• Pátek, 18. říjen 2019
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Jiří Vyvadil

Do Turecka jedou Pence a Pompeo, aby Erdogana zmáčkli…

Do Turecka jedou Pence a Pompeo, aby Erdogana zmáčkli…

V Sýrii se řeší svět, kdo v něm má ještě jako váhu, kdo už nemá a kdo ji bude mít. Problém Kurdů už je jen okrajovou záležitostí. Kdo jen věci trochu sledoval, a to i zpětně, tak ví, že směr určuje Vladimír Putin, opírající se o trvalou spolupráci s Erdoganem, Rafsándžáním, ale i kooperující se všem hráči na Blízkém východě, včetně Izraele, Saudské Arábie, SAR atd., atd.

...Celý článek
V Sýrii jede všechno jako po másle…

V Sýrii jede všechno jako po másle…

Ta „dohoda století" kterou měl připravit Vladimír Putin se realizuje jako po másle… Videa ukazují nadšené Kurdy vítající syrskou armádu, která se vrací na místa, kam nesměla po pět let vstoupit. A možná ještě výmluvnější jsou záběry silnice, kde směrem tam míří vozidla syrské armády a směrem ven ustupující vozidla Američanů, ovšem s plně rozvinutými vlajkami. Člověk už jen čeká, kdy ta vozidla na sebe přátelsky bliknou. Turci ví, kam vstoupí a naopak kam vstoupit, kam vstoupit nesmějí a kde město přeberou vládní vojáci. A Erdogan je trvale na telefonu s Putinem. A téměř jistě je na telefonu či jiném komunikační prostředku s Putinem i Asad. Ale ani Američané nezůstávají bokem. Ti jsou po vojenské linii spojeni s ruskými veliteli v oblasti.

...Celý článek
Tyto dny si vždy připomínejme…

Tyto dny si vždy připomínejme…

Nebudu již komentovat to, co jsem si myslel o Karlu Gottovi. Napsal jsem dva zásadní články: „Karel Gott se zasloužil o stát“ a „Podpis Charty není důvod pro pohřeb se státními poctami, pane Rychetský“ které stále ještě jako nejčtenější visí na portálu Vaše věc.

...Celý článek
A zvítězil zase Putin…

A zvítězil zase Putin…

Aby bylo jasno, Kurdy jenom začnu. Po předchozím varováním Trumpa z minulého roku, že stáhne ze Sýrie svá vojska, jen na chvilku začali přemýšlet a souhlasili s jednáním s Damaškem. Ale protože podobně jako Kurdové v Iráku chtěli všechno, s vládou v Damašku se nakonec nedohodli a dál pokračovali ve svých megalomanských představách, které by ve svých důsledcích znamenaly odštěpení od Sýrie, nové krvavé boje, při kterém by si Západ radostí mnul ruce, že alespoň takto Asada zničili. Proto je podporovali jestřábi v americkém Kongresu i Sněmovně reprezentantů, proto je fanaticky proti „agresivnímu Rusku“ podporovala Evropská unie.

...Celý článek
Podpis Charty není důvod pro pohřeb se státními poctami, pane Rychetský

Podpis Charty není důvod pro pohřeb se státními poctami, pane Rychetský

Tak nám po Karlu Gottovi, velikánu, který obepínal naši zemi po desítky let, propojoval generace, smiřoval rozpory a byl zřejmě nejvýznamnější společenskou postavou našeho žití od 60. let minulého století do dnešních dnů, zemřela Vlasta Chramostová, velmi známá herečka, trvale celý život angažovaná, tu coby členka KSČ, tu agentka StB, tu 1. signatářka Charty 77. Jako herečku jsem ji za mlada měl velice rád a film o Bílé paní si čas od času rád pustím.

...Celý článek
Je to státní převrat, řekl Trump…

Je to státní převrat, řekl Trump…

As I learn more and more each day, I am coming to the conclusion that what is taking place is not an impeachment, it is a COUP, intended to take away the Power of the...., (Čím více každým dnem studuji, co se děje, přicházím k závěru, že se nejedná o impeachment, ale o státní převrat s cílem převzít moc…) zatweetoval Donald Trump…

...Celý článek
Karel Gott se zasloužil o stát…

Karel Gott se zasloužil o stát…

Jakýsi Jan Zahradil teď napsal, že Karel Gott byl Gustávem Husákem českého popu… Možná, že vím, kdo je Jan Zahradil, protože mám úchylku ve sledování politiky, ale to jsem zřejmě výjimkou. Patrně kdysi dělal do muziky. Nuže Karla Gotta jako Sinatru východní Evropy označují dnes všechna média, ale nikdo nehovoří o Janu Zahradilovi.

...Celý článek
Blahoslavení chudí duchem…

Blahoslavení chudí duchem…

Myslím si, že jsme už všichni byli nervózní, když se ještě po třech dnech neobjevil hlavní viník všeho zlého v současném světě, tedy Rusko, potažmo Putin při údajném novém vměšování do amerických voleb a vše zůstávalo jen na telefonátu Trump – Zelenskyj. Ukrajinský prezident v Americe moc nebere z hlediska negativního působení. Je prezidentem Ukrajiny, kterou trvale od rána do večera pustoší přece agresivní Rusko. Navíc tady to vypadá, že se přátelí s Trumpem a to je zavrženíhodné. Nedovede vyvolat náležité emoce.

...Celý článek
Díky pane prezidente Chiracu…

Díky pane prezidente Chiracu…

Doba, kdy my starší jsme znali veškeré politiky Západu minula a čas vše smývá. Ale troufám si tvrdit, že výrok: „Promeškali jste vhodnou příležitost mlčet…“, který pronesl bývalý francouzský prezident Jacques Chirac na adresu východoevropských států NATO si asi mnohý vzpomíná. Východní Evropa byla rozdrážděna a uražena a novináři tento výrok často opakovali, aby emoce živili.

...Celý článek
Impeachment proti Trumpovi? To může být konec Demokratů…

Impeachment proti Trumpovi? To může být konec Demokratů…

USA mi připomínají tak trochu nás. Samozřejmě v mnohem větším měřítku a přirozeně s případnými mnohem většími důsledky. I tam je hlavní náplní politického střetu souboj mezi agresivními často elitářskými liberály, schopnými doslova všeho, ale za něhož ovšem ekonomika šlape, jak může a nezaměstnanost je nejnižší za 50 let. Liberálové vyznávají „hodnoty“ a v zájmu hodnot jsou ochotni ostře likvidovat své soupeře.

...Celý článek
Vy máte náměstí, my máme prezidenta…

Vy máte náměstí, my máme prezidenta…

Každý ví, že už to jednou musí bouchnout a každý cítí, že dnes a denně už po mnoho měsíců se svádí u nás podobný nesmiřitelný boj jako v USA Demokraté proti Trumpovi, v Polsku či Maďarsku tzv. liberální a progresivistická opozice proti Kaczyńského vládní PiS, či Orbánově Fideszu a i u nás progresivistická opozice proti prezidentu Zemanovi a premiéru Babišovi.

...Celý článek
Jen dál, soudruzi rusobijci, jen tak dál…

Jen dál, soudruzi rusobijci, jen tak dál…

Vše je v pohybu a je nesporné, že kyjevský euromajdan se svým cílem zatlačit Rusko do ztracena a daleko na Východ měl jediný výsledek. Putin se naštval a za pět let na geopolitické úrovni, se Rusko, svým angažmá v Sýrii, svým spojenectvím s blízkovýchodními velmocemi, počínaje Izraelem, přes Írán, Turecko konče pomyslně Saudskou Arábií a Egyptem je rozhodujícímu „západními“světovými velmocemi, tedy USA či Francií, (hysterickou Velkou Británii nemá smysl už brát vážně a Německo, nic naplat. Je ekonomicky silné, ale vojensky tragédie…) bráno jako vážený soupeř či strategický partner.

...Celý článek
Očekávejme puč

Očekávejme puč

Hysterická reakce celé opozice, na návrh Dr. Šarocha na zastavení trestní trestního stíhání premiéra Babiše a volání po zásahu ze strany Vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové a Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana ukazuje, že pečlivě připravovaný puč proti premiérovi se zadrhl a opozice volá o pomoc.

...Celý článek
Vladimíre Vladimíroviči, G7 je jen panoptikum zbytečných

Vladimíre Vladimíroviči, G7 je jen panoptikum zbytečných

Macron je mizera. Jeden den Vás přivítá na facebooku v ruštině a prohlásí, že je třeba budovat Evropu od Lisabonu k Vladivostoku a že Rusko je nedílnou součástí Evropy, potom zavolá Trumpovi, aby Vás pozval na příští akci G7, která se bude konat v USA, aby hned druhý den prohlásil, že nejdřív musíte ustoupit na Ukrajině a že logicky přijet nemůžete… Merkelová, která zorganizovala za EU euromajdan v Kyjevě a tím i přivodila děsivou občanskou válku na Ukrajině, nikdy nemůže uznat, že nejen, že odpovídá za statisíce migrantů, ale že stejně odpovídá i za řež a tisíce mrtvých na Ukrajině… Ona je hlavním viníkem, ona spolu s bývalým prezidentem Obamou.

...Celý článek
Lež… Lež… Lež…

Lež… Lež… Lež…

Nelíbí se mi vývoj v České republice i v celém západním světě. Míra ideologické předpojatosti a šíření nepravd a vyslovených lží je taková, že s naprostým údivem kroutím hlavou, jak někdo může označovat dnešní dobu za doby svobody.

...Celý článek
Ať si Chvilkaři klidně zprivatizují i 17. listopad… Dnes už je jen jejich

Ať si Chvilkaři klidně zprivatizují i 17. listopad… Dnes už je jen jejich

Vůbec jsem včera nesledoval exhibice chvilkařů v rámci jejich protizemanovské a protibabišovské akce. Pravda je, že ke kávě ráno jsem si prolítnul portály a byly tam výživné zobrazeninky červených trenýrek s jakýmsi heslem, že trenýrky zmizely a hovno (zřejmě byl nastíněn pan prezident) zůstalo. A symbolická byla rovněž fotografie sestry vrahů a teroristů Zdeny Mašínové, která oslavovala chrabrost svých krvavých bratrů, k níž se s vděčností naklání Vrchní Chvilkař Minář.

...Celý článek