• Neděle, 19. listopad 2017
  • Svátek má Rukojmí Alžběta

Ivan David

Já musel referovat vládě o zdravotních problémech Václava Havla. Pokud jde o jeho kriminál... Ivan David tvrdě odpovídá všem, kteří útočí na zdraví prezidenta Zemana

Já musel referovat vládě o zdravotních problémech Václava Havla. Pokud jde o jeho kriminál... Ivan David tvrdě odpovídá všem, kteří útočí na zdraví prezidenta Zemana

ROZHOVOR „Jako ministr zdravotnictví jsem na vládě opakovaně referoval o zdravotních problémech prezidenta Havla. Nepamatuji si, že by na něj někdo kvůli jeho nemocem útočil. Václav Havel byl silný kuřák a zdaleka nikoli abstinent,“ říká bývalý ministr zdravotnictví Ivan David v souvislosti s urážkami, které směřují na hlavu Miloše Zemana v souvislosti s jeho zdravím. „Způsob snahy poškodit prezidenta Zemana je přímo úměrný ubohosti jeho nepřátel,“ vrtí hlavou nad aktivitami Zemanových odpůrců. A Mirek Topolánek, jenž chce také na Hrad? „Topolánek sází na svoje kouzlo osobnosti. Mýlil se už tehdy, když zdviženým ‚ukazováčkem‘ prý vzkazoval Kalouskovi, že je jednička.“

...Celý článek
Ústavní právníci by uměli vyvolat daleko kvalitnější krizi než prezident Zeman, ale dospěli by k ní

Ústavní právníci by uměli vyvolat daleko kvalitnější krizi než prezident Zeman, ale dospěli by k ní "standardními procedurami" a podle "zvyklostí"

Novinář: Nežil jsem nadarmo, jen co nenávisti se mi podařilo vyvolat! (Karel Čapek, Bajky a podpovídky) 
Masy mudrujících politologů a novinářů nás zahrnují úvahami o politické situaci, ačkoli je celkem přehledná: Babiš a 8 trpaslíků. Ing. Babiš ovšem volby vyhrál jen potud, že získal nejvíc hlasů. Nemá ovšem většinu. A ostatní se shodnou jen na jediném, s Babišem ne, ani tolerovat jeho vládu nebudou. Je samozřejmé, že prezident Zeman pověří majitele hnutí ANO sestavením vlády, a v tuto chvíli se zdá být nepochybné, že ji sestaví. Slibuje, že také z odborníků nejen takových, jako je vojenský expert Stropnický. Je také vysoce pravděpodobné, že prezident Zeman vládu jmenuje a ta v Poslanecké sněmovně nezíská důvěru. 

...Celý článek
Dezinformační ČT v každé domácnosti a budování demokratury

Dezinformační ČT v každé domácnosti a budování demokratury

Včera mi přítel napsal rozhořčený mail, jak Novinky.cz lžou. Měl tím na mysli článek, kde jakýsi redaktor poslušen politické orientaci webu tvrdí, že když "Američané nařídili Rusům" uzavřít v USA tři konzuláty, je to reakce na na vypovězení amerických diplomatů z RF v minulém měsíci. Jaksi "velkoryse pominuli", že vypovězení amerických diplomatů bylo reakcí na vypovězení diplomatů RF z USA. To není drobnost, to je hnusná manipulace prostřednictvím dezinformace. Jen jsem si pomyslel, čemu se to přítel diví, vždyť oni lžou každý den...

...Celý článek
Proč je nejhorší občanská válka? To dělají ty citové vztahy…

Proč je nejhorší občanská válka? To dělají ty citové vztahy…

Že příslušníci irácké armády „popravují“ bojovníky Islámského státu? Že je to proti mezinárodním normám? Že je to nehumánní, necivilizované? Že je to bratrovražedné? Ale kdež… To je úhel pohledu lidskoprávních aktivistů, kteří vnutili společnosti falešnou „oficiální“ morálku. Poučení „novinářům": Nejsou to „popravy“, nejsou po právu, nerozhodl soud a nejsou žádné právní normy, jak zacházet s členy vraždící organizace, v níž jsou vraždy součástí ideologie. Jsou to prostě vraždy. Že se to příčí mezinárodním normám?

...Celý článek
Herec Stropnický jako Faust propadající peklu

Herec Stropnický jako Faust propadající peklu

Podobné plátky jako Respekt nečtu, ale zřejmě přicházím o zábavu. Kamarád mi přeposlal rozhovor redaktorky Respektu ZDE s hercem Stropnickým, kterému se podařilo ztvárnit Fausta jako tragikomickou postavu. Bojí se, že by mohl být se svými souputníky zaveden do pekel. Má strach, protože se upsal ďáblu. Ví, že může jenom naznačovat, ale i tak v rozhovoru zřejmě prozrazuje víc, než chce. Za jeho blábolem lze rozpoznat obrysy jeho rozpadajícího se světa. 

...Celý článek
Nuly útočí

Nuly útočí

"Nevyčítej trpaslíkům, že okopávají kotníky, výš nedosáhnou." (S.J. Lec)
Trpaslíci, kteří nestojí za samostatný komentář, útočí na Františka Čubu. Prý nic nedělá a bere peníze, vykřikují novinářské nuly a pár trapných funkcionářů. V Senátu nepromluvil, argumentují stoupenci představy, že žvanění je práce. Spolupodepsal za rok jen jeden zákon, vypočítávají podepisovači paskvilů a sluhové cizí moci.

...Celý článek
Jak mainstreamová média

Jak mainstreamová média "objektivně" interpretují vraždu a politici zločiny

Jestliže v realitě jedinec z komunity A zabodne jedinci z komunity B nůž do srdce a tím ho zavraždí a mainstreamové médium sympatizuje s komunitou A, ale současně nemůže schvalovat vraždu, postupuje tak, že zamlží podstatu jevu, použije neutrálního označení zločinu a bude předstírat vyváženost svého vyjádření. Pak se nedozvíme, že jedinec A zavraždil jedince B, ale že: "Bohužel došlo k vzájemné potyčce, při níž zemřel jeden člověk. Komunita A a komunita B se vzájemně obviňují z vyprovokování potyčky." Médium má formálně ve všem pravdu, ale při tom hnusně podvádí, protože "úmyslně uvádí někoho v omyl za účelem dosažení vlastní výhody". 

...Celý článek
Je nás většina! Měli bychom se podle toho chovat. (Chováme se tak?)

Je nás většina! Měli bychom se podle toho chovat. (Chováme se tak?)

To oni jsou v defenzivě, oni trpí úzkostí. Jejich triumfalismus je pryč. Oni cítí, že havlistická bezvýhradná podpora amerických zájmů kdekoliv na světě je menšinová. Nechtějí být identifikováni jako kůl v plotě. Stále ještě mají značný, možná rozhodující podíl na moci. Mají v ruce silové struktury a média, tajné služby a všechny informace. Vědí, že pokud bude existovat alternativa, nemusí to stačit. Nemohou si dovolit demokracii, jak otevřeně přiznal minulý týden řecký premiér. Potřebují vyprovokovat konflikt, aby mohli uplatnit sílu, jinak by ji mohli ztratit. 

...Celý článek
Motivovat lidi k práci, která je neuživí?

Motivovat lidi k práci, která je neuživí?

K úvaze o bídě a o tom, že sytý hladovému nevěří, mě vedou zkušenosti psychiatra a obludná míra nepochopení a neschopnosti řešit problém reálné bídy, jaký vykazují "vlády" bohaté Evropy. K uspokojení potřeb člověka (ať už těch nejzákladnějších či blahobytu) musejí být dány subjektivní a současně objektivní podmínky. Obludná ideologie, podle níž se má každý starat jen sám o sebe, plodí obrovské problémy ve společnosti, které nutně povedou k jejímu zániku. Buď se vytvoří jiná, nebo ta současná nebude mít žádné pokračování.
Některé skvrny nelze vyčistit bez narušení struktury látky. Chci vyvolat diskusi. A nebo diskuzi.  

...Celý článek
První cena za hyenismus

První cena za hyenismus

"Novinář: Nežil jsem nadarmo, jen co nenávisti se mi podařilo vyvolat!"(K. Čapek: Bajky a podpovídky)
Byly doby, kdy novinářské povolání mělo svoji etiku. To zdaleka neznamená, že by se novináři etice nezpronevěřovali. Byla ovšem hranice a každý věděl, jak daleko od ní se pohybuje. 

...Celý článek
Protestující žádající odstoupení prezidenta Zemana cítí ohrožení demokracie zcela oprávněně

Protestující žádající odstoupení prezidenta Zemana cítí ohrožení demokracie zcela oprávněně

Je velmi důležité, aby člověk kriticky nahlížel na vlastní konání. Chápání dosahu vlastní činnosti je důležitým aspektem orientace člověka, konkrétně orientace situací a také vlastní osobou. Soulad mezi realitou a jejím chápáním pak umožňuje účelné jednání, plánování vlastní činnosti a dosahování cíle.
 

...Celý článek
Boj proti Miloši Zemanovi je kontraproduktivní

Boj proti Miloši Zemanovi je kontraproduktivní

Někteří neukojení politici a prestituti se pustili do boje proti přimo volenému prazidentovi. Už dávno. Teď k tomu použili  návštěvu dalajlámy, který je pro Čínu symbolem zahraniční opozice. Aranžmá akcí s dalajlámou bylo  plánováno tak, aby vedlo ke konfliktu. 

...Celý článek
Evropsky hodnotný Jakub Janda

Evropsky hodnotný Jakub Janda

Ti, kteří si Jakuba Jandu vybrali jako reprezentanta, měli špatný odhad, protože většina česky mluvících obyvatel ČR ještě vkus neztratila. Kde nejsou hranice a pojmy ztrácejí smysl, tam nejsou hodnoty. Mluví se o něm jako o známém lobistovi zde, natočil porno za peníze, teď prostituuje ve jménu "Evropských hodnot". Jaké hodnoty šíří po sociálních sítích Janda sám? Kdo a proč jsou jeho podporovatelé a "kolegové"?

...Celý článek