• Neděle, 13. červen 2021
  • Svátek má Rukojmí Antonín

Radim Valenčík

Radim Valenčík

Radim Valenčík

Vysokoškolský učitel - Vysoká škola finanční a správní, první soukromá ekonomická univerzita.

Nejde jen o Dukovany a Sputnik, ale o válku

Nejde jen o Dukovany a Sputnik, ale o válku

To, že se jedná o hloupou fabulaci, je zřejmé každému, kdo umí přemýšlet. Stačilo sledovat, jak Hamáček zdůvodňoval svou cestu do Ruska v roli mezinárodního politického kaskadéra. Babiš to odmítl komentovat. V případě obou je zřejmé, že byli řádně "přitlačeni".

...Celý článek
Velký úspěch

Velký úspěch "páté kolony"

Jak by asi dopadl ten, kdo by po zahájení bombardování Londýna nacistickou Luftwaffe volal:"Nechejte se zavřít pod zem!" - "Nenechejte se pohřbít zaživa!" - "Bomby jsou jen ohňostroj!" - 
"V bunkrech se šíří nemoci!" - "Nebojte se bomb, zabíjí vás jen leknutí či to, že nemůžete jít k lékaři!"

...Celý článek
Putinův triumf a co chybí  Rusku?

Putinův triumf a co chybí Rusku?

Změny v ruské ústavě, v určitém smyslu slova "VŠELIDOVÉM HLASOVÁNĺ O PUTINOVI", schválilo v referendu 77,9 procent voličů, vyplývá po sečtení všech hlasů. Proti změnám v základním zákoně se vyslovilo 21,27 procenta hlasujících. To je o dost víc, než se většinou čekalo.

...Celý článek

"Ricinový" materiál BIS postrádá logiku

Materiál, kterým se BIS snaží vysvětlit své selhání v případě "kufříku plného ricinu" zůstane dokladem toho, jak hluboko může klesnout instituce, která disponuje mimořádnými pravomocemi. K tomu, abychom si udělali představu o její práci, nepotřebujeme žádné zpravodajské zdroje, stačí to, co sama napsala pro veřejnost a logické uvažování. Zde je celý text uveřejněný na jejích stránkách (barevně a proloženým písmem odlišuji, podtržením zvýrazňuji to nejdůležitější, resp. to, čeho je nutné si povšimnout:
Případ "ohrožení českých komunálních politiků" – dohady vs. Fakta 12.6.2020

...Celý článek
Téma pro komisi: Kdo dával Švédsko za vzor?

Téma pro komisi: Kdo dával Švédsko za vzor?

"Existuje jistě potenciál pro zlepšení toho, co jsme ve Švédsku udělali," řekl státní epidemiolog švédského Úřadu pro veřejné zdraví Anders Tegnell a pokračoval: "Pokud bychom narazili na stejnou nemoc a věděli o ní to, co víme dnes, myslím, že bychom přijali opatření někde mezi tím, co jsme udělali ve Švédsku, a tím, co udělal zbytek světa."

...Celý článek
Ne Petříčkova

Ne Petříčkova "svoboda slova", ale dvojnásobný trestný čin

"Před třemi týdny přicestoval na Letiště Václava Havla z Ruska muž s ruským diplomatickým pasem. Čekalo na něj auto zdejšího ruského diplomatického sboru a odvezlo ho na ambasádu v pražských Dejvicích. Zdroje Respektu tvrdí, že pasažér cestoval s kufříkem, ve kterém měl mít smrtící jed ricin. Bezpečnostní složky o příletu cestovatele věděly a muže vyhodnotily jako bezprostřední riziko pro dvojici českých politiků, jejichž kroky v posledních měsících vyvolaly hněv Moskvy." Viz: https://www.respekt.cz/tydenik/2020/18/muz-s-ricinem

...Celý článek
Lidi pozor: nárůst 1,60 - 2,15 - 2,60. Zlomové!

Lidi pozor: nárůst 1,60 - 2,15 - 2,60. Zlomové!

Denní vývoj poměru (v %) počtu osob s prokázaným onemocněním a celkového počtu provedených testů (včetně opakovaných testů u stejné osoby) v daném dni", je zádrhel v jedné "maličkosti", a to včetně opakovaných testů u stejné osoby.... Myslím si, že můj propočet je přesnější; mezi tebou (MZ ČR) uváděnými 1,41 →1,89 →2,28 a mými 1,60 →2,15 →2,60 (vycházející z Prymulových slov) je přece jen rozdíl, i když zase ne tak veliký... (Jiří L.)

...Celý článek
Pochvala nezazněla, kritika ano

Pochvala nezazněla, kritika ano

"Česká vláda to udělala již počátkem března, když zakázala vývoz nebo reexport respirátorů a dezinfekce, protože měla - jak se teď ukazuje - oprávněné obavy z toho, že budou u nás vykoupeny a vyvezeny. Jak v neděli upozornil server Seznam zprávy, dostala teď za to od Evropské komise přes prsty.

...Celý článek
Koronavirové poselství starosty Prahy 6

Koronavirové poselství starosty Prahy 6

""Dnešní sejmutí bronzové sochy maršála Koněva z piedestalu na náměstí Interbrigády je pomyslným posledním tónem v etudě, která se v Bubenči rozehrála v roce 1980. Její echo bude nadále rezonovat v muzeu věnovaném dějinám dvacátého století v Československu, a přispěje tak k objektivnímu výkladu naší nedávné historie,” okomentoval odstranění sochy starosta Ondřej Kolář (TOP 09).

...Celý článek
„Česká“ manipulace slovenskými volbami

„Česká“ manipulace slovenskými volbami

V těchto dnech jsme byli přímými účastníky masivního a bezprecedentního vměšování jednoho státu do voleb druhého státu, které bylo spojeno se zřetelným obcházením zákonu státu, ve kterém probíhá volební kampaň. Toto kdyby udělalo Mexiko nebo Kanada (natož třeba i v mnohem omezenější míře Rusko) Spojeným státům! To by bylo křiku...

...Celý článek
Ještě (a opět) k příčině debaklu ČSSD

Ještě (a opět) k příčině debaklu ČSSD

Ještě (a po kolikáté už?) se vyjádřím k příčinám dalšího debaklu ČSSD. Ale i debaklu dalších sciálně demokratických stran, z nichž některé ovšem neklesly hluboko pod úroveň historického selhání sociáních demokracií v roce 1914, kdy tyto odhlasovaly válečné pvěry a daly tím zelenou trgediím i důsledkům světové války. Ta naše "petříčkovská" spadla pod tuto úroveň.

...Celý článek
Sluníčkařská demence ze slouhovství

Sluníčkařská demence ze slouhovství

Odborník na ústavní právo prof. JUDr. Jan Kysela, Ph.D., DrSc. poskytl 16. prosince Lidovkám rozhovor, který svědčí o tom, že se u nás šíří určitá psychická porucha, kterou nazývám demencí ze slouhovství. Pokusme se zamyslet nad tím, co vlastně ve svém rozhovoru říká.

...Celý článek
Macron překročil čáru jako první

Macron překročil čáru jako první

Zašlo to hodně daleko. Každý režim se snaží, když je v úzkých, zachránit tím, že si najme provokatéry, kteří zapalují auta či vybíjejí obchody chudším středním vrstvám, případně napadají policisty a znesvěcují symboly hrdosti země. Na maloměšťáka to zabere. Zvlášť, když to mediální mainstream zveličí. A také je možné počítat s radikálními blbečky, které dobře organizovaná a hlavně instruovaná (zasvěcená) část policie nasměruje k tomu, aby efekt provokatérů multiplikovali. Není-li hnutí odporu dostatečně organizované a zkušené, jako je tomu v případě žlutých vest, mělo by to stačit k "obnově pořádku".

...Celý článek