• Pondělí, 25. březen 2019
  • Svátek má Rukojmí Marián

Jiří Baťa

Jízlivá a pokrytecká  „dobromyslnost“  principála Hrušínského.

Jízlivá a pokrytecká „dobromyslnost“ principála Hrušínského.

 Jan Hrušínský, ředitel Divadla na Jezerce, se zase nechal unést připravovanou cestou prezidenta Zemana do Číny. Chudák Jeník, ten z toho musí má snad i kopřivku když se dozví, že prezident hodlá zase cestovat do Číny (nebo do Ruska). Je však až s podivem, že je těmito cestami tak překvapen a že jej tak vzrušují, ne-li přímo vytáčí, ale kdyby si občas přečetl něco jiného, než vševědoucí RESPEKT, nebo co slyší v TV ČT apod., jistě by se dočetl či dozvěděl, že do Číny hojně cestují také představitelé Francie, Německa, Velké Británie, Itálie, USA a dalších států a obráceně tyto země zase navštěvují čelní představitelé Číny.

...Celý článek
Říkám o něm. Poznáte o kom je řeč? Napovím, je to člen ODS.

Říkám o něm. Poznáte o kom je řeč? Napovím, je to člen ODS.

"Říkám, že by bylo nejlepší jej utratit. Je to duševní mrzák, bezpracně  se obohacuje na úkor druhých, na veřejnosti se chová jako debil, vystupuje jako hulvát, vypadá jak prase  a hlavně, je to podporovatel imigrantů! Já bych mu dal poslední cigáro, křížek nan čelo a utratil jej, co s takovým, pro společnost naprosto zbytečným, zhovadilým jedincem?" říkám o něm já.

...Celý článek
Paní Stehlíková, což takhle se vrátit do Kazachstánu?

Paní Stehlíková, což takhle se vrátit do Kazachstánu?

Na úvod: Džamila Stehlíková je lékařka-psychiatrička, univerzitní pedagožka, blogerka a politička kazašské národnosti, žijící od roku 1988 v České republice (V r. 1993, po pouhých pěti letech, obdržela díky Václavu Havlovi státní občanství ČR). V letech 2007 až 2009 byla už ministryní pro lidská práva a národnostní menšiny ČR v r. 1998 až 2010 vykonávala zastupitelku města Chomutov. Politicky se angažovala  ve Straně zelených, aby posléze přešla do Liberálně ekologické strany a jako členka LES neúspěšně kandidovala na kandidátce TOP 09 ve volbách do Parlamentu ČR. Tolik k osobě naturalizované Češky Džamile Stehlíkové a nyní k věci.

...Celý článek
Posílám text dopisu, který jsem zaslal senátorovi Aschenbrennerovi, jsem zvědav, jak bude reagovat.

Posílám text dopisu, který jsem zaslal senátorovi Aschenbrennerovi, jsem zvědav, jak bude reagovat.

Vážený pane senátore Aschenbrennere, dovoluji si reagovat na tu část Vašeho rozhovoru s Parlamentními listy, kde jste    se mimo jiné vyjadřoval k hrdému vyvěšování tibetské vlajky. Stejně jako Vy i já ctím Voltaireho výrok o tom, že sice nemusím s názorem souhlasit, ale ctím právo jej říkat. Dovolte, aby se vyjádřil k Vašemu poněkud vychloubačnému „hrdinskému“ činu, tedy k vyvěšování tibetské vlajky.

...Celý článek
Tříkrálová sbírka, aneb i taková je církev!

Tříkrálová sbírka, aneb i taková je církev!

Pořadatelem Tříkrálové sbírky je Charita Česká republika, a to na základě osvědčení oznámení Magistrátem hlavního města Prahy ze dne  15. 10. 2012 č. j. S-MHMP/1327710/2012 a 1340351/2012 a v souladu s aktuálně platnými právními předpisy (zejména zákon č. 117/2001 po novele č. 120/2012 Sb. O veřejných sbírkách). Nezisková humanitární organizace Charita Česká republika je největším nestátním poskytovatelem sociálně zdravotních služeb v České republice s více než stoletou historií.

...Celý článek
Virtuální vize, jak dostat  naší armádu z krize.

Virtuální vize, jak dostat naší armádu z krize.

Sobotní Právo (16.3.2019) zveřejnilo rozhovor s náměstkem ministra obrany, panem Jakubem Landovským (ČSSD), ve kterém se pan náměstek vyjadřoval k otázkám o situaci v Armádě ČR. Gró rozhovoru bylo hlavně na téma, že nové vrtulníky pro českou armádu nakoupíme v USA. Nic překvapujícího když si uvědomíme, že pan náměstek byl také členem delegace A. Babiše při jeho návštěvě Bílého domu v USA, kde se s vlivnými lidmi dohodli na exkluzivním vyjednávání o koupi vojenských vrtulníků s americkými dodavateli.

...Celý článek
Ještě k vyvěšování tibetských vlajek.

Ještě k vyvěšování tibetských vlajek.

Pan Břetislav Olšer ve svém vyčerpávajícím článku o Tibetu a okolností s ním spojených mě přiměl k tomu, abych přidal několik poznámek, týkajících se idologicky zpupných užitečných idiotů, kteří se vyvěšováním tibetských vlajek povyšují na lepšolidi, kteří jsou solidární s tibetským lidem (v jakém smyslu?), dávají na odiv, že ctí lidská práva, rovnoprávnost , humánnost a kteří si snad i myslí, že tímto aktem snad donutí čínskou vládu k nějakým ústupkům (otázka je, k jakým).

...Celý článek
Daniel Herman. Člověk, který dělá politiku a kariéru jen díky svíému chucpe jednání.

Daniel Herman. Člověk, který dělá politiku a kariéru jen díky svíému chucpe jednání.

Pan Daniel Herman se ve svém aktuálním příspěvku k 80. výročí 15. března 1939 hloubavě a historicky rozpovídal o vývoji bojů, bitev a válek od dob starověku, středověku až po současnost. Zmínil  také zbraně, jejich vývoj a vynálezy, které ovlivnily bojové a válečnické umění. Není důležité se více a obšírněji věnovat obsahu Hermanova příspěvku, snad jen tolik že se v něm snaží vnutit čtenářům myšlenku, že všechno má své důvody a příčiny. Abychom na ně prý uměli nebo dokázali adekvátně odpovídat, je potřebné znát vlastní dějiny. Jinak totiž platí okřídlené přísloví, že se vystavujeme nebezpečí jejich opakování. S tím lze sice souhlasit, ale současně se nějak nelze zbavit dojmu, že zrovna Herman není ten pravý, který nás na to tak ostentativně  upozorňuje.

...Celý článek
EU je opravdu na dvě věci: k problémům a k vzteku !

EU je opravdu na dvě věci: k problémům a k vzteku !

Evropská unie, prezentovaná rádoby nejvzdělanějšími, nejmoudřejšími, nejzkušenějšími tupohlavci, magory, řiťolezci a demagogy, jejichž politické, ekonomické, kulturní a bůhví jaké další rozhodnutí jsou důkazem jejich naprosté tuposti, intelektuální nedostatečnosti a výše (spíše níže) IQ. Jenom pro oživení paměti připomínka několika jejich bezmyšlenkovitých rozhodnutí.  Věc: zahnuté okurky, olomoucké tvarůžky, tuzemský rum, omezení střelných zbraní, zákaz kontroly dováženého polského masa do ČR a také se prý zvažuje zákaz nošení kapesních nožů a nožíků. Co bude dál, ví snad jenom oni. To jsou ty tak veledůležité problémy, kterými se evropský parlament zabývá, že jim nezbývá čas na řešené jiných, opravdu závažných problémů občanů Evropy.

...Celý článek
Na mistrovství světa v biatlonu vítězí zřejmě léky na  „norské astma“!

Na mistrovství světa v biatlonu vítězí zřejmě léky na „norské astma“!

 Reaguji na článek „ Celkem bylo v norské „lékárničce", která byla dovezena do Pchjongčchangu, více než 6 000 dávek astmatických léků! Jsou určeny pro současné členy olympijského týmu, které WADA oficiálně považuje za zdravé“, neboť je zcela neoddiskutovatelné, že aféra s dopingem ruských sportovců byla cílená akce, kdy na přání jistých lidí byla snaha vyřadit ruské sportovce, v tomto případě biatlonisty, ze soutěží, kde by mohli vyhrávat.

...Celý článek
Prahu navštíví „krvavá Madlen“, to zas bude havloidní a pražskokavárenské slávy!

Prahu navštíví „krvavá Madlen“, to zas bude havloidní a pražskokavárenské slávy!

Na oslavy našeho vstupu do NATO přijela některými našimi politiky a známými osobnostmi oblíbená Madeleine Albrightová a mj. kámoška Václava Havla, přiléhavě také zvaná „krvavá Madlen“, nebo také „balkánská řeznice“!   Zasvěcený čtenář ví, o čem je řeč. Při této příležitosti chce stará dáma Madlen v Praze představit svou novou knihu „Fašismus: Varování“.

...Celý článek
Čulík v tom má sice jasno, ale ta logika mu pořád jaksi nejde!

Glosa: Čulík v tom má sice jasno, ale ta logika mu pořád jaksi nejde!

O problémech s britským „brexitem“ má pan Jan Čulík, šéfredaktor Britských listů jasno. Brexit by v dnešní době nevyhrál, protože britská premiérka Theresa Mayová prý pouze plní vůli zemřelých penzistů. Pan Čulík nepochybně po důkladné a náročné analýze samé podstaty brexitu dospěl k názoru, že pro brexit hlasovali penzisti. Z Čulíkovy analýzy  a názoru by se tedy dalo usoudit, že velká část občanů Velké Británie, hlasujících pro brexit byli penzisté a to v celkovém počtu 17 411 milionů, tedy 51,9 % občanů Velké Británie. To je sílá, že?

...Celý článek
Herečka Plodková vyzývá k pochybné rovnoprávnosti a prý „buďme fér“. Dnes je to na podporu uzavírání manželství mezi homosexuály, zítra to mohou být imigranti!

Herečka Plodková vyzývá k pochybné rovnoprávnosti a prý „buďme fér“. Dnes je to na podporu uzavírání manželství mezi homosexuály, zítra to mohou být imigranti!

A je tu zase nová multikulti „bomba“!  Umělecká garnitura, tzv. „lepšolidí“, nepochybně s podporou pražské kavárny přišla s novou výzvou „Jsme fér“, ve které se snaží podpořit, nejlépe však přesvědčit Poslaneckou sněmovnu, aby do manželských svazků mohly vstupovat i homosexuální páry. „Žijeme v 21. století a od počátku lidstva jsme ušli obrovský kus cesty. Od bezpráví k rovnoprávnosti. A ta rovnoprávnost se týká naprosto všech, bez ohledu jakého jsme pohlaví, vyznání, rasy nebo sexuální orientace. Pokud já chci, aby se ke mně okolí chovalo fér, musím se chovat fér k okolí. Takže prosím Vás, buďme fér,“ řekla herečka Jana Plodková. A ona, má to doma také všechno v tomto duchu?

...Celý článek
Chudák Mirka z toho měla málem smrt!

Chudák Mirka z toho měla málem smrt!

 Ten Vondráček se nám ale pěkně vybarvil, že jo, paní Němcová! Čeho je moc, toho je příliš! On si dovolil brnkat na kytáru v Poslanecké sněmovně,    no to je vrchol!  Odezva na sebe nenechala dlouho čekat,  přišlo velmi silné politické (kategorické) prohlášení od někdejší Vondráčkovy předchůdkyně Miroslavy Němcová. Zasloužilá občanská demokratutka vyzývá Vondráčka k rezignaci na nejvyšší sněmovní funkci. „Jedinou možnou reakcí na projev neúcty Sněmovně je rezignace předsedy Vondráčka,“ uvedla Němcová když se dozvěděla o odsouzení hodném, těžce dehonestačním přestupku Radka Vondráčka.

...Celý článek
A třeba jen jeden, jediný, skutečný důkaz nebo argument by nebyl, pane ministře Petříčku?

A třeba jen jeden, jediný, skutečný důkaz nebo argument by nebyl, pane ministře Petříčku?

Není to příjemné zjištění a konstatování, že máme ministra, zahraničí, který si vydupal způsobem „buď a nebo“ post místopředsedy ČSSD, aby mohl pokračovat v české zahraniční politice, kterou hodlá dál a závisleji zatahovat republiku do vlivu západních, tedy amerických politických zájmů a cílů v Evropě. Předseda ČSSD Jan Hamáček prohlásil, že je s jeho prací spokojen a proto (zdaleka ne jen proto) jej protlačil na post místopředsedy strany. V tomto případě je J. Hamáček spoluzodpovědný za zahraniční politiku státu, protože umožnil nebezpečnou a expanzivní politiku tomu, který nevytváří vlastní objektivní, pro ČR bezpečnou zahraniční politiku, ale velmi ochotně plní pokyny a příkazy nejen svého loutkovodiče pana Pocheho, ale i pánů a dam  z poza oceánu.

...Celý článek
Tak to mi hlava nebere. Vám ano?

Tak to mi hlava nebere. Vám ano?

V Parlamentních Listech jsem „zavadil“o článek vše znalého (spíše však pro někoho užitečného idiota) Jana Zieglera, ve kterém věren své  pověstné nenávisti vůči komunistům, se v souvislosti s církevními restitucemi nezapomněl „decentně“ zmínit, jak se prý „soudruzi ukázali jako mimořádně špatní hospodáři“, což prý dokazuje i měnová reforma z roku 1953, v níž  přiznali, že během pěti let přivedli stát ke krachu a to i přes nesmírný ukradený (rozuměj církevní) majetek. A tak tomu, podle pana Zieglera, prý mělo být i s církevním majetkem. Apropó, takový „krach“ by dnes potřeboval i náš stát, aby se z těch problémů konečně dostal!

...Celý článek
České zdravotnictví a jeho úroveň prý patří k tomu nejlepšímu, čím se po roce 1989 můžeme chlubit. Opravdu?

České zdravotnictví a jeho úroveň prý patří k tomu nejlepšímu, čím se po roce 1989 můžeme chlubit. Opravdu?

Prosím, nerozčilujte se, to není můj názor, ale názor předsedy Vojenské zdravotní pojišťovny pana Josefa Diessla. Pokud se však přece jen rozčilíte, pak vězte, že nad touto nehorázností  jsem se rozčílil i já. Na druhé straně  lze „chápat“ pana předsedu, proč konstatuje takovou lež, protože on si musí nutně pochvalovat, že se po r. 1989 zanikla vysoce funkční a prosperující jediná Česká pojišťovna národní podnik, která úspěšně existovala ve všech oblastech občanského života a sloužila cca 15 milionům občanů republiky.

...Celý článek
Když se ze socialistického vojáka stane alianční řiťolezec, věrný západním spojencům.

Když se ze socialistického vojáka stane alianční řiťolezec, věrný západním spojencům.

 

            Dost často se v našich médiích objevují různé zprávy, informace, názory, vyjádření či stanoviska  našich předních politických či jiných osobností (je jich hodně, seznam by byl dlouhý, lépe je nejmenovat), o kterých si může člověk myslet ledacos. Některé jsou k smíchu, jiné, obrazně řečeno k pláči, ale také k vzteku, nebo vzácně i k vážnějšímu zamyšlení jak nad obsahem,  tak také nad osobou autora a jeho pohnutkami k vyjádřenému názoru nebo konstatování. Jedním z těch, kteří se rádi nechávají slyšet a veřejnosti sdělují pozoruhodné myšlenky, osobní názory nebo hodnocení, je i socialisticko-NATOvský generál v.v. Petr Pavel, který stran údajných ruských obav z geografického přibližování NATO, resp. Severoatlantické aliance k ruským hranicím,  řekl:

...Celý článek
Kam jdou naše peníze, aneb co nebylo řečeno?

Kam jdou naše peníze, aneb co nebylo řečeno?

 Na to se s nadsázkou ptá politický komentátor pan Petr Žantovský, který popisuje situaci v ICP (Integrační Centrum Praha), která se prý jako nezisková organizace stará o integraci migrantů v Praze. Na závěr svého komentáře se ptá, zda má pokračovat, čímž měl na mysli popisovat další pozoruhodné a jistě i zajímavé skutečnosti, které se odehrávají v neziskovkách, starajících se prý o „ubohé“ imigranty.

...Celý článek
Někdy i nedobré věci mohou být i k něčemu dobré.

Někdy i nedobré věci mohou být i k něčemu dobré.

Není to tak dávno, co v ČR spadlo několik mostů, mostků, ale i lávek. Důvod? Prý byly v dezolátním, zanedbaném technickém (stavebním) stavu. Že tomu tak bylo, není pochyb, vždyť se o to „komunisté celých 40 nestarali“, že? Ale co dělaly „demokratické“ vlády za celých 30 let, už se nikdo neptá a nic k tomu neříká. Když     to vezmeme čistě z technického hlediska, stavy těchto silničních, resp. dopravních systémů jsou skutečně z velké části žalostné a co více, jsou také svým způsobem nebezpečné, i když pokud se nemýlím, nějaké to zborcení mostu, mostku, případně lávky, si zatím žádný lidský život nevyžádalo. Zatím!

...Celý článek
I profesor může být (je), sorry jako, trouba!

I profesor může být (je), sorry jako, trouba!

Akademik, pan profesor Jiří Drahoš se tedy pořádně odkopal. No odkopal,  on se snad přímo svlékl s kůže, když u příležitosti svých sedmdesátých narozenin chtěl připomenout svou už tak dost trapnou maličkost způsobem, který někteří nazývají jako originálním, no daleko příznačnější to bude nazvat způsobem debilním. Nemám nic proti tomu, když má někdo nějaký svůj osobní idol, zvláště, jde-li o staršího člověka. Je pravdou, že mnohé osobnosti, které se staly pro řadu lidí idolem minulých let se již nebudou, protože nemohou, opakovat.

...Celý článek
„Matka Tereza Šojdrová“ jde hlavou proti zdi a svou umanutostí vstříc neblahému osudu!

„Matka Tereza Šojdrová“ jde hlavou proti zdi a svou umanutostí vstříc neblahému osudu!

Paní europoslankyně Šojdrová (za KDU-ČSL) si nedá pokoj. Umanula si zřejmě, že do Česka musí dostat nějaké to „opuštěné“ děcko, sirotka, (zda-li), kdyby čert na koze jezdil! Jak se lze z informací dočíst, celý měsíc pobývala kdesi v Řecku, kde prý v uprchlických táborech hledala nějaké to „nešťastné robátko“, které by bylo možné v Česku spasit tím, že si jej vezme nějaká česká rodina.

...Celý článek