• Sobota, 27. květen 2017
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

Miroslav Macek

ČTVRTEČNÍ GLOSY

ČTVRTEČNÍ GLOSY

Ten Komplexně Geniální Babiš je neskonalý obětavec! Na jedné straně tvrdí, že Sobotka vše skvělé, co tato vláda učinila, ničí a zachoval se jako zbabělec, ale nejraději by byl, kdyby vláda v demisi dosloužila a on pod tím ničitelem a zbabělcem mohl dál sloužit požíračům koblih.
 

...Celý článek
STŘEDEČNÍ GLOSY

STŘEDEČNÍ GLOSY

Demise premiéra a tedy vlády bude geniálním tahem za jednoho jediného předpokladu: že se stihne ještě do voleb obvinit Andreje Babiše alespoň z desetiny lumpáren, kterých se v minulosti dopustil. Šance je na to značná…Chovanec jistě ví své…
Signifikantní pak je, že o tomto kroku nic předem nevěděla kupříkladu ministryně Marksová, ministr Chovanec však zajisté ano… 

...Celý článek
ÚTERNÍ GLOSY

ÚTERNÍ GLOSY

Jen v českém Kocourkově je možné, aby byl okradený popotahován za to, že zveřejní fotografii zloděje, ale fotografie prodavačky s vytetovaným hákovým křížem na ruce může volně pobíhat na sítích, aniž je slyšet jeden jediný hlas protestu, kupříkladu z Úřadu na ochranu osobních údajů.

...Celý článek
PÁTEČNÍ GLOSY

PÁTEČNÍ GLOSY

Pusťte si Babišovu včerejší tiskovku bez zvuku, sledujte jeho grimasy a nonverbální komunikaci (hlavně pohyby jeho očí) a bude vám jasno…jediné, co nechápu, je ztráta instinktů a neschopnost lidí jej okamžitě prokouknout. 

...Celý článek
ČTVRTEČNÍ GLOSY

ČTVRTEČNÍ GLOSY

Liberál ve mně má v té současné rozjitřené debatě kupodivu zcela poklidné jasno: kdo chce mít dítě, ať si ho má, je to vždy jeho svobodné rozhodnutí. A je mi zcela lhostejné, zda normálním početím, umělým oplodněním, dohodou s náhradní matkou, adopcí či jiným způsobem nebo způsoby, které možná přinese budoucnost. K tomuto svobodnému rozhodnutí (nikoliv právu) se ovšem nedílně váže zodpovědnost za starost o život a výchovu potomka. And last but not least: vždy za své, děvčata a chlapci, ženy a mužové! Neboť proč by ostatní měli doplácet na vaše případná experimentální oplodnění a další výmysly, kterak získat nepřirozenou cestou potomka, a to vždy na úkor svých priorit, svého života, případně svých potomků? Poté je vše v pořádku a na vaší stoprocentní zodpovědnosti - následné natahování žebrající ruky k ostatním by pak bylo velmi unfair. Chápete?
 

...Celý článek
STŘEDEČNÍ GLOSY

STŘEDEČNÍ GLOSY

To, že Zemanovu prezidentskou kampaň povede jeho žena má jeden skvělý rozměr: volebním výsledkem zesměšní všechny ty reklamní namyšlené předražené prodavače keců… 

...Celý článek
ÚTERNÍ GLOSY

ÚTERNÍ GLOSY

Výsledky prvního kola francouzských prezidentských voleb potvrdily všeobecný evropský trend: vítězství bezduchého marketingu nad jakýmkoliv obsahem…
Podíváte-li se pak na volební mapu, jednoznačně vidíte rozdělení Francie na dvě části: na tu, kde žijí převážně ti, kteří musí pracovat a na druhou, kde žije více těch, kteří se živí globalizačně „moderněji“, byrokracií, přerozdělováním a obchodováním s deštěm…

...Celý článek
PONDĚLNÍ GLOSY

PONDĚLNÍ GLOSY

„Máme 190 konkrétních kroků, jak lidem zlepšit život,“ prohlásil předseda Petr Fiala v Národním domě na pražských Vinohradech na ideové konferenci ODS v době, kdy většina lidí s bídou dočte tweet. (Jeho projev trval 37,5 minuty).

...Celý článek
PÁTEČNÍ GLOSY

PÁTEČNÍ GLOSY

Na zprávě o Jiřím Kubíčkovi, jeho firmě WSM a miliardovém podvodu je zdaleka nejzajímavější to, že se opravdu najdou desetitisíce lidí, kteří naletí na slib ročního zisku 65%.
Žádný učený z nebe nespadl, ovšem blbce jako by shazovali…

...Celý článek
STŘEDEČNÍ GLOSY

STŘEDEČNÍ GLOSY

Korunové dluhopisy v objemu 900 milionů korun vydala i společnost Student Agency Holding Radima Jančury, a to dokonce s 12% úrokem ročně. Dostupné dokumenty a informace vedou k závěru, že Radim Jančura operaci s vydáním korunových dluhopisů provedl pouze jako papírovou hru tak, že do této společnosti žádné skutečné peníze nepřitekly, ovšem z výnosu dluhopisů samozřejmě Jančura nezaplatil na daních ani korunu.
Morální autority boje proti korupci se začínají pěkně vybarvovat…

...Celý článek
ÚTERNÍ GLOSY

ÚTERNÍ GLOSY

Nákladní auta měla by být vykázána z velkých měst, čímž by se zabránilo podobným útokům, jaký se stal ve Stockholmu, napsala redaktorka novin Aftonbladet Eva Franchell. Zásobování by se mělo provádět tehdy, kdy nejsou na ulicích davy lidí a auta se tak nemohou stát smrtícími zbraněmi.
Zřejmě té paní ne a nedochází, že smrtící zbraní je ten muslim za volantem a ne automobil. Vykázat muslimy by tedy bohatě stačilo…

...Celý článek
ČTVRTEČNÍ GLOSY

ČTVRTEČNÍ GLOSY

Dozajista každý, kdo alespoň trochu sledoval a sleduje dění v tom našem Kocourkově, velmi dobře věděl či alespoň instinktivně tušil, že Marek Dalík se žádného podvodného jednání, tedy slibu zařídit za úplatek něco, co zařídit nešlo, nedopustil. Sliboval coby důvěryhodný poslíček prostě to, co zařídit šlo. 

...Celý článek
STŘEDEČNÍ GLOSY

STŘEDEČNÍ GLOSY

Podle guvernéra ČNB Jiřího Rusnoka by české ekonomice pomohlo, kdyby firmy mohly snadněji zaměstnávat cizince. "Jsme země zavřená pro import pracovní síly. Podle mě je to fatálně chybné," řekl Rusnok v rozhovoru pro HN.
K tomu Karolina Stonjeková: 
Ne! Česko se nepotýká s nedostatkem pracovníků, proto, že máme v zemi málo cizinců! Česko se potýká s nedostatkem pracovníků proto, že máme příliš štědrý sociální systém, který nemotivuje lidi pracovat! 

...Celý článek
ÚTERNÍ GLOSY

ÚTERNÍ GLOSY

Stačí pár raket a někdejší xenofob, populista, islamofob, rasista, idiot, ubožák a Putinův agent Donald Trump je pro většinu pisálků skvělým státníkem, příkladným Američanem a obhájcem západních hodnot.

...Celý článek
PONDĚLNÍ GLOSY

PONDĚLNÍ GLOSY

Velitel amerického Pacifického námořnictva rozkázal letadlové lodi USS Carl Vinson a dalším lodím plout do západopacifické oblasti, kde Severní Korea provedla poslední zkoušku rakety a plánuje uskutečnit další.
Podivný útok v Sýrii v době, kdy byl v USA na návštěvě vrcholný představitel Číny, dostává tak podobu spektakulární demonstrace odhodlání a síly pod jakoukoliv záminkou.

...Celý článek
PÁTEČNÍ GLOSY

PÁTEČNÍ GLOSY

ČNB nebude v příštích dnech do kurzu koruny nijak zasahovat: velcí hráči na trhu se nejprve musí napakovat…z vyjádření guvernéra ČNB v besedě Radiožurnálu jsem však jelen: exportérům to přineslo stovky miliard, snížilo to nezaměstnanost, žádné negativní dopady nakonec nebudou, nejde o žádné peníze, jen účetní operaci, občanů se to nijak nedotkne, prostě dokonalý přínos. Kladu si tedy otázku, proč s tím krásným a přínosným perpetuem mobile nepokračuje ČNB napořád?

...Celý článek
PONDĚLNÍ GLOSY

PONDĚLNÍ GLOSY

V intervencích na oslabení koruny budeme pokračovat, neboť nevíme jak přestat a hlavně vůbec netušíme, co by následovalo po jejich ukončení. Vaši skvěle placení experti z ČNB.
 

...Celý článek
PÁTEČNÍ GLOSY

PÁTEČNÍ GLOSY

Kdyby bylo jen draho! Je dokonce předrahošováno!

Bolševický nápad, aby se na alimentech nezodpovědných lidí podíleli všichni daňoví poplatníci, bude testem, zda v naší společnosti opravdu existuje dostatek idiotů, kteří jsou ochotni se na této komunistické zhovadilosti finančně podílet.

...Celý článek
ČTVRTEČNÍ GLOSY

ČTVRTEČNÍ GLOSY

Stále se nemohu zbavit dojmu, že na nás nějaká mimozemská civilizace prostřednictvím levicových blbců testuje hranici, za kterou dochází k násilnému výbuchu. Jinak si totiž nedovedu vysvětlit novelu volebního zákona, podle něhož Úřad pro kontrolu hospodaření politických stran bude moci pokutovat každého až do výše 100. 000 Kč, pokud na svůj dům, plot či do výlohy umístí nějaký politický plakát, aniž by se předem zaregistroval a zřídil si transparentní účet a internetové stránky.

...Celý článek
STŘEDEČNÍ GLOSY

STŘEDEČNÍ GLOSY

Začetl jsem se v Leo expresu do Lidovek a v jejich části Akademie narazil na článek s titulkem “Stopka pro soukromé školy“ a podtitulkem „Ministerstvo si neví rady s množstvím škol, které zakládají rodiče nespokojení s běžnými základkami“. Článek se pak blíže rozepisuje o škole v Hlučíně iniciované Montessori centrem.

...Celý článek
ÚTERNÍ GLOSY

ÚTERNÍ GLOSY

Premiér Sobotka:
Po zkušenosti se dvěma válkami, Mnichovem, nacist. totalitou, životem za železnou oponou, s divokými 90. léty, je dobře, že jsme součástí EU.
Dodávám:
O bezbřehé demokracii v naší zemi nemůže být pochyb, jinak by se nemohl stát premiérem takový… (doplňte dle libosti)…

...Celý článek
PONDĚLNÍ GLOSY

PONDĚLNÍ GLOSY

Na následující dotaz a povzdech „Napadne někoho alespoň jeden jediný zákon, který byl schválen během tohoto volebního období a je něčím doopravdy prospěšný pro naši zem a její občany?

...Celý článek
PÁTEČNÍ GLOSY

PÁTEČNÍ GLOSY

Britská premiérka Mayová byla okamžitě obklopena svou ozbrojenou ochrankou, odvedena k čekajícímu vrtulníku a odvezena do bezpečí. Poslanci byli do pozdních večerních hodin zabarikádováni v parlamentu a stráženi ozbrojenou ostrahou.
Být Britem, tak mne taková reakce na teroristický útok docela naštve, zvláště je-li doprovázena větou „My se nebojíme!.“
Kde jsou ty časy, kdy králové jezdili do boje v čele svých vojsk! 

...Celý článek
ČTVRTEČNÍ GLOSY

ČTVRTEČNÍ GLOSY

Hlas z Ruska k teroristickému útoku v Londýně:
„Západ stále nechápe hloubku krize multikulturalismu v Evropě.“
Obávám se ovšem, že další reakcí Evropy na tento teroristický čin bude opět série zákonů a opatření silně znepříjemňující život řádným občanům, ale nikterak neřešící jádro problému.

...Celý článek