• Středa, 01. prosinec 2021
  • Svátek má Rukojmí Iva

Jiří Baťa

Firma Pfizer, resp. její mluvčí z nás dělá hlupáky.

Firma Pfizer, resp. její mluvčí z nás dělá hlupáky.

Farmaceutická společnost Pfizer ve spolupráci s BioNTech. vyvíjí pro přeočkování třetí dávkou vakcínu Comirnaty, ale vyvíjí i aktualizovanou verzi vakcíny. Tak tuto zprávu či informaci bychom mohli přivítat, kdyby ….

„Přestože společnosti Pfizer a BioNTech věří, že třetí dávka vakcíny Comirnaty má potenciál zachovat nejvyšší úroveň ochrany proti všem v současnosti známým variantám, včetně varianty delta, zůstáváme ostražití a vyvíjíme aktualizovanou verzi vakcíny, která je zaměřena na celý s-protein delty.“ Zpravidla každý, kdo jde tzv. „s kůží na trh“ je o své „kůži“ přesvědčen, že je kvalitní a jen „věřit“ znamená, nemít jistotu. U vakcíny, která má člověka spasit od mutací Covidu, to je slabá naděje.

...Celý článek
Jak tu problematiku vidím já.

Jak tu problematiku vidím já.

Chápu lidi, kteří mají jiný názor či pohled na situaci, pokud jde o očkování proti Covidu-19. Problém však je již v samotném pojetí očkování, které říká, že je proti Covidu-19. Očkování totiž proti Covidu-19 není až tak přesné určení, protože je již prokázáno, že i očkovaní lidé byli Covidem-19 „nakaženi“ (např. třikrát očkovaný prezident Zeman). Lze oprávněně konstatovat, že vakcíny používané při očkování, víceméně jen snižují průběh a následky onemocnění Covidem-19. Očkování je i nadále prioritou ministerstva zdravotnictví a vlády přesto, že toto očkování má celou řadu negativních zjištění.. Ty jsou také podstatou důvodů odpůrců očkování současnými vakcínami.

...Celý článek
Co zmohou zákony tam, kde vládnou peníze?

Co zmohou zákony tam, kde vládnou peníze?

Všechno nasvědčuje tomu, že u nás dochází k bezprecedentní destrukci v respektu a dodržování nejvyšších zákonných norem, jako je LZPS a Ústava ČR, které (až na výjimky) akceptuje Ústavní soud ČR, nikoli však vláda ČR (v demisi).

...Celý článek
Překvapivý údiv doktora přírodních věd.

Překvapivý údiv doktora přírodních věd.

Musím se přiznat, že mě překvapil údiv RNDr. Jiřího Payne, vyslovený v PL.cz: Vakcíny? Výrobce přece musí prokázat smysluplnou účinnost! Od doktora věd bych takovou otázku nečekal, nicméně mě udivuje, že téměř po dvou letech RNDr. Payne není obeznámen s medicínskou charakteristikou vakcín od firmy Pfazer, resp. BioNTech, Moderna, Johnson and Johnsona aj. Je přece všeobecně známo, že vakcíny od těchto firem byly „vyvinuty“ či „vyrobeny“ tzv. jako rychlokvašky, prakticky za 8 měsíců (někdo tvrdí 1 rok), vývoj neprošel standardním procesem zkoušek, analýz a jiných běžných praktik a také proto byly příslušným úřadem pro schvalování léčiv uznány jako neoficiálně, resp. podmínečně použitelné.

...Celý článek
Zpupná, drzá a oprsklá Džamila Stehlíková

Zpupná, drzá a oprsklá Džamila Stehlíková

MUDr. Džamila Stehlíková, původem z Kazachstánu, naturalizovaná Češka, mj. bývalá ministryně ve druhé Topolánkově vládě „pro lidskpráva a nárdnostní menšiny v ČR“, dnes drzá, urážející, provokativní, nactiutrhačná, lékařskou etikou a inteligentní slušnost postrádající, vážností hlavy státu pohrdající pražskokavárenská „demokratutka“ se opět nechala slyšet, že v souvislosti s avizovaným trestním oznámením, které na ni podal právník Hradu JUDr. Nespala včetně dalších jejich slovních extempore, se tato krajně nesympatická, protekčně po 3 letech pobytu v ČSR s českým občanstvím uznaná, Havlovými žvásty infikovaná a cíleným ostouzením prezidenta M. Zemana psychicky narušená osoba vyjádřila, že soudní spor vítá, protože jí to prý umožní zažádat o znalecký posudek na Zemanovo zdraví, konkrétně v oblasti psychiatrie a neurologie. Na sociální síti Twitter dala najevo, že pokud po případném soudním sporu skončí ve vězení, vlastně to uvítá.„ Možná se mi podaří být vězněm svědomí hned ve dvou režimech, a to v Sovětském svazu a pak v České zemanovské republice. Jistě se inspirují v Rusku, tam věznit umí,“ zdůraznila. Moc si fandí, tato „ženština“!

...Celý článek
Z národů ač jsme různých...

Z národů ač jsme různých...

…přesto bychom se měli v případě Covidu-19, celosvětového problému, umět domluvit. Mnoho států, ve kterých se Covid-19 vyskytl, vede s tímto virem nerovný boj. Pravda, někde více, někde méně úspěšně, ale nikdy ne tak, aby se mohlo říct, že Covid-19 porazili.

...Celý článek
Dobročinnosti se meze nekladou, jen ti oslovovaní nejsou (vždy) ti správní.

Dobročinnosti se meze nekladou, jen ti oslovovaní nejsou (vždy) ti správní.

Obržel jsem poštou žádost o příspěvek v řádu 250 až 500 Kč od jistého denního a týdenního stacionáře pro děti a mládež s těžkým, kombinovaným postižením a pozastavil jsem se nad nepochopitelnou naivitou představitelů stacionáře. Jsem důchodce s průměrnou výší důchodu a to mě nutí zamyslet se nad tím, proč stacionáře a jim podobné organizace (Charity, Nadace atd.) se obrací na řadové občany vč. důchodců, s žádostí o příspěvek na zdravotně postižené převážně děti. Nemám nic proti dobročinnosti nebo příspěvkům pro tato účely, ale vidím zde problém. S touto organizací jsem totiž neměl žádný kontakt, proto by mě zajímalo, jak se tato organizace dozvěděla mé osobní údaje, tj. jméno a adresu, potažmo, jak funguje dodržování Zákona o zpracování osobních údajů.

...Celý článek
Džamila, tibje nužen durdom i lečitsja!

Džamila, tibje nužen durdom i lečitsja!

Pro ty, co neznají či již zapomněli ruštinu ten nadpis znamená: Džamilo, ty potřebuješ blázinec, léčit se! K tomuto doporučení mě vede řada výroků, které nenávistně, opovržlivě, urážlivě Džamila pronesla k osobě prezidenta Miloše Zemana. Výroky, které ač ne tak vulgární, přesto pokud jde o morální a etický aspekt je srovnatelný s výroky pánů Novotného, Hřebejka, Hutky, héééreček Štěpánové, Holubové, Geislerové a řadě dalších antizemanovců.

...Celý článek
Že by „Pravda“ (ale bez lásky), přece jen zvítězila?

Že by „Pravda“ (ale bez lásky), přece jen zvítězila?

Vycházeje z článku sobotního PRÁVA (11.2021) lze mít dojem, že u nás „pravda“ zvítězila nad lží (bez lásky, ta s tím nemá nic společného), neboť jak se lze z novin dočíst, „protilátkové“ léky již zachránily 4,5 tisíce nakažených! Neuvřitelná zpráva když si pomyslíme, že i dnes nám ještě někteří experti přes Covid-19 bezostyšně tvrdí, že bez vakcín a následného očkování, se prý neobejdeme, neboť nás chrání před nakažením, pozitivitou, onemocněním, dokonce i před smrtí.

...Celý článek
Odborníci přes „očkování“ jdou přes mrtvoly!

Odborníci přes „očkování“ jdou přes mrtvoly!

V médiích se den co den objevují noví „odborníci“ přes problematiku Covidu-19, aby se se svými poznatky, pocity a názory přidali k těm, kteří se už také se svými názory a poznatky k této záležitosti vyjádřili dříve. Jedno je zřejmé, že téměř každý mluvil jinak, navzdory tomu, že se vyjadřovali ke stejnému tématu, stejnému problému.

...Celý článek
Víte, co znamená „slova do rvačky“? Tady je vysvětlení.

Víte, co znamená „slova do rvačky“? Tady je vysvětlení.

Slova do rvačky neznamenají nic víc než slova, za které se vyplatí třeba porvat se v hospodě. Je to někdy dost odvážné, jít se porvat za něco, co není jisté vítězstvím, ale kdo chce pro pravdu něco udělat „ jde s kůží na trh“. Dnes u nás, ale nejen u nás, do značné míry usilovně bojujeme proti nemoci Covidu-19, resp. bojujeme proti šíření nákazy virem Covidu-19. Že ten boj není zrovna nejúspěšnější, je nasnadě. Má to několik důvodů a jako laik se chci vyjádřit k tomu, co mi mé IQ dovolí poznat, zpracovat, pochopit a dál předávat.

...Celý článek
Hrubá neomalenost vůči neočkovaným.

Hrubá neomalenost vůči neočkovaným.

Podle ministra zdravotnictví Vojtěcha se epidemie (takže ne pandemie, ale epidemie) Covidu-19 stala epidemií neočkovaných. Ti podle dat o šíření nákazy jen za říjen tvoří 74 % pozitivně testovaných a 63% hospitalizovaných. Ještě by měl pro úplnost dodat, že díky neočkovaným praskají nemocnice ve švech a všechny chirurgické či podobné plánované zákroky jsou odloženy na neurčito!

...Celý článek
Názor a stanovisko lékaře, aneb jaká je pravda kolem očkování proti Covidu-19.

Názor a stanovisko lékaře, aneb jaká je pravda kolem očkování proti Covidu-19.

V poslední době se u nás dějí věci, které nejenže nemají obdoby (nemají, protože se dosud nic podobného nestalo), což by ještě nebylo tak hrozné, pokud by takové záležitosti nebyly proti lidskosti, lidské důstojnosti, proti listině základních lidských práv a svobod a v neposlední řadě zásah do soukromí, notabene zásah do zdraví jedince. To vše občanům zajišťuje Ústava ČR a zákony. Ano, jde o Covid-19 a nešťastné očkování.

...Celý článek
Pane senátore s mnoha tituly, Jiří Drahoši.

Pane senátore s mnoha tituly, Jiří Drahoši.

Před více jak dvěma měsíci jste se k situaci v Bělorusku vyjádřil slovy, že chování běloruského režimu je už zcela za hranou. K tomu jste také zmínil represe tohoto režimu, tedy prezidenta Lukašenka, proti vlastním občanům či zmínku o bizarním zásahu proti vlastní olympioničce. Situaci v Bělorusku jste podtrhl konstatováním, že Lukašenkův režim cíleně přiváží do země migranty ze zemí, jako je Pákistán či Irák, aby je pak prý nechal volně přejít hranice do Litvy - loni za celý rok takto přešlo sotva několik desítek osob, letos už více než čtyři tisíce.

...Celý článek
Moderátorka „k pohledání!“

Moderátorka „k pohledání!“

Nejspíše nezmíním nic nového když napíši, že poslouchat a dívat se na moderátorku pořadu „Máte slovo!“ s paní M. Jílkovou je opravdu zážitek. Pořad by měl diváka ani ne tak pobavit, jako poučit, informovat, protože v pořadu často účinkují významní lidé, politici či představitelé různých orgánů a institucí, vč. ministrů vlády. Jde o diskusní pořad, který neřeší problémy politiků, ale témata, která zajímají občany.

...Celý článek
Nejednotností jsme si prohráli volby.

Nejednotností jsme si prohráli volby.

Při zběžném zamyšlení nad výsledky voleb musí každý zdravě uvažující, i politikou nezatížený člověk zjistit, že jsme si tyto volby prohráli vlastně sami vlastní nezodpovědností. Samozřejmě, že např. já, či kdokoliv jiný řekne „Co jsem já mohl udělat víc, než že jsem k volbám?“A bohužel bude mít pravdu, protože jedinec sám nemůže uspět. Ale to není ten hlavní důvod prohry. Zůstanu u seniorů, kterých je v ČR cca 2 miliony 300 tisíc (plus-mínus).

...Celý článek
Mlčet by byl zločin, musela jsem jednat!

Mlčet by byl zločin, musela jsem jednat!

Veřejnosti neunikla pozoruhodná diagnóza paní doktorky, psychiatričky Džamily Stehlíkové, o zdravotním stavu prezidenta republiky M. Zemana, kterou díky svým schopnostem a všestranným znalostem, odborně a zcela přesvědčivě stanovila na dálku navzdory tomu, že pana prezidenta neviděla a vycházela jen z toho, co slyšela od známých (JPP = jedna paní povídala), nejspíše stejně „fundovaných“ lékařských expertů jako ona sama.

...Celý článek
Poražený Babiš a splněný sen politologa Peheho.

Poražený Babiš a splněný sen politologa Peheho.

Tak konečně, mohl si asi oddechnout politolog pan Jiří Pehe, jeden z těch, který neměl a nemá rád dnes ještě pořád premiéra Andreje Babiše, stejně tak i prezidenta M. Zemana. Babiš podle něj prohrál volby a půjde od válu, čímž se také oslabí moc prezidenta Zemana. Ten, procházející dnes zdravotní krizí, má podle pana Peheho nejspíše na kahánku a modlí se, aby to bylo už brzy. Pan Pehe, pevná součást pražské kavárny, sluníčkář a havloid, se totiž mnohokrát negativně, a do jisté míry i pejorativně vyjádřil o prezidentovi Miloši Zemanovi a k jeho názorům, činům a krokům, které prý již byly překročením jeho pravomocí, resp. kroky, které údajně poškozují Českou republiku.To ostatně míní i jiní politici, ale nikdy nedoložili svá tvrzení důkazy, resp. neřekli, kdy, jak nebo čím tu republiku poškodil.

 

 

 

 

 

...Celý článek
Vidím jednu psychiatričku a je mi z ní nevolno.

Vidím jednu psychiatričku a je mi z ní nevolno.

Seznam Zprávy beru vždy s velkou rezervou, proto ani vyjádření, lépe bláboly bývalé ministryně pro lidská práva ve vládě M. Topolánka paní MUDr. Džamily Stehlíkové neberu nikterak vážně navzdory tomu, že její diagnostika zdraví prezidenta Zemana by mohla být za jistých okolností relevantní, ale není tomu tak.

...Celý článek
Pane Vratislave Krejčíři, místostarosto města Kroměříže,

Pane Vratislave Krejčíři, místostarosto města Kroměříže,

do poštovní schránky se mi dostal Váš agitační letáček, v němž vyzýváte občany k volbě koalice PIRSTAN v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny ČR. Rozumím tomu, že jako druhý nevyšší představitel města Kroměříže jste jistě členem STAN, tedy STarostů A Nezávislých, ale především partaje starostů, resp. místostarostů. Vaše členská příslušnost ke STAN je, vzhledem k Vaší funkci ve státní správě, celkem logická . Otázka ale je, zda byste rovněž volil koalici PIRSTAN v případě, že byste nebyl ve veřejné funkci a byl jen řadovým občanem. Nicméně, dnes jste ve funkci místostarosty města, tak proč nevolit PIRSTAN, že?

...Celý článek
Tomu se říká demokracie? To je koalicodemokracie!

Tomu se říká demokracie? To je koalicodemokracie!

Je několik málo dnů před parlamentními volbami a média chrlí jedny předpokládané či tipované výsledky za druhými. Již několik let, vždy před volbami se tyto průzkumy předpokládaných výsledků voleb konají, či lépe řečeno konaly dovolím si konstatovat, v demokratických intencích volebního zákona a ostatních institucionálních ustanovení. Letošní volby jsou však jiné. Jistě nebude těžké uhádnout, v čem. Ano, jde o porušení demokratického principu voleb politických stran a hnutí do Parlamentu ČR.

...Celý článek
Nihilistická nespokojenost paní Geislerové!

Nihilistická nespokojenost paní Geislerové!

Herečka Aňa Geislerová se k úrovni naší země vyjádřila, že jsme prý „zaostalá země“ a dodala, že „Lidskost se u nás bohužel stále považuje za nadstavbu a ne za základ uvažovaní o komunitě“. Paní Geislerová má poněkud filozofické úvahy, které však postrádají logiku. Samozřejmě, že na svůj názor má nárok, ale stejně tak se lze k jejímu názoru veřejně vyjadřovat. Své postoje a názory A. Geislerová často prezentuje tak nějak proti hlavnímu proudu. Tentokrát svým názorem expresivně vyjádřila svůj postoj k otázce stejnopohlavního manželství , ke kterému se i v rámci volební kampaně v Česku vede stále diskuze. Paní herečka kupodivu upřednostňuje komunitní soužití (myšlena komunita lidí s orientací LGBTQ+) před lidskostí, kterou mj. považuje za jakousi nadstavbu, uplatňovanou v české společnosti. Tento názor se také jeví jako jakási úchylka, nebo ne?

...Celý článek
Hegemon kauzy Vrbětice : naivita.

Hegemon kauzy Vrbětice : naivita.

Už samotné bombastické vystoupení představitelů vlády pánů Babiše a Hamáčka a jejich sdělení o „údajném“ vyšetření, resp. odhalení pachatelů exploze muničního skladu ve Vrběticích ruskými agenty bylo hodně naivní. Sdělit výsledek několikaletého „vyšetřování“ a říct, že explozi způsobili dva ruští agenti GRU Miškin a Čepiga, jejichž identita byla vyfabulována z nějakých fotografí, pořízených na anglickém letišti bylo na českou BIS nejen skandální, směšné, tristní, ale také trapně naivní. Tvrdit, že k pachatelům vedou všechny stopy, ale neprokázat to žádnými důkazy, je hodno hlášení Josefa Švejka svému nadřízenému, npor. Lukášovi. Jedním slovem trapas.

...Celý článek