• Pondělí, 23. září 2019
  • Svátek má Rukojmí Berta

Jiří Vyvadil

Vy máte náměstí, my máme prezidenta…

Vy máte náměstí, my máme prezidenta…

Každý ví, že už to jednou musí bouchnout a každý cítí, že dnes a denně už po mnoho měsíců se svádí u nás podobný nesmiřitelný boj jako v USA Demokraté proti Trumpovi, v Polsku či Maďarsku tzv. liberální a progresivistická opozice proti Kaczyńského vládní PiS, či Orbánově Fideszu a i u nás progresivistická opozice proti prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi.

...Celý článek
Jen dál, soudruzi rusobijci, jen tak dál…

Jen dál, soudruzi rusobijci, jen tak dál…

Vše je v pohybu a je nesporné, že kyjevský euromajdan se svým cílem zatlačit Rusko do ztracena a daleko na Východ měl jediný výsledek. Putin se naštval a za pět let na geopolitické úrovni, se Rusko, svým angažmá v Sýrii, svým spojenectvím s blízkovýchodními velmocemi, počínaje Izraelem, přes Írán, Turecko konče pomyslně Saudskou Arábií a Egyptem je rozhodujícímu „západními“světovými velmocemi, tedy USA či Francií, (hysterickou Velkou Británii nemá smysl už brát vážně a Německo, nic naplat. Je ekonomicky silné, ale vojensky tragédie…) bráno jako vážený soupeř či strategický partner.

...Celý článek
Očekávejme puč

Očekávejme puč

Hysterická reakce celé opozice, na návrh Dr. Šarocha na zastavení trestní trestního stíhání premiéra Babiše a volání po zásahu ze strany Vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové a Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana ukazuje, že pečlivě připravovaný puč proti premiérovi se zadrhl a opozice volá o pomoc.

...Celý článek
Vladimíre Vladimíroviči, G7 je jen panoptikum zbytečných

Vladimíre Vladimíroviči, G7 je jen panoptikum zbytečných

Macron je mizera. Jeden den Vás přivítá na facebooku v ruštině a prohlásí, že je třeba budovat Evropu od Lisabonu k Vladivostoku a že Rusko je nedílnou součástí Evropy, potom zavolá Trumpovi, aby Vás pozval na příští akci G7, která se bude konat v USA, aby hned druhý den prohlásil, že nejdřív musíte ustoupit na Ukrajině a že logicky přijet nemůžete… Merkelová, která zorganizovala za EU euromajdan v Kyjevě a tím i přivodila děsivou občanskou válku na Ukrajině, nikdy nemůže uznat, že nejen, že odpovídá za statisíce migrantů, ale že stejně odpovídá i za řež a tisíce mrtvých na Ukrajině… Ona je hlavním viníkem, ona spolu s bývalým prezidentem Obamou.

...Celý článek
Lež… Lež… Lež…

Lež… Lež… Lež…

Nelíbí se mi vývoj v České republice i v celém západním světě. Míra ideologické předpojatosti a šíření nepravd a vyslovených lží je taková, že s naprostým údivem kroutím hlavou, jak někdo může označovat dnešní dobu za doby svobody.

...Celý článek
Ať si Chvilkaři klidně zprivatizují i 17. listopad… Dnes už je jen jejich

Ať si Chvilkaři klidně zprivatizují i 17. listopad… Dnes už je jen jejich

Vůbec jsem včera nesledoval exhibice chvilkařů v rámci jejich protizemanovské a protibabišovské akce. Pravda je, že ke kávě ráno jsem si prolítnul portály a byly tam výživné zobrazeninky červených trenýrek s jakýmsi heslem, že trenýrky zmizely a hovno (zřejmě byl nastíněn pan prezident) zůstalo. A symbolická byla rovněž fotografie sestry vrahů a teroristů Zdeny Mašínové, která oslavovala chrabrost svých krvavých bratrů, k níž se s vděčností naklání Vrchní Chvilkař Minář.

...Celý článek
Dvakrát Trump

Dvakrát Trump

Podle aktuálního výzkumu by Donald Trump porazil všechny kandidáty Demokratů. Ruku na srdce, otázka války a míru je pro mne v mezinárodních vztazích naprosto nejdůležitější a žil jsem v době, kdy stejně pocity měli lidé jak na Západě, tak i na Východě.

...Celý článek
SPD se může přichystat…

SPD se může přichystat…

Pro bývalého člena ČSSD, který odešel kvůli neskutečným personálním i zahraničněpolitickým tanečkům Bohuslava Sobotky (absurdní odvolávání nejúspěšnějšího ministra Sobotkovy vlády – Andreje Babiše či nekritická podpora probanderovského majdanu a všeho, co následovalo, což mimochodem dnes lid Ukrajiny jednoznačně odmítl v prezidentské a následně i nedávné parlamentní volbě, je pohled na jednání dnešní ČSSD doslova utrpením, a já jen čekám, kdy už někdo na to vedení hodí síť.

...Celý článek
A kdo se zastane přezírané většiny...?

A kdo se zastane přezírané většiny...?

Akce vyžaduje reakci. Primátor Hřib, který umí vlastně dělat jenom liberalistická prozápadní gesta a tak unavuje cestující v metru projevem ke vstupu do NATO (Tak ani nepostupovali předchozí vládci – komunisté), tu podporuje vlajku Tibetu, aniž bere na vědomí, že se Dalajláma hlásil k marxismu a Rusku přisuzoval významnou roli mostu mezi Západem a Východem, což si malá omezená hlavička pana Hřiba jistě neumí představit.

...Celý článek
Sejdou se demonstranti v Moskvě 10. a 11. srpna?

Sejdou se demonstranti v Moskvě 10. a 11. srpna?

Oproti době, kdy se uskutečnila výměna Vladimíra Putina s Dmitrijem Medveděvem z funkcí prezidenta na premiéra a naopak, která k radosti Hillary Clintonové byla doprovázena skutečně statisícovými vášnivými demonstracemi a vlastně se stejným průběhem i následující opětovná první volba Vladimíra Putina za prezidenta, dnes nesystémová ruská opozice, v podstatě skomírá a když se jich v Moskvě minulou a předminulou sobotu sešlo tuším něco málo přes deset tisíc, směšný pocit z nedostatku síly pomáhalo zamaskovat, že vědomě útočili na policii, která víceméně rutině a samozřejmě i s použitím silových protiopatření odpor likvidovala.

...Celý článek
Většina národa se senátorům jenom směje…

Většina národa se senátorům jenom směje…

Volali z Moskvy a smrtelně vážně chtěli pro portál Sputnik odpovědi týkající se ústavní žaloby na prezidenta… Rozesmál jsem se a sdělil Moskvě, že takovou pitomost, kterou napsal známý šílenec senátor Láska odmítám číst, protože je to naprosto směšný paskvil… který rozhodně nemůže prezidenta republiky ohrozit.

...Celý článek
Rusko vyhrálo ukrajinské volby. Bylo to zákonité…

Rusko vyhrálo ukrajinské volby. Bylo to zákonité…

V jednom měl miláček Západu a válečný protiruský štváč Petr Porošenko pravdu. Jednou stranou toho, co se dělo na Ukrajině rozhodně bylo Rusko. Ovšem nikoli v podobě střetu Ukrajiny a Ruska. Ukrajina i díky celé té partičce, která po majdanu ovládla stát, hrála toliko úlohu snad nejužitečnějšího idiota na světě ve službách Západu a měla porazit Rusko, případně i za cenu sebezničení. Rusko Ukrajina neporazila, ovšem sama je určitě zničená.

...Celý článek
Slaboučká a zavázaná…

Slaboučká a zavázaná…

Češi mají odjakživa odpor k vnější moci, která rozhoduje o nich. A tak po Rakousko – uherském vyrovnání se na protest na delší odmítli účastnit zasedání Říšské rady ve Vídni, proto měli odpor k Brežněvově Moskvě a proto mají tolik výhrad k fungování Evropské unie…

...Celý článek
Erdogan rozbíjí NATO. Díky…

Erdogan rozbíjí NATO. Díky…

Největším bezpečnostním nebezpečím alespoň naší části světa je agresivní vojenský pakt NATO. Při každém dalším vystoupení generálního tajemníka NATO, který ohlašuje další útoky na Rusko člověk jen bezmocně lapá po dechu. Ví že představitelé členských zemí znovu půjdou na co nejútočnější variantu podle zásady Tusko je největší nepřítel a to bychom se podívali, abychom ke konfliktu nevyhecovalo.

...Celý článek
Samozřejmě, že máme poloprezidentský systém…

Samozřejmě, že máme poloprezidentský systém…

Přiznávám, že mě štvou všichni ti Kyselové, Svobodové, či Rychetští, kteří stále kategoricky tvrdí, že prezident jedná protiústavně či „ohýbá“ Ústavu. To je skučení hladových šakalů, kteří ignorují základní pravidlo: Kde není žalobce, není ani soudce.

...Celý článek