• Středa, 01. březen 2017
  • Svátek má Rukojmí Bedřich

Miroslav Macek

STŘEDEČNÍ GLOSY

STŘEDEČNÍ GLOSY

Doufám jen, že si novináři vyžádají od odvolaného olomouckého hejtmana Oty Košty obě dvě koaliční smlouvy, které ukázal během projednávání svého odvolání – jak tu pro novináře, tak tu skutečnou.
To čtyř a půlhodinové odvolávání bylo samozřejmě trapné, nicméně stále platí, že kdo leze do Perlovky, ať si nestěžuje na tripla…

...Celý článek
PONDĚLNÍ GLOSY

PONDĚLNÍ GLOSY

Andrej Babiš by rád snížil počet poslanců na polovinu, zrušil Senát, snížil počet ministerstev, snížil počet krajů, zavedl většinový volební systém a omezil možnost opozičních poslanců interpelacemi kritizovat vládu. 

...Celý článek
ČTVRTEČNÍ GLOSY

ČTVRTEČNÍ GLOSY

Různí, zvláště „neziskoví“ uvaděči lži a omylů na pravou míru se pohoršují nad tím, kolik lidí čerpá informace z propagandistických webů. V posledních dnech se tam mohli kupříkladu denně dočíst o masových nepokojích ve Francii. Nechápu, proč solidní media tedy nepřinášela pravdivé zprávy, že ve Francii byl klid a pořádek a žádné nepokoje v arabských předměstích se nekonaly. To by byl přece nejlepší boj se lživými informacemi!
 

...Celý článek
STŘEDEČNÍ GLOSY

STŘEDEČNÍ GLOSY

David Rath, který je sám už pět let vyšetřovaný pro korupci, tvrdí, že má závažné důkazy v kauze Babišova Čapího hnízda. S informací přišel zpravodajský web Seznam. "Mohu hrát roli klíčového svědka,“ prohlašuje Rath.
Zdá se, že by se v kosteleckých uzeninách mohlo záhy objevit skutečné maso…

...Celý článek
ÚTERNÍ GLOSY

ÚTERNÍ GLOSY

Všimli jste si, jak jsou media plná komentování situace ve Francii, kde již po mnoho dnů zuří nepokoje, hoří auta a ničí se další majetek? Nevšimli? No, bodejť! Ještě byste si mohli myslet, že to je důsledek kulturního obohacování!

...Celý článek
PONDĚLNÍ GLOSY

PONDĚLNÍ GLOSY

Je zajímavé, že komentátoři hodnotí Sobotkovo prohlášení o případné vládní spolupráci s komunisty z různých úhlů pohledu a s různými závěry, kupodivu vyjma toho nejlogičtějšího: snaží se ze všech sil, aby příští vláda byla jakákoliv, jen ne s Babišem a jeho ANOfertem.

...Celý článek
ČTVRTEČNÍ GLOSY

ČTVRTEČNÍ GLOSY

Začíná být více než zřejmé, že podporovatelé a zastánci migrace se rekrutují ze dvou skupin: 1.) ziskuchtiví provozovatelé neziskovek a 2.) ultrabohatá elita, která potřebuje levnou námezdní sílu. 
Jakýkoliv přínos pro ostatní je nedohledatelný.

...Celý článek
ÚTERNÍ GLOSY

ÚTERNÍ GLOSY

Vše směřuje k tomu, že „stát“ bude muset vyplatit majitelům domů miliony a miliony korun odškodného za regulované nájemné. Což by byla, pokud by to šlo ze státního rozpočtu, pěkná sviňárna, neboť daňoví poplatníci za to jednak nemohli a také na tom většina z nich nic nezískala. Řešení je nasnadě: mimořádná daň pro všechny, kteří se na regulovaném nájemném obohatili a drakonické pokuty pro ty, kteří to způsobili…

...Celý článek
PONDĚLNÍ GLOSY

PONDĚLNÍ GLOSY

Podle agentury youGov si dvě třetiny Němců nepřejí, aby Angela Merkelová byla nadále německou kancléřkou, a dají to v podzimních volbách najevo. Pokud by tento průzkum byl pravdivý a namísto Merkelové by měl být zvolen socialista Martin Schulz, pak je nejvyšší čas pustit se do urychlené opravy našeho pohraničního opevnění, neboť u tohoto levičáckého šílence nikdy nevíte, co ho napadne.

...Celý článek
PÁTEČNÍ GLOSY

PÁTEČNÍ GLOSY

Je vidět, že si prezidentský kandidát Michal Horáček před sestavením a prezentací svého hvězdného teamu nepřipomněl pohádku Josefa Čapka „Jak si pejsek s kočičkou dělali k svátku dort“…

...Celý článek
STŘEDEČNÍ GLOSY

STŘEDEČNÍ GLOSY

Čtenář glos K. C. mne upozornil na to, že by úřad pro potírání desinformací měl ihned zarazit zprávu na seznamu.cz, že prezident Zeman vyrazil na běžky.

...Celý článek
ÚTERNÍ GLOSY

ÚTERNÍ GLOSY

Podle ministra pro lidská práva Jana Chvojky (ČSSD) se projekt HateFree Culture dostal do "slepé uličky" a nebude prodlouženo jeho financování z našich kapes. To není špatná zpráva, ovšem mnohem lepší zprávou by bylo, kdyby ti, kteří rozhodli o zřízení této zbytečnosti a ti, kteří z ní dojili naše peníze, nám je do posledního haléře museli vrátit. Byla by to dokonalá prevence proti dalším nesmyslným projektům šitým na míru kamarádům lehkoživkům. Ovšem je tu ještě jedna možnost: projekt se neocitl, neboť ti lidé to jistě budou dělat dál ve svém volném čase, neboť je mnoho lidí, kteří své ideály prosazují a platí to ze svého.

...Celý článek
PONDĚLNÍ GLOSY

PONDĚLNÍ GLOSY

Eva Palotto na facebooku:
Jedna věc je jistá - mesiáši v Kotlince nemaj dlouhou životnost a od velké lásky je k velké nenávisti jen malý krůček. Není otázkou, 'zda' Babiše čeká hořký konec, ale jen 'kdy'. Dopadli tak úplně všichni Spasitelé a někdejší 'miláčci národa'; krom zmíněného Paroubka měli onehdá nejvyšší čísla všelidové popularity třeba: Gross, Buzková, Klaus, Radek John, Bárta, Bém ... kde jsou dnes všichni?
Poplivaní a zapomenutí se válí na smetišti dějin a jejich někdejší fanoušci po nich ani nevzdechnou...

...Celý článek
STŘEDEČNÍ GLOSY

STŘEDEČNÍ GLOSY

A tak jsme se poslední den v lednu dozvěděli, že zkraje měsíce se hackeři ze zahraničí nabourali do mailů ministerstva zahraničí, ale nic podstatného se nedozvěděli (což byl zcela zbytečný dodatek). Drobných útoků prý zažívá ministerstvo zahraničí denně tisíce, tento však byl velmi sofistikovaný a podobal se útoku na korespondenci americké Demokratické strany.

...Celý článek
ÚTERNÍ GLOSY

ÚTERNÍ GLOSY

Z vykrucování, vytáčení a obkecávání ministra obrany Stropnického, když byl včera v Radiožurnálu tázán na parametry kybernetického špiclování (pardon, kybernetické ochrany nás všech) se dalo z nevyřčeného usoudit jediné: bude pečlivě sledována jen vytipovaná skupina osob, přičemž zařazení do takové skupiny potenciálních „narušitelů“ bude závislé na libovůli úředníků s khaki mozky a mocných politiků v pozadí. 

...Celý článek
PONDĚLNÍ GLOSY

PONDĚLNÍ GLOSY

Prezident Zeman účelově nezná výseče české historie:
„Karel Srp strávil dva roky v komunistickém vězení. Kdyby byl agentem StB, asi by StB nezavírala na dva roky svého vlastního agenta.“
Jako by zapomněl, že si komunisté popravili vlastního generálního tajemníka Slánského, atd., atd…

...Celý článek
PÁTEČNÍ GLOSY

PÁTEČNÍ GLOSY

Končící člen vedení ČNB Pavel Řežábek varuje, že očekávané uvolnění kurzu koruny nemusí být tak bezbolestné, jak banka dosud tvrdila. Riziko vidí v tom, že ČNB bude čelit dalšímu tlaku spekulantů, kteří sází na brzké posílení tuzemské měny a nakupují ji, aby na ní pak vydělali. To tlačí na její posílení a centrální banka musí naopak koruny prodávat a za ně kupovat další miliardy eur, aby tomu zabránila. Kvůli tomu rostou devizové rezervy, což je podle Řežábka další riziko.

...Celý článek
ÚTERNÍ GLOSY

ÚTERNÍ GLOSY

Podnikatel Vlastimil Bartel: „Veřejně vyzývám ministra financí, ať se se mnou vsadí o svůj roční příjem proti mému ročnímu přijmu. To je fair, ne? Vsadím se, že za celý sektor pohostinství a hotelů v prosinci 2016 se nevybralo o 100% víc daní než v prosinci 2015.

...Celý článek
PONDĚLNÍ GLOSY

PONDĚLNÍ GLOSY

„Co v té řeči chybělo?“ zeptal se redaktor České televize při komentování inauguračního projevu prezidenta Donalda Trumpa.
Osobně se domnívám, že v ní chybělo poděkování českým „elitám“, které mu od prvního okamžiku prostřednictvím medií zasvěceně radí, co má dělat a jak má vést Spojené státy.
 

...Celý článek
PÁTEČNÍ GLOSY

PÁTEČNÍ GLOSY

Do Londýna ve středu poprvé přijel nákladní vlak, který přímo spojuje Čínu s Británií. Projekt je součástí čínského ambiciózního plánu nové Hedvábné stezky k posílení obchodních vztahů s Evropou. Toto železniční spojení je o čtyři pětiny levnější než letecká přeprava a o 30 dní rychlejší než plavba lodí.

...Celý článek
STŘEDEČNÍ GLOSY

STŘEDEČNÍ GLOSY

Účetní závěrka ministerstva spravedlnosti za rok 2015 obsahuje chyby za téměř 2,5 miliardy korun. K takovému závěru dospěl Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ), který v pondělí zveřejnil závěrečnou zprávu. Vedle účetních nedostatků NKÚ zjistil, že resort spravedlnosti poskytl bez souhlasu vlády více než půlmilionový dobrovolný příspěvek do zahraničí, čímž porušil rozpočtová pravidla. 
Bude velmi zajímavé zjistit, kam ty naše peníze doputovaly. A další poznámka: co by finanční úřad udělal se soukromou firmou, která by měla takový nepořádek v účetnictví?

...Celý článek
ÚTERNÍ GLOSY

ÚTERNÍ GLOSY

Litva se rozhodla postavit plot na své hranici s ruskou Kaliningradskou oblastí. Má zastavit pašeráky a posílit hranici Evropské unie. 
Konečně budeme mít v Evropě plot, proti kterému nebude EU, na rozdíl od toho maďarského, protestovat.

...Celý článek