• Čtvrtek, 24. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Jaromír

Jiří Baťa

Pan generál se ve svých názorech poněkud zdiskreditoval.

Pan generál se ve svých názorech poněkud zdiskreditoval.

Pan generál Šedivý se v rozhovoru pro Parlamentní Listy.cz vedle téma k EU a imigrantům rovněž vyjádřil i k otravě problematické osobnosti kritika ruského režimu Alexeje Navalného. K jeho osobě řekl že si myslí, že ho skutečně někdo chěl otrávit, a tudíž ho nějakým způsobem odstranit. Dodal ale, že si není jistý, zda to byl novičok neboť prý četl vyjádření vynálezce novičoku, který potvrdil, že kdyby byl skutečně Navalnému novičok v nějaké podobě podán, skončil by krátce v křečích a zemřel by. To je zkrátka věc, se kterou je také potřeba počítat, říká pan generál. Počítá?

...Celý článek
Mirko, že to nemyslíš vážně?

Mirko, že to nemyslíš vážně?

Paní Mirka Němcová (ODS) vedla pozoruhodný rozhovor s jistým Standou v jeho pořadu STANDA SHOW. Onen blíže nejmenovaný Standa „paní Mirce“, (nevím, proč píši paní Mirce, když u mě žádné sympatie nemá, ale budiž, říkejme jí v tento moment paní Mirka, jde to lépe k jejímu rozhovoru) dával takové až milosrdné otázky, které paní Mirka s jakýmsi vnitřním uspokojením, že otázky nejsou agresivní, ráda a mile (až roztomile) odpovídala i když PL to vnímají jako kontroverzní rozhovor. No, možná mají pravdu. Takže k věci.

...Celý článek
„Kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde“,  aneb „účel světí prostředky“.

„Kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde“, aneb „účel světí prostředky“.

Západní politická scéna včetně EU má zase o čem (zcela zbytečně) přemýšlet. Chtělo by se říct zaplať pán bůh, že konečně něco dělají, jenže oni nedělají nic takového, co by nám nebo světu bylo prospěšné. Tito politikové se totiž rozhodli prosadit názor, podtrhuji slovo „názor“, tedy fakta či skutečnosti, ale jen názor, že k údajné otravě ruského opozičního politika Navalného došlo za použití jedu „novičoku“ a nijak jinak. Toto konstatování není doloženo jediným důkazem, pouze utvrzelou či spíše podmíněnou představou, že by to mohl, resp. musí být novičok, protože Rusko se již jednou pokusilo o něco podobného v případě „otrávení“ jistého neúspěšného dvojího agenta Skripala a jeho dcery.

...Celý článek
Pavle Novotný, je v zájmu ČR, abyste se (také) odebral do věčných lovišť!

Pavle Novotný, je v zájmu ČR, abyste se (také) odebral do věčných lovišť!

Známá figurka, známý ksicht, známé provokace a urážky, to je človíček, po tátovi jménem Novotný, Pavel Novotný. Rozepisovat se o všech jeho chucpe a dobrým mravům odporujícím projevům, názorům a myšlenkám je zbytečné. Je toho velká řada, resp. mnoho a popsal bych tím celou stránku. Občan, sledující občas dění v české politice jistě bude vědět nejen kdo je pan Pavel Novotný (pro nezasvěcené – starosta pražské městské části Řeporyje, ale také člen ODS, který je prý perspektivním člověkem pro impresáriovskou politiku ODS), ale také, kromě funkce starosty, jak se prezentuje coby všestranný politik celostátního rozměru.

...Celý článek
Stoltenberg: nechceme studenou válku, tak si přihřejeme!

Stoltenberg: nechceme studenou válku, tak si přihřejeme!

Šéf NATO Stoltenberg po mimořádném jednání s velvyslanci členských zemí Aliance uvedl, že otrava Navalného novičokem je neakceptovatelným porušením mezinárodního práva a musí být nezávisle vyšetřena. Kromě toho také poznamenal, že situace vyžaduje reakci NATO a proto je nutné větší posílení kolektivní obrany od konce studené války (to vše kvůli jednomu zcela bezvýznamnému člověku). Po letech snižování nákladů na obranu nyní země aliance výdaje zvyšují a naše (tj. vojenské) vybavení je modernizováno. Reagujeme defenzivně a přiměřeně, říká Stltenberg (asi stejně přiměřeně, jako kuchař ve filmu Byl jednou jeden král) a falešně dodává , že „Nechceme novou studenou válku“. Proto je třeba tento názor, resp. postoj šéfa NATO lze chápat jen jako další záminku k posílení samotného vlivu NATO v Evropě, pokud možno co nejblíže k hranicím Ruska.

...Celý článek
Kníže se klaní před Vystrčilem. Až tak hluboko klesl?

Kníže se klaní před Vystrčilem. Až tak hluboko klesl?

Není od věci se pozastavit nad výrokem K. Schwarzenberga, kterým vzdává hold proslovu předsedy Senátu Vystrčila, proneseném na akademické půdě tchajwanské univerzity když prohlásil, že to byl výborný, osobní projev, v němž bylo řečeno vše a nebylo v něm nic zbytečného. Dodal, že se klaní panu předsedovi a blahopřeje mu. Tento projev by si, podle pana Schwarzenberga, měl přečíst každý Čech. Nuže, rady pana knížete se uposlechl a projev si přečetl. Uf, to je síla!

...Celý článek
Poletíme na Mars. Jo, s raketou za deset milionů korun, hlavní konstruktér Jiří Čunek.

Poletíme na Mars. Jo, s raketou za deset milionů korun, hlavní konstruktér Jiří Čunek.

Když jsem se poprvé dozvěděl o záměru primátora města Zlína, pana Jiřího Čunka /KDU-ČSL), že má v úmyslu prosadit výstavbu nové Krajské nemocnice ve Zlíně- Malenovicích, s jeho záměrem jsem v podstatě souhlasil. Domnívám se totiž, že Zlín by si asi novou nemocnici zasloužil. To jsem ovšem nevěděl, že si pan primátor pro realizaci svého bohulibého záměru zvolil tzv. „iracionální, rádoby pragmatický“ způsob prosazení tohoto ne nezajímavého záměru. Z dalšího obsahu tohoto článku vyplynou pozoruhodné fakta a skutečnosti, které lze nazvat dvěma slovy „science fiction“.

...Celý článek
Umanutost, mocenské opojení, ale hlavně osobní uspokojení předsedy Senátu Vystrčila. Všem natruc.

Umanutost, mocenské opojení, ale hlavně osobní uspokojení předsedy Senátu Vystrčila. Všem natruc.

Vojtěch Filip ve svém článku „Přehnané ambice jednotlivce škodí celé společnosti“ se velmi výstižně vyjádřil k jednání předsedy Senátu Miloše Vystrčila, který navzdory relevantních,nesouhlasných vyjádření nejvyšších politických představitelů, prezidentem Zemanem počínaje a ministrem zahraničí Petříčkem konče, se rozhodl realizovat zahraniční „misi“ na Tchaj-wan, již dříve plánovanou zesnulým předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou. I tato plánovaná cesta na Tchaj-wan byla předmětem ostré diskuze či spíše kritiky, ale jak vidno, osobní ambice, nezdolná síla páně Vystrčilova ega a ješitnost překonala všechna negativní fakta a skutečnosti, které mohou z jeho návštěvy Tchaj-wanu vyplynout. Je to i jeho sobeckost, umíněnost a až dětinská neposlušnost, když navzdory všem relevantním nesouhlasům o nevhodnosti cesty na Tchaj-wan, si pan předseda Senátu prosadí svou. Jako by ti ostatní, co s jeho cestou nesouhlasí, ani neexistovali.

...Celý článek
Tak k tomuto „podnikání“ někdo pořeboval listopad 1989

Tak k tomuto „podnikání“ někdo pořeboval listopad 1989

Peníze od nepaměti byly příčinou mnoho zla, závisti, nenávisti, zločinů a pocitu křivdy či nespravedlnosti. Těch příkladů, které vedly k lidskému selhání, když se např. někteří politici (a jejich spolupracující satelity) nechali strhnout vidinou peněz, je v polistopadové době na sta a nepochybně ještě bude. Některé víc, některé méně závažné, některé víc, některé méně trestuhodné. 

...Celý článek
Mr. Pompeo pěje chválu na naši loajalitu s politikou USA, nicméně ke spokojenosti má ještě daleko.

Mr. Pompeo pěje chválu na naši loajalitu s politikou USA, nicméně ke spokojenosti má ještě daleko.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo se velmi uspokojivě vyjádřil k submisivní politice a spolupráci ČR vůči USA a také NATO. Tolik chvály najednou, že se některým našim některým politikům dmuly prsa k prasknutí. S našimi představiteli Pompeo vedl řadu rozhovorů na velmi závažná témata hlavně s cílem donutit naše politky k souhlasu s politikou USA a jejich cílů. Lze se však oprávněně domnívat, že snahy Mr. Pompea došly pochopení jen u pravicových, prozápadně silně orientovaných politiků v čele s řiťolezcem Vystrčilem. Je také otázka, jakých informací z návštěvy Mr. Pompea se dostane veřejnosti, protože o objektivní a pravdivéinformovanosti, se nám občanům oficiálně dostává jen poskrovnu, pokud vůbec.

...Celý článek
Příslovečná velkohubost „občana“ Fialy.

Příslovečná velkohubost „občana“ Fialy.

„Tento školní rok zdál se mi poněkud nešťastným,“ prohlásil „občan“ předseda ODS Petr Fiala. Hrabalův výrok o nešťastném létě předseda přeonačil na školní rok, který je proti jiným létům poněkud zvláštní ovšem s tím, že to co říká dále, to má se školou jen pramálo společného. Není proto od věci parafrázovat jeho výrok, že „Tento výrok zdá se mi hodně mimo mísu!“

...Celý článek
Bratři v triku (ODS).

Bratři v triku (ODS).

Proti pietním vzpomínkám nelze nic namítat zvláště, jedná-li se o tak významnou osobnost, jakou byla Milada Horáková. Nabízí se řada možností, jak vzpomenout člověka, který si svým způsobem zaslouží obdiv a uznání. Jednu z nich využili pánové Fiala a Vystrčil, jinak přední představitelé „průbojné“ ODS, když se zúčastnil pioetního aktu na Újezdě. V této souvislosti pan Vystrčil řekl, že „ My si připomínáme zrůdnost komunistického režimu jako celku, a těch popravených bylo téměř 250.“ Pozadu nezůstal ani pan předseda ODS Filala, který zase řekl, že zločiny komunistů je třeba připomínat, aby se zabránilo jejich případnému opakování. „Komunistický režim je zločinný režim všude na světě a je potřeba si to připomínat,“ prohlásil bez obalu. S jejich názory není nutné polemizovat, protože mají své opodstatnění, nicméně zvláštností u jejich slov je, že zmínili režim komunistický a ne komunismus, což jinak velmi často a rádi provokačně používají.

...Celý článek
Prolomení prestižní kriminalistické praxe podle potřeby?

Prolomení prestižní kriminalistické praxe podle potřeby?

Pan Paroubek se ve svém článku v PL (https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jiri-Paroubek-Nejvyssi-soud-zasahl-v-kauze-J-Nagyove-628034 rozplývá nad rozhodnutím Nejvyššího soudu, který rozhodl, že provedené odposlechy, na kterých byla postavena obžaloba proti J. Nečasové, jsou nezákonné. Ostravské soudy, okresní i krajský, nesprávně povolily odposlechy a jak Nejvyšší soud rozhodl, postupovaly prý nezákonně. V této souvislosti pan Paroubek připomíná také kauzu MUDr. Ratha, k terého byly také uskutečněny odposlechy prý velmi diskutabilním způsobem a s velmi vágním zdůvodněním, které vypadá jako přímá provokace části policie vůči vlivnému politikovi.

...Celý článek
Stravenky kontra stravovací paušál, čemu dát přednost?

Stravenky kontra stravovací paušál, čemu dát přednost?

Toť otázka, je to jako Shakespearovo „Být či nebýt“. Na existenci stravenek je celá řada různých názorů, stejně jako na jejich zrušení a zavedení tzv. stravovacího paušálu. Tu druhou možnost, tedy stravovací paušál navrhuje a snaží se jej protlačit vláda, což by prý v případě realizace však způsobilo další potíže. Předně je třeba si udělat jasno, co je to stravovací paušál, který by měl nahradit stravenky. Stravovacím paušálem se rozumí vyplácení hodnoty stávajících stravenek ve finanční hotovosti (Kč) místo dosud vydávaných papírových stravenek. V praxi by to znamenalo, že zaměstnanec by nebyl v této výhodě nikterak krácen, jen místo stravenek by ve své výplatě dostal částku, rovnající se hodnotě dřívějších stravenek.

...Celý článek
Prozíravost a skromnost s Mirkou Němcovou přímo lomcuje.

Prozíravost a skromnost s Mirkou Němcovou přímo lomcuje.

„Významná“ (ehm) politička z Občanské demokratické strany, paní Mirka Němcová se nechala slyšet, když se vyjadřovala k některým vnitropolitickým událostem. Jednak se vyjádřila o členu Rady ČT Lubomíru Veselém, známého jako Xavera k návrhu na jeho odvolání z této funkce. Asi nebude žádným překvapením když se vyjádřila, že by byla pro jeho odvolání, neboť podle jejího názoru to je jasné překročení kompetencí, pravomocí člena Rady ČT a ukazuje se, že na tu funkci osobnostně pan Veselý není „dozrálý muž!“ Takže už i paní Němcová bude kádrovat a určovat, kdo je a kdo není „zralým mužem“, aby se mohl kriticky vyjadřovat k některým skutečnostem.

...Celý článek
S ricinem jsme „v rici“. To nás fakt mají politici za úplné hlupáky?

S ricinem jsme „v rici“. To nás fakt mají politici za úplné hlupáky?

S prohlášením, které učinil pan premiér Babiš ve věci „ricinové aféry“ se člověk se zdravým rozumem rozhodně nemůže ztotožnit. Podle očekávání se aféra s jedovatým ricinem dostala do fáze, kdy bylo premiérem Babišem oficiálně sděleno, že šetřením bylo zjištěno, že celá aféra se nezakládá na pravdě, byla smyšlena a jeho aktéry prý jsou, ač je to k neuvěření, samotní Rusové z Velvyslanectví RF v Česku!

...Celý článek
Dopis primátoru hl. města Prahy Hřibovi

Dopis primátoru hl. města Prahy Hřibovi

Pane primátore Hřibe,

přečetl jsem si Vaši úvahu a vyjádření ve věci podpory měst Evropskou unií. Za jistých okolností bych byl ochoten s Vámi snad i souhlasit, pokud byste své názory nespecifikoval ve smyslu nevěrohodného tvrzení, že města mohou dokázat to, co si národní státy nemohou dovolit. Lživě, naprosto nekorektně tvrdíte, že Vám vláda sebrala peníze, aby prý uhasila problémy, které uzavřením ekonomiky (v důsledku pandemie Covid-19) sama způsobila. Nevím kde berete to odvahu tvrdit, že Praze (jak jsem pochopil) vláda sebrala peníze údajně na řešení problémů, které způsobila uzavřením ekonomiky. Víte vůbec o čem mluvíte, pane doktore? Zdůrazňuji pane doktore, protože jako doktor snad rozumíte medicíně, ale určitě ne ekonomice a politice všeobecně, což jste již mnohokrát prokázal.

...Celý článek
Je kněz Tomáš Halík více kněz, nebo habilitovaný prozápadní politický aktivista?

Je kněz Tomáš Halík více kněz, nebo habilitovaný prozápadní politický aktivista?

Po přečtení mediálních zajímavostí, které v PL.cz ve svém sloupku komentoval Petr Žantovský, jsem byl, ale i nebyl překvapen, jaké informace sdělil o údajném katolickém knězi, údajném profesorovi, ale zcela jistém politicky (jen jeho Pán Bůh ví pro koho) angažovaném Tomáši Hulíkovi. Jestliže se vyjadřuji tak či onak, tedy že jsem, ale i nejsem překvapen pak proto, že se již delší dobu zabývám otázkou, kdo nebo čím Tomáš Halík skutečně je.

...Celý článek
Nejen virologům, také všem lidem planety.

Nejen virologům, také všem lidem planety.

V současnosti je v hlavách lidí na celém světě totéž – pandemie COVID 19. Lidé nežijí, ale bojí se. Bojí se, že se nakazí novým virovým přistěhovalcem a zemřou. Jaké velké poznatky 21. století jste, pánové virologové připravili, abyste ochránili lidi před tím neštěstím? Jsou tři: mýt si ruce mýdlem, nosit masku a izolovat se od ostatních. Zajisté, vaše zásluhy pro lidi je těžké příliš vysoko hodnotit. Říká se také, že jste naučili lékaře určovat přítomnost viru v nosohltanu člověka.

...Celý článek
Úspěšný ještě neznamená být sprostý, hrubý a vulgární!

Úspěšný ještě neznamená být sprostý, hrubý a vulgární!

Sice ne tak často, ale v podstatě stejně krajně nekulturně a velmi nespolečensky, se zase veřejně „blýsknul“ filmový režisér Jan Hřebejk a stává se tak konkurentem starosty Řeporyj Pavla Novotného. Pan Hřebejk, uznávaný umělec v oblasti filmové tvorby, představitel uznávané české filmové (dnes už spíše jen historické) kultury, pokud má tento pojem nějaký význam v jeho práci a životě a pokud vůbec uznává nějakou filozofii kultury, pak je jeho vyjadřování společensky naprosto nepřijatelné faux pas, protože postrádá jakoukoliv slušnost, etiku, morálku a hlavně, od člověka kulturně vzdělaného (zda-li) tolik potřebnou kulturní úroveň.

...Celý článek
Principál Hrušínský má (měl) zase slabou chvilku.

Principál Hrušínský má (měl) zase slabou chvilku.

O tom, že principál Jan Hrušínský se cítí být strašně ublížený, protože jeho „dívadlo“ nemůže „premávat“, o tom se už mluví a píše dlouho. Že zdaleka není jediný, kdo byl z důvodů opatření proti Covid(u -19 podnikatelsky omezen, je také známo, ale v čem je naprostá jednička, pak v neustálém remcání, stěžování si, nechápání, jízlivosti, závisti, nedostatku emaptie a ve značné nevoli vůči některým představitelům státu.

...Celý článek
Pavel Novotný – představitel pravicové žumpokracie.  Kdy už konečně dostane přes „roušku“?

Pavel Novotný – představitel pravicové žumpokracie. Kdy už konečně dostane přes „roušku“?

Předem se omlouvám, že v článku použiji některá nepatřičná (neslušná) slova, či souvětí, ale v případě řeporyjského starosty Pavla Novotného to prostě nejde jinak. Vystupování a především jeho slovní vyjadřování je již dlouhou dobu za pomyslnou hranou etiky, slušnosti, tak běžného společenského vystupování mezi občany, kteří jej zvolili jako svého zástupce ve věcech veřejných, tedy občanských zájmů. Pan Petr Novotný byl občany Řeporyj zvolen a jen nemohu pochopit, kdo a proč jej zvolil, resp. pokud se tak už stalo, že voliči městské části Prahy7 jej ještě z funkce starosty neodvolali. Důvodů by k tomu byla celá přehršel.

...Celý článek