• Pátek, 03. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Radomír

Jiří Baťa

Bratři v triku (ODS).

Bratři v triku (ODS).

Proti pietním vzpomínkám nelze nic namítat zvláště, jedná-li se o tak významnou osobnost, jakou byla Milada Horáková. Nabízí se řada možností, jak vzpomenout člověka, který si svým způsobem zaslouží obdiv a uznání. Jednu z nich využili pánové Fiala a Vystrčil, jinak přední představitelé „průbojné“ ODS, když se zúčastnil pioetního aktu na Újezdě. V této souvislosti pan Vystrčil řekl, že „ My si připomínáme zrůdnost komunistického režimu jako celku, a těch popravených bylo téměř 250.“ Pozadu nezůstal ani pan předseda ODS Filala, který zase řekl, že zločiny komunistů je třeba připomínat, aby se zabránilo jejich případnému opakování. „Komunistický režim je zločinný režim všude na světě a je potřeba si to připomínat,“ prohlásil bez obalu. S jejich názory není nutné polemizovat, protože mají své opodstatnění, nicméně zvláštností u jejich slov je, že zmínili režim komunistický a ne komunismus, což jinak velmi často a rádi provokačně používají.

...Celý článek
Prolomení prestižní kriminalistické praxe podle potřeby?

Prolomení prestižní kriminalistické praxe podle potřeby?

Pan Paroubek se ve svém článku v PL (https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Paroubek-Nejvyssi-soud-zasahl-v-kauze-J-Nagyove-628034 rozplývá nad rozhodnutím Nejvyššího soudu, který rozhodl, že provedené odposlechy, na kterých byla postavena obžaloba proti J. Nečasové, jsou nezákonné. Ostravské soudy, okresní i krajský, nesprávně povolily odposlechy a jak Nejvyšší soud rozhodl, postupovaly prý nezákonně. V této souvislosti pan Paroubek připomíná také kauzu MUDr. Ratha, k terého byly také uskutečněny odposlechy prý velmi diskutabilním způsobem a s velmi vágním zdůvodněním, které vypadá jako přímá provokace části policie vůči vlivnému politikovi.

...Celý článek
Stravenky kontra stravovací paušál, čemu dát přednost?

Stravenky kontra stravovací paušál, čemu dát přednost?

Toť otázka, je to jako Shakespearovo „Být či nebýt“. Na existenci stravenek je celá řada různých názorů, stejně jako na jejich zrušení a zavedení tzv. stravovacího paušálu. Tu druhou možnost, tedy stravovací paušál navrhuje a snaží se jej protlačit vláda, což by prý v případě realizace však způsobilo další potíže. Předně je třeba si udělat jasno, co je to stravovací paušál, který by měl nahradit stravenky. Stravovacím paušálem se rozumí vyplácení hodnoty stávajících stravenek ve finanční hotovosti (Kč) místo dosud vydávaných papírových stravenek. V praxi by to znamenalo, že zaměstnanec by nebyl v této výhodě nikterak krácen, jen místo stravenek by ve své výplatě dostal částku, rovnající se hodnotě dřívějších stravenek.

...Celý článek
Prozíravost a skromnost s Mirkou Němcovou přímo lomcuje.

Prozíravost a skromnost s Mirkou Němcovou přímo lomcuje.

„Významná“ (ehm) politička z Občanské demokratické strany, paní Mirka Němcová se nechala slyšet, když se vyjadřovala k některým vnitropolitickým událostem. Jednak se vyjádřila o členu Rady ČT Lubomíru Veselém, známého jako Xavera k návrhu na jeho odvolání z této funkce. Asi nebude žádným překvapením když se vyjádřila, že by byla pro jeho odvolání, neboť podle jejího názoru to je jasné překročení kompetencí, pravomocí člena Rady ČT a ukazuje se, že na tu funkci osobnostně pan Veselý není „dozrálý muž!“ Takže už i paní Němcová bude kádrovat a určovat, kdo je a kdo není „zralým mužem“, aby se mohl kriticky vyjadřovat k některým skutečnostem.

...Celý článek
S ricinem jsme „v rici“. To nás fakt mají politici za úplné hlupáky?

S ricinem jsme „v rici“. To nás fakt mají politici za úplné hlupáky?

S prohlášením, které učinil pan premiér Babiš ve věci „ricinové aféry“ se člověk se zdravým rozumem rozhodně nemůže ztotožnit. Podle očekávání se aféra s jedovatým ricinem dostala do fáze, kdy bylo premiérem Babišem oficiálně sděleno, že šetřením bylo zjištěno, že celá aféra se nezakládá na pravdě, byla smyšlena a jeho aktéry prý jsou, ač je to k neuvěření, samotní Rusové z Velvyslanectví RF v Česku!

...Celý článek
Dopis primátoru hl. města Prahy Hřibovi

Dopis primátoru hl. města Prahy Hřibovi

Pane primátore Hřibe,

přečetl jsem si Vaši úvahu a vyjádření ve věci podpory měst Evropskou unií. Za jistých okolností bych byl ochoten s Vámi snad i souhlasit, pokud byste své názory nespecifikoval ve smyslu nevěrohodného tvrzení, že města mohou dokázat to, co si národní státy nemohou dovolit. Lživě, naprosto nekorektně tvrdíte, že Vám vláda sebrala peníze, aby prý uhasila problémy, které uzavřením ekonomiky (v důsledku pandemie Covid-19) sama způsobila. Nevím kde berete to odvahu tvrdit, že Praze (jak jsem pochopil) vláda sebrala peníze údajně na řešení problémů, které způsobila uzavřením ekonomiky. Víte vůbec o čem mluvíte, pane doktore? Zdůrazňuji pane doktore, protože jako doktor snad rozumíte medicíně, ale určitě ne ekonomice a politice všeobecně, což jste již mnohokrát prokázal.

...Celý článek
Je kněz Tomáš Halík více kněz, nebo habilitovaný prozápadní politický aktivista?

Je kněz Tomáš Halík více kněz, nebo habilitovaný prozápadní politický aktivista?

Po přečtení mediálních zajímavostí, které v PL.cz ve svém sloupku komentoval Petr Žantovský, jsem byl, ale i nebyl překvapen, jaké informace sdělil o údajném katolickém knězi, údajném profesorovi, ale zcela jistém politicky (jen jeho Pán Bůh ví pro koho) angažovaném Tomáši Hulíkovi. Jestliže se vyjadřuji tak či onak, tedy že jsem, ale i nejsem překvapen pak proto, že se již delší dobu zabývám otázkou, kdo nebo čím Tomáš Halík skutečně je.

...Celý článek
Nejen virologům, také všem lidem planety.

Nejen virologům, také všem lidem planety.

V současnosti je v hlavách lidí na celém světě totéž – pandemie COVID 19. Lidé nežijí, ale bojí se. Bojí se, že se nakazí novým virovým přistěhovalcem a zemřou. Jaké velké poznatky 21. století jste, pánové virologové připravili, abyste ochránili lidi před tím neštěstím? Jsou tři: mýt si ruce mýdlem, nosit masku a izolovat se od ostatních. Zajisté, vaše zásluhy pro lidi je těžké příliš vysoko hodnotit. Říká se také, že jste naučili lékaře určovat přítomnost viru v nosohltanu člověka.

...Celý článek
Úspěšný ještě neznamená být sprostý, hrubý a vulgární!

Úspěšný ještě neznamená být sprostý, hrubý a vulgární!

Sice ne tak často, ale v podstatě stejně krajně nekulturně a velmi nespolečensky, se zase veřejně „blýsknul“ filmový režisér Jan Hřebejk a stává se tak konkurentem starosty Řeporyj Pavla Novotného. Pan Hřebejk, uznávaný umělec v oblasti filmové tvorby, představitel uznávané české filmové (dnes už spíše jen historické) kultury, pokud má tento pojem nějaký význam v jeho práci a životě a pokud vůbec uznává nějakou filozofii kultury, pak je jeho vyjadřování společensky naprosto nepřijatelné faux pas, protože postrádá jakoukoliv slušnost, etiku, morálku a hlavně, od člověka kulturně vzdělaného (zda-li) tolik potřebnou kulturní úroveň.

...Celý článek
Principál Hrušínský má (měl) zase slabou chvilku.

Principál Hrušínský má (měl) zase slabou chvilku.

O tom, že principál Jan Hrušínský se cítí být strašně ublížený, protože jeho „dívadlo“ nemůže „premávat“, o tom se už mluví a píše dlouho. Že zdaleka není jediný, kdo byl z důvodů opatření proti Covid(u -19 podnikatelsky omezen, je také známo, ale v čem je naprostá jednička, pak v neustálém remcání, stěžování si, nechápání, jízlivosti, závisti, nedostatku emaptie a ve značné nevoli vůči některým představitelům státu.

...Celý článek
Pavel Novotný – představitel pravicové žumpokracie.  Kdy už konečně dostane přes „roušku“?

Pavel Novotný – představitel pravicové žumpokracie. Kdy už konečně dostane přes „roušku“?

Předem se omlouvám, že v článku použiji některá nepatřičná (neslušná) slova, či souvětí, ale v případě řeporyjského starosty Pavla Novotného to prostě nejde jinak. Vystupování a především jeho slovní vyjadřování je již dlouhou dobu za pomyslnou hranou etiky, slušnosti, tak běžného společenského vystupování mezi občany, kteří jej zvolili jako svého zástupce ve věcech veřejných, tedy občanských zájmů. Pan Petr Novotný byl občany Řeporyj zvolen a jen nemohu pochopit, kdo a proč jej zvolil, resp. pokud se tak už stalo, že voliči městské části Prahy7 jej ještě z funkce starosty neodvolali. Důvodů by k tomu byla celá přehršel.

...Celý článek
Chucpe postoje starosty Koláře, aneb ukrývající se zbabělý Kolář je už „volajaký zmätený, lebo nevie či hovorí“ (lže)!

Chucpe postoje starosty Koláře, aneb ukrývající se zbabělý Kolář je už „volajaký zmätený, lebo nevie či hovorí“ (lže)!

Je úsměvné, s jakými obavami dnes žije pan Ondřej Kolář, starosta MČ Praha 6. Jak víme, je pod ochranou policie, ale jak sám prohlašuje, je také současně isolován v karanténě, neboť se prý setkal s člověkem, nakaženým koronavirem. Jen bůh ví, co je na tom pravdy a jestli to není „trest Boží“ za jeho „hříšné“ činy!

...Celý článek
Jefim Fištejn, (ex)ruský „vlastenec“ až za hrob.

Jefim Fištejn, (ex)ruský „vlastenec“ až za hrob.

Publicista Jefim Fištejn nezklamal, své postoje k rodnému Rusku opět potvrdil. Pro Parlamentní listy se vyjádřil, že prý to s Ruskem vypadá opravdu špatně. Než se budu zabývat dalšími postřehy a názory pana Fištejna k jeho názorům, jak je na tom Rusko „opravdu špatně“ tak není od věci zmínit, že stejně nebo podobně špatně na tom je řada evropských států, pokud zůstaneme v Evropě. Dalo by se tedy říct, že tento stav není nijak překvapující, protože neblahý vliv působení Covid(u)-19 má stejné negativní ekonomické dopady v Rusku, jako u nás či v jiných státech v Evropě. Nicméně, pan Fištejn má za úkol informovat, jak jsou mu nastaveny noty a podle toho také jeho (ne)důvěryhodné informace o Rusku vypadají.

...Celý článek
Všude dobře, třeba v Anglii, ale doma nejlépe. No aby ne!

Všude dobře, třeba v Anglii, ale doma nejlépe. No aby ne!

To si asi řekli čeští Romové když zjistili, že pro ně ve Velké Británii pšenka již nepokvete a rozhodli se k návratů domů, do Česka a to hned z několika důvodů. Jednak, Británie díky Brexitu už není členem EU, což se jistě promítlo i do života Čechů, žijících a pracujících ve Velké Británii. To by se snad dalo ještě nějak vyřešit, ale nečekaný výskyt koronaviru byl tím rozhodujícím momentem k návratu do České republiky. O této skutečnosti referoval na PL i generálmajor Blaško (SPD) se smutným konstatováním, že se čeští Romové v Británii necítí bezpeční, obávají se tamější exploze epidemie koronaviru, také prý nemají důvěru v britské zdravotnictví a dokonce prý také zaznělo, že „doma se cítí bezpečněji“. Tak se rozpomněli na české kořeny, práskli anglickými dveřmi a vracejí se do Česka.

...Celý článek
Mlácení prázdné slámy.

Mlácení prázdné slámy.

Jsou lidé, kteří v poslední době často poukazují na to, kdo co řekl a bláhově se chytají za slovíčka, aby z toho udělali skandál. A tak sledují, že tu něco řekl ministr Vojtěch, záhy na to se ozval jeho náměstek Prymula, samozřejmě, že své si řekl premiér Babiš. Aby toho nebylo málo, tak se k tomu vyjádřil také prezident Zeman a o drby je postaráno. Jde ale o to, že jmenovaní řekli svůj názor tedy ne nějaké rozhodnutí, příkaz, resp. zákaz. To se snad nesmí? Nebo jinak, oni mohou říkat cokoli, ale ministr, premiér nebo prezident už ne? Řekli něco, co by někoho něčím zavazovalo, že by bylo někomu něco ,přikazováno, nařizováno, nedej bože, zakazováno? Zdá se, že si to někteří takto vysvětlují., nebo si to myslí. Říct, že by to tak chápali, by byla velká nadsázka, protože kdyby to logicky a lidsky chápali, nebudou na to tak podrážděně a asertivně reagovat.

...Celý článek
Ten namyšlený Bok si myslí, že může  všechno, dokonce poslat Rusy do řiti.

Ten namyšlený Bok si myslí, že může všechno, dokonce poslat Rusy do řiti.

Nevím čím to je, že bývalí chartisté, disidenti, dnes často známí aktivisté, případně pravicově vyhranění opoziční politici, se často vyjadřují ani ne tak k politické situaci, jako krajně pejorativně k našim vrcholným politickým osobnostem, o kterých se pak vyjadřují způsobem, který se dříve, za „socíku“, srovnával s dlaždiči, nebo mluvou lidí v restauracích IV. či V. cenové skupiny.

...Celý článek
Ombudsman Křeček opět v nemilosti. Právem?

Ombudsman Křeček opět v nemilosti. Právem?

Celková situace ve společnosti je celkem zřejmá: je pod vlivem opatření, které vydává vláda v boji proti koronavirusu, resp. Covid(u)-19. Naskýtá se otázka, zda respektovat nařízení či příkazy vlády jako (ne)zákonnou normu s tím, že bude vždy a všude respektována a že nedodržování bude postihováno.

...Celý článek
Kdo má z něčeho prospěch, musí umět nést i břemena obtíží!

Kdo má z něčeho prospěch, musí umět nést i břemena obtíží!

Toto latinské přísloví se velice hodí k nářkům principála Divadla Na Jezerce, pana Jana Hrušínského, který se stále nemůže spokojit, resp. smířit s tím co je, tedy s mimořádnou dobou z důvodů koronavirusu, který významně ovlivnil ekonomický i společenský život v České republice. Je nepochybné, že pokud bylo v Česku všechno v pořádku, chtělo by se říct normální, kdy jsme nebyli pod tlakem opatření proti viru Covid-19, byl pan principál Hrušínský navýsost spokojený.

...Celý článek
Byla kontraproduktivní aktivita městské části Prahy 6, resp. těch, kteří se podíleli na odstranění sochy maršála Koněva z právního hlediska bezúhonná?

Byla kontraproduktivní aktivita městské části Prahy 6, resp. těch, kteří se podíleli na odstranění sochy maršála Koněva z právního hlediska bezúhonná?

Odstranění sochy maršála Koněva vyvolalo u většiny občanů Česka, kteří považují zásluhy maršála I.S. Koněva nejen významné pro Prahu, ale celou Československou republiku, značné roztrpčení a nesouhlas, i když jistá část převážně pražských občanů ideologicky spjatých s TOP 09, KDU-ČSL či s Piráty, naopak s odstraněním sochy souhlasila. Nu což, žijeme údajně v demokratickém, notabene právním státě, i když zrovna tato aktivita pana starosty Koláře a jeho nohsledů v zastupitelstvu, tomuto postulátu nenasvědčuje. K tomuto konstatování je hned několik pádných důvodů.

...Celý článek
Tak to bychom měli!

Tak to bychom měli!

To si asi řekli na radnici městské části Prahy 6 v čele s panem starostou Ondřejem Kolářem. Odstranění sochy maršála Koněva byl pro ně nepochybně nepopsatelný zážitek, životní počin, kterým se jim zřejmě vryje hluboko do paměti. Ovšem v jejich nadšení jim může být velkým problémem fakt, že jejich čin nebyl přijat všemi občany se stejným nadšením a uspokojením.

...Celý článek