• Sobota, 05. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jitka

Tomáš Vyoral

Tomáš Vyoral

Tomáš Vyoral

Divadelník, písničkář, básničkář, sportovec, čitatel, pisatel, cestovatel, degustovatel, PRista, nevěřící Tomáš, který tuší, že pravda se neleskne a netřpytí...

Cirkus jménem Covid-19. Ať už realita, nebo uměle vyvolaná krize, odskáčeme to všichni

Cirkus jménem Covid-19. Ať už realita, nebo uměle vyvolaná krize, odskáčeme to všichni

Zapřemýšlel jsem nad současnou situací s pandemií koronaviru, kterou vyhlásila WHO, tak trochu jinak. Nikdo z nás neví, kde je pravda a jak to s námi dopadne. Se vším respektem a drzostí jsem si dovolil přijít s několika relativně temnými predikcemi, o nichž si troufám tvrdit, že nás nebo některé z jiných nám blízkých zemí potkají.

...Celý článek
Přistoupit na výkupné a nechat vyděrači v ruce

Přistoupit na výkupné a nechat vyděrači v ruce "kompro" je sebevražda. Turci otvírají migrantům brány do EU

V době rostoucí hysterie – nesoudím, nakolik adekvátní – spojené s čínským koronavirem otevřel turecký prezident Erdogan brány do Evropy migrantům z tureckého území. A to navzdory výkupnému ve výši několika miliard eur, které mělo dle dohody EU s Tureckem z roku 2016 přispět k zamezení nelegální migrace v daném regionu a navracení nelegálů do Turecka. Erdogan v pondělí pohrozil, že počty můžou jít do milionů. To je tak, když vyděrači přistoupíte na výkupné a necháte mu přitom v ruce „kompro“ materiály jako časovanou bombu.

...Celý článek