• Středa, 20. září 2017
  • Svátek má Rukojmí Oleg

- John Bok -

- John Bok -

- John Bok -

český politický aktivista, předseda spolku Šalamoun, který se angažuje v případech, kdy je podezření na chybné vyšetřování nebo rozhodování soudní moci. Podepsal Chartu 77, v 70. a 80. letech jej sledovala a perzekvovala Státní bezpečnost kvůli jeho politickým názorům, musel pracovat v dělnických profesích. V listopadu a prosinci 1989 vedl ochranku Václava Havla. Po Sametové revoluci tři roky pracoval v Úřadu pro ochranu ústavy a demokracie a FBIS. Byl též neplaceným členem Výboru proti mučení a jinému nelidskému zacházení při Radě vlády pro lidská práva a neplaceným členem poradního sboru generálního ředitele Vězeňské služby ČR generála Kuly.

Tisková zpráva spolku Šalamoun v trestní věci Petra Kramného

Tisková zpráva spolku Šalamoun v trestní věci Petra Kramného

Dne 31.7.2017 podal spolek Šalamoun trestní oznámení na znalce v odvětví soudního lékařství, konkrétně na MUDr. Margitu Smatanovou, MUDr. Pavla Dokoupila a Doc. MUDr. Františka Vorla, kteří vypracovávali znalecké posudky v trestní věci Petra Kramného. Trestní oznámení byla podána cestou nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu dle § 346 tr. zákoníku za nepravdivý znalecký posudek. Trestní sazba v tomto případě je 3-10 let.

...Celý článek
TISKOVÁ ZPRÁVA SPOLKU ŠALAMOUN

TISKOVÁ ZPRÁVA SPOLKU ŠALAMOUN

 

Spolek Šalamoun se seznámil s obsahem Zprávy o činnosti státního zastupitelství za rok 2015, vydané 23. června 2016 s podpisem nejvyššího státního zástupce JUDr. Pavla Zemana, a na ni navazujících článků na České justici a v některých denících, obsahujících sdělení, že prorůstání zločinu do struktur policie znemožňuje boj s trestnou činností.

...Celý článek
ZPRÁVA SPOLKU ŠALAMOUN PRO VEŘEJNOST

ZPRÁVA SPOLKU ŠALAMOUN PRO VEŘEJNOST

Dne 18.listopadu 2015 se v Evropském domě v Praze konala pod záštitou poslance Marka Černocha a za účasti ředitelky legislativního odboru Ministerstva spravedlnosti ČR Pavly Belloňové a jejího spolupracovníka Petra Forejta další beseda spolku Šalamoun, zaměřená na kritiku ministerského návrhu zákona o státním zastupitelství. Spolek Šalamoun zastupovali předseda John Bok a členové Elizabeth Mauermannová a Zdeněk Jemelík. Novináři akci tradičně ignorovali a také veřejnost tentokrát projevila velmi malý zájem. Dostavili se sice kameramani České televize, kteří natočili krátký rozhovor s paní ředitelkou Pavlou Belloňovou a s panem Johnem Bokem, který se ale do vysílání nedostal.
 

...Celý článek
Tisková zpráva spolku Šalamoun - podnět k zahájení kárného řízení vůči JUDr. Kláře Long Slámové

Tisková zpráva spolku Šalamoun - podnět k zahájení kárného řízení vůči JUDr. Kláře Long Slámové

Šalamoun, spolek na podporu nezávislé justice v ČR (dále jen spolek Šalamoun), podal dne 2.9.2015 podnět České advokátní komoře na zahájení kárného řízení, vůči JUDr. Kláře Long Slámové, za výroky ke kauze Petra Kramného, obviněného z vraždy své manželky a dcery v Egyptě, ve které je zmocněnkyní rodiny obou obětí. Klára Slámová dne 23. 7. 2015 v rozhovoru pro IDNES.cz mj. uvedla, že byla přesvědčena, že Kramný má na smrti manželky a dcery vinu ještě předtím než se seznámila se spisovým materiálem a od počátku je přesvědčena, že lže.

...Celý článek