• Středa, 02. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Blanka

Jiří Baťa

Lůza v radiovkách pana advokáta Sokola.

Lůza v radiovkách pana advokáta Sokola.

Rozhodně si nedovolím snižovat advokátské schopnosti a úspěchy pana JUDr. Tomáše Sokola, na druhé straně rozhodně nemohu souhlasit s jeho vyjádřením, které učinil v rámci rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k výročí 17. listopadu. Na otázku, zda v atmosféře 17. listopadu si někdo uvědomuje cenu svobody, kterou už přes třicet let vnímáme jako samozřejmost, pan advokát odpověděl: Svobodu bychom nikdy neměli brát jako úplnou samozřejmost a její cenu bychom si pořád měli připomínat. Dokonce bychom si svobodu měli hlídat. Vzpomeňme těch, co si v únoru 1948 (naivně) mysleli, že hrají jen takovou parlamentní hru, takové škatule, hýbejte se, protože demokracii, tj. základní rámec svobod, jim přece nikdo nemůže vzít. A najednou jim po ulicích dupala lůza v rádiovkách s puškami a na 40 let bylo po svobodě.

...Celý článek
Paní Geislerová,

Paní Geislerová,

rozhodně Vám nelze upřít, že jste dobrá herečka, i když je pravda, že krásy jste příliš nepobrala a jen díky fotogeničnosti je Vaše tvářička pohledná či hezká. To je tak asi všechno, co je na Vaší osobě pozitivního. Chápu, že Vaše popularita díky hereckým výkonům je poměrně značná, avšak zase ne taková, abyste mohla kázat morálku a odvolávala se na občany, očekávajíc jejich podporu na ochranu ČT.

...Celý článek
Vládo, vy chodíte nakupovat kam?

Vládo, vy chodíte nakupovat kam?

Lze pochopit, že vláda se snaží řešit zatím nepříliš utěšenou situaci s Covidem, nicméně její rozhodování postrádá větší rozvahu a racionálnost. To poslední rozhodnutí, allias nařízení o 15 metrech čtverečních na 1 zákazníka v obchodě je naprosté diletantství. Omlouvám se, ale toto, rozhodnutí vlády, je natolik blbé, že to nemá obdoby. Není od věci se zeptát vlády, resp. jejich ministrů, zda také někdy chodí nakupovat do standardních obchodů neboť to vypadá, že vůbec nemají reálnou představu o situaci v obchodě, kolik je tam nakupujících, jak se pohybují. Nemají představu co to udělá mezi kupujícími, když se po nich bude požadovat uvedený nesmysl, jeden kupující na 15 m2! Nemluvě o tom, jak na situaci budou reagovat zákazníci, kteří se do obchodu „nevejdou“ a budou muset (ne)trpělivě čekat (stepovat!) před obchodem, až se požadovaný prostor uvolní odcházejícími zákazníky!

...Celý článek
Němcová a „eso“? Spíše jen užvaněná, nestoudně ambiciozní „piková“ dáma.

Němcová a „eso“? Spíše jen užvaněná, nestoudně ambiciozní „piková“ dáma.

O paní Miroslavě „Mirce“ Němcové toho už bylo napsáno mnohé, přesto je o její osobě stále co psát. Místo toho, aby už jako „zasloužilá“ důchodkyně odešla na zasloužený odpočinek, její touha být stále středem pozornosti, ale především vidina opravdu závidění hodného příjmu ji evokuje k další a další činnosti, přesněji politické činnosti, protože pracovat rukama jako knihovnice nepochybně již dávno neumí. O to víc se snaží a vyprodukují její stále rudá ústa (což je až s podivem, když všechno „rudé“ přímo nenávidí).

...Celý článek
Menzelovo nevyvážené subjektivní hodnocení.

Menzelovo nevyvážené subjektivní hodnocení.

Je nedlouho po smrti režiséra Jiřího Menzla a jak už to bývá, na veřejnost vyplouvají různá fakta a skutečnosti, které ne všechny se za jeho života tzv. dostali slechu veřejnosti. Mimo jiné vdova po panu Jiřím Menzelovi vyjevila skutečnosti, které až vyráží dech a jí, jako manželce slavného režiséra, to rozhodně dobrou reputaci nedělá. Ono mít tři děti a ne od vlastního manžela zas není úplně běžné a už vůbec ne normální.

...Celý článek
A k tomuto poznání je třeba tolik titulů?

A k tomuto poznání je třeba tolik titulů?

Neúspěšný kandidát na prezidenta, dnes senátor prof. Ing. Jiří Drahoš, DrSc.,dr.h.c.mult. sdělil totiž českému národu neobvyklou novinu, zde citát:

Před 400 lety se odehrála bitva na Bílé hoře. O jejích příčinách a významu se mezi historiky vedou dodnes spory. Její důsledky byly ale tragické – třicetiletá válka, která následovala, byla nejhorším ozbrojeným konfliktem na našem území v dějinách. Více než třetina populace Čech a Moravy v ní zahynula a velká část vzdělaných elit, včetně Jana Ámose Komenského, odešla do exilu. Odkaz této války nám budiž varováním, že z náboženských konfliktů nikdy nevzešlo nic dobrého!

...Celý článek
Knížecí rady, aneb jak říká prof. Fiala, komu to prospěje?

Knížecí rady, aneb jak říká prof. Fiala, komu to prospěje?

Pan Karel Schwarzenberg se prý velmi zlobí na středoevropské státy, tj. členské země EU, že nedůsledně respektují potřeby imigrace. Jinými slovy nejen radí a doporučuje vládám členských zemí EU odpovědněji realizovat usnesení EU, ale také nabádá Evropskou umii, aby chybějící solidaritu s imigranty těchto států netolerovala. Jinými slovy to znamená, aby je za to nějakým způsobem EU trestala. Knížecí rada jako vyšitá!

...Celý článek
Mnoho povyku pro nic, aneb nalijme si čistého vína!

Mnoho povyku pro nic, aneb nalijme si čistého vína!

Dnes a denně jsme informováni o tom, o kolik právě v ten který den přibylo nakažených lidí, jak se jimi plní nemocnice, že nemocnice mají problémy s počtem lůžek pro nakažené,že je proto třeba zpřísnit režim opatření, že …. ale nikdo nám neřekne, jak je prováděno statistické sčítání nakažených, resp. přímo nemocných na Covid-19.

...Celý článek
Co neměla paní Nela Lisková říkat

Co neměla paní Nela Lisková říkat

Předesílám, že pani Nelu Liskovou osobně neznám a doposud jsem neměl jediný důvod se k ní jakkoli vyjadřovat. Přečetl jsem si však její článek (zde: http://www.rukojmi.cz/clanky/11007-nela-liskova-nedovolme-reznikovi-prymulovi-vakcinou-zabijet-nase-deti) ve kterém se zaměřila s těžkou kritikou a obviněním na ministra zdravotníctví, pana profesora Prymulu.

...Celý článek
Že to ale Hůlka Zemanovi „nandal“!

Že to ale Hůlka Zemanovi „nandal“!

Zpěvák Daniel Hůlka se rozhodl vrátit státní vyznamenání Medaily Za zásluhy, které mu udělil prezident Zeman. No, je to jeho rozhodnutí, které bude buďto litovat nebo se mu vyplatí. Je to otázka času. Nicméně, jeho rozhodnutí lze považovat za ješitnost, neprozřetelnost, ukvapenost, ale také za vypočítavost.

...Celý článek
Otevřený dopis senátorce Miroslavě Němcové

Otevřený dopis senátorce Miroslavě Němcové

Paní Němcová,

omlouvám se, že Vás neoslovuji „vážená“, resp. „milá“, protože ani jedno, ani druhé se k Vaší osobě nehodí. Proč? To se dozvíte , když dočtete tento dopis. Důvod, proč Vám píši tento otevřený dopis je, že chci, lépe řečeno musím reagovat na Vaše neskonale hloupá, servilní, populisticky relevantní a provokativní slova, která jste, nikoli neuváženě, v poslední době vypustila (mám nutkání napsat z Vaší nevymáchané huby, ale napíši) z Vašich úst.

...Celý článek
Otevřený dopis paní J. Filipové

Otevřený dopis paní J. Filipové

Paní Filipová,

jste známa jako výrazná aktivistka Milionů chvilek, které brojí a kritizují premiéra Andreje Babiše. Je proto velkým překvapením, jaké „pozitivní“ hodnocení jste vystavila premiéru Babišoví, resp. jeho hnutí ANO v právě proběhnuvších krajských volbách. Je třeba uznat, že jste to těm „demokratickým stranám“ (v opozici) pěkně „nandala“. Ale nejen že jste to nandala těm v opozici, Vy jste hlavně krásně zdůvodnila a vyzdvihla klady Andreje Babiše kterého, jak je také všeobecně známo, vůbec nemusíte.

...Celý článek
Páni a dámy Poslanecké sněmovny ČR, ukažte svůj charakter!

Páni a dámy Poslanecké sněmovny ČR, ukažte svůj charakter!

Jak informuje ČLK (Česká lékařská komora), téměř 1700 zdravotníků je nakaženo Covidem-19, z toho údajně téměř 400 lékařů, 700 sester a 600 ostatních pracovníků ve zdravotnictví. Nemocnice, hygienické stanice a sociální služby jsou vyzývány, aby oslovily bývalé zaměstnance, studenty lékařských fakult a zdravotnických škol, aby pomohli řešit svízelnou situaci v době, kdy je práce neschopna řada nakžených zdravotníků.

...Celý článek
Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Je pár dnů před volbami do krajských zastupitelstev a Senátu PČR a do našich poštovních schránek, ale i na bilboardech (a jiných veřejných zařízeních, např. zadní sklech autobusů) se nám představují (často šklebí anebo se nám smějí) kandidáti politických stran a hnutí. Člověk se nestačí divit, jak ubohými slogany a hesly jsou jejich podbízející se tváře doprovázeny.

...Celý článek
Pan generál se ve svých názorech poněkud zdiskreditoval.

Pan generál se ve svých názorech poněkud zdiskreditoval.

Pan generál Šedivý se v rozhovoru pro Parlamentní Listy.cz vedle téma k EU a imigrantům rovněž vyjádřil i k otravě problematické osobnosti kritika ruského režimu Alexeje Navalného. K jeho osobě řekl že si myslí, že ho skutečně někdo chěl otrávit, a tudíž ho nějakým způsobem odstranit. Dodal ale, že si není jistý, zda to byl novičok neboť prý četl vyjádření vynálezce novičoku, který potvrdil, že kdyby byl skutečně Navalnému novičok v nějaké podobě podán, skončil by krátce v křečích a zemřel by. To je zkrátka věc, se kterou je také potřeba počítat, říká pan generál. Počítá?

...Celý článek
Mirko, že to nemyslíš vážně?

Mirko, že to nemyslíš vážně?

Paní Mirka Němcová (ODS) vedla pozoruhodný rozhovor s jistým Standou v jeho pořadu STANDA SHOW. Onen blíže nejmenovaný Standa „paní Mirce“, (nevím, proč píši paní Mirce, když u mě žádné sympatie nemá, ale budiž, říkejme jí v tento moment paní Mirka, jde to lépe k jejímu rozhovoru) dával takové až milosrdné otázky, které paní Mirka s jakýmsi vnitřním uspokojením, že otázky nejsou agresivní, ráda a mile (až roztomile) odpovídala i když PL to vnímají jako kontroverzní rozhovor. No, možná mají pravdu. Takže k věci.

...Celý článek
„Kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde“,  aneb „účel světí prostředky“.

„Kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde“, aneb „účel světí prostředky“.

Západní politická scéna včetně EU má zase o čem (zcela zbytečně) přemýšlet. Chtělo by se říct zaplať pán bůh, že konečně něco dělají, jenže oni nedělají nic takového, co by nám nebo světu bylo prospěšné. Tito politikové se totiž rozhodli prosadit názor, podtrhuji slovo „názor“, tedy fakta či skutečnosti, ale jen názor, že k údajné otravě ruského opozičního politika Navalného došlo za použití jedu „novičoku“ a nijak jinak. Toto konstatování není doloženo jediným důkazem, pouze utvrzelou či spíše podmíněnou představou, že by to mohl, resp. musí být novičok, protože Rusko se již jednou pokusilo o něco podobného v případě „otrávení“ jistého neúspěšného dvojího agenta Skripala a jeho dcery.

...Celý článek
Pavle Novotný, je v zájmu ČR, abyste se (také) odebral do věčných lovišť!

Pavle Novotný, je v zájmu ČR, abyste se (také) odebral do věčných lovišť!

Známá figurka, známý ksicht, známé provokace a urážky, to je človíček, po tátovi jménem Novotný, Pavel Novotný. Rozepisovat se o všech jeho chucpe a dobrým mravům odporujícím projevům, názorům a myšlenkám je zbytečné. Je toho velká řada, resp. mnoho a popsal bych tím celou stránku. Občan, sledující občas dění v české politice jistě bude vědět nejen kdo je pan Pavel Novotný (pro nezasvěcené – starosta pražské městské části Řeporyje, ale také člen ODS, který je prý perspektivním člověkem pro impresáriovskou politiku ODS), ale také, kromě funkce starosty, jak se prezentuje coby všestranný politik celostátního rozměru.

...Celý článek
Stoltenberg: nechceme studenou válku, tak si přihřejeme!

Stoltenberg: nechceme studenou válku, tak si přihřejeme!

Šéf NATO Stoltenberg po mimořádném jednání s velvyslanci členských zemí Aliance uvedl, že otrava Navalného novičokem je neakceptovatelným porušením mezinárodního práva a musí být nezávisle vyšetřena. Kromě toho také poznamenal, že situace vyžaduje reakci NATO a proto je nutné větší posílení kolektivní obrany od konce studené války (to vše kvůli jednomu zcela bezvýznamnému člověku). Po letech snižování nákladů na obranu nyní země aliance výdaje zvyšují a naše (tj. vojenské) vybavení je modernizováno. Reagujeme defenzivně a přiměřeně, říká Stltenberg (asi stejně přiměřeně, jako kuchař ve filmu Byl jednou jeden král) a falešně dodává , že „Nechceme novou studenou válku“. Proto je třeba tento názor, resp. postoj šéfa NATO lze chápat jen jako další záminku k posílení samotného vlivu NATO v Evropě, pokud možno co nejblíže k hranicím Ruska.

...Celý článek
Kníže se klaní před Vystrčilem. Až tak hluboko klesl?

Kníže se klaní před Vystrčilem. Až tak hluboko klesl?

Není od věci se pozastavit nad výrokem K. Schwarzenberga, kterým vzdává hold proslovu předsedy Senátu Vystrčila, proneseném na akademické půdě tchajwanské univerzity když prohlásil, že to byl výborný, osobní projev, v němž bylo řečeno vše a nebylo v něm nic zbytečného. Dodal, že se klaní panu předsedovi a blahopřeje mu. Tento projev by si, podle pana Schwarzenberga, měl přečíst každý Čech. Nuže, rady pana knížete se uposlechl a projev si přečetl. Uf, to je síla!

...Celý článek
Poletíme na Mars. Jo, s raketou za deset milionů korun, hlavní konstruktér Jiří Čunek.

Poletíme na Mars. Jo, s raketou za deset milionů korun, hlavní konstruktér Jiří Čunek.

Když jsem se poprvé dozvěděl o záměru primátora města Zlína, pana Jiřího Čunka /KDU-ČSL), že má v úmyslu prosadit výstavbu nové Krajské nemocnice ve Zlíně- Malenovicích, s jeho záměrem jsem v podstatě souhlasil. Domnívám se totiž, že Zlín by si asi novou nemocnici zasloužil. To jsem ovšem nevěděl, že si pan primátor pro realizaci svého bohulibého záměru zvolil tzv. „iracionální, rádoby pragmatický“ způsob prosazení tohoto ne nezajímavého záměru. Z dalšího obsahu tohoto článku vyplynou pozoruhodné fakta a skutečnosti, které lze nazvat dvěma slovy „science fiction“.

...Celý článek
Umanutost, mocenské opojení, ale hlavně osobní uspokojení předsedy Senátu Vystrčila. Všem natruc.

Umanutost, mocenské opojení, ale hlavně osobní uspokojení předsedy Senátu Vystrčila. Všem natruc.

Vojtěch Filip ve svém článku „Přehnané ambice jednotlivce škodí celé společnosti“ se velmi výstižně vyjádřil k jednání předsedy Senátu Miloše Vystrčila, který navzdory relevantních,nesouhlasných vyjádření nejvyšších politických představitelů, prezidentem Zemanem počínaje a ministrem zahraničí Petříčkem konče, se rozhodl realizovat zahraniční „misi“ na Tchaj-wan, již dříve plánovanou zesnulým předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou. I tato plánovaná cesta na Tchaj-wan byla předmětem ostré diskuze či spíše kritiky, ale jak vidno, osobní ambice, nezdolná síla páně Vystrčilova ega a ješitnost překonala všechna negativní fakta a skutečnosti, které mohou z jeho návštěvy Tchaj-wanu vyplynout. Je to i jeho sobeckost, umíněnost a až dětinská neposlušnost, když navzdory všem relevantním nesouhlasům o nevhodnosti cesty na Tchaj-wan, si pan předseda Senátu prosadí svou. Jako by ti ostatní, co s jeho cestou nesouhlasí, ani neexistovali.

...Celý článek
Tak k tomuto „podnikání“ někdo pořeboval listopad 1989

Tak k tomuto „podnikání“ někdo pořeboval listopad 1989

Peníze od nepaměti byly příčinou mnoho zla, závisti, nenávisti, zločinů a pocitu křivdy či nespravedlnosti. Těch příkladů, které vedly k lidskému selhání, když se např. někteří politici (a jejich spolupracující satelity) nechali strhnout vidinou peněz, je v polistopadové době na sta a nepochybně ještě bude. Některé víc, některé méně závažné, některé víc, některé méně trestuhodné. 

...Celý článek
Mr. Pompeo pěje chválu na naši loajalitu s politikou USA, nicméně ke spokojenosti má ještě daleko.

Mr. Pompeo pěje chválu na naši loajalitu s politikou USA, nicméně ke spokojenosti má ještě daleko.

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo se velmi uspokojivě vyjádřil k submisivní politice a spolupráci ČR vůči USA a také NATO. Tolik chvály najednou, že se některým našim některým politikům dmuly prsa k prasknutí. S našimi představiteli Pompeo vedl řadu rozhovorů na velmi závažná témata hlavně s cílem donutit naše politky k souhlasu s politikou USA a jejich cílů. Lze se však oprávněně domnívat, že snahy Mr. Pompea došly pochopení jen u pravicových, prozápadně silně orientovaných politiků v čele s řiťolezcem Vystrčilem. Je také otázka, jakých informací z návštěvy Mr. Pompea se dostane veřejnosti, protože o objektivní a pravdivéinformovanosti, se nám občanům oficiálně dostává jen poskrovnu, pokud vůbec.

...Celý článek