• Úterý, 12. listopad 2019
  • Svátek má Rukojmí Benedikt

Jaromír Bradávka

Dopis Andreji Babišovi (bez cenzury).

Dopis Andreji Babišovi (bez cenzury).

Čau Andreji,

tak nám Tvoji poslanci (na Tvoje doporučení) dali pěkný dárek k výročí vzniku Československa 28. října. Schválili výroční zprávy o hospodaření České televize a tím dali jejímu vedení a zpravodajství volnou ruku k dalšímu ohlupování a a manipulaci veřejnosti.

 
...Celý článek
Lubomír Zaorálek ministrem kultury!

Lubomír Zaorálek ministrem kultury!

Takovou frašku by nevymyslel ani Moliére se Shakespearem dohromady. Nejtragikomičtější figura novodobé ČSSD se vrací na scénu.

Nominace Lubomíra Zaorálka je posledním důkazem totální prázdnoty ČSSD a současně jedním z posledních hřebíčků do její rakve.

 
...Celý článek
 Čtení na prázdniny:  Čí je to hrob?

Čtení na prázdniny: Čí je to hrob?

Letní prázdniny se přehouply do druhé poloviny a na Vranovské přehradě byla turistická sezóna v plném proudu. Na plážích se opalovaly desítky lidí, ve vodě si hrály děti, u stánků s občerstvením postávali otcové rodin, popíjeli pivo a se zájmem sledovali hemžení kolem. Občas některý z nich kývl na ostatní, když kolem prošla mladá dívka v uzoučkých bikinách, a s povzdychem pomyslel na svou postarší manželku, která se pod slunečníkem věnovala konzumaci zmrzliny nebo ošetřování povadlé pleti.

...Celý článek
Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Na louce u lesa si hrály děti. Některé si hrály na honěnou, jiné si prohlížely pestrobarevné květy a další se vzrušeně o čemsi dohadovaly u malého mraveniště.

Pojďte sem,děti, posaďte se a já vám budu vyprávět pohádku,“ svolal je k sobě učitel.

 
...Celý článek
Čau Andreji.

Čau Andreji.

Čas od času se ke mně dostanou ty tvoje šplechty na netu, a tak jsem si řekl, že Ti jednou odepíšu. Nejsem Tvůj volič, k volbám nechodím, ale neznamená to, že politiku nesleduju. Jen o sobě nedávám tolik vědět jako Míra Kalousek, který když o něm není tři dny zmínka v médiích, tak se osype a volá do ČT, co se děje.

...Celý článek
Rámus kolem Babiše. (Po kolikáté už?)

Rámus kolem Babiše. (Po kolikáté už?)

Tak máme zase trochu rámusu v české kotlině. Kvůli dotacím Agrofertu. Čapí hnízdo už netáhne, dotaci (50 milionů) A. Babiš vrátil, tak se hledalo nové téma. Výrazně je podpořili Piráti svým donašectvím do Bruselu a ejhle – výsledek se dostavil. Agrofert by měl vrátit dotace, Andrej Babiš je ve střetu zájmů, oligarcha okradl EU, atd, atp. Ale vezměme to popořádku.

 
...Celý článek
Krátký článek pro ty, kdo ještě nevědí, koho volit do „Evropského parlamentu“.

Krátký článek pro ty, kdo ještě nevědí, koho volit do „Evropského parlamentu“.

Většina občanů v minulých dnech obdržela hlasovací lístky do tzv. „eurovoleb“ konaných 24. a 25. května, kdy budeme volit své zástupce do tzv. „Evropského parlamentu.“ Mnozí  jistě znají jména Pospíšil, Telička, Poche, Štětina, Šojdrová nebo Konečná. To jsou současní „europoslanci“ a mnozí z nich kandidují znovu.

...Celý článek
Citáty, ohlasy a komentáře... (březen)

Citáty, ohlasy a komentáře... (březen)

Humor je boj s lidskou blbostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. (Jan Werich)

 

Bývalý disident Jan Urban se v příloze Salon deníku Právo vyjádřil k třicátému výročí listopadu 1989. „Zkazili jsme, co jsme mohli.“

Ale, podívejme se. Po třiceti letech si konečně někdo začal sypat popel na hlavu? Toto trvalo. Jste o třicet let starší (i zkušenější?), tak máte 10 let na nápravu poměrů. Tak alou, disidenti, makat!

...Celý článek
Čtení na neděli: QUO VADIS?

Čtení na neděli: QUO VADIS?

Velké hodiny na stěně začaly odbíjet sedmou hodinu večer, když se z předsíně ozvalo oklepávání bot. Vrzly dveře a Ivan Pavlovič vstoupil do místnosti, která sloužila jako kuchyně, jídelna a pokoj dohromady. „Dobrý večer, ženo,“ pozdravil. „Dobrý večer, Ivane Pavloviči. Kde ses tak zdržel?“ vzhlédla Naděžda Nikolajevna starostlivě od plotny. „Chystal jsem ještě fůru dřeva pro nás,“ odvětil Ivan Pavlovič a usedl ke stolu. „Zítra vezmu chlapce a pojedeme pro ně.“ „To jsi chlapík,“ pochválila ho Naděžda Nikolajevna a nalila mu plný talíř hustého boršče z těch nejlepších darů ruské země. Ivan se pokřižoval, potom sáhl do ošatky pro krajíc tmavého chleba a pustil se do jídla.

...Celý článek
O čase(ch).

O čase(ch).

Co je to čas? Fyzikální veličina, filosofická kategorie, pocit v mozku člověka, abstraktní pojem nebo něco úplně jiného? A existuje vůbec?

Někdo má času habaděj, dokonce se nudí, jiný neví, kam dřív skočit. Mnoho lidí pracuje přesčas, aby se vůbec uživili, někteří se naopak v práci flákají. Někdo nedočkavě vyhlíží budoucnost, jiný nostagicky vzpomíná na staré zlaté časy. V čase dětství byl svět jiný než v dospělosti a ten zase jiný, než ve stáří. Otázka máš čas nemusí znamenat jen pozvání na rande, ale také šibalský dotaz na to, kolik je hodin (ev. máš-li hodinky jisté kvality).

Jak vidíme, časy jsou různé, časy se mění a občas také „Časy jsou zlé, Kamile!“

...Celý článek