• Pátek, 04. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Barbora

- Rajko Doleček -

- Rajko Doleček -

- Rajko Doleček -

český lékař česko-srbského původu, profesor zaměstnaný ve Fakultní nemocnici Ostrava. Je autorem více než 200 odborných publikací, popularizoval endokrinologii, diabetologii, zdravou výživu a dietologii, zejména v televizi a v populárně naučných knižních publikacích. Politicky a společensky aktivně obhajuje pozice srbského národa.

ÚVAHA PŘED VOLBAMI 2017

ÚVAHA PŘED VOLBAMI 2017

Před nadcházejícími volbami nám do redakce poslal svoji úvahu pan profesor Rajko Doleček, 92letý nestor české endokrinologie a známý popularizátor zdravého životního stylu, člověk, který i ve svém pokročilém věku zaujímá pevné občanské postoje:
 

...Celý článek
Tisíce mužů zapsali jako zastřelené, a oni jim za rok najednou přišli k volbám. Profesor Doleček o zločinných dezinformacích kolem Srebrenice

Tisíce mužů zapsali jako zastřelené, a oni jim za rok najednou přišli k volbám. Profesor Doleček o zločinných dezinformacích kolem Srebrenice

Světová média v těchto dnech připomínají dvaadvacáté výročí tzv. srebrenického masakru. Tradičně se při této příležitosti objevují drsná sdělení o vině bosensko-srbské armády a jejím řeznickém počínání. Profesor Rajko Doleček, slavný lékař, který se však od počátku zabývá jugoslávským konfliktem, nabízí zcela jiný pohled. „Veřejnost je dezinformována,“ míní k oficiálním výkladům.

...Celý článek
Kritický pohled na údajnou genocidu Muslimů ve Srebrenici

Kritický pohled na údajnou genocidu Muslimů ve Srebrenici

Veřejnost je od začátku zcela jednostranně informována (dezinformována !) mainstreamovým zpravodajstvím i řadou politiků a států o údajném masakru v širší oblasti Srebrenice více než 8 000 muslimských zajatců (mužů, chlapců) armádou bosenských Srbů po pádu Srebrenice v červenci 1995. Počty zmasakrovaných - popravených se zvýšily z původně udávaných kolem 7.000 na nynější počty.

 
...Celý článek
Poznámky k červnovém článku „PROČ LŽEME „ v National Geographic

Poznámky k červnovém článku „PROČ LŽEME „ v National Geographic

V červnovém článku populárního amerického magazínu NATIONAL GEOGRAPHIC vyšel článek „PROČ LŽEME“ (Why We Lie) autora Y.Bhattacharjee. Byl docela zajímavý, ale v určitém smyslu neúplný. Uvedl sice lži amerického prezidenta Billa Clintona v jeho skandálu se slečnou Monikou Lewinsky, ale opomenul, že Clinton byl vlastně velký hříšník, protože „lhal pod přísahou“ („he lied under oath“).
 

...Celý článek
Vlny uprchlíků a Srbsko Podivné hry Západu.

Vlny uprchlíků a Srbsko Podivné hry Západu.

Do uloupení Kosova za pomoci Západu a uznaného jako samostatný stát celkem rychle a proti vůli prezidenta V.Klause, českého parlamentu a většiny obyvatel naším tehdejším ministrem zahraničí K.Schwarzenbergem (2008), mělo Srbsko přes 10 miliónů obyvatel. Nyní má po té loupeži Kosova přes dva milióny méně. 
 

...Celý článek
 Odsouzení Dr.Radovana Karadžiče na 40 let...

Odsouzení Dr.Radovana Karadžiče na 40 let...

Mezinárodní Trestní Tribunál v Haagu pro válečné zločiny v někdejší Jugoslávii (ICTY), dostal na Západu brzy po svém vzniku (1993), pro řadu svých  závažných prohřešků, nelichotivou přezdívku KLOKANÍ SOUD. Podle  Websterova slovníku (1966) je klokaní soud takový soud, který je charakterizovaný nezodpovědnými a neoprávněnými postupy, soud bez právního postavení; že je to výsměch soudu, ve kterém jsou základy zákona a spravedlnosti zneužívány, pošlapávány.

...Celý článek
ZLOČIN, KTERÝ NELZE PROMLČET - NATO AGRESE PROTI SRBSKU

ZLOČIN, KTERÝ NELZE PROMLČET - NATO AGRESE PROTI SRBSKU

Ve čtvrtek 24. března by si celý svět měl připomenout a znova odsoudit organizaci NATO za její zločiny z roku 1999, kdy začala na základě výmyslů až lží, bez povolení Radou bezpečnosti OSN, 78 dnů bombardování, ve dne v noci, posledních zbytků Jugoslávie, tak zvané „malé Jugoslávie“ (Srbsko + Černá Hora), kvůli údajné, zcela neprokázané, genocidě kosovských Albánců.

 

...Celý článek
PROČ NEMÁM RÁD NATO

Prof.Dr.Rajko Doleček,DrSc.: PROČ NEMÁM RÁD NATO

 Naše kniha „INVENTURA V 89 LETECH“ (2014) měla jako podtitul „Ve stínu Balkánu“, protože  značná část událostí z té knihy se odehrávala právě na teritoriu Balkánu, v oblastech obývaných srbským národem. Případné nové vydání knihy„INVENTURA V 90 LETECH“ by mohla mít jako podtitul „Proč nemám rád NATO“, vzhledem ke kriminální činnosti NATO v roce 1999 proti Svazové Republice Jugoslávii (SRJ), kdy letectvo NATO 78 dnů a nocí BEZ povolení Radou bezpečnosti OSN Srbsko + Černou Horu (SRJ) bombardovalo, tam ničilo a zabíjelo, dokonce k navršení zločinů použilo proti SRJ i ochuzený uran.

...Celý článek
 „STÁT“ KOSOVO SE VŮBEC NEHODÍ JAKO ČLEN UNESCO

„STÁT“ KOSOVO SE VŮBEC NEHODÍ JAKO ČLEN UNESCO

 Během kosovské „Křišťálové noci“ (název jako vzpomínka na proti židovský pogrom 9.listopadu 1938 v nacistickém Německu), vypálila kosovsko-albáncká chátra 17.-18. března 2004. v starobylém  Prizrenu srbský pravoslavný chrám „Bohorodičky Ljevišské“, památku UNESCO, ze XIV. století. Odehrálo se to za zbabělé nečinnosti přítomné německé jednotky KFOR, která tuto oblast měla udržovat v pořádku, chránit. Podobná chátra zničila i klášter Devič z XV.století v centrálním Kosovu, za zbabělé nečinnosti francouzské jednotky KFOR. V oblasti Prizrenu byla současně zničena celá řada srbských pravoslavných kostelů: Sv.Spásy, Sv.mučedníka Georgie (Jiřího), Sv.Mikuláše, Sv.Kozmy a Damiána, Sv.Naděje, Sv.Panteleimona, část z nich z XIV. a XV.století. Albánská chátra vypálila a zničila i právě obnovovaný klášter Sv.Apoštolů, sídlo vladyky (biskupa) Artemije, bohosloveckou školu, kterou absolvoval v 1911 autorův strýček Bogdan. Jako pravoslavného kněze ho pak po 30 letech v 1941 zavraždili chorvatští ustašovci v popravišti Jadovno, spolu s jeho synem Mirou..

...Celý článek
VZPOMÍNKA NA VYHNÁNÍ 230 000 SRBŮ Z CHORVATSKA V 1995

VZPOMÍNKA NA VYHNÁNÍ 230 000 SRBŮ Z CHORVATSKA V 1995

Čtvrtého srpna 2015 bylo dvacet let, co proběhla největší etnická čistka v Evropě po Druhé světové válce, když za úsvitu 4. srpna 1995, v rámci operace „Bouře“, chorvatská armáda a policie (řádově přes 140 000 mužů), za určité spolu účasti Pátého muslimského sboru a letectva NATO, přepadla Republiku Srbska Krajina (RSK) a její armádu (do 25 000 mužů). Chorvatská armáda byla masivně politicky podporována a vyzbrojena Německem, hlavně z přebytků po armádě NDR. Chorvatsko se těšilo významné podpoře Vatikánu.

...Celý článek
Apel pro MÍR generála Mladiče

Apel pro MÍR generála Mladiče

S generálem Ratko Mladičem se znám řadu roků, vloni v dubnu 2014 jsem ho navštívil ve víceleté vyšetřovací vazbě v Scheveningenu (Haag, Holandsko), v rámci zcela jednostranného Mezinárodního trestního tribunálu pro někdejší Jugoslávii (ICTY), který srbské velitele soudí podle „velitelské zodpovědnosti“, i když  nevydali povely, které byly podle ICTY zločiny a při tom to byly běžné válečné operace.

...Celý článek
NAD KNIHOU LADISLAVA ŠPAČKA  O PREZIDENTU HAVLOVI

NAD KNIHOU LADISLAVA ŠPAČKA O PREZIDENTU HAVLOVI

 Nějak koncem června 2015 jsem si přečetl s velikým zájmem knihu našeho populárního učitele etikety Ladislava Špačka „Deset Let s Václavem Havlem“ (2012), ve které vtipně líčí své mnohaleté zkušenosti mluvčího prezidenta Havla. Jeho „střípky“ z cest a z různých setkání po celém světě se daly číst jedním dechem. Skoro jsem panu Špačkovi odpustil, že se snaží z prezidenta Václava Havla udělat téměř lidového světce, který si za své credo vybral krásné dávné heslo, že pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. Odpustil jsem mu i to, že uváděl téměř prezidentovu abstinenci od alkoholu. Na obalu knihy zářila zlatá písmena jejího názvu, kde se v pravém dolním okraji dralo do popředí červené srdíčko, jak ho náš bývalý pan prezident měl ve zvyku občas kreslit, jako projev své lidskosti, své lásky k lidem.

...Celý článek
LEŽ I PRAVDA ZA POJMEM SREBRENICA

LEŽ I PRAVDA ZA POJMEM SREBRENICA

 Občansko-etnicko-náboženská válka v někdejší Jugoslávii, od začátku v 1991 cílená výrazně proti srbsky a všestranně propagandou i finančně podporovaná Západem (USA, Evropská unie /EU/ - obzvláště Německo, NATO) s cílem zničení multietnické a prosperující Jugoslávie, vyvrcholila agresí NATO proti „Malé Jugoslávii“, SRJ (Srbsko+Černá Hora) v roce 1999, kdy tato organizace bez povolení Radou bezpečnosti OSN, tedy vlastně  jako teroristická organizace, 78 dnů a nocí bombardovala „Malou Jugoslávii“, převážně Srbsko, s tisíci mrtvých a zmrzačených, s obrovskými materiálními škodami, s devastací zevního prostředí, s doslova zločineckým, z vojenského hlediska zcela zbytečným, použitím „ochuzeného uranu“ Američany. Tato agrese byla zdůvodňována do nebe volajícími výmysly, lží o genocidě Albánců na Kosovu, kterým dnes už nikdo seriózně myslící nevěří . Jejím následkem bylo vyhnání z Kosova a Matohije  a jejich oloupením řádově 230 000 Srbů a Romů, více tisíc jich bylo zavražděno nebo zmizelo. Stovky z nich byly zavražděny jen proto, aby některé jejich orgány mohly být prodány k transplantacím do zahraničí, jak to zveřejnila práce švýcarského senátora-vyšetřovatele Dicka Martyho, který z těchto zločinů obžaloval i významné předáky kosovských Albánců, včetně Hashema Thaciho. Pak přišla loupež Kosova, jeho odtržení od Srbska v roce 2008, téměř obratem uznaná Západem, ve které svou špinavou roli při tom rychlém uznání samostatnosti Kosova, sehrál i náš tehdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

...Celý článek
JÁMA SMRTI SRBSKÉ OSADY PREBILOVCI V HERCEGOVINĚ V 1941

JÁMA SMRTI SRBSKÉ OSADY PREBILOVCI V HERCEGOVINĚ V 1941

 Kromě neuvěřitelných dezinformací až lží kolem zlých událostí u Srebrenici, během obrovské etnické čistky Srbů v Chorvatsku v 1995, zločinů NATO proti Jugoslávii v 1999 v souvislosti s událostmi na Kosovu a Metohiji, mne znova velmi zranila i vzpomínka na hrozné zločiny ustašovců v minulé válce (1941-45) v souvislosti s vesnicí Prebilovci a dalšími srbskými osadami, a s osudy mnoha desetitisíců Srbů v Hercegovině.

...Celý článek
UPRCHLÍCI A SRBSKO, „HUMANITÁRNÍ BOMBY“

UPRCHLÍCI A SRBSKO, „HUMANITÁRNÍ BOMBY“

 Do uloupení Kosova za pomoci Západu a uznaného bleskově i naším tehdejším ministrem zahraničí Schwarzenbergem (2008), mělo Srbsko přes 10 miliónů obyvatel. Nyní má po té loupeži Kosova o 2 milióny méně. Srbsko se muselo vyrovnat v srpnu a květnu roku 1995 s přílivem vyhnaných a oloupených Srbů z Chorvatska, kde žili po staletí, následkem operací Německem masivně sponzorované a vyzbrojené chorvatské armády v operacích „Bouře“ a „Záblesk“, za strategického velení americkými generály-žoldáky, za pomoci NATO letectva. Vše se to obešlo téměř zcela bez kritiky a sankcí Evropské unie a OSN, bez protestů prezidenta Havla. Z řádově vyhnaných 230 000 uprchlíků jich část přijala Srbská republika (Srbsko), část Republika Srbská v Bosně a Hercegovině (B&H). To bylo přijetí najednou, doslova ze dne na den, po akci chorvatské armády.

...Celý článek