• Pátek, 23. duben 2021
  • Svátek má Rukojmí Vojtěch

Jiří Baťa

Silné indicie jsou, nezpochybnitelné a usvědčující důkazy však chybí!

Silné indicie jsou, nezpochybnitelné a usvědčující důkazy však chybí!

Po výbuchu muničního skladu ve Vrběticích jsme se dočkali dalšího, neméně velkého výbuchu sdělením představitelů vlády, že výbuch ve Vrběticích byl konečně objasněn. Co je však zásadní a hlavní, že výbuch mají na svědomí ruští agenti z GRU! Tato zpráva co do mohutnosti a efektu výbuchu je mnohonásobně větší, než samotný výbuch ve Vrběticích! No aby ne!

...Celý článek
Rusofobní nenávist alias psychopatický syndrom.

Rusofobní nenávist alias psychopatický syndrom.

Vyjádření bývalého poslance Ivana Gabala (KDU-ČSL) by podle níže uvedeného, více než extrémně, výbušného, nepochybně cíleně provokativního vyjádření k situaci na Ukrajině a hranic   s Ruskem, bylo možno považovat za úlet, ale tak tomu není. Jeho slova jsou natolik naplněna nenávistí a nepřátelstvím, že není od věci si připomenout, co je, nebo co znamená skutečná nenávist. 

...Celý článek
Naši fotbalisté, na rozdíl od pana Čulíka, zasluhují uznání.

Naši fotbalisté, na rozdíl od pana Čulíka, zasluhují uznání.

Známý vydavatel Britských listů Jan Čulík bezskrupolózně  tvrdí, že čeští fotbalisté utvrzují západní svět v domněnce, že jsou Češi rasisté. Hráči české fotbalové reprezentace totiž nepoklekli před zápasem s Walesem a nevyjádřili tak podporu hnutí Black Lives Matter. Říká, že„Češi nemoudře potvrzují svou mezinárodní pověst jako rasisté. Vyčleňují se tak z civilizované společnosti,“ tvrdí přeběhlík Jan Čulík.

...Celý článek
Ublížený, resp. nedoceněný skripač Šporcl.

Ublížený, resp. nedoceněný skripač Šporcl.

Ambiciózní virtuos, houslista (skripač), „pan“ umělec Pavel Šporcl dal najevo značnou nespokojenost s průběhem vyplácení náhrad za znemožnění účinkování a v dopise premiérovi Babišovi píše, že čeští umělci jsou kvůli covidu v ohrožení a že česká kultura prý „úplně“ přestala existovat. Popravdě řečeno, ono toho přestalo fungovat daleko víc a rozhodně potřebnějšího, jako např. holičství a kadeřnictví (ale jsou otevřeně květinářství, protože bez květin se dnes člověk neobejde), jsou zavřené obchody s obuví (přece se lidem všechny boty ještě neprošoupaly), oděvy (vždyť jsou v módě staré, roztrhané kalhoty, bundy) á konto toho jsou zavřena i krejčovství, chemické čistirny atd.,atd. Je to tedy především otázka úhlu pohledu a zvážení, co je pro občany potřebnější, zda houslistovy umělecké výkony (případně výkony jiných umělců), nebo otevřené holičství a kadeřnictví (někteří chodí zarostlí až běda,včetně mně), zavřené chemické čistírny (asi proto, že snad každá domácnost má pračku, že?) no a o životodárných restauracích, hospodách, kavárnách, bistrech atd. nemluvě.

...Celý článek
V.K. o P.K. Nic moc.

V.K. o P.K. Nic moc.

Je až příliš obligátní narativ o přísloví: „O mrtvých jen dobře“, protože ne vždy lze o mrtvých hovořit „jen dobře“ zvláště, má-li to být pravdivé. K jeho smrti se všestranně, (ne)objektivně, pozitivně i negativně vyslovala řada lidí jak ve smyslu politického smýšlení, byznysu, médií, lidskosti, nicméně o panu Petru Kellnerovi to nejpodstatnější řekl exprezident Václav Klaus. Nicméně nejpodstatnější však neznamená relevantní, pravdivé, či uspokojivé, přesto Klausova slova, která pronesl v TV (nebo řekl jinde) stojí za povšimnutí.

...Celý článek
Když chybí konstruktivní sebereflexe.

Když chybí konstruktivní sebereflexe.

To je případ jisté skupiny lidí, která tímto handicapem (sebereflexí) proklamuje své chucpe názory a která vytvořila „úžasnou“ petici s natolik úsměvnými, irelevantními a politování hodnými požadavky a zdůvodněními, že by si fakt měli dříve, než to pustí do světa měli text řádně přečíst a vážně se zamyslet nad tím, co napsali a co od petice vlastně očekávají. Tu skupinu tvoří lidé, kteří se staví do role ochránců práva, spravedlnosti a pořádku v Radě ČT, kde prý někteří členové Rady ČT, závažným způsobem porušili zákon o České televizi a tím narušili důstojnost funkce člena Rady ČT a dokonce zpochybnili její nezávislost. To je dost odvážné tvrzení, ne-li obvinění, aby se k tomu bylo možné vyjádřit.

...Celý článek
Úmrtnost na Covid-19 není až tak dramatická.

Úmrtnost na Covid-19 není až tak dramatická.

Při zjišťování jistých potřebných inforamcí na internetu jsem také „zavadil“ o statistické údaje, které se poněkud rozcházejí se statistickými údaji, které nám předkládá vláda, či jiné instituce. Jde o celkovou úmrtnost občanů ČR, ale především v souvislosti s onemocněním virem Covid-19. Nechci nijak snižovat etický a lidský význam úmrtí lidí na následky Covidu, sám mám v rodině dva případy, ale jde v podstatě o to, že statistika o úmrtnosti konkrétně na Covid-19 v ČR není zas tak dramatická, jak je nám předkládána.

...Celý článek
Zdravím tě, milej Jane Hrušínskej,

Zdravím tě, milej Jane Hrušínskej,

ani mě nepřekvapuje, že máš k ruské vakcíně Sputnik V takovej osobní, negativistickej vztah. Chci tě jen vo něco poprosit, až budeš ten sajrajt vylejvat do kanálu, dej pozor, aby ho neucpal. Von by se totiž potom mohl rozlejt do okolí a protože jde vyloženě kdož ví vo jakej sajrat, nikdo neví, co by to potom mohlo způsobit, že jo? Hlavně nezapomeň zavřít poklop kanálu, až ten ruskej sajrat do něj vyleješ a vem si taky rukavice a respirátor, jeden nikdy neví!

...Celý článek
Co (ne)víme o Tibetě, aneb proč nevyvěšovat tibetské vlajky.

Co (ne)víme o Tibetě, aneb proč nevyvěšovat tibetské vlajky.

Rok co rok je v poslední módní, resp. západopoliticky korektní některými představiteli českých měst vyvěšovat tibetskou vlajku. Tento trend pochází z dob, kdy se Václav Havel přátelsky tulil k údajně tibetskému Dalajlámovi, který však v Tibetu již drahnou dobu nežije. Protože byl Tibet prezentován v podobenství, které si prý zasluhuje politickou a sociální podporu, Havlovými přívrženci (tzv. havloidy) byla vyvolána aktivita pro solidárnost s lidem Tibetu s tím, že jako projev solidarity občanů ČR (!) budou každého 10. března na veřejných budovách vyvěšovány tibetské vlajky. Protože tito aktivisté toho zřejmě o Tibetu mnoho nevěděli a neví dodnes, předkládám stručný dějinný popis o Tibetu, aby si veřejnost mohla učinit představu, co byl a je Tibet dnes.

...Celý článek
Není práce, jako práce.

Není práce, jako práce.

Pandemie koronaviru, resp. Covidu-19 donutila změnit celou řadu zvyklostí, které se pro nás již po léta staly stereotypem a aniž jsme si to uvědomovali, praktikujeme je desítky let. Jednou z nejvíce markantních změn je v důsledku pandemie Covidu-19 vládou vydáné opatření např. ve školství, které změnilo charakter vyučování ve změně v docházce do školy, ale také ve způsobu výuky, které bylo přesunuto na samovýuku doma, neboli tzv. distanční výuku na dálku bez nutnosti docházky do škol za použití moderních technologií, jako je internet, chytré telefony apod. Nakolik to vyhovuje žákům, studentům, pedagogům, ministerstvu školství je otázka, ale jistě to nebude bez řady problémů.

...Celý článek
Otevřený dopis ministru zahraniční

Otevřený dopis ministru zahraniční

Pane ministře Petříčku,

o Vašich diplomatických schopnostech není třeba pochybovat, jsou mizerné, neřku-li přímo špatné. Že jste svým ideologickým směrováním plně orientován na západní, resp. politiku USA a NATO, není třeba zdůrazňovat, jen bych chtěl v této souvislosti dovolil Vám připomenout základní podstatu diplomacie a tím je, umět se takticky, nestranně, objektivně a racionálně přizpůsobit při řešení politické, ekonomické, vojenské či jiné, především však mezinárodní situace.

...Celý článek
Otevřený dopis europoslankyni Markétě Gregorové

Otevřený dopis europoslankyni Markétě Gregorové

Vážená paní europoslankyně Gregorová,

s nadsázkou by se dalo říct, že je od Vás internacionálně hrdinské, že se zastáváte ruského nacionalisty Alexeje Navalného. Musím však konstatovat, že ve Vašich silně emotivních vyjádřeních uvádíte bohužel značně zkreslené, nepřesné, potažmo také nepravdivé informace, kterými jednak adorujete osobu pana Alexeje Navalného a současně i zdůvodňujete potřebu jeho internacionální podpory a záštity. Takže trochu toho upřesnění.

...Celý článek
Otevřený dopis Tomáši Cikrtovi.

Otevřený dopis Tomáši Cikrtovi.

Vážený den, pane Cikrte,

s nevšedním zaujetím jsem si přečetl Vaše“odborné“ vyjádření stran možného či případného použití ruské vakcíny Sputnik V., jak jste se vyjádřil na svém facebooku. Především mi dovolete vyslovit dotaz, na základě čeho, resp. jakých poznatků jste došek k názoru, že cituji „Vakcína Sputnik do Česka nepatří! Já se jí nikdy nedám naočkovat a nikomu bych to ani nedoporučil, ani nepříteli (s výjimkou komunistů, pokud by tak moc chtěli, ale kdyby došlo k lámání chleba, věřím, že by to určitě neriskovali ani oni).“

...Celý článek
Klausovo covidové protivenství

Klausovo covidové protivenství

Profesor Ing. Václav Klaus, svého času prezident ČR, se v souvislosti s koronavirovou pandemií jeví jako úchyl, který díky svému introvertismu a narcismu přes špičku svého nosu nevidí dál, jak do své bohémistické pracovny. V souvislosti s opatřeními stran Covidu-19 se pan profesor nechává svými výroky v médiích slyšet o Covidu-19 o jeho problematické existenci a léčbě, říká zcela provokativní absurdity které nemůže žádným věrohodným způsobem doložit. Dokonce se domnívám, že toto jeho vystupování na veřejnosti je svým způsobem trestné, nicméně protože žijeme v demokratickém (bohužel ne právním) státě, není takové jednání posuzováno jako trestné, nýbrž jako svobodný projev názoru, myšlenek, případně svobodomyslných úvah.

...Celý článek
Vážení přátelé, seniorky a senioři, vážené důchodkyně a důchodci, vážení spoluobčané,

Vážení přátelé, seniorky a senioři, vážené důchodkyně a důchodci, vážení spoluobčané,

nevíme, nakolik je vám známo, že jistá skupina lidí (počet osob není blíže znám) založila nové občanské hnutí Senioři 21. (informace, viz příloha). My, ale i mnoho našich přátel jsme tuto iniciativu přivítali, proto jsme také projevili zájem se do hnutí zapojit s cílem pomoci řešit jak situaci nás, lidí staršího věku, tj. seniorů, tak také řešit mnohé další, nemálo závažné celospolečenské problémy. Protože ve sdělení o založení hnutí Senioři 21 je rovněž výzva k zapojení se do činnosti hnutí, my jsme se zapojili formou vyjádření svých názorů k dalšímu vývoji hnutí a realizace jeho programu.

...Celý článek
Senátorka Němcová se opět strefuje do premiéra Babiše.

Senátorka Němcová se opět strefuje do premiéra Babiše.

Paní Senátorka M. Němcová se čílila nad projevem preniéra Andreje Babiše, když v krátké připomínce sebeupálení Jana Palacha (v r. 1969) prohlásil, cituji: „...Naše země tehdy čelila okupaci, dnes musíme čelit zákeřné pandemii. Proto bych byl velice rád, kdybychom se i my znovu semkli a společně ji porazili.“

...Celý článek
Úmrtnost v České republice v období koronaviru, resp. Covidu-19, aneb Ať žijí nebožtíci (sorry jako)!

Úmrtnost v České republice v období koronaviru, resp. Covidu-19, aneb Ať žijí nebožtíci (sorry jako)!

Denně se na internetových stránkách dovídáme statistiku o vývoji pandemie Covidu-19, tj. kolik bylo v ten den nově nakažených, uzdravených (čím a jak?), hospitalizovaných a v neposlední řadě také počet zemřelých. Právě ta statistika v případě zemřelých je poněkud zavádějící. Podle souhrnné statistiky od března 2020 do cca 10. ledna 2021 zemřelo v ČR něco málo přes 14 tisíc občanů.

...Celý článek
Covid-19, očkování vakcínami a něco navíc.

Covid-19, očkování vakcínami a něco navíc.

Poslední dny se nesou ve znamení počátku celoplošného očkování v ČR proti Covidu-19. Údajně jsme mezi posledními v počtu naočkovaných lidí, což je věc nezáviděníhodná, stejně jako jsme prý zase na špici v úmrtí na následky Covidu 19. Obé je špatně, velmi špatně. Předně fakt, že jsme mezi posledními co do počtu naočkovaných je otázka nedostatečného nám dodaného počtu vakcín, což je sice problém, který však jde poněkud stranou v úsilí vlády v možnostech zajištění dostatečného počtu vakcín, se kterými jsme odkázání na ochotě a možnostech dodavatele a z toho plynoucí možnosti potřebného očkování.

...Celý článek
Komu věřit - vládě, nebo ohlasům a poznatkům lékařů, odborníků, specialistů ze světa?

Komu věřit - vládě, nebo ohlasům a poznatkům lékařů, odborníků, specialistů ze světa?

Pandemie covidu-19 u nás vrcholí a spěje k celoplošnému očkování. Za tím účelem byly několika světovými firmami vyvájeny vakcíny proti Covidu-19 a není žádným překvapením, že mezi prvními jsou vakcíny z USA firem Pfazer a Moderna. Toto zjištění však má také jisté poznatky a to ve zjištění, že mají také řadu vedlejších účinků, které nejsou zrovna zanedbatelné. Pochopitelně se tyto fakta nedají ututlat a dost silně prosakují do sociálních sítí, zatímco naše masmédia mlčí, v lepším případě to komentují jako fake news a tvrdí, včetně premiéra Babiše, že nás ovlivňují a na nás působí falešné, nepravdivé informace o kvalitě vakcín, kterými máme být očkováni a že tomu nemáme podléhat. Přesto, nebo právě proto, že těch negativních informací je stále více, jsou pro tyto obavy více než opodstatněné důvody. Česká oficiální místa však k těmto skutečnostem zaujímají buďto pozici mrtvého brouka, nebo se ohánějí konstatováním, že v zásadě jde o falešné a neopodstatněné informace a že vakcíny jsou neškodné, jejich účinnost je až 93 %, o vedlejších negativních účincích však není slyšet ani slovo.

...Celý článek
Dopis paní Martě Kubišové

Dopis paní Martě Kubišové

Paní Marto Kubišová, přečetl jsem si článek v Parlamentních listech.cz, ve kterých nám sdělujete, že končí nejen televizní pořad „Chcete mě“, ale s ním končíte i Vy. Chápu, že to pro Vás byla srdeční záležitost, ale upřímně, i slušný přivýdělek. Takže konec tohoto pořadu je zcela pochopitelně pro Vás o to krutější, i když nepochybují, že řada diváků se na pořad rádi dívali a možná jim bude i chybět. Nicméně, všechno musí jednou skončit a to z různých důvodů. Vzhledem k tomu, že máte své zdravotní problémy, dost možná Vám konec tohoto pořadu umožní se zdravotně zotavit, resp. se ve svých letech méně fyzicky i psychicky namáhat. Zvláště, jak sama říkáte, což prý není tajemstvím, když jste si tak významně cenila Jaroslava Kubery a hlavně Václava Havla u kterého Vám vadí, že si dnes o něj kdekdo, přesněji kdejaký nýmand, otírá boty.

...Celý článek
Je to ubohost, trapnost, nedomrlost, pánové.

Je to ubohost, trapnost, nedomrlost, pánové.

Dvojice autorů, pánové Dan Poláček a Tomáš Vocelka, za přispění historika umění Tomáše Pospěcha, se v článku Unikátní snímky, které nebyly komunistům po chuti. Tak se kdysi žilo v Sudetech, zveřejněného v Aktuálně.cz, (https://magazin.aktualne.cz/foto/fascinujici-lidskost-byti-na-fotkach-gustava-aulehly-) se dopuštějí velmi ubohých trapnosti a novinářské nedomrlosti když fotografiemi jistého pana Gustava Aulehly se jej jako autora fotografií snaží veřejnost, především mládež, dokumentačně i demagogicky mystifikovat,když prý jeho fotografická činnost, přesněji jeho fotografie, nebyly po chuti komunistům. Nevím, jakého věku jsou autoři, z uvedeného článku ale soudím, že jim nebude více jak 40 let, zatím co autorovi fotografií panu Gustavu Aulehlovi bude v r. 2021 devadesát let.

...Celý článek