• Sobota, 24. březen 2018
  • Svátek má Rukojmí Gabriel

Jaromír Bradávka

Umí Andrej Babiš hrát mariáš?

Umí Andrej Babiš hrát mariáš?

Kdysi dávno, ještě za studentských let, jsem byl svědkem toho, jak v mariáši vyhrál jeden z hráčů betla se dvěma esy v ruce. (Pro neznalé – betl je hra v mariáši, při které dotyčný nesmí získat žádný zdvih (štych), při povinnosti přebíjet list soupeře.) Podmínkou pro tento výsledek je zkušenost, vhodné rozložení karet a nepříliš zdatní soupeři. Sám jsem později něco podobného několikrát zkusil se střídavými úspěchy.

...Celý článek
Sbohem, demokracie (nejen sociální)

Sbohem, demokracie (nejen sociální)

Pohov. Soudruzi, jmenuji se soudruh nadporučík Hamáček a jsem vaším novým velitelem.

Tak zní nejvýznamnější zpráva včerejšího dne. ČSSD si zvolila nového předsedu, kterým se stal člen bývalého vedení a jeden z přímých odpovědných za politiku v minulém období a za její volební propad.

...Celý článek
Ze světa exekucí

Ze světa exekucí

Motto:

Střez se exekutora! Dbej, aby Ti nezkřížil cestu, protože jinak jsi ztracen. Nepomůže ti notář, právník ani soudce, protože podle exekučního řádu platí, co exekutor schvátí, to už nenavrátí. Střez se ho!

...Celý článek
Nezávislost.

Nezávislost.

Slovo, kterým se zaštiťují politici, novináři, soudci, úředníci, výzkumníci, umělci a mnoho dalších profesí, když chtějí přesvědčit své diváky, posluchače, čtenáře, příznivce i odpůrce o pravdě, kterou hlásají.

...Celý článek
Co přinesl český politický rok od ledna 2017 do ledna 2018?

Co přinesl český politický rok od ledna 2017 do ledna 2018?

 

Volby skončily, naděje trvá dál.

Tak by se dalo stručně shrnout posledních dvanáct měsíců české historie. Většina národa před rokem živila naději na lepší budoucnost, spojenou s parlamentními a prezidentskými volbami. Andrej Babiš se tři roky vymezoval proti způsobu vládnutí „tradičních“ politických stran a úspěšně navyšoval své předvolební preference.

...Celý článek
Uf, to byla rána!

Uf, to byla rána!

Také jste to slyšeli? Milionům lidí v celé zemi spadl obrovský kámen ze srdce. Naše přání se splnilo – Miloš Zeman byl znovu zvolen prezidentem České republiky. Bude tedy pokračovat ve svém úsilí posilovat mezinárodní postavení České republiky a hájit naše národní zájmy.

...Celý článek
Pozor na celebrity.

Pozor na celebrity.

Vážená paní Danielo Kolářová, zpravidla nekomentuji výroky českých „celebrit“, ale ve Vašem případě učiním vyjímku. Minulý týden jste se v šotu na ČT vyjádřila v tom smyslu, že musíme v prezidentských volbách konečně zvolit návrat do civilizované západní Evropy.

...Celý článek
Na okraj k prezidentským volbám.

Na okraj k prezidentským volbám.

 

První kolo skončilo, volební místnosti se uzavřely, výsledek známe. Jaké byly volby prezidenta republiky?

Z hlediska výsledku a účasti se potvrdilo očekávání. Miloš Zeman vyhrál na celé čáře a jeho soupeři a odpůrci mohou zpytovat svědomí a přemýšlet, kde udělali chyby.

Z hlediska průběhu standardní, několik drobných lapsusů nestojí za bližší komentář. Objevil se však nový fenomén – snahy o zmanipulování a narušení voleb a podivné reakce na ně.

...Celý článek
Několik otázek české justici k volbě prezidenta.

Několik otázek české justici k volbě prezidenta.

Dočetl jsem se ve zprávách na internetu, že Nejvyšší správní soud a následně i Ústavní soud zamítl stížnost jisté paní na skutečnost, že řada poslanců a senátorů podepsala kandidátní listiny více kandidátům na do voleb prezidenta republiky. Nejvyšší soud své rozhodnutí zdůvodnil tím, že zmíněná paní sama nesplňuje podmínky kandidatury, a proto si nemůže stěžovat na průběh kandidatury jiných, a Ústavní soud rovnou odmítl se celou stížností zabývat.

...Celý článek
Koho zvolit na Hrad?

Koho zvolit na Hrad?

Termín prezidentských voleb se nezadržitelně blíží. Ministerstvo vnitra vyřadilo uchazeče, kteří nesplnili podmínky zákona, a zveřejnilo konečný seznam registrovaných kandidátů. Předvolební kampaň začala nabírat na obrátkách a také na špinavosti.

...Celý článek
O Ústavě

O Ústavě

Neuplynulo ani půl roku od červnové vládní krize, která vyvrcholila odvoláním A. Babiše z funkce ministra financí a máme tu nové kolo polemiky o znění a naplňování ústavy. Jestliže minule se vedly dohady o tom, zda prezident může nebo musí odvolat ministra a kdy, zda demise předsedy vlády je demisí jeho osoby nebo celé vlády, tentokrát se řeší otázka, koho prezident může či nemůže jmenovat předsedou vlády, kolikrát, jak dlouho může vládnout vláda bez důvěry či v demisi atd.

...Celý článek