• Neděle, 24. září 2017
  • Svátek má Rukojmí Jaromír

Jaromír Bradávka

Donald Trump je lhář!

Donald Trump je lhář!

Donald Trump na půdě OSN:  "Musíme zabránit jadernému konfliktu. Ale pokud budou provokace pokračovat, nezbyde nám, než Severní Koreu zničit," řekl doslova Trump.

Trump také slíbil boj s islámským terorismem všemi prostředky. "Je na čase bojovat se zeměmi, které financují terorismus," řekl.

 
...Celý článek
Co s naším členstvím v EU?

Co s naším členstvím v EU?

Blíží se volby. Politické strany se předhánějí v podbízení voličům a slibují nejen hory a doly (nikoliv však ty Krušné – lithiové), růst platů, růst minimální mzdy, snížení daní, snížení administrativy, digitalizaci, elektronizaci, automatizaci, robotizaci, umělou inteligencezaci dohodu s Kanadou místo TTIP, zavřít Babiše... a stovky dalších, v naprosté většině nereálných a nerealizovatelných slibů. V jednom se ale částečně odlišují – v pohledu na budoucnost Evropské unie.

...Celý článek
O umělé inteligenci

O umělé inteligenci

Při psaní článku o konci kapitalismu jsem zapomněl na jeden důležitý faktor, který může už za několik let sehrát důležitou, ne-li rozhodující roli v tom, jak bude vypadat lidská společnost poté, co se tento faktor naplno rozvine, zapojí do ekonomického, politického i kulturního života lidí a začne je v řízení a rozhodování postupně nahrazovat. Řeč bude o umělé inteligenci.

...Celý článek
Kapitalismus končí – co bude dál?

Kapitalismus končí – co bude dál?

Jsou toho už plná média – alternativní i některá maistreamová.
Končí Pax Americana, končí kapitalismus, končí svět, jaký známe po staletí. Jednoduchá vývojová linie, kterou jsme učili ve škole, končí. Prvobytně pospolný, otrokářský, feudální, kapitalistický řád, „historická úchylka“ v podobě bolševismu v Sovětském svazu a „reálného socialismu“ v jeho satelitech. Návrat „neposlušných“ do lůna demokracie a liberalismu, končící éra jednoho hegemona a nástup nových velmocí, které hegemon a jeho spojenci ani média za nové velmoci nepovažují a jako partnery je odmítají. Tolik stručná charakteristika nedávného vývoje a současného stavu světa.

...Celý článek
O barbarství.

O barbarství.

Barbar (řecky βαρβαρος, barbaros) je slovo neznámého původu, původně snad onomatopoické slovo, napodobující nesrozumitelnou „řeč“ cizinců, podobně jako české slovo „brblat“. Řekové tak označovali příslušníky všech národů, jejichž jazyku nerozuměli (podobně jako české označení Němci). Od řecko-perských válek začalo toto slovo nabývat v řečtině hanlivého odstínu, který zcela převládl v období helénismu.

...Celý článek
Glosa: Bude následovat mobilizace?

Glosa: Bude následovat mobilizace?

Tak už je to tady. 12. července 2017 odsouhlasilo 119 poslanců z ČSSD, ANO, KDU-ČSL, ODS, TOP 09 a Úsvit vyslání 290 českých vojáků na východní hranice NATO s Ruskem. Média to odbyla stručnou notickou, ohlasy komentátorů nejsou žádné.

...Celý článek
Prognóza výsledků parlamentních voleb v České republice

Prognóza výsledků parlamentních voleb v České republice

ČSSD budou volit hlavně horníci v Ostravě jako odměnu za prodej OKD a hornických bytů. Také ji budou volit živnostníci, aby mohli seknout s podnikáním, dát se zaměstnat a tím vylepšit bilanci odvodů a daní českému státu. Ti, kteří odolají, budou volit ANO 2011, aby se mohli zapojit do EET a podílet se tak na zlepšeném výběru daní, aby bylo z čeho platit poslance, senátory, staré i nové úředníky a hlavně neziskovky při zavádění Evropských hodnot.
Volební zisk: 10%

...Celý článek
Glosa: Co je smyslem života?

Glosa: Co je smyslem života?

Od svého vzniku až do nedávna žil člověk přirozeně, řídil se svými instinkty, to znamená konal přirozeně, správně vůči sobě a vůči svému okolí. S objevem vlastnictví předmětů, jejich směny a s rozvojem technické civilizace, začali lidé své přirozené instinkty ztrácet.

...Celý článek