• Pondělí, 06. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Vendula

Jaromír Bradávka

Opatření k podpoře české ekonomiky a obnovení státní suverenity České republiky po skončení pandemie koronaviru v r. 2020.

Opatření k podpoře české ekonomiky a obnovení státní suverenity České republiky po skončení pandemie koronaviru v r. 2020.

Poslanecká sněmovna v úterý schválila balíček ekonomických a dalších opatření na dobu trvání epidemie koronaviru. Zastavení EET a odklad splátek sociální ho pojištění pro živnosníky ale nic zásadně nezlepší. Přidávám proto návrh dalších opatření, terá by výrazně pomohla především zaměstnancům, živnostníkům i firmám, uspořila státní náklady a snížila deficit příjmů státní pokladny.

...Celý článek
Malá klimatická předpověď: „Globální oteplování“ končí.   (Příspěvek ke Konferenci OSN o změnách klimatu (COP25) v Madridu 2. – 13. 12. 2019)

Malá klimatická předpověď: „Globální oteplování“ končí. (Příspěvek ke Konferenci OSN o změnách klimatu (COP25) v Madridu 2. – 13. 12. 2019)

Úvod.


Zlí jazykové tvrdí, že předpovídat počasí je jako věštit ze skleněné koule. Není to tak úplně pravda. V dnešní době máme k dispozici soubory dat (z hlediska objemu i časové přímky), které nám umožňují poměrně přesně předpovídat počasí alespoň na několik dní dopředu. Pravděpodobnost úspěšné předpovědi na 24 hodin se pohybuje kolem 90%, na 48 hodin kolem 70% a na tři dny kolem 60%. Úspěšnost delší předpovědi klesá k 50 % a tím ztrácí význam.

Předpovědět změny klimatu je mnohem těžší, neboť na jeho stav působí mnoho krátkodobých a dlouhodobých, pozemských i mimozemských faktorů.

Naprostá většina vesmírných i pozemských dějů má cyklický charakter. Galaxie a jejich kupy provádějí složité manévry při pohybu kolem jejich těžiště, slunce obíhá kolem středu Mléčné dráhy, planety kolem hvězd, střídají se roční období, den a noc, příliv a odliv. Také podnebí a počasí kolísá a mění se v závislosti na mnoha faktorech. Podívejme se tedy na počasí a podnebí a jejich vývoj a změny v posledních i příštích letech trochu blíž.

 
...Celý článek
Kam směřuje Česká republika?

Kam směřuje Česká republika?

Tak máme, chválabohu ty listopadové „vánoce“ za sebou. Demonstrace odezněly, lidé se vrátili do práce, studenti do škol a nastaly opět všední dny plné shonu, stresu, nákupů, práce, učení a relativního politického klidu.

Opravdu?

...Celý článek
Chystáte se na Letnou?

Chystáte se na Letnou?

Motto: „U nás není žádná demokracie, ale teror většiny. Strany, které vyhrály volby, vládnou, a dokonce do nevyšších míst dosazují svoje lidi! Přitom by tato místa měli obsazovat lidé z opozice, a hlavně z občanské společnosti (rozuměj politických neziskovek), aby byla demokratická rovnováha… Politické strany by měly být jen sociální, občanské nebo křesťanské, jiné by neměly být dovoleny, protože se pak neví, co by se od nich v politice dalo čekat. Když jsou do vedení země lidé jmenováni stranami, které vyhrály volby, tak se tím porušuje občanská svoboda a Ústava!“

...Celý článek
Dopis Andreji Babišovi (bez cenzury).

Dopis Andreji Babišovi (bez cenzury).

Čau Andreji,

tak nám Tvoji poslanci (na Tvoje doporučení) dali pěkný dárek k výročí vzniku Československa 28. října. Schválili výroční zprávy o hospodaření České televize a tím dali jejímu vedení a zpravodajství volnou ruku k dalšímu ohlupování a a manipulaci veřejnosti.

 
...Celý článek
Lubomír Zaorálek ministrem kultury!

Lubomír Zaorálek ministrem kultury!

Takovou frašku by nevymyslel ani Moliére se Shakespearem dohromady. Nejtragikomičtější figura novodobé ČSSD se vrací na scénu.

Nominace Lubomíra Zaorálka je posledním důkazem totální prázdnoty ČSSD a současně jedním z posledních hřebíčků do její rakve.

 
...Celý článek
 Čtení na prázdniny:  Čí je to hrob?

Čtení na prázdniny: Čí je to hrob?

Letní prázdniny se přehouply do druhé poloviny a na Vranovské přehradě byla turistická sezóna v plném proudu. Na plážích se opalovaly desítky lidí, ve vodě si hrály děti, u stánků s občerstvením postávali otcové rodin, popíjeli pivo a se zájmem sledovali hemžení kolem. Občas některý z nich kývl na ostatní, když kolem prošla mladá dívka v uzoučkých bikinách, a s povzdychem pomyslel na svou postarší manželku, která se pod slunečníkem věnovala konzumaci zmrzliny nebo ošetřování povadlé pleti.

...Celý článek