• Čtvrtek, 13. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Alena

Lubomír Vylíčil

Lubomír Vylíčil

Lubomír Vylíčil

Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Zpráva o islamofobii ...jak si stojíme?

Zpráva o islamofobii ...jak si stojíme?

Na počátku léta vyvolala kratičký záblesk prchavého zájmu veřejnosti i medií Evropská zpráva o islamofobii za rok 2019. Záhy však zapadla, zasypána všudypřítomným Covidem a zásadními informacemi o tom, ve kterých turistických destinacích je nezbytná rouška… A to je možná trochu škoda. Pokusme se proto alespoň dodatečně o nápravu a pojďme se na tohle dílko podívat zblízka.

...Celý článek
Pozdní probuzení

Pozdní probuzení

Znáte ten pocit, když se po veselém, bezstarostném mejdanu začínáte ztěžka a mátožně probouzet do kalného, kocovinového rána? Tak nějak podobně se asi začíná cítit čím dál větší skupina našich sousedů ve Spolkové republice Německo. Dokladem může být i nejnovější „skandál” tamější policie.

...Celý článek
Vlastizrádci

Vlastizrádci

Bez jakékoli oficiální zmínky a za zarytého mlčení našich hlavních, názorotvorných médií jsme zhruba před měsícem prošvihli jedno pěkné, i když jen půlkulaté výročí. Devatenáctého června uplynulo právě třičtvrtě století, 75 let, od zahájení činnosti tak zvaných Mimořádných lidových soudů, které byly po válce zřízeny podle dekretu prezidenta republiky č. 16/1945 Sb k potrestání zrádců a kolaborantů.

...Celý článek
Držte si klobouky, zítra to začne...

Držte si klobouky, zítra to začne...

Jakoby téměř bez zájmu našich oficiálních médií, začíná zítra v Bruselu zásadní jednání o rozpočtu EU a současně i o tak zvaném „stimulačním balíčku” pro obnovu Evropy po koronaviru. V něm se má rozdělit „vybraným, postiženým zemím” téměř  750 miliard EUR (855 miliard USD), z toho 500 miliard EUR v grantech a 250 miliard EUR v půjčkách pro země EU. Zmíněné granty pak mají být „jištěny” společným dluhem mezi zeměmi EU.

...Celý článek
Ti

Ti "Člověci" si nedají pokoj

V minulém týdnu nás opět v Rusku svérázně „proslavila” organizace Člověk v tísni. Při vyhodnocování nedávno skončeného, všelidové hlasování o změnách ruské ústavy v Dumě, ruském parlamentu, dostal slovo i Předseda parlamentní komise pro zahraniční zásahy, Vasilij Piskarjev. A servítky si rozhodně nebral. Natvrdo vyjmenoval státy a organizace, které se pokoušely negativně zasahovat do průběhu hlasování a které během něj šířily protiruskou a rozkladnou propagandu. Včetně, bohužel, České republiky a Člověka v tísni

...Celý článek
Experiment Haiti

Experiment Haiti

V posledních týdnech zní, v souvislosti s hnutím Black lives matter, všechna hlavní světová media jedním hlasem. Za veškerou bídu černých obyvatel USA i Evropy, za jejich nízké společenské uplatnění a neodpovídající sociální status můžou bílí. Ti hnusní, bílí, většinoví rasisté, kteří barevným chudákům brání ve vzdělání, sociálním vzestupu a zlovolně před nimi uzamykají prestižní pozice…

...Celý článek
Neziskovým pašerákům již otrnulo

Neziskovým pašerákům již otrnulo


Před pár dny vyplula z francouzského přístavu „záchranná” loď Ocean Viking a míří k Libyjskému pobřeží. Jejímu provozovateli, nevládní organizaci SOS Méditerranée, už po koronavirové pauze zjevně otrnulo a v souladu s všeobecným rozvolňováním protiepidemických opatření napříč Evropou, se také on rozhodl obnovit svůj business.

...Celý článek
Autodestrukce

Autodestrukce

Západní část našeho světa, naší civilizace, začíná ze všeho nejvíc připomínat vzpouru v ústavu choromyslných. Povstání, při kterém se chovanci zmocnili klíčů, zabarikádovali zřízence v jedné cele a začali postupně dobývat celý objekt. Tím nejšílenějším na celé rebelii je ovšem fakt, že tak činí za nadšeného hýkání ředitele a povzbuzování aplausem jeho náměstků.

...Celý článek
Pozdě, příliš pozdě ...ale i tak díky

Pozdě, příliš pozdě ...ale i tak díky

V posledních dnech se začínají objevovat, zatím jen tu a tam, docela nadějné zprávy z „migrační fronty”. Což je, po pěti letech oficiálního celoevropského „vítačství”, velice osvěžující. Jako by se trend, alespoň občas a na národní úrovni, začínal obracet.

...Celý článek
 Pěkně se to rozjíždí

Pěkně se to rozjíždí

Tuto neděli došlo v Paříži, na rue Saint-Charles číslo 104 k takovému drobnému, zdánlivě bezvýznamnému incidentu. Policie tam zajela zkontrolovat nahlášenou skupinku velmi podivně se chovajících lidí. Nalezla 3 policisty „v podezřelém postoji”, kameramana a nějaké další osoby. Následovala rutinní kontrola totožnosti a s ní přišlo i překvapení – všichni ti policisté byli falešní.

...Celý článek
Poučení z USA - diverzita je zločin

Poučení z USA - diverzita je zločin

Mediální prostor posledních dní plní dramatická videa z USA a nejrůznější, lidoví i profesionální komentátoři se do krve přou, co bylo příčinou. Proč tohle děsivé řádění lůzy vzplanulo, kdo za to může a komu to poslouží.

...Celý článek
Provokace nebo test ?

Provokace nebo test ?

Včera se na Pražském mezinárodním letišti v Ruzyni stala podivná, v civilizovaných zemích málo vídaná věc. Okolo deváté večer tam bez povolení, bez jakékoli komunikace a bez jediného slova do vysílačky suverénně přistál malý německý letoun.

...Celý článek
IRINI...další europodvod

IRINI...další europodvod

Před pár dny, 8. května, oznámil maltský ministr zahraničních věcí Evariste Bartol Evropské komisi, že Malta ukončuje svou účast v operaci IRINI. V diplomatické depeši adresované Bruselu uvedl, že tak činí kvůli „bezprecendentní bezpečnostní krizi”, do níž se jeho země díky této evropské operaci dostala.

 

...Celý článek
Žalobníčci

Žalobníčci

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) včera vyzval v otevřeném dopise předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, aby se postarala o oficiální, celoevropské odsouzení ruských útoků na členské státy Evropské unie. Čímž měl nepochybně na mysli tu vlnu nevole a kritiky, kterou v ruských mediích i oficiálních státních strukturách před časem sám vyvolal svou známou „koněvovskou” provokací.

...Celý článek
Zelený plán pro zotavení Evropy

Zelený plán pro zotavení Evropy

I když to tak nemusí vypadat, Evropská unie na nás neustále myslí. A zatímco my se potýkáme s malichernostmi všedního dne, jako je otevírání obchodů, školní docházka, náběh výroby a podobně, tak ona pro nás chystá opravdu veliké věci. Jako třeba Plán zotavení Evropy po koronakrizi.

...Celý článek
Novinky z Řecko-Turecké námořní hranice

Novinky z Řecko-Turecké námořní hranice

O tomto víkendu došlo na moři, severovýchodně od ostrova Lesbos, k docela dramatickému střetu řecké pobřežní stráže s plavidly tureckých ozbrojených sil. K takové menší námořní bitvičce, do které se postupně zapojilo větší množství lodí ozbrojených sil obou zemí.

...Celý článek
 O tom strašném čínském rasismu

O tom strašném čínském rasismu

Evropskými aktivisty a vůbec celým, takzvaně pokrokovým lidstvem, zas jednou cloumá „zásadní” aférka. V Číně prý diskriminují černochy. Světová media oblétlo krátké video z čínského Kantonu (Guangzhou), ve kterém personál místního Mac Donaldu věší na dveře oznámení, že je černým lidem z důvodu karantény vstup zapovězen, s odkazem na místní policii. 

...Celý článek
Starosti EU v době koronakrize

Starosti EU v době koronakrize


V posledních dnech a týdnech rezonují naším veřejným prostorem čím dál silnější hlasy, že Evropská Unie v „koronavirové” krizi (opět) trapně selhala. Že svým občanům v ničem podstatném nepomáhá, že jen bezradně přešlapuje, peskuje aktivní, soudí neposlušné, ale nic užitečného nepřináší. Že zkrátka není k ničemu.

...Celý článek
 Neziskový pašerácký byznys jede dál

Neziskový pašerácký byznys jede dál

Sledováním našich veřejnoprávních medií byste mohli snadno sklouznout k názoru, že všichni Evropané žijí pouze pandemií. Že se všude řeší jen karanténa, nedostatek ochranných prostředků, krachy živnostníků a bádá se o hloubce krize, která přijde. Ale není tomu tak.

...Celý článek
Poučné výročí

Poučné výročí

V záplavě zpráv okolo koronavirové pandemie úplně zapadlo jedno zajímavé a pro náš kontinent velice poučné výročí. Druhého  února uplynulo pěkných a kulatých třicet let od rozhodnutí tehdejšího presidenta Jihoafrické republiky, Frederika de Klerka, zrušit zákaz Afrického národního kongresu a zahájit politiku „dialogu” a „reforem”. Byl tak nastartován proces pádu jihoafrického režimu apartheidu, který vyvrcholil volbami v roce 1994 a faktickým předáním veškeré moci černošské většině.

...Celý článek
O čí zdraví mají elity opravdovou starost?

O čí zdraví mají elity opravdovou starost?

V posledních dnech se sešlo pár drobných, zajímavých zpráviček, které všechny ukazují tak nějak jedním směrem. Naznačují, kdo je ten šťastlivec, o kterého mají v současné koronavirové pandemii všechny ty světové i evropské elity a jejich orgány opravdový, nelíčený zájem. Tu asi nejvýmluvnější z nich přinesla včera agentura Reuters ze Švýcarska.

...Celý článek
Mnichov v Istanbulu

Mnichov v Istanbulu

Všichni, kdo alespoň po očku sledují vývoj na Řecko Turecké migrační frontě vědí, že z nedávného jednání se špičkami EU, odešel Turek značně nespokojen. Dokonce natolik, že beze slova minul novináře a zrušil svou vlastní, plánovanou tiskovku. Málokdo však ví, jaké bylo pokračování.

...Celý článek