• Neděle, 05. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Miroslava

- Jiří Novobilský -

- Jiří Novobilský -

- Jiří Novobilský -

Celoživotní horník, podnikatel v energetice, ekologogii, e-mobilitě. Důchodce se zájmem o filosofii, historii, politiku, ekonomiku, obchod. Spisovatel i fotograf amatér, sociální a spíše levicové smýšlení na základě 70.let působení na této planetě.

Konec uhlí v Evropě ?!

Konec uhlí v Evropě ?!

V souvislosti s vývojem světového hornictví /hlavně černého uhlí/, které se stalo mým koníčkem/ kromě jiných - filosofie, historie a pod./ při trávení nekonečného, emeritního času moji kolegové z oboru mi zaslali velice krátký, ale výstižný text: Podle posledních údajů z roku 2014 „stáhl“ Bakala z OKD 74 mld.Kč čistého zisku = prase 

...Celý článek
Mrchožrouti.

Mrchožrouti.

Dlouho jsem hledal slušný výraz pro supy a hyeny, kteří se sešli u současné mršiny OKD, aby z ní urvali poslední zbytky hodnot a měli se ještě lépe a vydělali další milióny. Dříve jsem je označil za „figuranty“, nyní název Belmondova filmu více vystihuje povahu těchto lidí. Nebudu psát o těch, které neznám z historie a neměl jsem s nimi kontakt, je jich hodně.

...Celý článek
Krupník zahradníkem…. Volné pokračování: Všichni dobří rodáci...

Krupník zahradníkem…. Volné pokračování: Všichni dobří rodáci...

Jak zahradničí brušperský kozel s dotacemi EU, s pozemky, fixluje s územním plánem, ovlivńuje výběrová řízení /odpad MARIUS Pedersen, elektrika Centropol/ likviduje oponenty, prosazuje pomocí podvodných vyjádření potenciální odpůrce, ovlivńuje některé lidi k obrazu svému, to vše bych mu prominul, nebo´t škody na občanech jsou malé a mají je za to, že kvůli analnímu horolezectví a drobkům spadlých ze stolu to tolerují.

...Celý článek
Balada o černém uhlí.

Balada o černém uhlí.

Černé uhlí patřilo a patří k nejcennějším surovinovým zdrojům českých zemí. Jeho zásoby a těžba umožnily zavést a rozvíjet metalurgický průmysl, strojírenství, chemický průmysl, elektrifikaci i plynofikaci českých zemí a později i Slovenska. Podobně jako v jiných zemích Evropy-Německa, Anglie, Francie a USA.

...Celý článek
Cui bono-komu to prospívá?

Cui bono-komu to prospívá?

Nemíním hystericky komentovat dění na Ukrajině, na tyto záležitosti mám Pazderku a Miroslava Karase, veliká škoda, že nenastoupil do letadla Kaczyńszkiego, už by odpočíval v zemi zaslíbené, ale chtěl bych se zamýšlet nad odkazem našeho prezidenta Beneše o osudu našich národů Čechů a Slováků.

...Celý článek
Energetická Globalizace = TTIP

Energetická Globalizace = TTIP

se  objevila v okamžiku, kdy USA začaly být závislé na cizí ropě, ale plně se mohla rozběhnout až po skončení studené války a rozpadu Sovětského svazu. V dobách před globalizačních se války vedly proto, aby nepřítel mohl obsadit cizí území a čerpat z jeho zdrojů. V globalizační době stačí vnutit určitá pravidla volného toku zboží a kapitálu, využít dobré počáteční pozice dané znalostí technologií a trhů a bohatnout bez válečných lží a nákladů na armádní tažení.

...Celý článek
UFO, GMO, HAARP a ostatní……

UFO, GMO, HAARP a ostatní……

Z poklidného studia historie lidstva a dopady do současnosti mne vyburcovala zpráva o antenách  na vydavatelství MAFRA, které koupil ministr financí Babiš. Jelikož všechny aktivity od tohoto člověka nejsou vždycky férové, okamžitě jsem se pídil a analyzoval důvody proč.

...Celý článek
SHALE GAS, břidličný plyn, gaz lupkowy.

SHALE GAS, břidličný plyn, gaz lupkowy.

Úvod:   po velkém show s těžbou ropy z ropných písků se objevil další fenomén , který má zachránit svět před energetickým zhroucením-shale gas, břidličný plyn,gaz lupkowy..

Ropa z ropných písků je záležitostí hodně vzdálenou českému regionu, ale břidličný plyn a hlavně gaz lupkowy v Polsku je prezentován jako spasitel energetického bezpečí, neboli nezávislosti na ruském plynu. V Polsku jsou tak velice  nadšeni, že jsou schopni  ustoupit od svého energického zlata-uhlí a poslat polské gorniki do Austrálie nebo do ČR v budoucnu i do Mongolska.

...Celý článek
Zamyšlení /historická a politická/ nad koncem Slovanů a uhlí ve střední Evropě.

Zamyšlení /historická a politická/ nad koncem Slovanů a uhlí ve střední Evropě.

POLSKO.

Díky skutečnosti, že jsem byl vyhozen z OKD, jsem založil firmu CARBONOVA s.r.o. a přes 20 let pracoval  v Polsku, Slovensku, Maďarsku, Ukrajině. Nejvíce času jsem věnoval Polsku, kromě Dolního Slezska jsem poznal celé oblasti řeky Odry,  Wisly, pobřeží Baltiku a pohoří Beskyd a Tater. Dá se říci, že prakticky celé Polsko od východu na západ, od jihu na sever včetně Warzsawy, Krakowa, Toruně,  Štětína a dalších měst jsem realizoval energetické projekty polských firem.

...Celý článek
Konec uhlí v Evropě ?!

Konec uhlí v Evropě ?!

V souvislosti s vývojem světového hornictví /hlavně černého uhlí/, které se stalo mým koníčkem/ kromě jiných - filosofie, historie a pod./ při trávení nekonečného, emeritního času moji kolegové z oboru mi zaslali velice krátký, ale výstižný text:

Podle posledních údajů z roku 2014 „stáhl“ Bakala z OKD 74 mld.Kč

čistého zisku = prase

...Celý článek
Aféra DIESELGATE.

Aféra DIESELGATE.

V souvislostí s touto aférou se znovu zamýšlím nad zločiny západního kapitalismu a jeho přisluhovačů. Věděl pan Dlouhý, jaký vývoj nastane po zavedení /prodeji/ Škoda do VW, co bude po privatizaci OKD, co bude po falšování podpisů na prezidentských kandidátních listinách, co bude až vstoupí v platnost CETA a TTIP v utajovaném znění?

...Celý článek
Jak se projektuje válka……

Jak se projektuje válka……

Direktiva Allana Dullese, ředitele CIA a šéfa politické rozvědky USA.

Vše se nějak uspořádá, ale my použijeme všechno co máme, veškeré zlato, celou materiální moc na obelhávání a ohlupování lidí. Lidský mozek, lidské vědomí jsou přizpůsobené změnám.

Pokud do něj zaneseme chaos, nepozorovaně lidem zaměníme jejich hodnoty za falešné a donutíme je těmto hodnotám věřit.  JAK?

...Celý článek
Už je to tady……

Už je to tady……

Tak nám to všechno vychází, po HAARPu další Babišova bomba Monsanto-Roundup a to v Tescu F-M. Zatmělo se mi před očima, asi deset minut jsem usilovně přemýšlel a sledoval reakci zákazníků a pak jsem rezignoval. Co se divíš : asi polovina produktů v tomto obchodě je zdraví škodlivých, tak o jeden víc nebo méně to už je jedno. Okolo jdoucí důchodkyně reagovala na moje zmatečné jednání a radí mi : jestli chcete levnou Plzeň, ta je vpředu….

...Celý článek
…..á je to !!!!!, komentují Kramár a Kořen v Zázracích přírody.

…..á je to !!!!!, komentují Kramár a Kořen v Zázracích přírody.

18.září 2015 Agentura pro ochranu životního prostředí USA /EPA/ obvinila automobilku Volkswagen, že téměř půl miliónů jeho vozů s naftovými motory používají software, který při testování emisí přepíná motory do režimu nízkých emisí toxických oxidů dusíku.

Místo zpochybnění těchto údajů přiznal VW instalaci software v 11 milionech naftových motorů, umožňující manipulaci s testy emisí !

...Celý článek
Genius a tajtrlíci....

Genius a tajtrlíci....

Jak si genius/Bakala/ pohrává s Nečasem, Sobotkou, Mládkem, Babišem a dalšími je víc jak zřejmé, oni chtějí vydržet ještě nějaký pátek při korytech , moc by jim nebyl vhodný nějaký hornický mejdan v Praze.

...Celý článek
Návraty do minulosti I.

Návraty do minulosti I.

V roce 1946 */rok mého narození/jsem se přestěhoval z rodného Brušperku do Ostravy, kde jsem bydlel do 1954, tedy 8 let.

Dům, činžák, na konci havířské kolonie zasazen v těsné blízkosti koksoven VŽKG, koksovny Trojice, Koksovny Vítězný Únor, koksovny Jan Šverma, dolů Šalamoun, Hlubina, Jeremenko, Zárubek ,Trojice,  vysokých pecí    VŽKG, Žofinky a tepláren a energetiky VŽKG, Karoliny , tězké mechaniky VŽKG, válcoven VŽKG, aglomerace +ocelárny VŽKG. Před okny hlavní cesta do F-M, kousek od řeky Ostravice, jejíž zápach a barva nevěstila nic dobrého.

...Celý článek
Jaký byl rok 2014  na globálním trhu s uhlím ?

Jaký byl rok 2014 na globálním trhu s uhlím ?

Rozhodl jsem se uvést tyto údaje jako poslední pokus zachránit těžbu uhlí pro Slezsko, o kterou se vehementně snaží naší spojenci EU a USA pomocí TTIP, medií a mystifikací, zaprodanců ve vládních funkcích, podobně jako s kvótami pro imigranty. Stydím se za tyto figuranty /Tusk, Kopacz, Sobotka atd./a jejich přisluhovače, ale žijeme v době globálního hnoje /oteplování/, kde hrdinové jsou nahrazeni vychytralými kolaboranty. Přece suroviny vždy byly, jsou a budou základem budoucnosti státu…..

...Celý článek
EPILOG o šachtě

EPILOG o šachtě

Konec roku 2012 přináší rozhodnutí o projektu Těžba koks. uhlí v Beskydech.

 Dne 3. 12. 2012 na VŠB se konala oslava hornictví /Den sv. Barbory/, že je to vlastně pohřeb, jsem konstatoval v průběhu dalších dnů.

I to poslední, co zbylo: Hornické museum a další hornické památky je rozkradeno, vyrabováno, přejmenováno, připraveno k likvidaci.

...Celý článek
Konference o klimatu ONZ

Konference o klimatu ONZ

Probíhají přípravy 21. Konference o klimatu ONZ, která se bude konat letos v prosinci v Paříži. Hlavním úkolem bude globální shoda o redukci emisí. Zda k této shodě dojde, je těžko předvídatelné, zvláště pak když naše vláda má mnohem zajímavější dilema: imigranty. Měli by si však uvědomit, že dosavadní problémy ve světě jsou důsledkem krachu dosavadních klimatických konferencí a slibů pomoci tzv. třetím zemím, řešení pomocí žiletkových zátarasů a Dny NATO v Mošnově , které jsou jen velice mizerné a naprosto míjejícím se účinkem  výsledku, řešením,  spíše naopak.

...Celý článek
Jsem nevěřící v demokracii…..

Jsem nevěřící v demokracii…..

Po delším odmlčení jsem se rozhodl věnovat se budoucnosti střední Evropy. Krize na Ukrajině, válka v Gaze, konflikt v Iráku a hrozba Eboly pro celý svět, všechny tyto okolnosti mají spojitost a vliv na existenci slovanských národů ve střední Evropě. Po krachu NWR, likvidaci ocelárny EVRAZ, odstřelu OP Prostějov a podobných likvidací, včetně převodu do zahraničního vlastnictví, jen debil Benda může mít dobré vize o perspektivách Slovanů.

...Celý článek