• Neděle, 23. červenec 2017
  • Svátek má Rukojmí Libor

Jiří Baťa

Otevřený dopis poslanci TOP 09, ing. Františku Laudátovi

Otevřený dopis poslanci TOP 09, ing. Františku Laudátovi

Pane poslanče Laudáte, 
jak se dozvídám ze stránek Parlamentních Listů.cz, rozhodl jste se prý odejít (máte zřejmě na mysli z politiky) s dovětkem, že odcházíte včas. Nemohu jinak, než Vaše rozhodnutí přivítat. Dovolím si tedy několik slov k Vaší osobě. O tom, že jste jednoznačným zastáncem tvrdého protiruského postoje z pozice amerických zájmů, že jste příznivcem, zastáncem a podporovatelem severoatlantické aliance tedy NATO, je všeobecně známo. Ostatně od člena TOP 09 ani jiné postoje nelze očekávat.

...Celý článek
Mnoho povyku pro nic? Ne, pro Kajínka!

Mnoho povyku pro nic? Ne, pro Kajínka!

Nedávná milost prezidenta Zemana „dvonásobnému“ vrahovi Jiřímu Kajínkovi nedává mnoha lidem klidně spát. Ten nepokojný spánek má na svědomí ani ne tak Kajínkova svoboda, jako „korunní“ svědek pan Pokoš, který vnáší neklid a příslovečné dusno do atmosféry po jeho propuštění z věznice. Abychom si rozuměli, možná by atmosféra nebyla tak hustá, kdyby ji pan Pokoš nazahušťoval tvrzením, že se bojí o bezpečnost rodiny, o svůj život, neboť je přesvědčený, že Kajínek se bude mstít. Podle sebe soudím tebe, říká je dno přísloví. Nelze se zbavit dojmu, že pan Pokoš nemá čisté svědomí a proto ty obavy, ten strach z možné odplaty. Otázka je, zda by to Kajínkovi stálo za to, aby se případnou mstou chtěl dobrovolně vrátil tam, odkud po třiadvaceti letech vyšel.

...Celý článek
Jak ještě dlouho budeme hřát zmiji na prsou?

Jak ještě dlouho budeme hřát zmiji na prsou?

Pane ministře Hermane. 
Parlamentní Listy.cz s Vámi uskutečnily rozhovor, díky čemuž máme možnost znovu se přesvědčit, jaké politiky nám polistopadová Havlovská demokracie vyplavila. Dovolím si Vám připomenout, že jste nejen členem, ale dokonce místopředsedou KDU-ČSL. Strany, který byla v době komunistického režimu součástí Národní fronty, v níž vůdčí slovo měla KSČ. O tom však pokrytecky mlčíte. Přesto dnes neustále na komunisty dštíte oheň a síru.

 

...Celý článek
Bára Štěpánová exceluje: prý nebojuje, jen se snaží přesvědčovat spoluobčany.

Bára Štěpánová exceluje: prý nebojuje, jen se snaží přesvědčovat spoluobčany.

Talentem ne příliš obdařená (vynahrazeno popředím) hééérečka, bývalá sekretutka Václava Havla, dnes velmi aktivní antizemanka a antibabišovka, ale hlavně předsedkyně výkonného výboru Spolku za zachování demokracie (to zní hrdě, že?) Bára Štěpánová, která se nechala slyšet (i vidět) v pořadu DVtv. Popravdě řečeno, s nutkáním k smíchu a občasné lítosti bylo co poslouchat (ovšem už méně na co koukat), jak ze sebe chrlí nastudované fráze pražsko-kavárenského demokratizmu, havloidní ideologie, resp. sluníčkářské a pravdoláskařské demagogie. 

...Celý článek
Není „svině“ jako „svině“.

Není „svině“ jako „svině“.

Mnoho povyku pro...? Pro co vlastně? Pro jedno nemravné slovíčko, nebo pro jeho obsah? První je správě – pro jedno slovíčko. Je snadné být moralista když to situace vyžaduje, tedy jedná-li se dehonestující kritiku prezidenta Zemana, ale už není potřebné být tímtéž moralistou, jedná-li se o někoho, kdo je sice také svým způsobem VIP (virtuálně indiskrétním politikem), ale není to ten, kterého je potřeba, neřku-li nutné, utřít jak „zpocené zrcadlo“.

...Celý článek
Zbabělost - fenomén doby

Zbabělost - fenomén doby

Nedávno se prezident Miloš Zeman zmínil o zbabělosti. Pravda, bylo to sice v souvislosti s multikulturalismem, nicméně to „zbabělství“ má zřejmě dalekosáhlejší uplatnění a dopad než jen v prezidentem zmíněné multikulturní toleranci. 
Zbabělost jako taková je v české politice běžně či standardně užívaný způsob v realizaci naší politiky, ale má také jisté konsekvence vbe spojení s bagatelizací zákonných norem, ba co víc, naprosté a vědomé pošlapávání Ústavy ČR. Tuto zbabělost lze spatřovat mimo jiné především v politiky tolik chvástavě diskutované existenci právního státu. 

...Celý článek
Clausulae insolitae inducunt suspicionem – „Nezvyklé podmínky budí podezření“

Clausulae insolitae inducunt suspicionem – „Nezvyklé podmínky budí podezření“

„Článek 74 Ústavy České republiky jasně říká: Prezident republiky odvolá člena vlády, jestliže to navrhne předseda vlády. Žádné další podmínky v Ústavě nejsou. Znovu chci vyzvat pana prezidenta, aby respektoval základní zákon naší země. Koaliční smlouva s tím nemá nic společného, není to zákon ani ústavní zákon, její naplňování a výklad je věcí tří koaličních stran, nikoliv prezidenta.“ To jsou slova pana Bohuslava Sobotky, předsedy vlády ČR a předsedy ČSSD v souvislosti s podáním návrhu na odvolání ministra financí a místopředsedu vlády Andreje Babiše. 

...Celý článek
Hermanovo evropanství a upozaděné vlastenectví

Hermanovo evropanství a upozaděné vlastenectví

Je až neskutečné, jak se údajný „český vlastenec“ se sudetoněmeckou náturou nevybíravým způsobem vyjadřuje k našim opravdovým českým vlastencům, kteří hájí identitu a zájmy českého státu a jeho lidu. Pokud snad někdo nepoznal, o kom je řeč, pak jde o pana Daniela Hermana, (KDU-ČSL) t. č. ministra kultury vlády ČR, jinak také slovutného propagátora a zastánce Evropské unie, obhájce zájmů landsmanšaftu, plánů a militantních zájmů USA a NATO, ale také zastánce imigrantů a imigrantské politiky EU, zvláště frau Merkelové. Ve výčtu jeho iniciativ, pozitivních, negativních, i vlastizrádných, bych mohl pokračovat. 

...Celý článek
Odkrvený mozek Jaroslava Hutky

Odkrvený mozek Jaroslava Hutky

Alexandrovci? To je trapná parta zpívajících vojáků, to není umělecké těleso, ale propagandistické těleso dříve Sovětského svazu a nyní Ruska. Jenže Rusko poslední dobou začíná mít podobnou politiku jako kdysi Sovětský svaz - stejným způsobem se propagují, je to přehlídka síly. Ruská síla, která je znovu nebezpečná nejen na Ukrajině, ale nyní i v Sýrii, je momentálně nebezpečná v tom, jak ohrožuje Evropu dalším přílivem uprchlíků. 

 

...Celý článek
Za vším hledej Zemana!

Za vším hledej Zemana!

Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Tak lze hodnotit upachtěné „novinářské“ výkony redaktorů či přispívatelů na portálu Aktuálně.cz. Když tam zrovna nezvrací Martin Fendrych, tak tam blije pan Jan Moláček, případně jim v tom vypomáhá pan publicista a spisovatel Luděk Navara. Ale k věci. Je jí pozoruhodná úvaha posledně jmenovaného, tedy pana Navary o tom, zda prezident potřebuje ke svému úřadování Pražský hrad. Za jistých okolností bych tuto otázku považoval za věcnou a hodnou zamyšlení, kdyby se s ní pan Navara neprezentoval zrovna v souvislosti se současným prezidentem M. Zemanem. 

 

...Celý článek
Drzost non plus ultra. Církev se zase odkopala.

Drzost non plus ultra. Církev se zase odkopala.

V rámci církevních restitucí byl církvi také vrácen známý Arcibiskupský zámek v Kroměříži. Jak informují domácí masmédia, završil se tím dva a půl roku trvající restituční proces. Zámek byl doposud ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) a působí v něm Muzeum umění Olomouc. „Tato činnost v něm však bude i nadále pokračovat,“ uvedl generální vikář Arcibiskupství olomouckého Josef Nuzík. Ponech me stranou obecné výhrady k samotným církevním restitucím, které existují u velké části občanů a respektujme fakt, že došlo k vrácení památkově významné nemovitosti, jakou Arcibiskupský zámek představuje a všimněme si pozoruhodného postupu Arcibiskupství olomouckého, které následovalo po aktu vrácení.

 

...Celý článek
Kdyby sem to věděl, tak... Aneb: tak slibný začátek to byl...

Kdyby sem to věděl, tak... Aneb: tak slibný začátek to byl...

Už už jsem si myslel, že bude mít Miloš Zeman důstojného protikandidáta v prezidentských volbách. To bylo v momentě, když jsem se dozvěděl, že pan profesor Jiří Drahoš zvažuje svou kandidaturu. Pak přišel den, kdy kandidaturu potvrdil, čímž se zařadil do malého společenství několika dalších kandidátů, resp. pro kandidaturu ještě nerozhodnutých lidí. 

...Celý článek
C I P - Czech International Police

C I P - Czech International Police

Není to tak dávno, co ministerstvo vnitra, konkrétně ministr M. Chovanec (koneckonců i jeho předchůdci), volal(i) po personálním posilnění stavu Policie ČR a současně požadoval(i)i navýšení financí pro krytí potřeb Policie ČR. 

...Celý článek
Benda, Sobotka, Feri. Kdo bude další?

Benda, Sobotka, Feri. Kdo bude další?

Zaujala mě informace německého deníku Die Welt, který přinesl začátkem února malé profily jedenácti „velkých“ Evropanů, kteří by prý znovu mohli udělat Evropu velkou. Na prvním místě je francouzský prezidentský kandidát Emmanuel Macron, na druhém šéf německé sociální demokracie Martin Schulz a na pátém místě teplický radní Dominik Feri (TOP 09). Článek má titulek (přeloženo do češtiny) „Česká hvězda s afrem“.

...Celý článek
Sobotka zvítězil v jednotlivcích, jak ve volbách dopadne „družstvo“? Tipuji: nic moc!

Sobotka zvítězil v jednotlivcích, jak ve volbách dopadne „družstvo“? Tipuji: nic moc!

Bohuslav Sobotka obhájil na sjezdu ČSSD v Brně svůj post předsedy strany. Podle něj je to bezesporu velký úspěch, protože může pokračovat ve své politické kariéře přesto, že zdaleka není, jak si zřejmě myslí a fandí, tím nejlepším, co jsme v politice měli. Nemám důvod mu gratulovat, protože jeho znovuzvolení není pro občany žádnou výhrou a nedává to důvod k nějakým oslavám. Jednoduše proto, že Sobotka nebyl ani dobrým předsedou strany, ani dobrým premiérem, kterým se stal z titulu předsedy ve volbách v tu dobu nejsilnější politické strany. 

...Celý článek
Čulík se nám zase jednou pořádně odkopal.

Čulík se nám zase jednou pořádně odkopal.

To, co píše v Anglii „zapadlý vlastenec“ Čulík, to se ani nedá číst, ale už z principu se to číst musí! Tolik zhovadilostí, co vypotil či zplodil tento poťouchlý „intelektuál“, se tak často nevidí. Věhlasný šéfredaktor Britských listů usedl k počítači, sepsal blog, či spíše „blivance“, ve kterých se prý snažil (zřejmě zaostalému) Západu vysvětlit, kde se v Češích, Moravanech a Slezanech bere ta nenávist vůči uprchlíkům a muslimům zvláště.

...Celý článek
Strašidla kolem pana režiséra Menzela.

Strašidla kolem pana režiséra Menzela.

Nevím jak kde, ale v příbytku pana režiséra Menzela zřejmě obchází strašidlo. Pan režisér je z toho celý podělaný, protože to strašidlo je prý komunismus a má strach, že dostane rakovinu, protože podle něj je prý „komunismus“ rakovina. 

 

...Celý článek
Že by myšlení brněnských zastupitelů bylo až tak neuvěřitelně multikulti uvědomělé? Kolik asi stojí taková „(i)racionální“ uvědomělost?

Že by myšlení brněnských zastupitelů bylo až tak neuvěřitelně multikulti uvědomělé? Kolik asi stojí taková „(i)racionální“ uvědomělost?

Je až neskutečné, jak se někteří lidé, čímž mám na mysly brněnské zastupitele, dovedou v tendenčních záležitostech rychle přizpůsobit, resp. podlehnout vábení peněz. Takové rozhodování musí být něčím vyvoláno, motivováno a nejblíže je tomu vidina slíbených peněz. Rád bych se mýlil, ale jinak si lze jen stěží představit, že by rozumně uvažující člověk dával všanc všechna rizika, která jsou s přijímáním imigrantů spojena zvláště, když jsou známy negativní, někdy až tragické dopady či důsledky takových rozhodnutí. O čem je tedy řeč?

...Celý článek
Jeden hot a druhý čehý, aneb račte si (pravdu) vybrat

Jeden hot a druhý čehý, aneb račte si (pravdu) vybrat

Je skutečně velmi problematické posuzovat věrohodnost, resp. pravdivost a relevanci zpráv a informací, které se k nám dostanou i ze zaručeně spolehlivých zdrojů. Ovšem onu spolehlivost si potvrzují, resp. se v ní utvrzují tyto zdroje sami, takže příjemci zpráv či informací nezbývá, než se všechni nechat projít hlavou a třídit a třídit... 
Jedna taková pozoruhodná, poněkud problematická zpráva přišla od řekněme renomované a uznávané mezinárodní organizace, jakou je Amnesty International.

...Celý článek
Dopis předsedovi ODS

Dopis předsedovi ODS

Dobrý den, pane profesore Fialo, předsedo ODS,

obracím se na Vás s dotazem (resp. žádost), jak vnímáte, hodnotíte a akumulujete veřejné, hrubé a neslušné projevy člena vaší ODS pana Pavla Novotného. Tento pán, kdykoli má možnost nebo příležitost se vyjádřit ve veřejných médiích, jako např. v Parlamentních Listech.cz, ne snad že by v rámci kritiky nenechal nit suchou na prezidentovi Zemanovi, Okamurovi, resp. dalších lidech, kteří s těmito politiky sympatizují, on se v této souvislosti přímo vyžívá v neslušných, ba často sprostých výrazech, kterými častuje tyto politiky, včetně prezidenta Zemana.

...Celý článek
Gazdík přepřahá do jiného kočáru, ale je s tím problém.

Gazdík přepřahá do jiného kočáru, ale je s tím problém.

Pan Petr Gazdík (t.č. STAN) je politik za všechny prachy, ale také pěkný „vychcánek“! Ještě než se „přisál“ k cecíku TOP 09 tvrdil, že jsou nejbohatší stranou či hnutím v republice. Vím to z vlastních zkušeností, protože když jsme spolu se svým kolegou s panem Gazdíkem jednali o malé finanční podpoře pro naši neziskovku, byl plný ochoty nám nějakou tou tisícovkou přispět, což doplnil vychloubačnými slovy „my máme nejvíc peněz, jsme nejbohatší ze všech“! Na důkaz těchto velkodušných slov jsme od něj obdrželi …kulové, dokonce i s přehazovačkou! 

...Celý článek
Madla bude muslimkou (a možná i budhistkou).

Madla bude muslimkou (a možná i budhistkou).

Blíže seznamovat čtenáře s osobností, či lépe řečeno s osobou Madelaine Albrightové by asi bylo nošením dříví do lesa. Nicméně tato osoba českého původu (bohužel, ona za to sice nemůže, ale za ostudu, kterou vytváří svému původu, ano), bývalá americká ministryně zahraničí USA na protest proti migračním vyhláškám prezidenta Donalda Trumpa slavnostně prohlásila, že je připravena stát se muslimkou a potvrdila své osobní přesvědčení, že Amerika potřebuje zůstat otevřenou zemí.

 

...Celý článek