• Středa, 26. únor 2020
  • Svátek má Rukojmí Dorota

Lubomír Vylíčil

Lubomír Vylíčil

Lubomír Vylíčil

Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z Afghánistánu, internovaných v zařízení pro cizince v Bálkové u Plzně, tam dorazila „hájit svá práva” proti českému státu. O co šlo?

...Celý článek
Vstanou noví Urválkové

Vstanou noví Urválkové

Asi jen málokdo zaznamenal, že v tomto týdnu proběhne školení státních zástupců v rozpoznávání a potírání tak zvaných „trestných činů z nenávisti”. Třídenní akce se má konat 18. až 20. února na půdě Justiční akademie v Kroměříži. Odborně-ideologickou nalejvárnu povede Viktor Kundrák z Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva při Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a finský prokurátor Juha-Mikko Hämäläinen. Společně mají připravit 15 expertů z řad státních zástupců, akademického prostředí i neziskového sektoru, kteří následně vyškolí zhruba 80 řadových žalobců k lepšímu potírání „hate crime”.

...Celý článek
Na člověka v tísni se to nějak sype

Na člověka v tísni se to nějak sype

V organizaci Člověk v tísni zřejmě nebudou považovat právě uplynulý týden za nějak zvlášť vydařený. Nejdříve tak „nešťastně” rozvířil vody veřejného mínění jejich vysoký manažer, Daniel Hůle, který nátlakem a udáváním dosáhl propuštění jedné liberecké prodavačky, co si pustila pusu na špacír o jisté chráněné a všeobecně oblíbené menšině. Na sociálních sítích a v disidentských mediích to pak vzbudilo vlnu znechucení a odporu, jakou v Česku „sluníčkové” udavačství zpravidla vyvolává.

...Celý článek
Už je (neziskové) šídlo z pytle venku

Už je (neziskové) šídlo z pytle venku

Určitě jste před pár dny zaregistrovali „migrační” rozruch u Maďarských hranic, u srbského města Subotica. Tak zvaní uprchlíci si tu chtěli vynutit „cestu do Evropy”. Skrz Orbánovo Maďarsko. Media přinášela obvyklé záběry smutných dětských očiček, hnusného plotu, korunovaného žiletkovým drátem, reportéři hovořili s tichými, pokornými lidmi, co chtějí pracovat a zabezpečit tak svou rodinu…

...Celý článek
Šikana AFD nabírá na obrátkách

Šikana AFD nabírá na obrátkách

Tento čtvrtek prohledávalo zvláštní policejní komando dům jednoho německého politika. Kdyby se o této akci naše media alespoň slůvkem zmínila, tak by valná většina čtenářů nejspíš mávla rukou už u titulku. No co, i v Německu asi mají své Ráthy…

...Celý článek
NOVÁ SOROSOVINA

NOVÁ SOROSOVINA

V Davosu, na setkání vrcholných světových politiků s finančníky a kapitány nadnárodních korporací, dostal včera slovo i jistý George Soros. Údajný filantrop, kterého asi není třeba čtenářům Pravého Prostoru představovat. Nezklamal. Mezi nadáváním na Trumpa oznámil, že  věnuje miliardu dolarů na založení nové globální síti univerzit, jejichž cílem bude podporovat liberální myšlenky a tak zvanou „otevřenou společnost”. 

...Celý článek
Greenpeace a další teroristé

Greenpeace a další teroristé

Britské zelené aktivisty chytá psotník. Právě se totiž prolátlo, že protiteroristická skupina britské policie zařadila Greenpeace a několik dalších, zeleně – pokrokových organizací na seznam teroristů. Vedle džihádistů, tvrdých skinů a ultra-nazi skupin. Učinila tak ve své oficiální brožuře, která je distribuována po celé Anglii mezi zdravotnické pracovníky a učitele, jako součást deradikalizačního programu. Ten má umožnit včasnou identifikaci radikálů a pomoci tak předcházet teroristickým útokům.

...Celý článek
Zemští škůdci opět v akci

Zemští škůdci opět v akci

Projížděli jste v poslední době Přerovem? Ne? Tak to raději ani nezkoušejte. Protože město, dlouhodobě známé svou obtížnou průjezdností,  se dokončením nového úseku dálnice D 1, od Lipníka nad Bečvou k Přerovu, stalo totálně zasekaným.

...Celý článek
Nová krev do polského ústavního soudu

Nová krev do polského ústavního soudu

Polské pokrokáře popadá amok a mezi a jejich evropskými spojenci se začíná rozlévat rozhořčení. Tak, jak se pomalu šíří zpráva, že do funkcí soudců polského ústavního soudu byli včera zvoleni dva „kontroverzní” kandidáti vládnoucí strany PiS: Krystyna Pawlowiczová a Stanislaw Piotrowicz.

...Celý článek
První vlaštovka?

První vlaštovka?

V malém německém spolkovém státě Durynsko se minulý týden s rachotem zřítilo jedno veliké, celoněmecké politické tabu. Poslanec Michael Heym , jeden z čelných zemských funkcionářů merkelovské CDU tu nahlas a veřejně zauvažoval o spolupráci s AfD.

...Celý článek
O naší toleranci

O naší toleranci

Na Britských listech si včera vylil srdce sám jejich vydavatel, levicově – liberální aktivista Jan Čulík, a to na své oblíbené téma. Jak jsou ti Češi hnusní. Tentokrát se chytil zajímavého průzkumu agentury Pew Research Centre  (zde) o „přijímání” homosexuální komunity v různých zemích Evropy a o vývoji tohoto postoje v průběhu posledních dvanácti let.

...Celý článek
Malé, předlistopadové srovnání

Malé, předlistopadové srovnání

Jak se nám pomalu blíží kulaťoučké, třicáté výročí Vítězného Listopadu, začíná režimní propaganda znatelně houstnout. Patrné je to zejména na ČT, kde přibývá nejrůznějších dokumentů o chartistech a disidentech, o hrdinech prozařujících svou občanskou statečností temná léta tzv. normalizace za minulého režimu…

...Celý článek
O právním institutu

O právním institutu "strpění"

Aby to nešlo. Už ani u nás. Server Česká justice přinesl docela šokující zprávu. Ovšem, jak už to bývá, tak důkladně schovanou v nenápadném, maskujícím obalu. Aby se občanstvo příliš nevyplašilo. Budeme prý muset jen tak trošku, malinko poopravit náš zákon o azylu.

...Celý článek
Gréténi

Gréténi

Šílený a zlověstný projev nezletilé aktivistky Gréty T. v OSN asi není třeba blíže komentovat. Kdo  viděl, anebo alespoň zahlédl, má jasno. Daleko zajímavější může být podívat se na lidi, kteří pocítili potřebu tohle psycho veřejně obhajovat.

...Celý článek
Zrádci třetí kategorie

Zrádci třetí kategorie

Víte, jak souvisí dnešní osvobození premiéra Babiše v cause Čapí hnízdo s akcemi na Praze 6 okolo památníku Koněva a s neúspěšnou  schůzkou ministra zahraničí s čínským velvyslancem? Mnohem víc, než si myslíte. Ale vezměme to pěkně popořadě.

...Celý článek
Zemřel R. Mugabe... člověk, v němž se snoubilo africké neumětelství s ideologickou zaslepeností a nenávistí k bílým

Zemřel R. Mugabe... člověk, v němž se snoubilo africké neumětelství s ideologickou zaslepeností a nenávistí k bílým

Ve věku 95 let dnes zemřel bývalý dlouholetý president Zimbabwe Robert Mugabe. Člověk, v němž se úžasným způsobem snoubilo africké neumětelství s ideologickou zaslepeností, korunované africkou neschopností domýšlet věci dál, než do večera. Člověk, který se skutečně „proslavil”. Na světové úrovni.

...Celý článek
PETŘÍČEK A JEHO KAŠPÁRKŮV SVĚT

PETŘÍČEK A JEHO KAŠPÁRKŮV SVĚT

Kašpárkův svět. Tak se jmenuje jedno loutkové divadlo pro děti. Nevím, proč se mi právě jeho název vybavil po přečtení zprávy o posledním vystoupení ministra zahraničí, Tomáše Petříčka. Ten měl dnes projev před našimi diplomaty, kteří se, jako každý rok, sešli do Prahy k pravidelné poradě.

...Celý článek
Itálie dál bojuje. I za nás ...

Itálie dál bojuje. I za nás ...

Jistě jste si povšimli té nové vlny. Nového, razantního náporu pašeráckých neziskovek na Itálii. Po úvodním šoku, když si italský ministr vnitra Salvini dovolil veřejně vyhlásit uzavření přístavů pro jejich lodě, se už „neziskovci” zjevně vzpamatovali, oklepali a přešli so protiútoku. Nebo je „někdo” popíchnul.

...Celý článek
Střelba ve Francii v souvislostech

Střelba ve Francii v souvislostech

Na benzínové pumpě v jihofrancouzském městečku Ollioules se v neděli střílelo. Dosud neznámý pachatel tam chladnokrevně zabil dva mladé muže „s kriminálním pozadím” a jednu nevinnou ženu, která se ke střelbě nešťastnou náhodou připletla.

...Celý článek
Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás

Turecký přístup. Platil by i pro opálené mladé muže, co nás "obohacují" prodejem drog a jinou kriminalitou v Praze ?

Slova „Turecké hospodářství”, bývala v našich končinách po dlouhou dobu termínem, vhodným k označení zmatků, neschopnosti a nekompetentnosti. Možná, že kdysi dávno i právem. Ale teď si naši rekreanti, na dovolené v tureckých turistických destinacích, často s překvapením protírají oči nad vyspělostí, funkčností a moderností místní techniky a infrastruktury. Alespoň tedy ve velkoměstech a na turisticky zajímavých místech.

...Celý článek