• Středa, 02. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Blanka

Jiří Vyvadil

Takže lapidárně

Takže lapidárně

Andrej Babiš skvělým způsoben rozložil politickou scénu. Jeho slevu na dani příjmu ocení 4,2 miliónů zaměstnanců, i tí, kteří na tom budou více profitovat, ale i ti, kteří méně. Politika se děje přes peněženky, a tak jako získal na svou stranu důchodce, může počítat s podporou zaměstnanců. Ví také, že ČSSD a KSČM prakticky již melou z posledního a zcela rozhodně nevypadají, že by se chtěly zapojit do dalších bojů. Prohrávají ostatně jedny volby za druhýma. A jsou vyčerpané.

...Celý článek
EU si hraje s ohněm… Uhne Maďarsko s Polskem? II

EU si hraje s ohněm… Uhne Maďarsko s Polskem? II

A zuří Soros…
Tak jako jsem zahájil ihned po volbách amerického prezidenta svůj miniseriál   „Půjde to bez krve?…Těžko“ a další pokračování očekávám někdy v polovině prosince, kdy se věci možná přitvrdí a nebo třebas i uvolní (já nevím), stejný  historický dopad zřejmě bude mít střet Maďarska a Polska ohledně jejich  odmítnutí  začlenění podmínky „právního státu“ pro čerpání dotací, kterým ovšem blokují schválení sedmiletého rozpočtu  celé EU stejně jako plánu obnovy.

...Celý článek
Nikol Pašinjan hraje vabank

Nikol Pašinjan hraje vabank

Situace v Arménii je velmi napjatá a nepřehledná. Tak trochu jako v Rumunsku krátce předtím než byl Ceaușescu s manželkou zastřelen. V Arménii se mohutně demonstruje, aby premiér Pašinjan odstoupil. Arménský prezident v provolání k národu premiéra vyzval k odstoupení a vytvoření prostoru pro nové volby.

...Celý článek
Půjde to bez krve? Těžko…

Půjde to bez krve? Těžko…

Amerika je unikátní zemí světa a nepochybně i nejdůležitější zemí Západu. Unikátní jak v tom dobrém, tak ještě více ve zlém. Začalo to nezbytně agresivním postupem kolonistů při vymanění se z vlivu domovské Británie, který se bez rozhodujících střetů neobešel. Kolonisté po krvavých bojích zvítězili. Později následovala krutá občanská válka v podstatě mezi svými, mezi liberálnějším Severem a otrokářským Jihem, válka, která v podstatě dodnes určuje kontury moderních USA.

...Celý článek
Poučení z Francie: Tak takhle ne…

Poučení z Francie: Tak takhle ne…

Co bychom si namlouvali. Po roce 1990 jsme mnozí z nás vyrazili do západní Evropy a Francie byla jednou z nejoblíbenějších destinací. Mnozí z nás tam byli vícekrát. Jako franštinář bych i přívítal tehdy žít tam déle…Je fakt, že velice často jsme s manželkou či dcerou registrovali velké koncentrace arabských a někdy i černošských entit. Ale brali jsme to jako přirozený důsledek její koloniální historie, jejíž negativní črty se nám zdály odváty…Dlouho to nevypadalo jako problém.

...Celý článek
Prymula Babiše zastiňoval. Musel odejít

Prymula Babiše zastiňoval. Musel odejít

Andrej Babiš se chová jako odpudivý politický skunk. Nejdřív v této zemi způsobil neskutečný bordel s rozvolněním a následně ještě měsíc bránil přijetí jasných a tvrdých opatření. Nyní díky němu je situace na hraně zvládnutelnosti. Tak dlouho nadbíhal opozici a šel na jejich nesmysle, až dovedl zemi na hranu života a smrti. Když přišel Prymula jako poslední záchrana, bylo jasné, že martyrium může trvat za cenu nesmírných obětí možná až do příštích voleb.

...Celý článek
Tragická účast 15%!

Tragická účast 15%!

Ve svém celku Češi ve volbách do jednotlivých zastupitelských těles naprosto pragmaticky rozlišují mírou své účasti jaký význam té které instituci dávají.

...Celý článek
Filip už roky neměl být předsedou. Dejte šanci Skálovi

Filip už roky neměl být předsedou. Dejte šanci Skálovi

Téma posílení trojlístku SPD-ČSSD-KSČM jako druhé obrany vedle hnutí ANO proti hrozícímu nástupu pravicové a pirátské vlády po příštích volbách jsem načal již včera a vyzval ke spolupráci, asi mnozí z nás a já určitě pokládají za prioritní. Představa superkoaliční vlády Pirátů-STAN a ODS -KDU-ČSL s podporou TOP 09 a premiérem Bartošem způsobuje je něco, co jistě může přijít, ale proboha ne, dokud člověk mé generace ještě žije.

...Celý článek
Názor: ČSSD, KSČM a SPD musí začít spolupracovat…

Názor: ČSSD, KSČM a SPD musí začít spolupracovat…

Výsledek voleb do krajských zastupitelstev a úspěšná politika koalic pravicově-liberální opozice nutně vede k úvaze, ze podobná taktika by se dnešnímu demobloku mohla vyplatit i v příštích volbách do Poslanecké sněmovny a s tím i související úvahou, co má dělat porobená ČSSD a KSČM. Otázka ovšem nemůže být ani cizí pro SPD, která se v počtu mandátů umístila na čtvrtém místě, ale jinak zůstává sama jako kůl v plotě

...Celý článek
Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Zcela nesporně byl Mikuláš Minář bezesporu možná největším politickým manipulátorem, které Česko zažilo posledních desetiletích. Připomínal středověkého krysaře s píšťalkou, za kterým se vinou desetitisíce fascinovaných souputníků spojovaných vidinou odstranění prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše z politického života, aby nakonec skončili na rozdíl od tragických výsledků starověké báje pádem na zem, kdy obraz jasného vítězství náhle vymizel. A oni zůstali neschopní a zoufalí zase sami.

...Celý článek