• Středa, 24. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Kristýna

Jaromír Bradávka

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Čtení na prázdniny: Podivné setkání

Na louce u lesa si hrály děti. Některé si hrály na honěnou, jiné si prohlížely pestrobarevné květy a další se vzrušeně o čemsi dohadovaly u malého mraveniště.

Pojďte sem,děti, posaďte se a já vám budu vyprávět pohádku,“ svolal je k sobě učitel.

 
...Celý článek
Čau Andreji.

Čau Andreji.

Čas od času se ke mně dostanou ty tvoje šplechty na netu, a tak jsem si řekl, že Ti jednou odepíšu. Nejsem Tvůj volič, k volbám nechodím, ale neznamená to, že politiku nesleduju. Jen o sobě nedávám tolik vědět jako Míra Kalousek, který když o něm není tři dny zmínka v médiích, tak se osype a volá do ČT, co se děje.

...Celý článek
Rámus kolem Babiše. (Po kolikáté už?)

Rámus kolem Babiše. (Po kolikáté už?)

Tak máme zase trochu rámusu v české kotlině. Kvůli dotacím Agrofertu. Čapí hnízdo už netáhne, dotaci (50 milionů) A. Babiš vrátil, tak se hledalo nové téma. Výrazně je podpořili Piráti svým donašectvím do Bruselu a ejhle – výsledek se dostavil. Agrofert by měl vrátit dotace, Andrej Babiš je ve střetu zájmů, oligarcha okradl EU, atd, atp. Ale vezměme to popořádku.

 
...Celý článek
Krátký článek pro ty, kdo ještě nevědí, koho volit do „Evropského parlamentu“.

Krátký článek pro ty, kdo ještě nevědí, koho volit do „Evropského parlamentu“.

Většina občanů v minulých dnech obdržela hlasovací lístky do tzv. „eurovoleb“ konaných 24. a 25. května, kdy budeme volit své zástupce do tzv. „Evropského parlamentu.“ Mnozí  jistě znají jména Pospíšil, Telička, Poche, Štětina, Šojdrová nebo Konečná. To jsou současní „europoslanci“ a mnozí z nich kandidují znovu.

...Celý článek
Citáty, ohlasy a komentáře... (březen)

Citáty, ohlasy a komentáře... (březen)

Humor je boj s lidskou blbostí. V tomto boji nemůžeme nikdy vyhrát, ale nikdy v něm nesmíme ustat. (Jan Werich)

 

Bývalý disident Jan Urban se v příloze Salon deníku Právo vyjádřil k třicátému výročí listopadu 1989. „Zkazili jsme, co jsme mohli.“

Ale, podívejme se. Po třiceti letech si konečně někdo začal sypat popel na hlavu? Toto trvalo. Jste o třicet let starší (i zkušenější?), tak máte 10 let na nápravu poměrů. Tak alou, disidenti, makat!

...Celý článek
Čtení na neděli: QUO VADIS?

Čtení na neděli: QUO VADIS?

Velké hodiny na stěně začaly odbíjet sedmou hodinu večer, když se z předsíně ozvalo oklepávání bot. Vrzly dveře a Ivan Pavlovič vstoupil do místnosti, která sloužila jako kuchyně, jídelna a pokoj dohromady. „Dobrý večer, ženo,“ pozdravil. „Dobrý večer, Ivane Pavloviči. Kde ses tak zdržel?“ vzhlédla Naděžda Nikolajevna starostlivě od plotny. „Chystal jsem ještě fůru dřeva pro nás,“ odvětil Ivan Pavlovič a usedl ke stolu. „Zítra vezmu chlapce a pojedeme pro ně.“ „To jsi chlapík,“ pochválila ho Naděžda Nikolajevna a nalila mu plný talíř hustého boršče z těch nejlepších darů ruské země. Ivan se pokřižoval, potom sáhl do ošatky pro krajíc tmavého chleba a pustil se do jídla.

...Celý článek
O čase(ch).

O čase(ch).

Co je to čas? Fyzikální veličina, filosofická kategorie, pocit v mozku člověka, abstraktní pojem nebo něco úplně jiného? A existuje vůbec?

Někdo má času habaděj, dokonce se nudí, jiný neví, kam dřív skočit. Mnoho lidí pracuje přesčas, aby se vůbec uživili, někteří se naopak v práci flákají. Někdo nedočkavě vyhlíží budoucnost, jiný nostagicky vzpomíná na staré zlaté časy. V čase dětství byl svět jiný než v dospělosti a ten zase jiný, než ve stáří. Otázka máš čas nemusí znamenat jen pozvání na rande, ale také šibalský dotaz na to, kolik je hodin (ev. máš-li hodinky jisté kvality).

Jak vidíme, časy jsou různé, časy se mění a občas také „Časy jsou zlé, Kamile!“

...Celý článek
“Adiós, Guaidó!” Mexické noviny “La Jornada” vyniesli ortieľ nad neofašistickou a koloniálnou politikou USA voči Venezuele

“Adiós, Guaidó!” Mexické noviny “La Jornada” vyniesli ortieľ nad neofašistickou a koloniálnou politikou USA voči Venezuele

Popredný mexický denník „La Jornada“ zverejnil komentár k fiasku brutálnej agresie, prostredníctvom ktorej sa americkí neofašisti – Trump, Pence, Bolton, Pompeo, Rubio a Abrams pokúsili zosadiť legitímneho venezuelského prezidenta Nicolása Madura a na jeho miesto dosadiť samozvaného klauna Juana Guaidó

...Celý článek
Není okupace jako okupace.

Není okupace jako okupace.

Uplynulo půl roku a máme tady další kulaté výročí okupace. Tentokrát opravdové, se všemi průvodními jevy. Nejsem její pamětník, zažil jsem jen rok 1968, ale moji rodiče prožili dětství v protektorátu a moji prarodiče zažili první světovou válku, první republiku, nástup Hitlera a Henleina k moci a samozřejmě Mnichov, nacistickou okupaci, heydrichiádu a osvobození v r. 1945. Mohu tedy s klidným svědomím položit vedle sebe jejich zážitky z té doby s těmi z období po r.1968. Srovnávat se však nedají, neboť jejich jediným společným jmenovatelem je vpád a přítomnost cizích armád na území Československa. Tím jakákoliv podobnost končí.

 
...Celý článek
Citáty, ohlasy a komentáře... (únor)

Citáty, ohlasy a komentáře... (únor)

Nový trend v české (a pražské) politice: Na zahrádku trpaslíka, do sněmovny (zastupitelstva) Piráta. 

K Babišově chvále výsledků vlády za r. 2018: Životní úroveň se nám zvýšila natolik, že na ni už téměř nikdo nedosáhne.....(Jiří Přibyl)

 
...Celý článek
Citáty, ohlasy a komentáře... (leden)

Citáty, ohlasy a komentáře... (leden)

Jaký bude rok 2019? Evropané, slyšíte šustění lopat? To muslimové vám kopou hrob!

Francie – neblahý předvoj Evropy

Francie v průběhu historie nejednou vystupovala jako přední pěvec evropského chóru. Vznikla jako první pravoslavně-katolické království na troskách západní Římské říše. Francouzi iniciovali křížové výpravy a francouzské rytířstvo se stalo jejich hlavním účastníkem. Ve Francii se zrodila nejradikálnější větev protestantismu – kalvinismus. Francie byla také rodištěm osvícenství a krvavé revoluce, která následovala a sloužila jako etalon pro všechny následující revoluce. Po té francouzská kultura jako první v Evropě „rozkvetla“ dekadencí. A nakonec Francie slibuje, že se v nedaleké budoucnosti stane první muslimskou zemí v západní Evropě. Za ní budou nevyhnutelně následovat ostatní země.

 
...Celý článek
Hledá se Sámo.  Motto: A tak nám znovu vzniká francká říše. Okolní národy, třeste se! (Miroslav Macek)

Hledá se Sámo. Motto: A tak nám znovu vzniká francká říše. Okolní národy, třeste se! (Miroslav Macek)

Odcházející německá spolková kancléřka a propadající se francouzský prezident podepsali 22. ledna 2019 tajnou dohodu o nové úrovni spolupráce Německa a Francie. Podle dostupných informací o této smlouvě nebyly dopředu informovány ani Bundestag ani Národní shromáždění. Jejím obsahem jsou zejména úzká spolupráce v ekonomické, bezpečnostní a imigrační oblasti, včetně vzniku společných poradních i výkonných orgánů. Vypadá to, že byl zařazen nejrychlejší stupeň vícerychlostní Evropy.

...Celý článek
Nejen Huawei ale i cirkus.

Nejen Huawei ale i cirkus.

Na svém prvním letošním zasedání se vláda kromě problému s mobilními sítěmi firmy Huawei zabývala i vystoupením Čínského národního cirkusu v České republice v r. 2019. Podle důvěrné zprávy britské MI6 představuje tento soubor a jeho vystupování v Evropě zvýšené bezpečnostní riziko pro všechny státy Evropské unie a členy NATO. Z analýzy britské královské anatomické společnosti totiž vyplývá, že žádný Evropan nedokáže nacvičit a provádět takové artistické sestavy, jaké předvádějí drobní a mrštní Asiaté ve svých vystoupeních.

...Celý článek
Prosincové ozvěny z internetu

Prosincové ozvěny z internetu

Nové heslo příznivců imigrace: KDO NEPERE BÍLÉ PRÁDLO S BAREVNÝM, JE RASISTA!

Upozornění pro všechny, kdo připravují rusko-ukrajinskou válku: Ruská vojenská technika špatně brzdí – naposledy se zastavili až v Berlíně. Nepřejte si vědět, kam dojedou příště!

 

...Celý článek
Listopadové ozvěny z internetu

Listopadové ozvěny z internetu

Tako co, pane režisére Hřebejku, kdo jsou větší prasata: ti, co volí politiky, kterým věří (a pak s nimi „táhnou na Hrad“ a do Strakovky) nebo ti, kdo vyhazují do koše pietní věnce a kytice od těchto demokraticky zvolených politiků??

...Celý článek