• Pondělí, 18. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Jaromír Bradávka

Pět článků.

Pět článků.

Dobrý den, vážení čtenáři a spoluobčané.

Před týdnem jsem vám přál vše nejlepší do nového roku a současně apeloval, abychom se všichni společně probudili, spojili a začali se bránit nastupující totalitě, skutečné totalitě, totalitě horší, než byla ta v letech 1939 – 45, kterou už mnoho lidí nepamatuje.

Uplynul týden a její obrysy jsou natolik zřetelné, že už to žádné řeči o konspiracích nepřekryjí. Je tu však oproti německé okupaci jeden podstatný a důležitý rozdíl:

Kontrolu občanů nebude provádět stát, ale soukromé subjekty. Jedná se o další etapu privatizace státních pravomocí a kompetencí do soukromé sféry, která začala zřízením soukromých exekutorů a pokračovala vznikem soukromých médií, věznic, policií, armád, zpravodajských agentur, atd.

 

 

...Celý článek
Novoroční přání.

Novoroční přání.

LIDÉ,

probuďte se konečně a začněte sdílet, spojovat se, spolupracovat, organizovat se a prosazovat SVÉ společné ZÁJMY. Zapomeňte na osobní nevraživosti, nezabývejte se malichernostmi a řešte zásadní a systémové věci. Náznak zde byl na jaře, oprašte tu solidaritu a pusťte se do toho. Lhostejno, zda přes Kulatý stůl, v politické straně, místním spolku či jakkoliv jinak. Začněte pracovat pro svou Rodinu, pro svou Obec, pro svou Vlast.

Neseďte se založenýma rukama a hlavně NEČEKEJTE na někoho, kdo NEPŘIJDE!

...Celý článek
Zpolitizovaná věda a její důsledky.

Zpolitizovaná věda a její důsledky.

Úvod.

O koronaviru se toho za uplynulý rok řeklo a napsalo mnoho. O jeho vzniku, původu, působení, následcích i ochraně proti němu. Ne vše bylo pravdivé, ne vše bylo nepravdivé. Podívejme se na aktuální problém světového zdravotnictví pohledem historie a budoucnosti světa jako celku.

...Celý článek
 Mozaika se skládá...

Mozaika se skládá...

Celý svět čeká na výsledek amerických prezidentských voleb. Proč?  Někteří si myslí, že J. Biden bude přívětivější a vstřícnější prezident (než D. Trump). Jiní zase očekávají, že zachová vedoucí úlohu USA ve světě, kterou Trump výrazně oslabil. Další naopak očekávají, že D. Trump (pokud znovu usedne v Bílém domě) dokončí své dílo a splní i sliby, na které ještě nedošlo.

...Celý článek
Obnovíme Československo?

Obnovíme Československo?

Čas od času se v článcích na různých serverech a v internetových diskuzích objeví téma Československo a možnosti jeho obnovení. Důvody jdou různé – u části zejména starší generace jde o jistou nostalgii za společným státem, v němž „všechno fungovalo“ a „všechno bylo jasné“, část lidí si myslí, že společný (a tím i větší) stát bude lépe odolávat v ostré mezinárodní a mezistátní politické, ekonomické, vojenské i kulturní konkurenci, a další se domnívají, že rozdělení Československa na konci r. 1992 bylo protiústavní, proti vůli většiny obyvatel a nemělo by platit. Řada lidí si také myslí, že po očekávaném rozpadu EU bychom se prostě měli vrátit k osvědčenému státu, který za sebou měl 75 let úspěšné historie, což není málo.

...Celý článek
 Povolební ohlédnutí: favoritka Mirka.

Povolební ohlédnutí: favoritka Mirka.

Přečetl jsem si na internetu několik článků vyjadřujících se k vítězství paní Miroslavy Němcové v senátních volbách. Je v nich připomenut její životopis, její názory, její postoje k různým událostem nejen v politice za posledních 30 let a v diskuzích hlavně její dlouhodobá nenávist vůči prezidentu Zemanovi a následně vůči A. Babišovi. Také jsou zmíněny její vystoupení v médiích, řečnické schopnosti a znalosti nejrůznějších problémů minulosti i současnosti včetně návrhů na jejich řešení. Čtenář si tak může udělat o nové senátorce docela dobrý obrázek.

 

...Celý článek
Kdo bude lídrem levice v parlamentních volbách 2021?

Kdo bude lídrem levice v parlamentních volbách 2021?

Zdecimovaná česká levice potřebuje nutně lídra a tím se musí stát ČSSD.


Pod tímto titulkem vyšel 11. října na Prvních zprávách článek bývalého jihomoravského hejtmana Michala Haška.

Autor v něm komentuje výsledek krajských a senátních voleb pro ČSSD, hodnotí jejich výsledky, současný stav a vyhlídky ČSSD v budoucích volbách a nastiňuje nutnost změnit sociálně-demokratickou politiku, ovšem pouze kosmeticky a se současným vedením v čele. 
Celý článek zde: https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zdecimovana-ceska-levice-potrebuje-nutne-lidra-a-tim-se-musi-stat-cssd/

...Celý článek
Vyžeňte Prymulu – a hodně rychle!

Vyžeňte Prymulu – a hodně rychle!

Říká se, že nové koště dobře mete. V případě nového ministra zdravotnictví prof. plk. Prymuly to platí stoprocentně. Za pár dní, co je ve funkci, stihl rozjet řadu akcí na omezení „koronavirové pandemie“ v ČR a vymýšlí a připravuje stále nová a nová opatření. Naposledy úplné uzavření ekonomiky, zákaz vycházení do vzdálenosti x – y m od domova, systém bonusů pro ty, kdo se nechají dobrovolně očkovat „jeho“ vakcínou, a plejádu omezujících opatření pro ty, kdo odmítnou. Suma sumárum – začátek diktatury jako vyšitý.

...Celý článek
Střípky a útržky (září)

Střípky a útržky (září)

Je suis Vystrčil aneb ještě větší blbec, než jsme čekali...

„Já jsem Tchajwanec,“ prohlásil Vystrčil čínsky v tchajwanském parlamentu a dodal:

„Je povinností každého demokrata podporovat všechny, kteří hájí demokratické principy.“

Proč s tímhle proslovem nejel do Katalánska??? Nebo na Donbas? A pojede do Skotska, až se začne trhat od Británie?

...Celý článek
CO2 – démon nebo spasitel?

CO2 – démon nebo spasitel?

O kysličníku uhličitém toho bylo napsáno tolik, že to nikdo nespočítá. Svým způsobem se stal fenoménem a ikonou naší doby. Nebylo tomu tak ale vždy. CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa, někdy na počátku 90. let minulého století. Předtím to byla lidská práva, dnes je to LGBT, povinné očkování proti koronaviru a řada dalších témat. CO2 však zůstává – New Green Deal je toho důkazem. Plně to zapadá do konceptu politizace jakéhokoliv tématu – vědy nevyjímaje – pokud se to světovým elitám hodí jako prostředek pro dosažení jejich cílů.

 

...Celý článek
Malá podzimní předpověď.

Malá podzimní předpověď.

Před několika lety (přesněji v září 2016) jsem v úzkém kruhu svých přátel pronesl tuto větu: „Listopadové prezidentské volby vyhraje Donald Trump.“

Na otázku, proč si to myslím, jsem tehdy odpověděl:

„Američané (ti opravdoví) nepřipustí další experiment v podobě ženy – prezidentky.“ A tak to také dopadlo.

...Celý článek
Čtení na prázdniny: Existovala Atlantida?

Čtení na prázdniny: Existovala Atlantida?

Atlantida. Jméno, při kterém se většina lidí zasní a nechá se unášet na křídlech fantazie. Tajuplná pevnina kdesi uprostřed oceánu, obývaná vyspělou lidskou civilizací, po které nám zbyly útržky nejasných zpráv, legendy a pár pochybných artefaktů.

Kultura zničená sopečným výbuchem, následným zemětřesením s vlnou tsunami a dílo zkázy dokonala sopečná zima.

Po staletí ji hledali badatelé a výzkumníci, vědci i mořeplavci, psali o ní básníci, spisovatelé i novináři.

Co ale o bájné Atlantidě víme doopravdy?

Jediným zdrojem zpráv o Atlantidě jsou Platónovy dialogy Timaios a Kritiás. Dialog v jeho době byla literární forma psaného díla, v němž se formou rozhovorů zúčastněných postav hledaly odpovědi na otázky v nejrůznějších oborech lidské činnosti.

...Celý článek
Čtení na prázdniny:  MANITOUŮV NÁVRAT

Čtení na prázdniny: MANITOUŮV NÁVRAT

(1)

V pokoji zazvonil budík. Muž na lůžku se natáhl, aby ho vypnul, ale nedosáhl na něj. Zašmátral po vypínači a rozsvítil lampu. Bylo půl šesté ráno a venku byla ještě tma. No jo, vždyť už jdu, pronesl polohlasně a začal se pomalu oblékat. Došel do koupelny a opláchl si tvář. Pohlédl do zrcadla a pomyslel si: stárneš Joe, jak dlouho ještě budeš takhle vstávat? Po snídani si vzal připravenou tašku s jídlem, zamkl dům a odjel autem k nádraží. „Ahoj, Joe, tak jak je?“ zeptal se výpravčí Charles, kterému právě končila noční směna. „Jako vždycky,“ mávl Joe rukou. „Něco nového?“ zeptal se přes rameno a vydal se podél koleje, na které stál dlouhý vlak s párem lokomotiv na obou koncích. „Nic, jako obvykle“, odvětil Charles a dál se věnoval předávce služby.

...Celý článek
K čemu jsou vlastně volby?

K čemu jsou vlastně volby?

Ústava říká, že náš stát je parlamentní republika postavená na principu zastupitelské demokracie. To znamená, že jednou za 4 roky si zvolíme své zástupce (poslance), kteří „za nás a pro nás“ (?!) schvalují zákony a spolu s vládou přijímají rozhodnutí na vrcholové úrovní státní moci. V parlamentu se rozhoduje hlasováním a kdo má většinu, ten prosadí svůj názor. Přesně podle Marxovy definice: „Právo je vůle většiny povýšená na zákon.“

...Celý článek
Není sucho jako sucho – nebo ano?

Není sucho jako sucho – nebo ano?

V médiích čas od času zazní zvláštní pojem – „nejhorší sucho za posledních 500 let“. Nevím, kdo s tím přišel jako první, ale začíná se to v určitých novinářských, politických a zdá se i odborných kruzích ujímat jako výraz pro současný typ počasí (v užším slova smyslu po letošním březnovém a dubnovém suchu) i pro počasí za poslední léta (2014 – 2018) v širším slova smyslu. Považuji tuto rétoriku za velmi nebezpečnou, protože ve spojení s jinými tématy (green new deal, 5G sítě, koronavirus a ekonomická krize v důsledku „pandemie“) se jí stále dokola straší široké vrstvy obyvatelstva nejrůznějšími katastrofálními dopady. A člověk, který se bojí, je lépe manipulovatelný a s menším odporem přijímá nejrůznější opatření „pro jeho vlastní dobro“.

...Celý článek
Dopis senátorovi Miloši Vystrčilovi.

Dopis senátorovi Miloši Vystrčilovi.

Dobrý den, pane Vystrčile.

Neoslovuji Vás přídavným jménem vážený, neboť si Vás nevážím a neoslovuji Vás předsedo Senátu, neboť Senát Parlamentu ČR považuji za zbytečný a parazitující byť ústavní orgán, a tím pádem jsou nepotřební i jeho předseda a další funkcionáři.

...Celý článek