• Pondělí, 25. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Viola

Lubomír Vylíčil

Lubomír Vylíčil

Lubomír Vylíčil

Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

IRINI...další europodvod

IRINI...další europodvod

Před pár dny, 8. května, oznámil maltský ministr zahraničních věcí Evariste Bartol Evropské komisi, že Malta ukončuje svou účast v operaci IRINI. V diplomatické depeši adresované Bruselu uvedl, že tak činí kvůli „bezprecendentní bezpečnostní krizi”, do níž se jeho země díky této evropské operaci dostala.

 

...Celý článek
Žalobníčci

Žalobníčci

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) včera vyzval v otevřeném dopise předsedkyni Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, aby se postarala o oficiální, celoevropské odsouzení ruských útoků na členské státy Evropské unie. Čímž měl nepochybně na mysli tu vlnu nevole a kritiky, kterou v ruských mediích i oficiálních státních strukturách před časem sám vyvolal svou známou „koněvovskou” provokací.

...Celý článek
Zelený plán pro zotavení Evropy

Zelený plán pro zotavení Evropy

I když to tak nemusí vypadat, Evropská unie na nás neustále myslí. A zatímco my se potýkáme s malichernostmi všedního dne, jako je otevírání obchodů, školní docházka, náběh výroby a podobně, tak ona pro nás chystá opravdu veliké věci. Jako třeba Plán zotavení Evropy po koronakrizi.

...Celý článek
Novinky z Řecko-Turecké námořní hranice

Novinky z Řecko-Turecké námořní hranice

O tomto víkendu došlo na moři, severovýchodně od ostrova Lesbos, k docela dramatickému střetu řecké pobřežní stráže s plavidly tureckých ozbrojených sil. K takové menší námořní bitvičce, do které se postupně zapojilo větší množství lodí ozbrojených sil obou zemí.

...Celý článek
 O tom strašném čínském rasismu

O tom strašném čínském rasismu

Evropskými aktivisty a vůbec celým, takzvaně pokrokovým lidstvem, zas jednou cloumá „zásadní” aférka. V Číně prý diskriminují černochy. Světová media oblétlo krátké video z čínského Kantonu (Guangzhou), ve kterém personál místního Mac Donaldu věší na dveře oznámení, že je černým lidem z důvodu karantény vstup zapovězen, s odkazem na místní policii. 

...Celý článek
Starosti EU v době koronakrize

Starosti EU v době koronakrize


V posledních dnech a týdnech rezonují naším veřejným prostorem čím dál silnější hlasy, že Evropská Unie v „koronavirové” krizi (opět) trapně selhala. Že svým občanům v ničem podstatném nepomáhá, že jen bezradně přešlapuje, peskuje aktivní, soudí neposlušné, ale nic užitečného nepřináší. Že zkrátka není k ničemu.

...Celý článek
 Neziskový pašerácký byznys jede dál

Neziskový pašerácký byznys jede dál

Sledováním našich veřejnoprávních medií byste mohli snadno sklouznout k názoru, že všichni Evropané žijí pouze pandemií. Že se všude řeší jen karanténa, nedostatek ochranných prostředků, krachy živnostníků a bádá se o hloubce krize, která přijde. Ale není tomu tak.

...Celý článek
Poučné výročí

Poučné výročí

V záplavě zpráv okolo koronavirové pandemie úplně zapadlo jedno zajímavé a pro náš kontinent velice poučné výročí. Druhého  února uplynulo pěkných a kulatých třicet let od rozhodnutí tehdejšího presidenta Jihoafrické republiky, Frederika de Klerka, zrušit zákaz Afrického národního kongresu a zahájit politiku „dialogu” a „reforem”. Byl tak nastartován proces pádu jihoafrického režimu apartheidu, který vyvrcholil volbami v roce 1994 a faktickým předáním veškeré moci černošské většině.

...Celý článek
O čí zdraví mají elity opravdovou starost?

O čí zdraví mají elity opravdovou starost?

V posledních dnech se sešlo pár drobných, zajímavých zpráviček, které všechny ukazují tak nějak jedním směrem. Naznačují, kdo je ten šťastlivec, o kterého mají v současné koronavirové pandemii všechny ty světové i evropské elity a jejich orgány opravdový, nelíčený zájem. Tu asi nejvýmluvnější z nich přinesla včera agentura Reuters ze Švýcarska.

...Celý článek
Mnichov v Istanbulu

Mnichov v Istanbulu

Všichni, kdo alespoň po očku sledují vývoj na Řecko Turecké migrační frontě vědí, že z nedávného jednání se špičkami EU, odešel Turek značně nespokojen. Dokonce natolik, že beze slova minul novináře a zrušil svou vlastní, plánovanou tiskovku. Málokdo však ví, jaké bylo pokračování.

...Celý článek
Rusko-Turecko: Je po bitvě

Rusko-Turecko: Je po bitvě

Světová media nám od včerejška přinášejí zprávy, jak se v Moskvě, na setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s tureckým presidentem Recepem Tayyipem Erdoganem dohodlo příměří v Sýrii. Ovšem ty blízké, naše a evropské zdroje, při té příležitosti jednu podstatnou věc tiše obcházejí, a druhou zcela záměrně zamlčují.

...Celý článek
Pár novinek z řeckých ostrovů

Pár novinek z řeckých ostrovů

Na „řecké frontě” se v těchto dnech vyhrotily boje o naši budoucnost. O to, zdali může být Evropa, nebo alespoň její část, i nadále „evropská”. Pojďme se proto podívat na pár detailů, které vám zpravodajství ČT rozhodně nepřinese.

...Celý článek
Neziskoví škůdci

Neziskoví škůdci

V pondělí proběhlo u Krajského soudu v Pardubicích jedno docela zajímavé a poučné stání. Pětice už dříve odchycených migrantů z Afghánistánu, internovaných v zařízení pro cizince v Bálkové u Plzně, tam dorazila „hájit svá práva” proti českému státu. O co šlo?

...Celý článek
Vstanou noví Urválkové

Vstanou noví Urválkové

Asi jen málokdo zaznamenal, že v tomto týdnu proběhne školení státních zástupců v rozpoznávání a potírání tak zvaných „trestných činů z nenávisti”. Třídenní akce se má konat 18. až 20. února na půdě Justiční akademie v Kroměříži. Odborně-ideologickou nalejvárnu povede Viktor Kundrák z Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva při Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a finský prokurátor Juha-Mikko Hämäläinen. Společně mají připravit 15 expertů z řad státních zástupců, akademického prostředí i neziskového sektoru, kteří následně vyškolí zhruba 80 řadových žalobců k lepšímu potírání „hate crime”.

...Celý článek
Na člověka v tísni se to nějak sype

Na člověka v tísni se to nějak sype

V organizaci Člověk v tísni zřejmě nebudou považovat právě uplynulý týden za nějak zvlášť vydařený. Nejdříve tak „nešťastně” rozvířil vody veřejného mínění jejich vysoký manažer, Daniel Hůle, který nátlakem a udáváním dosáhl propuštění jedné liberecké prodavačky, co si pustila pusu na špacír o jisté chráněné a všeobecně oblíbené menšině. Na sociálních sítích a v disidentských mediích to pak vzbudilo vlnu znechucení a odporu, jakou v Česku „sluníčkové” udavačství zpravidla vyvolává.

...Celý článek
Už je (neziskové) šídlo z pytle venku

Už je (neziskové) šídlo z pytle venku

Určitě jste před pár dny zaregistrovali „migrační” rozruch u Maďarských hranic, u srbského města Subotica. Tak zvaní uprchlíci si tu chtěli vynutit „cestu do Evropy”. Skrz Orbánovo Maďarsko. Media přinášela obvyklé záběry smutných dětských očiček, hnusného plotu, korunovaného žiletkovým drátem, reportéři hovořili s tichými, pokornými lidmi, co chtějí pracovat a zabezpečit tak svou rodinu…

...Celý článek
Šikana AFD nabírá na obrátkách

Šikana AFD nabírá na obrátkách

Tento čtvrtek prohledávalo zvláštní policejní komando dům jednoho německého politika. Kdyby se o této akci naše media alespoň slůvkem zmínila, tak by valná většina čtenářů nejspíš mávla rukou už u titulku. No co, i v Německu asi mají své Ráthy…

...Celý článek
NOVÁ SOROSOVINA

NOVÁ SOROSOVINA

V Davosu, na setkání vrcholných světových politiků s finančníky a kapitány nadnárodních korporací, dostal včera slovo i jistý George Soros. Údajný filantrop, kterého asi není třeba čtenářům Pravého Prostoru představovat. Nezklamal. Mezi nadáváním na Trumpa oznámil, že  věnuje miliardu dolarů na založení nové globální síti univerzit, jejichž cílem bude podporovat liberální myšlenky a tak zvanou „otevřenou společnost”. 

...Celý článek
Greenpeace a další teroristé

Greenpeace a další teroristé

Britské zelené aktivisty chytá psotník. Právě se totiž prolátlo, že protiteroristická skupina britské policie zařadila Greenpeace a několik dalších, zeleně – pokrokových organizací na seznam teroristů. Vedle džihádistů, tvrdých skinů a ultra-nazi skupin. Učinila tak ve své oficiální brožuře, která je distribuována po celé Anglii mezi zdravotnické pracovníky a učitele, jako součást deradikalizačního programu. Ten má umožnit včasnou identifikaci radikálů a pomoci tak předcházet teroristickým útokům.

...Celý článek
Zemští škůdci opět v akci

Zemští škůdci opět v akci

Projížděli jste v poslední době Přerovem? Ne? Tak to raději ani nezkoušejte. Protože město, dlouhodobě známé svou obtížnou průjezdností,  se dokončením nového úseku dálnice D 1, od Lipníka nad Bečvou k Přerovu, stalo totálně zasekaným.

...Celý článek
Nová krev do polského ústavního soudu

Nová krev do polského ústavního soudu

Polské pokrokáře popadá amok a mezi a jejich evropskými spojenci se začíná rozlévat rozhořčení. Tak, jak se pomalu šíří zpráva, že do funkcí soudců polského ústavního soudu byli včera zvoleni dva „kontroverzní” kandidáti vládnoucí strany PiS: Krystyna Pawlowiczová a Stanislaw Piotrowicz.

...Celý článek