• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Ladislav Větvička

Ladislav Větvička

Ladislav Větvička

Ladislav Větvička je svéráznou postavou ostravského regionu. Jeho svébytné texty, kresby, fotografie, hudba, divadelní, filmové scénáře a další a další aktivity si již více než dvacet let nacházejí své fanoušky nejen v Ostravě, ale i v celé České republice a okolních zemích, speciálně v Polsku a na Slovensku. Možná je to dáno tím, že jak říká - v každém Ostravákovi je kus Slováka, Poláka, Prajzáka, Moraváka a možná i kousek Čecha. Veřejnosti je znám převážně jako trojnásobný zlatý bloger roku a autor aktuálních postřehů a blogů na serveru iDNES a jako autor čtyř knih - "Ostravaci sobě", "Mamulovy děti", „Tajemství bohatých Ostravaku“ a „Osudové setkání 1913“. Ve svém díle využívá lašského dialektu a slangu, ale neomezuje se jen na dění v ostravském regionu. Právě naopak. Ostrava je pro něj domovským místem. Místem, odkud čerpá svůj sarkasmus a černý humor a vyráží na spanilé jízdy po zemích českých i daleko za obzor střední Evropy, aby vám o nich s humorem sobě vlastním povyprávěl na stránkách svého blogu.

Kdybych dostal za úkol zničit ekonomiku, robil bych to tak, jak to naši politici robi

Kdybych dostal za úkol zničit ekonomiku, robil bych to tak, jak to naši politici robi

Všimněte si, že schvalně nepišu ani o vladach vednych slovenskyma premijerama, nepišu o šaškovi v rudem svetru, jehož chrabři podřizeni biju baby a na kere lidi volaju GESTAPO! tajak za Jakeša, nepišu ani o tych maryjonetach, keři sami sebe tytuluju “demogratycka” opozice, bo stejně se ruzni neomarxysti od piratu až po uťapnute profesurky třepu enem na to, aby už nahradili velkeho Koblihu a misto něho to robili naprosto stejně. Dokonce nepišu vubec o politykach našich.

...Celý článek
Pomatenci chtěju zadratovat Česko?

Pomatenci chtěju zadratovat Česko?

“Andy, ve skladu nam přebyvaju roušky,” hlasil Al Hamaček šefovi. “Jak, přebyvaju? Tak ať nosa dvě naraz, ty nulo,” reagoval Andy. “Rouške už prostě nefrči, ja vas živit furt nebudu! Prodavejte respiratore! Jinak ťa vyměnim!”

...Celý článek
Žlute hvězdy a povinna barva masky

Žlute hvězdy a povinna barva masky

Nastupovali zme do letadla společnosti Noname. Venku bylo třicet stupňu ve stinu, v Kokakolombyji, kaj zme se chtěli na chvilu podivat, mělo byt ještě o pět stupinku vic. Přesto všeci dodržovali nesmyslne opatřeni bananove vlady. Každy si před odchodem z letištnich dveři našprycoval na ruky jakysik sajrajt, někteři si ho roztirali aji po pysku.

...Celý článek
Don Babiš skončil

Don Babiš skončil

Na terasu baru Don Pepé svitilo slunko, podchlazene pivo El Presidente bylo sice řidke jak nastavovany kuři vyvar, ale pro toto počasi bylo asi nejlepšim řešenim, bo ze stola voněl pravě přineseny videňsky řizek. Čet sem si mejly, v kerych se začal opakovat požadavek okomentovat to, co se děje u nas. Rozhlidnul sem se z terasy na odevřena kadeřnictvi, fakany, keři šmatlali ze školy a hospody plne lidi. Čemu si mam kazit naladu takym blbym tematem ze země, o kere tady nikdo nevi?

...Celý článek
Dvě roušky

Dvě roušky

Cestička přes džunglu byla uzučka a drsna, ale okoli bylo nadherne. Barevni motyli přeletavali z modrych květu na červene, kolibřici strkali svoje dluhe zobaky do takych divnych koniklecu a zpoza palmy na mě čuměl leguan.

 

...Celý článek
Zfalšovane volby II.

Zfalšovane volby II.

To je zajimave, jak ti sami lidi, keři su přesvědčeni o tym, že volby plešateho traktorysty v Bělorusku byly zfalšovane, si obvykle nesu ochotni ani připustit, že v byvale nejmocnějši zemi světa mohl proběhnut kolosalni podvod.

...Celý článek