• Pondělí, 06. duben 2020
  • Svátek má Rukojmí Vendula

Jiří Baťa

Tomu chtějí tleskat a podporovat někteří naši politici

Tomu chtějí tleskat a podporovat někteří naši politici

Nevím, nakolik byla nebo je tato informace veřejně známa, ale faktem je, že Ukrajina, dosud suverénní, samostatný stát se prostřednictvím svých zaprodaných a proradných politiků, včetně trpaslíka v prezidentském křesle, se totálně odepsal a národ vystavil děsivé budoucnosti, nepředstavitelné bídě, občanským nepokojům a nevídaným existenčním problémům obyvatelstva

...Celý článek
Exministr Kalousek a (jeho) právo na ozbrojený odpor.

Exministr Kalousek a (jeho) právo na ozbrojený odpor.

Ministerstvo obrany v minulých dnech předložilo vládě materiál určený údajně k další debatě, který by upravil postavení vládního kabinetu a premiéra v případě budoucích krizí. Podle médií dokument obsahoval návrhy typu, že by stát mohla dočasně řídit vláda nebo i samotný premiér zcela bez parlamentu. Téma vyvolalo silnou bouři na politické scéně. Na celou věc reagoval bývalý ministr financí a šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, který v této souvislosti začal mluvit o legitimitě ozbrojeného odporu vůči Babišově vládě. Zkusme se nad Kalouskovým „legitimním ozbrojeném odporu“ vůči vládě zamyslet.

...Celý článek
Zemane odstup! Nebo….!

Zemane odstup! Nebo….!

To je opravdu vrchol neuváženosti, Zeman sice nic neprovedl, ale podle jekéhosi pana Jandourka se věci podle něj mají tak, že „Pokud jsou informace Deníku N od jejich zdrojů pravdivé, je celá věc ještě skandálnější, protože na čínský dopis nejen úřad prezidenta správně nereagoval (pan Jandourek ví, jak správně), ale dokonce si ho sám objednal. Využil by tak cizí mocnost k nátlaku na ústavního činitele vlastní země“ a dodává, že „Pak samozřejmě nesmí ve funkci pokračovat a musí okamžitě odejít. Pokud by něco takového prošlo, nemá už smysl o Česku mluvit jako o demokracii,“ a vyzval (neupřesněno koho) k odvolání prezidenta. Teď už je to totiž podle pana Jandourka „prostě buď, anebo“.

 

...Celý článek
Kam se poděla EU a její „veledůležité“ orgány?

Kam se poděla EU a její „veledůležité“ orgány?

Od doby, kdy ve světě, především pak v Evropě, vypukla pandemie Covid(u)-19, Evropská unie (EU) jakoby nebyla. Členské státy EU se mohou „přetrhnout“ v zabezpečení svých občanů proti zákeřnému koronaviru a jediné, co z EU však zaznělo bylo, že madam Von der Leyenová opatrně sdělila, že EU souhlasí s uzavíráním schengenských hranic. Jindy až překotně čilá EU a její paskvily produkující europoslanci jakoby se vypařili, nebo se za nimi tzv. zavřela voda.

...Celý článek
O současných vlcích v rouše beránčím

O současných vlcích v rouše beránčím

Níže uvedený odkaz na článek s velmi aktuálním tématem je natolik závažný, že by si jej měl přečíst každý občan, kterému záleží na další existenci národa, na další existenci a pokračování svého rodu a hlavně pak na zdravých potomcích. Aby vůbec nějací byli. Tento text by každý zodpovědný občan měl bez otálení poslat dál, aby se co nejvíce spoluobčanů dozvědělo, co čeká generaci našich potomků, to je našich vnoučat a jejich dětí, budeme-li se nadále chovat jako tupé, důvěřivé ovce a připustíme, aby představitelé EU vnutili Evropanům dohodu TTIP, která mimo jiné nutí Evropským zemím dovoz a pěstování amerických, to je geneticky modifikovaných potravin, které se již postarají, aby se i našim vnoučatům a jejich dětem nedařilo přivést na svět své potomky, eventuálně se jim rodily děti s vážnými zdravotními defekty.

...Celý článek
Jak Honza k rozumu přišel.

Jak Honza k rozumu přišel.

V souvislosti s veřejným pokáním pana principála Divadla Na Jezerce Jana, alias „Honzy“ Hrušínského stran koronavirusu jsem si vzpomněl na jeden moudrý citát F.M. Voltaireho, ve kterém se praví, že „Tajemství úspěchu je umět mlčet o tom, co nevíte“

...Celý článek
Není Hrušínský jako Hrušínský.

Není Hrušínský jako Hrušínský.

Zatímco národní umělec, pan Rudolf Hrušínský starší, vynikající herec a člověk svými nezapomenutelnými charakterními rolemi rozdával národu pohodu, radost, zážitky a významně obohatil naši kulturu o filmovou a divadelní uměleckou tvorbu, zatímco jeho starší syn Rudolf Hrušínský ml., jdoucí ve šlépějích svého otce, předává národu svými rolemi jak na divadle, ve filmu nebo televizní tvorbě stejné umělecké zážitky a radost jako jeho táta, mladší syn Rudolfa Hrušínského staršího Jan na rozdíl od obou starších Hrušínských národ nehorázně…. se*e (sorry) a neskonale vytáčí svými chucpe názory, výroky, hláškami, projevy nevole ke všemu, co není v souladu s jeho svéráznými demokratickými představami.

...Celý článek
Jak hloupému Honzovi prý bezdůvodně zakázali komediantství.

Jak hloupému Honzovi prý bezdůvodně zakázali komediantství.

Kdyby lidská blbost nadnášela, principál Hrušínský by už dávno měl trvalé bydliště na Měsíci. Je to samozřejmě nadsázka, protože ten hloupý Honza, alias Jan Hrušínský není blbý a proto se nemůže ani nadnášet. Tedy, není blbý, zato tak trapně „vychcaný“ (sorry jako), že mu musí závidět všechny eurounijní mraky nad vojenskými základnami NATO v Evropě.

...Celý článek
Česká soudní „spravedlnost“ by si měla nechat „překalibrovat“ svůj (dvojí) metr spravedlnosti!  Aneb: Rádio Jerevan tvrdí, že Česko je právní stát!

Česká soudní „spravedlnost“ by si měla nechat „překalibrovat“ svůj (dvojí) metr spravedlnosti! Aneb: Rádio Jerevan tvrdí, že Česko je právní stát!

Z mnoha explicitních případů české justice, přesněji soudů jednoznačně vyplývá, že víc než často dochází k rozsudkům, které mají charakter „dvojího metru“. Protože těch případů je celá řada, není od věci připomenout a srovnat jeden justiční metr v případu z poslední doby a přirovnat je s případem doby nedávné.

...Celý článek
Černá díra nejen ve vesmíru, p*deli, ale také v ...

Černá díra nejen ve vesmíru, p*deli, ale také v ...

  Jak se lze s denního tisku dočíst, podle sdělení ministerstva práce a sociálních věcí, se za deset let ztrojnásobilo náklady na sociální služby a potřeby. Obavy z budoucnosti (ovšem za předpokladu, že budou dále růstu výdaje na sociální služby), ministerstvo nutí  k úvaze o širší reformě sociální péče. To navzdory tomu, že podle předpokladu ředitele ministerského odboru sociálních služeb Davida Pospíšila, je objem financování dostatečný na příštích 15  let, pokud však nedojde k „nenadálým výkyvům“(!). Strohá informace, která si žádá širší prodiskutování.

...Celý článek
Exministryně Stehlíková je nejen zase chytrá jak jerevanské rádio, ale dopouští se i předsudečné nenávisti!

Exministryně Stehlíková je nejen zase chytrá jak jerevanské rádio, ale dopouští se i předsudečné nenávisti!

Nový ombudsman, pan JUDr. Stanislav Křeček ještě ne nezačal vykonávat svou funkci, ale už se na něj ze všech stran valí, co jak bude dělat a hlavně co bude dělat špatně. Nejvíc těchto kritických připomínek přichází od demobloku, spíše debilbloku  a z řad milionchvilkařů, protože to, z čeho už dnes dr. Křečka pomlouvají  a ostouzejí  je nelibost z toho, že pan Křeček hodlá některé věci dělat jinak, než jak je dělala jeho předchůdkyně paní  Anna Šabatová. A je skutečností, že k práci paní Šabatové bylo nejen ze strany veřejnosti, ale i řady politiků nemálo připomínek, potažmo i příkré kritiky. To ovšem neplatí o těch, kteří dnes tepou dr. Křečka za něco, co ještě ani nezačal.

...Celý článek
Nepředstavitelná drzost, zvolit Křečka!

Nepředstavitelná drzost, zvolit Křečka!

Je na místě si položit otázku, zda i pro pana senátora Drahoše platí a také uznává, regulérnost demokratické volby. Pan senátor Drahoš totiž velmi nelibě nese fakt, že sněmovna zvolila novým ombudsmanem pana dr. Stanislava Křečka prezidentského kandidáta a značně jej rozčililo že byl zvolen navzdory tomu, že Senát nominoval tak kvalitní osobnosti na post ochránce veřejných práv...

...Celý článek
(Po)trefený Hašek perlil a zvracel. Nebo naopak?

(Po)trefený Hašek perlil a zvracel. Nebo naopak?

 Je pozoruhodné, jak se někteří lepšolidi z kategorie VIP umí, zcela nevědomky,  degradovat na pitomce. Domnívají se totiž, že když se  (v tom lepším případě) jen hanlivě vyjádří (vulgárně se vyjadřují Novotný, Hřebejk, Nový, Navrátil, koloběžka Štěpánová, hvězda Hrzánová a další) na adresu pro několik lidí nepohodlného politika/ků/. Tito „umělci“ nejen z řad herců se totiž  domnívají, že u svých kolegů stoupnou ani ne tak na ceně jako charakterově na významu a zařadí se mezi ty, kteří jsou dnes IN a o kterých si zřejmě myslí, že budou kdysi slavní. Jenže zapomínají, že sláva = polní tráva.

...Celý článek
Nechci umřít úplně blbej…

Nechci umřít úplně blbej…

….i když úplně chytrej taky sotva umřu. Nicméně, trápí mě jedna poněkud zajímavá, neřku-li záhadná statistika.  Už jednou jsem na toto téma  psal, ale je to již dávno a zapadlo to již v zapomnění.

...Celý článek
Ministr Petříček našel řešení. A že stojí za to!

Ministr Petříček našel řešení. A že stojí za to!

 Za co stojí, v rámci korektnosti pomlčme. Je zde ovšem otázka, co pana ministra zahraničí vedlo k tomuto názoru (ne-li dokonce k rozhodnutí), že bychom se mohli postarat, aby místo  čtyřiceti 6ti až 12ti letých sirotků ze Sýrie, o jejichž přijetí usiluje zakomplexovaná europoslankyně paní Šojdrová, přijali několik mladých, osmnáctiletých Afghánců. Tento názor, úvaha nebo myšlenka   je nejen zcestná, ale také naprosto nepřijatelná.

...Celý článek
Poslankyně Jana Černochová (ODS), žena – vamp.

Poslankyně Jana Černochová (ODS), žena – vamp.

 Poslankyně Jana Černochová (ODS) je výjimečná žena, ale ani ne tak svým charakterem (ten zas tolik neznám), ale svou posedlostí pro zbraně. Ani mezi muži, poslanci, není snad nikdo tak zaujatý zbrojařskou tématikou, jako právě paní Černochová. Z hlediska osobních zálib, neboli hobby, však záliba ve zbraních a ve střelbě mezi ženami není zrovna běžná, nicméně každý máme nějakou tu zálibu, někdy i poněkud neobvyklou, takže nechejme na hlavě...

...Celý článek
Kdo byl ve skutečnosti Jaroslav Kubera

Kdo byl ve skutečnosti Jaroslav Kubera

Poznamenávám, že toto pojednání mi bylo doručeno jako nevyžádaný email. Autor, který zřejmě žije v Teplicích a důvěrně zná osobnost pana Kubery a jeho působení především ve městě Teplicích, bez jakýchkoliv skrupulí popsal kariéru Jaroslava Kubery v jiném úhlu pohledu a jiné realitě, než je znám, resp. než jak je veřejnosti mediálně po smrti prezentován.

...Celý článek
Když už se má něco zmršit, tak ať už to stojí za to!

Když už se má něco zmršit, tak ať už to stojí za to!

Nebudu dlouho chodit kolem „horké kaše“ a říkám na rovinu, že jde o naprosto nepřijatelnou a profláknutou „inkluzi“. Poznamenávám, že se nepovažuji se za génia, či nějakého myslitele, nemám IQ 170, ale také nejsem úplně hloupý. Zmiňuji to proto, že nejsem schopen pochopit smysl, význam a hlavně důvod zavedení inkluze!

...Celý článek
Strpění cizinců ze třetích zemí na území ČR a konec práva národních vlád a jejich orgánů.

Strpění cizinců ze třetích zemí na území ČR a konec práva národních vlád a jejich orgánů.

Česko bude muset přijmout zákon o strpění odmítnutých žadatelů o azyl na svém území! Když nejsou průchozí kvóty na přerozdělování migrantů v zemích EU, tak se to udělá pomocí implementace evropských judikátů do českého práva a nazve se to jinak! Tato novela azylového zákona je vynucena judikátem Evropského soudního dvora vydaného dne 14. května 2019.

...Celý článek
Hejtmanka Jermanová  a oslavy 115. výročí značky Harley Davidson v Česku.

Hejtmanka Jermanová a oslavy 115. výročí značky Harley Davidson v Česku.

    Mnohému motoristovi, přesněji motocyklistovi či motorkáři při zmínce názvu amerického motocyklu Harley Davidson srdce zaplesá. Aby ne, je to motocykl, který má svou letitou tradici, ale také patřičnou image, která  neodmyslitelně patří k pořádnému, zdravému a odvážnému chlapovi, i když v poslední době si tuto značku oblíbily i stejně statné a odvážné ženy. Jako motorista mám také kladný vztah k tomuto motocyklu. Nikdy jsem jej nevlastnil (měl jsem ale Jawu), ale je to jedna ze motocyklových značek, která se mi (spolu s BSA)  líbí a jako motocyklová klasika (bez těch výstředních úprav) patří mezi ty mé oblíbené. 

...Celý článek