• Středa, 20. září 2017
  • Svátek má Rukojmí Oleg

Jiří Baťa

To je tedy úroveň! Aneb: Je-li Okamura pitomec, pak Hrušínský je co?

To je tedy úroveň! Aneb: Je-li Okamura pitomec, pak Hrušínský je co?

Jan Hrušínský, herec a také principál divadla „na Jezerce“ se ve svých názorech k současné situaci a dění ve společnosti vyjadřuje způsobem nehodným postavení předpokládaného inteligenta. Bohužel není sám z této branže,, kdo se v rámci svých duchaplných stanovisek, názorech a postojích vyjadřuje způsobem který, podle mého mínění, není hodno lidí, tzv. kulturních intelektuálů, kteří by měli být kulturně, eticky a mravně na výši (viz Bára Štěpánová, Pavlína Filipovská, herec-dřevorubec Pavel Nový, Oldřich Navrátil, pánové Menzel, Hřebejk, Černý a řada dalších) . 

...Celý článek
Jandovy hrozné sny aneb, dobrá rada nad zlato

Jandovy hrozné sny aneb, dobrá rada nad zlato

Tak nějak by se dala popsat situace v případě, kdyby Jakub Janda, jako dospělý a reálně myslící člověk dospěl k názoru, že peníze, které mu nesmrdí, nejsou zdaleka všechno a že realita ve světě je úplně jiná. Jenže kromě lásky i peníze jsou mocná čarodějka a Janda se do nich zamiloval natolik, že za ně je snad schopen vyměnit i svou matku. Účel přece světí prostředky a nikdo lépe jej nezaplatí, než jeho američtí přátelé. Velkým zadostiučiněním musí být pro něj (kromě peněz) také skutečnost, že jeho názorový (rozuměj scestný a nereálný) článek byl opublikován vlivným americkým magazínem Newsweek. I to, jak se říká, počítá. 

...Celý článek
„Mírumilovná, přátelská“ vojenská spolupráce na přípravě války

„Mírumilovná, přátelská“ vojenská spolupráce na přípravě války

Jak sděluje jistý nadporučík Bc. Oldřich Hofírek, (zřejmě oficiální mluvčí AČR, viz propagační leták v odkazu) se na území ČR ve dnech od 23. srpna do 12. září 2017 uskuteční vojenské cvičení AMPLE STRIKE 2017, a to za účasti členských a partnerských zemí a přibližně dvě stovky vojáků z Aktivní zálohy Ozbrojených sil ČR. Ač neradi (až na výjimky) si začínáme pomalu zvykat, že nás naše vlády a do usácké řitě lezoucí pravicoví politici z TOP 09, ODS, KDU-ČSL, ČSSD (s podporou aktivních lobbyistů v EU) zatáhli do militantních zájmů USA, do přípravy války s Ruskem. 

...Celý článek
Nevzdělanec!?

Nevzdělanec!?

To si tedy dovolil hodně. Má jen základní vzdělání a vykonává tolik funkcí. Asi tak nějak by se dala posoudit skutečnost, že jistý pan Daniel Hodek je radním hlavního města Prahy, již několikáté volební období je magistrátním zastupitelem a členem v orgánech pražských společností, je dále místostarostou na Praze 1 a místopředsedou KVV ČSSD Praha... No je pravdou, že těch funkcí má „hafo“, tedy přehršel, nicméně to už je věc jiná, o té později. 

...Celý článek
My po nich chlebem, oni po nás kamenem!

My po nich chlebem, oni po nás kamenem!

Pravda, není to až tak stoprocentně výstižné, nicméně se pokusím vystihnout smysl tohoto rčení. Ten spočívá hlavně některými lidmi lživě proklamovaných „přátelských vztazích“ k Sudetoněmeckému landsmanšaftu. Na AENews byla rozvedena debata na ožehavé téma a z něho vyplývající nebezpečné problémy a následky, kterou mohou pro nás, jako stát, v nejbližší době nastat. Jak uvádí AENews, server Parlamentní listy.cz uveřejnil informaci, že zemský soud v Mnichově (SNR) zrušil změny stanov Sudetoněmeckého landsmanšaftu z února loňského roku, kterým se sdružení vzdávalo majetkových nároků v ČR s ohledem na odsun Němců po II. sv. válce z Československa na základě dohod vítězných mocností z Postupimi. 

...Celý článek
Otevřený dopis poslanci TOP 09, ing. Františku Laudátovi

Otevřený dopis poslanci TOP 09, ing. Františku Laudátovi

Pane poslanče Laudáte, 
jak se dozvídám ze stránek Parlamentních Listů.cz, rozhodl jste se prý odejít (máte zřejmě na mysli z politiky) s dovětkem, že odcházíte včas. Nemohu jinak, než Vaše rozhodnutí přivítat. Dovolím si tedy několik slov k Vaší osobě. O tom, že jste jednoznačným zastáncem tvrdého protiruského postoje z pozice amerických zájmů, že jste příznivcem, zastáncem a podporovatelem severoatlantické aliance tedy NATO, je všeobecně známo. Ostatně od člena TOP 09 ani jiné postoje nelze očekávat.

...Celý článek
Mnoho povyku pro nic? Ne, pro Kajínka!

Mnoho povyku pro nic? Ne, pro Kajínka!

Nedávná milost prezidenta Zemana „dvonásobnému“ vrahovi Jiřímu Kajínkovi nedává mnoha lidem klidně spát. Ten nepokojný spánek má na svědomí ani ne tak Kajínkova svoboda, jako „korunní“ svědek pan Pokoš, který vnáší neklid a příslovečné dusno do atmosféry po jeho propuštění z věznice. Abychom si rozuměli, možná by atmosféra nebyla tak hustá, kdyby ji pan Pokoš nazahušťoval tvrzením, že se bojí o bezpečnost rodiny, o svůj život, neboť je přesvědčený, že Kajínek se bude mstít. Podle sebe soudím tebe, říká je dno přísloví. Nelze se zbavit dojmu, že pan Pokoš nemá čisté svědomí a proto ty obavy, ten strach z možné odplaty. Otázka je, zda by to Kajínkovi stálo za to, aby se případnou mstou chtěl dobrovolně vrátil tam, odkud po třiadvaceti letech vyšel.

...Celý článek
Jak ještě dlouho budeme hřát zmiji na prsou?

Jak ještě dlouho budeme hřát zmiji na prsou?

Pane ministře Hermane. 
Parlamentní Listy.cz s Vámi uskutečnily rozhovor, díky čemuž máme možnost znovu se přesvědčit, jaké politiky nám polistopadová Havlovská demokracie vyplavila. Dovolím si Vám připomenout, že jste nejen členem, ale dokonce místopředsedou KDU-ČSL. Strany, který byla v době komunistického režimu součástí Národní fronty, v níž vůdčí slovo měla KSČ. O tom však pokrytecky mlčíte. Přesto dnes neustále na komunisty dštíte oheň a síru.

 

...Celý článek
Bára Štěpánová exceluje: prý nebojuje, jen se snaží přesvědčovat spoluobčany.

Bára Štěpánová exceluje: prý nebojuje, jen se snaží přesvědčovat spoluobčany.

Talentem ne příliš obdařená (vynahrazeno popředím) hééérečka, bývalá sekretutka Václava Havla, dnes velmi aktivní antizemanka a antibabišovka, ale hlavně předsedkyně výkonného výboru Spolku za zachování demokracie (to zní hrdě, že?) Bára Štěpánová, která se nechala slyšet (i vidět) v pořadu DVtv. Popravdě řečeno, s nutkáním k smíchu a občasné lítosti bylo co poslouchat (ovšem už méně na co koukat), jak ze sebe chrlí nastudované fráze pražsko-kavárenského demokratizmu, havloidní ideologie, resp. sluníčkářské a pravdoláskařské demagogie. 

...Celý článek
Není „svině“ jako „svině“.

Není „svině“ jako „svině“.

Mnoho povyku pro...? Pro co vlastně? Pro jedno nemravné slovíčko, nebo pro jeho obsah? První je správě – pro jedno slovíčko. Je snadné být moralista když to situace vyžaduje, tedy jedná-li se dehonestující kritiku prezidenta Zemana, ale už není potřebné být tímtéž moralistou, jedná-li se o někoho, kdo je sice také svým způsobem VIP (virtuálně indiskrétním politikem), ale není to ten, kterého je potřeba, neřku-li nutné, utřít jak „zpocené zrcadlo“.

...Celý článek
Zbabělost - fenomén doby

Zbabělost - fenomén doby

Nedávno se prezident Miloš Zeman zmínil o zbabělosti. Pravda, bylo to sice v souvislosti s multikulturalismem, nicméně to „zbabělství“ má zřejmě dalekosáhlejší uplatnění a dopad než jen v prezidentem zmíněné multikulturní toleranci. 
Zbabělost jako taková je v české politice běžně či standardně užívaný způsob v realizaci naší politiky, ale má také jisté konsekvence vbe spojení s bagatelizací zákonných norem, ba co víc, naprosté a vědomé pošlapávání Ústavy ČR. Tuto zbabělost lze spatřovat mimo jiné především v politiky tolik chvástavě diskutované existenci právního státu. 

...Celý článek
Clausulae insolitae inducunt suspicionem – „Nezvyklé podmínky budí podezření“

Clausulae insolitae inducunt suspicionem – „Nezvyklé podmínky budí podezření“

„Článek 74 Ústavy České republiky jasně říká: Prezident republiky odvolá člena vlády, jestliže to navrhne předseda vlády. Žádné další podmínky v Ústavě nejsou. Znovu chci vyzvat pana prezidenta, aby respektoval základní zákon naší země. Koaliční smlouva s tím nemá nic společného, není to zákon ani ústavní zákon, její naplňování a výklad je věcí tří koaličních stran, nikoliv prezidenta.“ To jsou slova pana Bohuslava Sobotky, předsedy vlády ČR a předsedy ČSSD v souvislosti s podáním návrhu na odvolání ministra financí a místopředsedu vlády Andreje Babiše. 

...Celý článek
Hermanovo evropanství a upozaděné vlastenectví

Hermanovo evropanství a upozaděné vlastenectví

Je až neskutečné, jak se údajný „český vlastenec“ se sudetoněmeckou náturou nevybíravým způsobem vyjadřuje k našim opravdovým českým vlastencům, kteří hájí identitu a zájmy českého státu a jeho lidu. Pokud snad někdo nepoznal, o kom je řeč, pak jde o pana Daniela Hermana, (KDU-ČSL) t. č. ministra kultury vlády ČR, jinak také slovutného propagátora a zastánce Evropské unie, obhájce zájmů landsmanšaftu, plánů a militantních zájmů USA a NATO, ale také zastánce imigrantů a imigrantské politiky EU, zvláště frau Merkelové. Ve výčtu jeho iniciativ, pozitivních, negativních, i vlastizrádných, bych mohl pokračovat. 

...Celý článek
Odkrvený mozek Jaroslava Hutky

Odkrvený mozek Jaroslava Hutky

Alexandrovci? To je trapná parta zpívajících vojáků, to není umělecké těleso, ale propagandistické těleso dříve Sovětského svazu a nyní Ruska. Jenže Rusko poslední dobou začíná mít podobnou politiku jako kdysi Sovětský svaz - stejným způsobem se propagují, je to přehlídka síly. Ruská síla, která je znovu nebezpečná nejen na Ukrajině, ale nyní i v Sýrii, je momentálně nebezpečná v tom, jak ohrožuje Evropu dalším přílivem uprchlíků. 

 

...Celý článek
Za vším hledej Zemana!

Za vším hledej Zemana!

Jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet. Tak lze hodnotit upachtěné „novinářské“ výkony redaktorů či přispívatelů na portálu Aktuálně.cz. Když tam zrovna nezvrací Martin Fendrych, tak tam blije pan Jan Moláček, případně jim v tom vypomáhá pan publicista a spisovatel Luděk Navara. Ale k věci. Je jí pozoruhodná úvaha posledně jmenovaného, tedy pana Navary o tom, zda prezident potřebuje ke svému úřadování Pražský hrad. Za jistých okolností bych tuto otázku považoval za věcnou a hodnou zamyšlení, kdyby se s ní pan Navara neprezentoval zrovna v souvislosti se současným prezidentem M. Zemanem. 

 

...Celý článek
Drzost non plus ultra. Církev se zase odkopala.

Drzost non plus ultra. Církev se zase odkopala.

V rámci církevních restitucí byl církvi také vrácen známý Arcibiskupský zámek v Kroměříži. Jak informují domácí masmédia, završil se tím dva a půl roku trvající restituční proces. Zámek byl doposud ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ) a působí v něm Muzeum umění Olomouc. „Tato činnost v něm však bude i nadále pokračovat,“ uvedl generální vikář Arcibiskupství olomouckého Josef Nuzík. Ponech me stranou obecné výhrady k samotným církevním restitucím, které existují u velké části občanů a respektujme fakt, že došlo k vrácení památkově významné nemovitosti, jakou Arcibiskupský zámek představuje a všimněme si pozoruhodného postupu Arcibiskupství olomouckého, které následovalo po aktu vrácení.

 

...Celý článek
Kdyby sem to věděl, tak... Aneb: tak slibný začátek to byl...

Kdyby sem to věděl, tak... Aneb: tak slibný začátek to byl...

Už už jsem si myslel, že bude mít Miloš Zeman důstojného protikandidáta v prezidentských volbách. To bylo v momentě, když jsem se dozvěděl, že pan profesor Jiří Drahoš zvažuje svou kandidaturu. Pak přišel den, kdy kandidaturu potvrdil, čímž se zařadil do malého společenství několika dalších kandidátů, resp. pro kandidaturu ještě nerozhodnutých lidí. 

...Celý článek
C I P - Czech International Police

C I P - Czech International Police

Není to tak dávno, co ministerstvo vnitra, konkrétně ministr M. Chovanec (koneckonců i jeho předchůdci), volal(i) po personálním posilnění stavu Policie ČR a současně požadoval(i)i navýšení financí pro krytí potřeb Policie ČR. 

...Celý článek
Benda, Sobotka, Feri. Kdo bude další?

Benda, Sobotka, Feri. Kdo bude další?

Zaujala mě informace německého deníku Die Welt, který přinesl začátkem února malé profily jedenácti „velkých“ Evropanů, kteří by prý znovu mohli udělat Evropu velkou. Na prvním místě je francouzský prezidentský kandidát Emmanuel Macron, na druhém šéf německé sociální demokracie Martin Schulz a na pátém místě teplický radní Dominik Feri (TOP 09). Článek má titulek (přeloženo do češtiny) „Česká hvězda s afrem“.

...Celý článek
Sobotka zvítězil v jednotlivcích, jak ve volbách dopadne „družstvo“? Tipuji: nic moc!

Sobotka zvítězil v jednotlivcích, jak ve volbách dopadne „družstvo“? Tipuji: nic moc!

Bohuslav Sobotka obhájil na sjezdu ČSSD v Brně svůj post předsedy strany. Podle něj je to bezesporu velký úspěch, protože může pokračovat ve své politické kariéře přesto, že zdaleka není, jak si zřejmě myslí a fandí, tím nejlepším, co jsme v politice měli. Nemám důvod mu gratulovat, protože jeho znovuzvolení není pro občany žádnou výhrou a nedává to důvod k nějakým oslavám. Jednoduše proto, že Sobotka nebyl ani dobrým předsedou strany, ani dobrým premiérem, kterým se stal z titulu předsedy ve volbách v tu dobu nejsilnější politické strany. 

...Celý článek