• Středa, 20. červen 2018
  • Svátek má Rukojmí Květa

Jaromír Bradávka

Už je to tady!

Už je to tady!

Totalita nastupuje. Nevěříte?

Důkaz č. 1:

Česká ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová odvolala ředitele Vojenského výzkumného ústavu Bohuslava Šafáře. Andrej Babiš ho kritizoval za výroky o výrobě novičoku v České republice.

Právě na ředitele ústavu B. Šafáře se odkazoval prezident Miloš Zeman, když bránil svá slova o tom, že se v Česku novičok vyráběl.

Jak uvedla ČT v Událostech 14.5., důvod odvolání na stránkách MO uveden není.

 
...Celý článek
Dopis řadového člena KSČM vedení strany

Dopis řadového člena KSČM vedení strany

Vážení soudruzi.

 

Za několik dní se bude konat sjezd naší strany, na kterém se bude rozhodovat o možné podpoře vlády hnutí ANO 2011. Jelikož nás, řadových členů strany, se víceméně nikdo na názor neptá a předseda strany a jeho náměstek pro ekonomické záležitosti přednášejí na veřejnosti své osobní názory, dovolím si i já, řadový člen (od ledna 1968) vyslovit svůj osobní názor.

...Celý článek
LIDÉ, BDĚTE!

LIDÉ, BDĚTE!

V noci na sobotu provedly USA, spolu s Velkou Británií a Francií raketový útok na suverenní stát Sýrii a zničili množství vojenských a civilních cílů. Zahynul při něm neupřesněný počet obyvatel. Jako důvod k útoku uvedly USA a jejich vazalové údajný chemický útok v Ghútě, který dosud nebyl prokázán.

Jedná se o akt státního terorismu na mezinárodní scéně, porušení mezinárodního práva a obcházení OSN. Většina českých politických představitelů útok schválila.

...Celý článek
Vážená paní ministryně v demisi,

Vážená paní ministryně v demisi,

nedávná návštěva šéfa amerického Kongresu P. Ryana v České republice naplno odhalila lokajský charakter většiny našich ministrů a poslanců, tj, reprezentantů českého státu. Tato návštěva, údajně soukromá (!), měla několik cílů: ověřit na vlastní oči postavení a možnosti prezidenta Zemana a vlády v demisi, popohnat prodej amerických vojenských vrtulníků české armádě a odvézt si údajného hackera, ruského občana J. Nikulina. První a třetí bod si P. Ryan může odškrtnout jako splněný a nákup vrtulníků se opět přiblížil.

...Celý článek
Březnové ozvěny z internetu

Březnové ozvěny z internetu

Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček odstoupil z čela komise pro kontrolu GIBS.

Kdy budou L. Zaorálek, M. Chovanec, J. Hamáček, A. Babiš, M. Stropnický a další následovat bývalého předsedu ČSSD B. Sobotku a složí poslanecký mandát, neboť mají na hlavě násobně víc a čerstvějšího másla než bývalý příslušník pohotovostního pluku)?

 
...Celý článek
Český olympijský výbor chce delší hymnu.

Český olympijský výbor chce delší hymnu.

Prý aby si vítězové mohli medailový ceremoniál více vychutnat. Podle ČT (Události 28.3.) si Český olympijský výbor objednal u hudebního skladatele Boka úpravu melodie české státní hymny, aby byla delší. Je prý příliš krátká a medailový ceremoniál tím pádem taktéž. Čeští sportovci si tak užjí kratší slávu než jiní, jejichž hymna je delší.

 
...Celý článek
Umí Andrej Babiš hrát mariáš?

Umí Andrej Babiš hrát mariáš?

Kdysi dávno, ještě za studentských let, jsem byl svědkem toho, jak v mariáši vyhrál jeden z hráčů betla se dvěma esy v ruce. (Pro neznalé – betl je hra v mariáši, při které dotyčný nesmí získat žádný zdvih (štych), při povinnosti přebíjet list soupeře.) Podmínkou pro tento výsledek je zkušenost, vhodné rozložení karet a nepříliš zdatní soupeři. Sám jsem později něco podobného několikrát zkusil se střídavými úspěchy.

...Celý článek
Sbohem, demokracie (nejen sociální)

Sbohem, demokracie (nejen sociální)

Pohov. Soudruzi, jmenuji se soudruh nadporučík Hamáček a jsem vaším novým velitelem.

Tak zní nejvýznamnější zpráva včerejšího dne. ČSSD si zvolila nového předsedu, kterým se stal člen bývalého vedení a jeden z přímých odpovědných za politiku v minulém období a za její volební propad.

...Celý článek
Ze světa exekucí

Ze světa exekucí

Motto:

Střez se exekutora! Dbej, aby Ti nezkřížil cestu, protože jinak jsi ztracen. Nepomůže ti notář, právník ani soudce, protože podle exekučního řádu platí, co exekutor schvátí, to už nenavrátí. Střez se ho!

...Celý článek
Nezávislost.

Nezávislost.

Slovo, kterým se zaštiťují politici, novináři, soudci, úředníci, výzkumníci, umělci a mnoho dalších profesí, když chtějí přesvědčit své diváky, posluchače, čtenáře, příznivce i odpůrce o pravdě, kterou hlásají.

...Celý článek
Co přinesl český politický rok od ledna 2017 do ledna 2018?

Co přinesl český politický rok od ledna 2017 do ledna 2018?

 

Volby skončily, naděje trvá dál.

Tak by se dalo stručně shrnout posledních dvanáct měsíců české historie. Většina národa před rokem živila naději na lepší budoucnost, spojenou s parlamentními a prezidentskými volbami. Andrej Babiš se tři roky vymezoval proti způsobu vládnutí „tradičních“ politických stran a úspěšně navyšoval své předvolební preference.

...Celý článek
Uf, to byla rána!

Uf, to byla rána!

Také jste to slyšeli? Milionům lidí v celé zemi spadl obrovský kámen ze srdce. Naše přání se splnilo – Miloš Zeman byl znovu zvolen prezidentem České republiky. Bude tedy pokračovat ve svém úsilí posilovat mezinárodní postavení České republiky a hájit naše národní zájmy.

...Celý článek
Pozor na celebrity.

Pozor na celebrity.

Vážená paní Danielo Kolářová, zpravidla nekomentuji výroky českých „celebrit“, ale ve Vašem případě učiním vyjímku. Minulý týden jste se v šotu na ČT vyjádřila v tom smyslu, že musíme v prezidentských volbách konečně zvolit návrat do civilizované západní Evropy.

...Celý článek