• Neděle, 19. listopad 2017
  • Svátek má Rukojmí Alžběta

Jiří Baťa

J. Drahoš „je vděčný za každý dar“, říká jeho mluvčí v případě jeho přijatých (finančních) darech.

J. Drahoš „je vděčný za každý dar“, říká jeho mluvčí v případě jeho přijatých (finančních) darech.

Jak informuje portál Parlamentní Listy.cz, jeden (pro některé lidi) z nejvážnějších uchazečů o prezidentskou funkci pan Jiří Drahoš, má (od těch některých lidí) o přízeň, potažmo o finanční podporu dobře postaráno. Hodně to připomíná pana Kisku na Slovensku, který se také vynořil zničehonic a najednou na svém účtě disponoval obrovskou finanční podporou. Pan Jiří Drahoš, dobromyslný to stařík, jakkoli to s prezidentováním myslí dobře (zda také poctivě, už nyní lze pochybovat) nečiní, podle mého soudu, zrovna ty nejsprávnější kroky a činy. 

...Celý článek
Laik se diví, odborník žasne, kolik kandidátů na Hrad se přihlásilo. A nejen to.

Laik se diví, odborník žasne, kolik kandidátů na Hrad se přihlásilo. A nejen to.

Termín pro podání kandidatury na prezidenta republiky vypršel, do boje o Hrad vstoupilo, jak vyplývá z posledních zpráv, celkem 9 (slovy devět) bohužel, jen mužů. Žádná z potenciálních zájemkyň o kandidaturu neuspěla. Upřímně řečeno,, jakkoli nejsem proti ženské emancipaci, je to dobře. Vzhledem k tomu, že ani mezi těmito devíti „úspěšnými“ kandidáty není zrovna „překvalitněno“, odstoupení nebo neúspěšné snažení něžného pohlaví lze považovat za rozumné, neřku-li zrovna za šťastné. 

...Celý článek
Iluzorní právní stát, aneb takové to bylo, je a takové to zřejmě i zůstane

Iluzorní právní stát, aneb takové to bylo, je a takové to zřejmě i zůstane

Z poslední české, resp. mezinárodní kauze „lithium“, která už překrývá i kauzu Čapí hnízdo s A. Babišem, se stává politické téma a boj slušných a poctivých politiků o zachování vlastnictví národního bohatství země a zisk z tohoto bohatství ve prospěch občanů České republiky. S politováním však nutno konstatovat, že mezi ty slušné a poctivé politiky nelze zahrnout politiky z ODS jakkoli se snaží v předvolební kampani tuto věc upřednostňovat, tak i TOP 09 a KDU-ČSL, kteří se nepřipojili k výzvě o svolání mimořádné schůze sněmovny, svolávané za účelem problematického memoranda o těžby lithia, které podepsal ministra průmyslu Jiří Havlíček z ČSSD.
 

...Celý článek
Krátké, za to velmi pozitivní sdělení

Krátké, za to velmi pozitivní sdělení

Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M."Já prostě nepodepíšu žádné programové prohlášení vlády za ODS, ve kterém se nedomluvíme na snižování daní,ve kterém se nedomluvíme na tom, že něco uděláme s byrokracií, která nás dusí, ve kterém se nedomluvíme, že nahradíme EET podnikatelskou licencí, ve kterém nebude dost peněz na vzdělání a ve kterém vzdělání nebude prioritou, nepodepíšu programové prohlášení, kde nedáme dost peněz na obranu, kde Česká republika nebude silná v rámci Evropské unie, kde se vláda nezaváže k tomu, že si vyjednáme výjimku z automatického přijetí eura. To jsou věci, které jsou podstatné a tady se na nás mohou voliči spolehnout, že tohle dodržíme." 

...Celý článek
Paní Alexandra Udženija (ODS) : co slovo, to perla!

Paní Alexandra Udženija (ODS) : co slovo, to perla!

Poslouchal jsem v TV, ale také četl o tom, co si paní Alexandra Udženija (ODS) myslí o účtenkové loterii. Tento její názor dokonale koresponduje s jejím názorem na EET s tím, že obě systémové aktivity jsou nepotřebné, ne-li zrovna pro (ODS) a některé vrstvy občanů přímo škodlivé. Paní Udženija se k jednotlivým aktivitám MF, resp. pana Babiše, z jehož dílny tento produkt vzešel, se velmi kriticky vyjádřila ve svém názoru pro Parlamentní listy, zde: ParlamentniListy

...Celý článek
Česko optikou paní Němcové

Česko optikou paní Němcové

Kdyby to bylo možné, chtělo by se říct: „Paní Němcová, vystupte z rychlíku a běžte se pěšky podívat mezi „pracující lid“. Chápu, že pojem „pracující lid, nebo pracující člověk“ je či může být pro paní Němcovou pojem víceméně cizí, připomínající jí neblahá léta budování socialismu, potažmo doby komunismu, nicméně paní Němcová vyslovila názor, že žijeme v nejúžasnější době, v jaké kdy česká společnost žila. Tento názor je pravdivý jen částečně a platí pro lidi podobným paní Němcové. Tento názor je viděn z naprosto nereálného (odeesáckého) pohledu, protože už jen fakt, že se paní Němcová dlouhou dobu pohybovala ve sféře vysoké politiky, měla (a dosud má) k realitě skutečného života obyčejného člověka tak blízko, jak má jiný řadový občan daleko např. dělat předsedu Poslanecké sněmovny ČR.

...Celý článek
Měří soudy všem stejným metrem? Ani náhodou!

Měří soudy všem stejným metrem? Ani náhodou!

Již několikrát jsem poukazoval, resp. zpochybňoval status našeho státu a sice, že jsme „právní stát“. Ty pochybnosti ve mně neustále zůstávají a místo aby ustupovaly, tak se jen stále více utvrzuji v názoru, že tomu tak není. Fakta a skutečnosti totiž svědčí o něčem jiném, než se nám někteří vrcholní politici snaží namluvit, či nás o tom dokonce chtějí přesvědčit. Uvádět příklady je zbytečné, bylo by to na dlouho, je jich „neurekom“ (celá řada). Nicméně své pochybnosti mohu prezentovat na příkladu nejčerstvějším, kterým je nebetyčné řádění „neobyčejného občana“, za což by byl „obyčejný občan“ ztrestán, až by zčernal!

...Celý článek
Ruzyně, přesněji Praha-Ruzyně

Ruzyně, přesněji Praha-Ruzyně

Zaujal mě článek pana Stanislava Novotného, který připomíná 5. výročí od úředního přejmenování mezinárodního letiště Praha-Ruzyně na Letiště Václava Havla Praha. Musím mu dát za pravdu všemu, co v souvislosti s Letištěm Praha-Ruzyně, resp. samotné obci Ruzyně píše. Dávám také plně za pravdu jeho názoru, že „...název Praha-Ruzyně nikomu nevadil, zato ten dnešní název rozděluje veřejnost. Naprosto zbytečně a to jenom proto, že nejrůznější kariéristé a neosobnosti se potřebují předvádět na jakési správné straně barikády, kterou pro ně personifikuje Havel“, dodává pan S. Novotný. 
 

...Celý článek
Už i ČSSD hlásá svou „Pravdu a lásku“....

Už i ČSSD hlásá svou „Pravdu a lásku“....

Úvodem populistický, předvolební a záměrně nepravdivý nevyžádaný e-mail od ČSSD ze dne 21. 9. 2017:

Vážení přátelé, 
byla to sociální demokracie, kdo zrušil nepopulární poplatky ve zdravotnictví. A to i přes odpor hnutí ANO …. (více níže).
Rok po jejich zrušení mluvil tehdy řadový poslanec Ivan Pilný z ANO takto: „V otázce zdravotnických poplatků se drtivá většina, ne-li celý poslanecký klub, shoduje i s ministrem financí, který rozhodně pro zrušení poplatků nebyl.“

...Celý článek
Když se kácí les, létají třísky...

Když se kácí les, létají třísky...

Není to sice ideální přirovnání, nicméně své opodstatnění to má. Portál Novinky.cz informuje, že o nehodě na ruském cvičení Západ 2017, kdy zbloudilá střela z vrtulníku prý zasáhla skupinu novinářů. Informace, která má zavádějící charakter, neboť předně nešlo o o „ruské“ cvičení Západ 2017, ale o společné cvičení ruské a běloruské armády. 
 

...Celý článek
To je tedy úroveň! Aneb: Je-li Okamura pitomec, pak Hrušínský je co?

To je tedy úroveň! Aneb: Je-li Okamura pitomec, pak Hrušínský je co?

Jan Hrušínský, herec a také principál divadla „na Jezerce“ se ve svých názorech k současné situaci a dění ve společnosti vyjadřuje způsobem nehodným postavení předpokládaného inteligenta. Bohužel není sám z této branže,, kdo se v rámci svých duchaplných stanovisek, názorech a postojích vyjadřuje způsobem který, podle mého mínění, není hodno lidí, tzv. kulturních intelektuálů, kteří by měli být kulturně, eticky a mravně na výši (viz Bára Štěpánová, Pavlína Filipovská, herec-dřevorubec Pavel Nový, Oldřich Navrátil, pánové Menzel, Hřebejk, Černý a řada dalších) . 

...Celý článek
Jandovy hrozné sny aneb, dobrá rada nad zlato

Jandovy hrozné sny aneb, dobrá rada nad zlato

Tak nějak by se dala popsat situace v případě, kdyby Jakub Janda, jako dospělý a reálně myslící člověk dospěl k názoru, že peníze, které mu nesmrdí, nejsou zdaleka všechno a že realita ve světě je úplně jiná. Jenže kromě lásky i peníze jsou mocná čarodějka a Janda se do nich zamiloval natolik, že za ně je snad schopen vyměnit i svou matku. Účel přece světí prostředky a nikdo lépe jej nezaplatí, než jeho američtí přátelé. Velkým zadostiučiněním musí být pro něj (kromě peněz) také skutečnost, že jeho názorový (rozuměj scestný a nereálný) článek byl opublikován vlivným americkým magazínem Newsweek. I to, jak se říká, počítá. 

...Celý článek
„Mírumilovná, přátelská“ vojenská spolupráce na přípravě války

„Mírumilovná, přátelská“ vojenská spolupráce na přípravě války

Jak sděluje jistý nadporučík Bc. Oldřich Hofírek, (zřejmě oficiální mluvčí AČR, viz propagační leták v odkazu) se na území ČR ve dnech od 23. srpna do 12. září 2017 uskuteční vojenské cvičení AMPLE STRIKE 2017, a to za účasti členských a partnerských zemí a přibližně dvě stovky vojáků z Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR. Ač neradi (až na výjimky) si začínáme pomalu zvykat, že nás naše vlády a do usácké řitě lezoucí pravicoví politici z TOP 09, ODS, KDU-ČSL, ČSSD (s podporou aktivních lobbyistů v EU) zatáhli do militantních zájmů USA, do přípravy války s Ruskem. 

...Celý článek
Nevzdělanec!?

Nevzdělanec!?

To si tedy dovolil hodně. Má jen základní vzdělání a vykonává tolik funkcí. Asi tak nějak by se dala posoudit skutečnost, že jistý pan Daniel Hodek je radním hlavního města Prahy, již několikáté volební období je magistrátním zastupitelem a členem v orgánech pražských společností, je dále místostarostou na Praze 1 a místopředsedou KVV ČSSD Praha... No je pravdou, že těch funkcí má „hafo“, tedy přehršel, nicméně to už je věc jiná, o té později. 

...Celý článek
My po nich chlebem, oni po nás kamenem!

My po nich chlebem, oni po nás kamenem!

Pravda, není to až tak stoprocentně výstižné, nicméně se pokusím vystihnout smysl tohoto rčení. Ten spočívá hlavně některými lidmi lživě proklamovaných „přátelských vztazích“ k Sudetoněmeckému landsmanšaftu. Na AENews byla rozvedena debata na ožehavé téma a z něho vyplývající nebezpečné problémy a následky, kterou mohou pro nás, jako stát, v nejbližší době nastat. Jak uvádí AENews, server Parlamentní listy.cz uveřejnil informaci, že zemský soud v Mnichově (SNR) zrušil změny stanov Sudetoněmeckého landsmanšaftu z února loňského roku, kterým se sdružení vzdávalo majetkových nároků v ČR s ohledem na odsun Němců po II. sv. válce z Československa na základě dohod vítězných mocností z Postupimi. 

...Celý článek
Otevřený dopis poslanci TOP 09, ing. Františku Laudátovi

Otevřený dopis poslanci TOP 09, ing. Františku Laudátovi

Pane poslanče Laudáte, 
jak se dozvídám ze stránek Parlamentních Listů.cz, rozhodl jste se prý odejít (máte zřejmě na mysli z politiky) s dovětkem, že odcházíte včas. Nemohu jinak, než Vaše rozhodnutí přivítat. Dovolím si tedy několik slov k Vaší osobě. O tom, že jste jednoznačným zastáncem tvrdého protiruského postoje z pozice amerických zájmů, že jste příznivcem, zastáncem a podporovatelem severoatlantické aliance tedy NATO, je všeobecně známo. Ostatně od člena TOP 09 ani jiné postoje nelze očekávat.

...Celý článek
Mnoho povyku pro nic? Ne, pro Kajínka!

Mnoho povyku pro nic? Ne, pro Kajínka!

Nedávná milost prezidenta Zemana „dvonásobnému“ vrahovi Jiřímu Kajínkovi nedává mnoha lidem klidně spát. Ten nepokojný spánek má na svědomí ani ne tak Kajínkova svoboda, jako „korunní“ svědek pan Pokoš, který vnáší neklid a příslovečné dusno do atmosféry po jeho propuštění z věznice. Abychom si rozuměli, možná by atmosféra nebyla tak hustá, kdyby ji pan Pokoš nazahušťoval tvrzením, že se bojí o bezpečnost rodiny, o svůj život, neboť je přesvědčený, že Kajínek se bude mstít. Podle sebe soudím tebe, říká je dno přísloví. Nelze se zbavit dojmu, že pan Pokoš nemá čisté svědomí a proto ty obavy, ten strach z možné odplaty. Otázka je, zda by to Kajínkovi stálo za to, aby se případnou mstou chtěl dobrovolně vrátil tam, odkud po třiadvaceti letech vyšel.

...Celý článek
Jak ještě dlouho budeme hřát zmiji na prsou?

Jak ještě dlouho budeme hřát zmiji na prsou?

Pane ministře Hermane. 
Parlamentní Listy.cz s Vámi uskutečnily rozhovor, díky čemuž máme možnost znovu se přesvědčit, jaké politiky nám polistopadová Havlovská demokracie vyplavila. Dovolím si Vám připomenout, že jste nejen členem, ale dokonce místopředsedou KDU-ČSL. Strany, který byla v době komunistického režimu součástí Národní fronty, v níž vůdčí slovo měla KSČ. O tom však pokrytecky mlčíte. Přesto dnes neustále na komunisty dštíte oheň a síru.

 

...Celý článek
Bára Štěpánová exceluje: prý nebojuje, jen se snaží přesvědčovat spoluobčany.

Bára Štěpánová exceluje: prý nebojuje, jen se snaží přesvědčovat spoluobčany.

Talentem ne příliš obdařená (vynahrazeno popředím) hééérečka, bývalá sekretutka Václava Havla, dnes velmi aktivní antizemanka a antibabišovka, ale hlavně předsedkyně výkonného výboru Spolku za zachování demokracie (to zní hrdě, že?) Bára Štěpánová, která se nechala slyšet (i vidět) v pořadu DVtv. Popravdě řečeno, s nutkáním k smíchu a občasné lítosti bylo co poslouchat (ovšem už méně na co koukat), jak ze sebe chrlí nastudované fráze pražsko-kavárenského demokratizmu, havloidní ideologie, resp. sluníčkářské a pravdoláskařské demagogie. 

...Celý článek
Není „svině“ jako „svině“.

Není „svině“ jako „svině“.

Mnoho povyku pro...? Pro co vlastně? Pro jedno nemravné slovíčko, nebo pro jeho obsah? První je správě – pro jedno slovíčko. Je snadné být moralista když to situace vyžaduje, tedy jedná-li se dehonestující kritiku prezidenta Zemana, ale už není potřebné být tímtéž moralistou, jedná-li se o někoho, kdo je sice také svým způsobem VIP (virtuálně indiskrétním politikem), ale není to ten, kterého je potřeba, neřku-li nutné, utřít jak „zpocené zrcadlo“.

...Celý článek
Zbabělost - fenomén doby

Zbabělost - fenomén doby

Nedávno se prezident Miloš Zeman zmínil o zbabělosti. Pravda, bylo to sice v souvislosti s multikulturalismem, nicméně to „zbabělství“ má zřejmě dalekosáhlejší uplatnění a dopad než jen v prezidentem zmíněné multikulturní toleranci. 
Zbabělost jako taková je v české politice běžně či standardně užívaný způsob v realizaci naší politiky, ale má také jisté konsekvence vbe spojení s bagatelizací zákonných norem, ba co víc, naprosté a vědomé pošlapávání Ústavy ČR. Tuto zbabělost lze spatřovat mimo jiné především v politiky tolik chvástavě diskutované existenci právního státu. 

...Celý článek