celý článek
Čtení na víkend: Jak na přemnoženou zvěř?

Čtení na víkend: Jak na přemnoženou zvěř?

Letošní zima byla taková, jaká má středoevropská zima být. Od začátku prosince trvaly mrazy, padal sníh a jen občas je vystřídala krátká obleva. Sněhová pokrývka na celém území republika obnažila dlouholetý problém, o kterém se sice ví, ale nijak zvlášť se neřeší.

...Celý článek
Na počátku bylo slovo

Na počátku bylo slovo

Existuje slovo, které je v současné době ve velké části společnosti tabu. Pokud se někde objeví, je rychle zapuzeno do nejtemnějších koutů lidské paměti. V rámci politického spektra jsou skupiny, zejména konzervativních a nábožensky založených směrů, které se jej bojí jak čert kříže.

 
...Celý článek
Kam zmizel zlatý poklad republiky?

Kam zmizel zlatý poklad republiky?

Existuje pozoruhodná kniha Stanislava Motla, která ve svém podtitulu má napsáno: O tom, jak jsme museli spojencům platit zlatem za to, že naši vojáci mohli po jejich boku umírat ve válce proti Hitlerovi. Tenhle podtitul mne zaujal, a proto jsem se dal do jejího čtení. A aby bylo jasno, kniha nebyla napsána za dob cenzury před rokem 1989, ale v roce 2003. Z knihy jsem si odnesl vedle mnoha poznatků i ten, že jsme byli nejen pro Sovětský svaz nevyčerpatelnou studnicí, ale že i Ti, ke kterým se vždy shlíželo jako k našim spojencům a vzorům, nebyli až zase takovými přáteli, jak by se na první pohled zdálo.

...Celý článek
Kdo si troufne?

Kdo si troufne?

V České republice budou na podzim parlamentní volby. Politické strany vládní, opoziční i neparlamentní rozjíždějí předvolební kampaň. Dokončují se volební sliby, zvané programy, nakupují se buřty, rohlíky a pivo na (před)volební guláše, pečou se medové koláčky na mazání úst voličům.

...Celý článek
Glosa: Fantazie, jakou neměl A.C. Clark a ani Stanislav Lem - Novinky.cz: Třináctiletka TOP 09 počítá s internetovými volbami i zavedením eura

Glosa: Fantazie, jakou neměl A.C. Clark a ani Stanislav Lem - Novinky.cz: Třináctiletka TOP 09 počítá s internetovými volbami i zavedením eura

TOP 09 plánuje v průběhu následujících 13 let zavést elektronické volby, euro, nebo třeba přivést životní úroveň v ČR na úroveň v Německu. Také se počítá se snížením odvodů do zdravotního a důchodového systému. Uvádí to v dokumentu Vize 2030: Úspěšná země – odolná společnost, který v sobotu strana představila.

 

Miroslav Kalousek:

 

Cílem naší cesty je úspěšná země, ve které budou lidé chtít žít rádi.“

 

Předpokládáme, že v roce 2030 už budeme dávno platit eurem.“

 

Kolem roku 2030 by mohlo dojít také na debaty o zavedení čtyřdenní pracovní doby.

 

Na stárnutí populace hodlá strana reagovat snížením povinných odvodů a naopak hodlá klást důraz na vyšší osobní spoluúčast.

 

Zavedení elektronického hlasování by se mělo objevit už ve volebním programu pro nadcházející volby.

 

Do r. 2030 by se mohla životní úroveň v ČR přiblížit životní úrovni v Německu.

 

Poslední volební průzkum nám dává osm procent preferencí, ... Míříme na dvouciferné číslo a ... budeme významnou politickou silou.“ .

 

Na základě trendů a vlastních sil nepochybujeme o úspěchu.“

 

 

K tomu všemu si lze položit jedinou otázku: Kde bude v r. 2030 Evropská unie, kde bude TOP 09 a kde bude p. Kalousek?

 

Vzhledem k tomu, jakou popularitu má sám předseda strany, jen zírám, jakou oplývá sebejistotou. Už před časem kdosi pravil: „Kalousek je nezničitelný.“ Přesto mu popřejme cestu do politického zapomnění i s jeho fantazií a sluníčkovou stranou ...

...Celý článek
Pane Zálome, takhle také ne.

Pane Zálome, takhle také ne.

V minulých dnech vyšel na portálu parlamentni.listy.cz článek s názvem „Senátore Čunku, tak takhle ne!“ Jeho autor v něm polemizuje s Jiřím Čunkem o znovuzavedení povinné základní vojenské služby a uvádí řadu argumentů proti tomuto kroku, kromě jiného též zmenšování a omezování naší už tak osekané svobody.

...Celý článek
Návrat Wermachtu?

Návrat Wermachtu?

Německá vláda přijala v lednu rozhodnutí o rozšíření mise Bundeswehru v Mali. Kontingent německých vojáků má být zvýšen z 650 na 1000 mužů, Německo také vyšle do Mali 8 vrtulníků. Kromě Mali byla přítomnost německých vojáků prodloužena nedávno o rok v Afghánistánu a Iráku. Kvůli podpoře operací v Mali jsou němečtí vojáci přítomni také v Nigeru, 980 příslušníků bundeswehru se dnes věnuje školení afghánských vojáků a policistů.

...Celý článek
Chřipka versus paranoia

Chřipka versus paranoia

Podle zpráv hygieniků dosáhl počet nemocných chřipkou v ČR čísla 150 000 a začala chřipková epidemie. Nízké teploty a zdejší zvyk chřipku přecházet budou růst počtu nemocných podporovat. Nicméně každá taková epidemie během několika týdnů odezní a lidé se s příchodem jara uzdraví.Stačí chřipku řádně vyležet (léčená trvá týden, neléčená 7 dní), pít čaj s citronem, potit se, případně si dát několik zábalů a zase budeme fit. Většina z nás to z vlastní zkušenosti dobře zná.

...Celý článek
P.F. 2017: Quo vadis, Bohemia?

P.F. 2017: Quo vadis, Bohemia?

Jaký bude rok 2017? Takový, jaký si ho uděláme. Záleží jen na nás, zda konečně využijeme svou moc, definovanou Ústavou, ke svému užitku nebo ji opět předáme do rukou neschopných politiků a necháme je rozhodovat podle jejich a nikoliv našich zájmů.

...Celý článek
Kdy odejde Angela Merkelová?

Kdy odejde Angela Merkelová?

Na internetu jsem si přečetl článek popisující současnou situaci v Německu, jak k ní došlo a proč Němci stále většinově podporují A. Merkelovou a její politiku, navzdory novému teroristickému útoku v Berlíně 19. prosince.

...Celý článek
Glosa: Žádná Amerika – ale Česká republika je země neomezených možností.

Glosa: Žádná Amerika – ale Česká republika je země neomezených možností.

Tak nám dnes slavnostně otevřeli dálnici D 8. Přesnějí řečeno – její poslední úsek. Podle České televize velká sláva. Připomeňme si nejdůležitější čísla. Délka dálnice 92 km, výstavba trvala 32 let, dnes otevřený úsek délka 12 km, délka výstavby 15 let. Náklady na výstavbu celkem 15 miliard Kč. (Rozpočet na počátku 90. let činil 3 mld. Kč.).

 

...Celý článek