• Pondělí, 27. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Jaromír Bradávka

Koho volit?

Koho volit?

Otázka, se kterou se setkávám každý den. Lidé diskutují doma, v práci, na zahradě, se sousedy, na ulici, v tramvaji či autobusu i na večírku nebo párty, zkrátka všude. Odpověď je zdánlivě jednoduchá: Volím toho, komu věřím. Při bližším pohledu to však tak jednoduché není. Naprostá většina politických stran a jejich představitelů má totiž více či méně másla na hlavě a řadu politických a legislativních hříchů. Od neplnění předvolebních slibů přes přijímání zákonů a opatření, o kterých se před volbami nemluvilo až po zjevné skandály a průšvihy stranických bosů, poslanců a ministrů.

 

...Celý článek
Souboj vabank:  Babiš versus Koudelka (zatím)  0 : 1.

Souboj vabank: Babiš versus Koudelka (zatím) 0 : 1.

V rozhovoru pro Parlamentní listy prezident Miloš Zeman mimo jiné uvedl: „Důležité je, aby BIS skutečně plnila svoji funkci, jakou má definovanou zákonem, takže například odhalovala vážnou ekonomickou kriminalitu, a na druhé straně aby nefízlovala ústavní činitele.  ……  Je potřeba k tomu dodat, že toto fízlování může vést i k vydíratelnosti některých činitelů, mezi něž se nepočítám.“

...Celý článek
Dopis ministrovi zdravotnictví.

Dopis ministrovi zdravotnictví.

Nevážený pane Adame Vojtěchu,

stará moudrost říká: „Nevstoupíš podruhé do téže řeky.“  Vy jste se jí neřídil, ale přesto to není táž řeka, ze které vás svého času „vyštvali.“ Vzpomínáte? „Nebuďte slušnej. Řekněte to jméno.!“ … Nebudu spekulovat, proč jste lháři, podrazákovi a chaotikovi  znovu kývnul na funkci ministra zdravotnictví, pro kterou nemáte žádné kvalifikační ani morální předpoklady, a opět se po krk ponořil do smrdutého bahna současné české politiky. A nebudu Vás ani litovat, až si podruhé budete balit kufry…

...Celý článek
Poznámky a postřehy z internetu (červenec 2021)

Poznámky a postřehy z internetu (červenec 2021)

Tak jsme konečně (po 20 letech) zvítězili?

Česká armáda se stahuje (spolu s Američany) z Afghánistánu!

Jak ten čas běží – jednou jsme v Afghánistanu s rusákama proti straně, kterou amíci horlivě podporuji jako hrdinné bojovníky za svobodu, a uplyne pár let a mydlíme ty samé bojovníky společně s amíky jako největší teroristy na světě…

Je fakt, že podruhé je to alespoň za pořádný peníz (??)…  (Erik Best, novinář)

...Celý článek
Čtení na prázdniny:  Romeo, Julie a tma podruhé.

Čtení na prázdniny: Romeo, Julie a tma podruhé.

Podivný školní rok skončil. Přestože posledních pár týdnů Roman opět chodil do školy jako dřív, měl nejasný pocit, že něco je špatně.

„Tak ahoj po prázdninách,“ loučili se studenti před školou. „Ahoj, ahoj.“ „My letíme příští týden do Chorvatska,“ chlubil se Milan. „A my do Itálie,“ překřikovala ho Jana. „Romane, ty letos nikam nepojedeš?“ zeptal se Petr mladíka v bílém tričku. „Ne, otec není zdravý.“ „Tak s námi pojeď aspoň na čundr,“ lákali ho Honza, Pavel, Eva a Draha. Roman zavrtěl hlavou. „Potřebuji si vyčistit hlavu a odpočinout si od lidí,“ odmítl lákavou nabídku.  „Doufám, že si konečně najdeš holku,“ pošťouchla ho Mirka. Pokukovala po něm už pár týdnů, ale on se necítil na to, aby chodil se spolužačkou. „Až napřesrok. To už budu mít po maturitě a budu vědět, jak na to,“ odbyl ji s úsměvem. „Tak ahoj,“ rozloučil se.

...Celý článek
Čtení na prázdniny:  2022:  Útěk z Covidlandu (pohádka z blízké budoucnosti)

Čtení na prázdniny: 2022: Útěk z Covidlandu (pohádka z blízké budoucnosti)

Den začal jako každý jiný. Muži odešli do práce, ženy na nákupy a děti usedly doma k počítačům místo ve škole. Nic nenasvědčovalo tomu, že jejich život se změní. V poledne zazvonil na stole vedoucího pošty telefon. „Prosím,“ ohlásil se. „Jardo, průšvih.“ „Co se stalo?“ „Příští týden dostanu nový autobus.“ „A ten starý?“ „Musím vrátit.“ „Odkud voláš?“ „Z depa. Byl jsem na výměně oleje, potkal jsem hlavního technika a ten mi sdělil tu radostnou novinu.“ „Klid, večer to probereme,“ odvětil Jarda a zavěsil. Pak vytočil nové číslo. „Horáček,“ ozvalo se ve sluchátku. „Jožko, zastav se večer u mě, musíme něco probrat.“ „Co se děje?“ „Až ústně“. Vedoucí pošty Jarda Vymazal zůstal v klidu. Jen při cestě domů hodil několika dalším přátelům do schránky lístek s utrženým růžkem. Bylo to dohodnuté znamení, že je potřeba se sejít.

...Celý článek
Poznámky a postřehy z internetu (červen 2021)

Poznámky a postřehy z internetu (červen 2021)

Má česká novinářská žumpa vůbec nějaké dno?

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/komentar-cesky-policek-putinovi-156582#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=dHP3Cc3YuJr-202106011530&dop_id=156582&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 

...Celý článek
Poznámky a postřehy z internetu (květen 2021)

Poznámky a postřehy z internetu (květen 2021)

„Všichni se domnívají, že Rudá armáda spolu se spojenci osvobodila evropské státy od nacismu a fašismu. Je to omyl. Rudá armáda se spojenci osvobodila evropské státy od německé okupace. Nacizmus a fašizmus v Evropě zůstal.“ (Jakov Kedmi, bývalý šéf izraelské vojenské speciální služby NATIV)

...Celý článek
Poděkování k 9. květnu.

Poděkování k 9. květnu.

Děkujeme slavné a vítězné Rudé armádě, vojákům I. československého armádního sboru pod velením generála Ludvíka Svobody, vojákům čs. jednotek, kteří bojovali proti fašismu na všech dalších frontách, a všem příslušníkům vojenských jednotek ostatních národů a států, kteří se podíleli na osvobozování Československa v letech 1944-45.

...Celý článek
Requiem nejen za Vrbětice.

Requiem nejen za Vrbětice.

Existuje poučka, která říká, že nejpravděpodobnější řešení problému je to nejjednodušší. Nazývá se Occamova břitva, podle  františkána Williama z Ockhamu (1287–1347), který ji takto formuloval, i když jako princip byla známa už mnohem dříve (Aristoteles).

...Celý článek
Zemský škůdce Pavel Rychetský

Zemský škůdce Pavel Rychetský

Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský o sobě letos zase začíná dávat vědět. Nejprve to byl rozhovor na Novinkách a nyní se objevila informace, že už má dostatek hlasů  soudců z pléna Ústavního soudu, aby mohl změnit pravidla voleb do parlamentu v říjnu letošního roku.

...Celý článek
Pět článků.

Pět článků.

Dobrý den, vážení čtenáři a spoluobčané.

Před týdnem jsem vám přál vše nejlepší do nového roku a současně apeloval, abychom se všichni společně probudili, spojili a začali se bránit nastupující totalitě, skutečné totalitě, totalitě horší, než byla ta v letech 1939 – 45, kterou už mnoho lidí nepamatuje.

Uplynul týden a její obrysy jsou natolik zřetelné, že už to žádné řeči o konspiracích nepřekryjí. Je tu však oproti německé okupaci jeden podstatný a důležitý rozdíl:

Kontrolu občanů nebude provádět stát, ale soukromé subjekty. Jedná se o další etapu privatizace státních pravomocí a kompetencí do soukromé sféry, která začala zřízením soukromých exekutorů a pokračovala vznikem soukromých médií, věznic, policií, armád, zpravodajských agentur, atd.

 

 

...Celý článek
Novoroční přání.

Novoroční přání.

LIDÉ,

probuďte se konečně a začněte sdílet, spojovat se, spolupracovat, organizovat se a prosazovat SVÉ společné ZÁJMY. Zapomeňte na osobní nevraživosti, nezabývejte se malichernostmi a řešte zásadní a systémové věci. Náznak zde byl na jaře, oprašte tu solidaritu a pusťte se do toho. Lhostejno, zda přes Kulatý stůl, v politické straně, místním spolku či jakkoliv jinak. Začněte pracovat pro svou Rodinu, pro svou Obec, pro svou Vlast.

Neseďte se založenýma rukama a hlavně NEČEKEJTE na někoho, kdo NEPŘIJDE!

...Celý článek