• Úterý, 20. březen 2018
  • Svátek má Rukojmí Světlana

Jiří Baťa

Prasečí holokaust byl dokonán, vepři byli utraceni a v Letech se může začít šířit pravdoláska! Peníze za prasečák však nepůjdou přímo firmě, ale obklikou skrze Muzeum romské kultury.

Prasečí holokaust byl dokonán, vepři byli utraceni a v Letech se může začít šířit pravdoláska! Peníze za prasečák však nepůjdou přímo firmě, ale obklikou skrze Muzeum romské kultury.

Prasečí holokaust byl dokonán, vepři byli utraceni a v Letech se může začít šířit pravdoláska! Peníze za prasečák však nepůjdou přímo firmě, ale obklikou skrze Muzeum romské kultury. Tunel jako prase? A to ješte není všechno, na místě prasečáku má vyrůst památník Romů, který také zacvaká český daňový poplatník, jenže tomu o tom zatím raději ani neřekli!

...Celý článek
Politické kaňky III: V rámci demokratické objektivity, aneb: jak vy nám, tak my vám : „Pražská kavárno, jdi do pr..le“!

Politické kaňky III: V rámci demokratické objektivity, aneb: jak vy nám, tak my vám : „Pražská kavárno, jdi do pr..le“!

Mohu pochopit rozhořčení lidí k věci, pokud mají skutečně důvod se nad obsahem pohoršovat. V případě kauzy pana Ondráčka však nějaké rozumné, relevantní a filozofické důvody zrovna nevidím. A historické důvody, kterými oponenti prezentují jako období utrpění národa, aniž by však sami byli nějak režimem poškozeni nebo měli vlastní zkušenosti (jak by asi také mohli, když se tak úspěšně angažovali v socialistické kultuře, že?), se bouří ani ne tak z nějakého osobního ideologického přesvědčení jako spíše z principu falešné loajality k odkazu Václava Havla, který sice z velké části proklamovaných změn zůstal nenaplněn, o to více je jako modla-idol vzýván jeho pohrobky k uctívání. Jim se hodí vše, co může posloužit k dehonestaci současné politiky, byť se v ní angažují, a na ní se podílejí i jejich souputníci z řad ODS, TOP 09 nebo KDU-ČSL. To jenom svědčí o jejich pokrytectví a licoměrnosti. 

...Celý článek
Politické kaňky: II. Téma: Pehe.

Politické kaňky: II. Téma: Pehe.

Pan Pehe nemá klidný spánek. Vadí mu, že vládne Babišova vláda bez toho, že by získala důvěru Sněmovny. Pro pana Pehe hotová katastrofa! A jsme u toho podstatného, co panu Pehe nedá spát a sice ta neodbytná myšlenka, prý „kdyby“ Ústava upravovala režim vzniku nové vlády, jako je tomu prý v řadě jiných parlamentních demokracií, dalo by se ledačemu předejít. Není od věci se domnívat, že má na mysli třeba Německo, kde však není sestavena vláda po měsíc a půl delší době, než je tomu u nás. Správně konstatuje, že podle naší Ústavy se nová vláda ujímá úřadu v okamžiku, kdy byla na základě voleb jmenována prezidentem. 

...Celý článek
Politické kaňky: I. Téma: Ondráček.

Politické kaňky: I. Téma: Ondráček.

Pan poslanec Josef Hájek (ANO) zareagoval na vyjádření Miroslavy Němcové, ve kterém zkritizovala zvolení Z. Ondráčka (KSČM) za předsedu komise pro Kontrolu GIBS když mj. připomněla zákon o protiprávnosti komunistického režimu, kvůli kterému by prý podle ní v čele sněmovní komise neměl stát komunista tím spíš, že byl členem pohotovostního pluku někdejší SNB, který potlačoval protirežimní demonstrace. Odvolala se přitom na zkušenosti z Německa, kde dodnes stíhají nacistické zločince. 

...Celý článek
Co kdyby to, co řekl pan Okamura, řekl někdo jiný, třeba nějaký pan Třasořitka z ČSSD?

Co kdyby to, co řekl pan Okamura, řekl někdo jiný, třeba nějaký pan Třasořitka z ČSSD?

Pan Tomio Okamura řekl něco, co by zřejmě za hluboké totality znamenalo něco jako protistátního, protirežimního, nedemokratického a možná že by za to snad byl postaven i před soud. Podotýkám, že by tomu tak možná bylo, kdyby to řekl za vlády komunistů, někdy v padesátých letech. Pan Okamura to ale řekl v r. 2018, tedy v době, o které jeho kritici velkohubě prohlašují, že jsme v „hluboké demokracii,“ ale poněkud zapomínají, že v demokracii platí lidská práva, mezi které patří i právo na svobodu slova, svobodné vyjádření názoru. 

...Celý článek
Tábor v Letech a jak to bylo dál...

Tábor v Letech a jak to bylo dál...

Kolem tábora v Letech u Písku se toho v poslední době napsalo velice moc, avšak téměř v každém podání se vyskytovaly značné nepřesnosti o samé podstatě tohoto tábora. Velký vnos do takřka mystifikujících informacích vnesli sami představitelé romské entity, s hrou na city co nejtragičtěji a vykreslit utrpení svých soukmenovců a rodinných příslušníků co nejčernějšími tragickými barvami. Chtěli tím zřejmě umocnit a zdůraznit požadavky na uznání tábora v Letech za tábor, ve kterém měl být páchán holocaust, v němž hlavní obětí byli občané cikánského původu.

...Celý článek
Určeno p. Schwarzenbergovi

Určeno p. Schwarzenbergovi

Pane čestný předsedo TOP 09, Karle Schwarzenbergu,
vzhledem k tomu, že jsme asi stejně staří, chápu, že nám už paměť tolik neslouží, ale já na rozdíl od Vás nežiji v politice, ale ve starobním důchodu. Zmiňuji to proto, že Vy jako politik máte (měl byste mít) jisté předpoklady a možnosti fakta, kterými se snažíte vyburcovat svědomí veřejnosti, si buďto ověřit, nebo mlčet. Vy říkáte, že jste celý svůj život bojoval za lidská práva, ale pravdou, kterou máte indiskrétně skrytou ve štítě své (bývalé) strany, (Pravdu a lásku ...) se účelově, nebo už vzhledem ke svému stáří, zabýváte jen okrajově. Jinak byste nemohl vytrubovat do světa takové nesmysly, jakými jste reagoval na vyjádření názoru pana Roznera, člena SPD, který údajně pronesl kacířská slova, když o táboru v Letech řekl, že je to neexistující pseudokoncentrák.

...Celý článek
Tak nám chtějí zažalovat Okamuru, paní Mülerová. Ale za co, pane bože, zaco?

Tak nám chtějí zažalovat Okamuru, paní Mülerová. Ale za co, pane bože, zaco?

Kolem vepřína v Letech u Písku, dříve pracovního tábora tamtéž, je neustále rušno. Není divu, celá problematika je naprosto nedostatečně objasněná, což má za následek, že k tomuto místu je stále upírána ne malá pozornost a podle mého soudu, zcela oprávněně. Jakkoli záležitost vepřína v Letech se vleče a řešila i z politického hlediska dlouho, jediné co za velmi podivných, resp. nestandardních okolností bylo realizováno, je odkoupení vepřína státem za údajně 450 milionů Kč.

...Celý článek
Adresováno herci, panu Ondřeji Vetchému

Adresováno herci, panu Ondřeji Vetchému

 Pane Ondřeji Vetchý, 
jako demokrat se řídím proslaveným výrokem francouzského filozofa Voltairea, tedy že uznávám Vaše právo na názor a kritiku, jakkoli s nimi nesouhlasím. Po shlédnutí Vašeho srdcervoucího videa, kterým promlouváte k lidem s prosbou, aby se přičinili o zasypávání příkopů plných hnisu a nenávisti jsem se musel dlouho zamýšlet, co jste svým „poselstvím“ chtěl vlastně říct. Řekl jste toho strašně moc, ale nedozvěděli jsme se vlastně nic podstané, nic důležitého. ZDE

...Celý článek
Nechápu.

Nechápu.

Asi proto, že pocházím z těch méně vzdělaných a inteligentních dolních deseti milionů, kteří volili M. Zemana. Jsem ale zase rád, že nejsem takový prosťáček sám, ale že nás jsou miliony. Jakže to zpíval Jan Werich, že „Když nás půjdou miliony, všichni proti větru, každý ujde ten svůj metr, dáme metr k metru. Kde je síla zpátečníků, kde je síla větru?“ Tak nějak se podvědomě se také kupilo i rozhodování těch dolních deset milionů, které podle pana profesora Drahoše volili a také zvolili Miloše Zemana prezidentem.

...Celý článek
Zášť a nenávist až za hrob …

Zášť a nenávist až za hrob …

"Ona těsně nadpoloviční většina českých voličů, která dopomohla ke znovu zvolení vulgárnímu pijanovi, který neváhá hrát kvůli své moci na nejnižší pudy, obcházet ústavu a programově rozdělovat společnost, je evidentně přesvědčena, jak se pořád dokola zdůrazňuje, že zvolila „zkušeného politika“, který bude prý důsledně bránit národní zájmy a ochrání nás před nebezpečími vnějšího světa. 

...Celý článek
Kde byl počátek neplnění slibů, pane Schwarzenbergu?

Kde byl počátek neplnění slibů, pane Schwarzenbergu?

Pan čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve svém krátkém projevu na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 24. ledna 2018 k návrhu na vydání zákona, kterým se mění o zajišťování obrany ČR se kriticky vyjádřil, že „máme neblahou pověst, že dodržování slibů nebereme dostatečně vážně" (zřejmě se jedná o pověst ve světě, to je v poslední době velmi frekventované a populární tvrzení, že když se nám něco na někom nelíbí, třeba na M. Zemanovi, tak se hned říká, že nám kazí pověst ve světě, ale málokdy se řekne, jaká ta pověst byla před tím, než nám ji někdo pokazil), ať je to prý přijetí eura, nebo výdaje na obranu. 

...Celý článek
Sliby se slibují, blázni se radují...

Sliby se slibují, blázni se radují...

Pan čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve svém krátkém projevu na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 24. ledna 2018 k návrhu na vydání zákona, kterým se mění o zajišťování obrany ČR se kriticky vyjádřil, že „máme neblahou pověst, že dodržování slibů nebereme dostatečně vážně (zřejmě se jedná o pověst ve světě, to je v poslední době velmi frekventované a populární tvrzení, že když se nám něco na někom nelíbí, třeba na M. Zemanovi, tak se hned říká, že nám kazí pověst ve světě, ale málokdy se řekne, jaká ta pověst byla před tím, než nám ji někdo pokazil), ať je to prý přijetí eura, nebo výdaje na obranu. 

...Celý článek
Vážená paní Evo Drahošová,

Vážená paní Evo Drahošová,

Vážená paní Evo Drahošová,
      rozhodl jsem se Vám napsat dopis, abych se vyjádřil k Vašim do značné míry velmi zjednodušeným pohledům na funkci prezidenta republiky. Jak je možné se z reportáže na Parlamentních listech.cz dočíst, jste osobně přesvědčena o tom, že k výkonu funkce prezidenta je důležitá hlavně „slušnost“. Zmínila jste se, že Vám spousta lidí říká, že je nešťastné, kam až klesla úroveň politické kultury. S tím mohu s Vámi souhlasit, mravní kodex poslanců a politiků vůbec je hodně pod únosným průměrem, nicméně pokud má jít tento pokles politické kultury na vrub současného prezidenta M. Zemana chtěl bych Vás upozornit, že tento trend nevzešel nástupem M. Zemana do funkce, jak je mu některými lidmi podsouváno, ale dávno předtím. 

 

...Celý článek
Paní Danielo Kolářová,

Paní Danielo Kolářová,

„Rozhodla jsem se volit pana profesora Drahoše, protože se domnívám, že stojíme na rozhodující křižovatce v této volbě – jestli se chceme vrátit zpátky k ruskému vlivu nebo pod ruský vliv, nebo zůstat součástí křesťanské Evropy a kultury. Považuji to za nesmírně rozhodující moment a doufám, že tak jako já to bude cítit velká většina spoluobčanů“. 
 

...Celý článek
Na „kdyby“ se nehraje! Je důležité a rozhodující, kolik prezident přeřízne pilou desek, aby mohl rozumět běžným lidem?

Na „kdyby“ se nehraje! Je důležité a rozhodující, kolik prezident přeřízne pilou desek, aby mohl rozumět běžným lidem?

Nechci malovat čerta na zeď, nechci být pesimista, ale ani optimista, spíše zdrženlivý a nervozní realista, přesto jistota, že druhé kolo bezpečně vyhraje Miloš Zeman neexistuje. Sice nevím kdo to říkal, ale aniž bych tím chtěl někoho urážet, ten dotyčný řekl, že „lidé jsou prý (myšleno povahově) různí, převážně však blbí“. Zde mám na mysli hlavně lidi, kteří dají na výzvu „svých“ neúspěšných kandidátů, kteří vyzývají dát hlasy J. Drahošovi. 

...Celý článek
Uvědoměle nekorektní TV Nova

Uvědoměle nekorektní TV Nova

Velmi pochybuji , že by se TV Nova nedostalo zjištění o bezprecedentním podvodu a předvolební blamáže na diváky TV a občany-voliče, kterého se dopustil kandidát na prezidenta všehoschopný vekslák pan Horáček, který do záznamu videa televizního duelu prezidenta M. Zemana a ředitele TV Barrandov pana Soukupa na téže stanici,(originál zde ) „zakomponovat“ sám sebe (jako důkaz zde) , což mělo vyznít (a udělat na voliče silný dojem) „jako by“ se rovněž tohoto duelu zúčastnil a (hlavně) s prezidentem Zemanem v něm „jako by“ vede velmi nekorektní až drzý rozhovor.
Dnes večer (tj. 14. 1. 2018) byl v televizních novinách TV Nova použit sice velmi krátký, nicméně reálný šot z výše zmíněného videa duelu M. Zemana a pana Soukupa. 

...Celý článek
Ta Drahošova ohleduplnost – no (NE!)volte ho!

Ta Drahošova ohleduplnost – no (NE!)volte ho!

Šokující událost, která se odehrála v okamžiku volebním aktu prezidenta Miloše Zemana ve volební místnosti, je alarmující hned z několika důvodů. V první řadě je to otázka zajištění bezpečnosti osoby prezidenta. To, že členové jeho ochranky okamžitě na aktivitu aktérky v ú)toku na prezidenta zakročili lze považovat za chvályhodné, na druhé straně ale i jako nedostatečné.

...Celý článek
Vekslák Horáček svým falešným videem s údajným rozhovorem s Milošem Zemanem jen potvrdil, jaká „podrazácká svině“, která se také ucházela o post prezidenta České republiky.

Vekslák Horáček svým falešným videem s údajným rozhovorem s Milošem Zemanem jen potvrdil, jaká „podrazácká svině“, která se také ucházela o post prezidenta České republiky.

Neznám přesné znění zákonů a z nich vyplývající podmínky, týkající se volby prezidenta ČR, vím, že existuje nějaký časový termín, kdy končí volební kampaň a podpora kandidátů ve veřejných médiích. Ten termín měl být, pokud se nemýlím, ve středu, 10. ledna 2018. Kandidát Horáček několikrát ve své kampani proslul silnými slovy, že stávající prezident se nezúčastní duelů s ostatními kandidáty, protože se prý bojí, že by neobstál. Zvláště pak se prý bojí samotného Horáčka, který by si prý, jak velkohubě pronášel, M. Zemana namazal na chleba. Silná slova, ale skutek utek. Jestliže se Miloš Zeman duelů nezúčastnil, je to jeho právo, což však neznamená, že tak činí z důvodů obav z možného neúspěchu. Jsem přesvědčen, že s vyjadřovacími schopnostmi a rétorikou, s jakou M. Zeman vystupuje na veřejnosti, Poslanecké sněmovně a jinde, nemá mezi kandidáty konkurenci o nějaké bojácnosti M. Zemana nemůže být ani řeč. Pokud o ní pan Horáček mluví, je to jen obraz jeho ubohého charakteru a morálky, což o něm také mnohé napovídá. 

...Celý článek
Paní Mašínová, to by už stačilo!

Paní Mašínová, to by už stačilo!

Mohu ještě pochopit, že paní Zdena Mašínová nemá ráda prezidenta Zemana, co ale nechápu, proč jej uráží způsobem, ke kterému nemá nejmenší důvod. Nevím, že by ji kdy Miloš Zeman osobně nějakým způsobem, byť třeba slovem ublížil a pokud snad odmítl vyznamenat její bratry, pak tak učinil zcela oprávněně, protože s činy bratrů Ctirada a Josefa nesouhlasí většina občanů. Sám prezident to zdůvodnil , že „Válečné právo zakazuje zabíjení civilistů. Jestliže někoho omráčíte chloroformem a pak ho podříznete jako podsvinče, tak je to i porušení válečného práva. Není proto možné v žádném případě udělit jim vyznamenání.“ 

...Celý článek
Německá bota před českými dveřmi

Německá bota před českými dveřmi

"Německá prokuratura je připravena provádět razie a domovní prohlídky v ČR a na Slovensku u podezřelých osob, které jsou (budou) obviněny ze smrti německých občanů na československých hranicích v dobách Železné opony. Česká neziskovka udala Němcům více jak 50 českých a slovenských občanů!"
To je nadpis a úvod velmi výživného článku tzv. „proruského, prokremelského, proputinovského“ či jinak dezinformačního (pro jisté lidí a „jejich“ demokracii nebezpečného) portálu Aeronet, který pravdivě a věcně informuje o událostech, které jiné portály zadržují, zamlčují, překrucují, nebo jako informace „neužitečné“ a „nebezpečné“ je vědomě neakceptují.

 

 

...Celý článek
Zajímavé resumé: Když nejdou věci podle Horáčkových představ, jde asi o podvod...

Zajímavé resumé: Když nejdou věci podle Horáčkových představ, jde asi o podvod...

Michal Horáček, kandidát na post prezidenta, vyjádřil své nemalé, přesněji největší osobní zklamání nad průběhem realizace Babišovy vlády, resp. nad subjekty, které jsou (zřejmě) ochotny vládu A. Babiše podpořit. Nějak nemůže pochopit, jak je možné, že vládu ANO možná podpoří Tomio Okamura a SPD , kterému dokonce přičítá titul „politický podnikatel par excellence v oboru komerčního nacionalismu“ a zřejmě to největší zklamání přičítá nikoli faktu, ale pouze domněnce, že nemalá část voličů hnutí ANO si zřejmě nepředstavovala vládu opřenou o komunisty a také o okamurovce. 

...Celý článek