• Neděle, 24. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Milena

Lubomír Vylíčil

Lubomír Vylíčil

Lubomír Vylíčil

Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

O čem je ta naše Únie, vám vysvětlí novela zákona o potravinách

O čem je ta naše Únie, vám vysvětlí novela zákona o potravinách

V souvislosti s dnešním projednáváním návrhu na povinný podíl českých potravin v obchodech, vyplaval na povrch jeden zajímavý dokument. Jde o dopis, odeslaný počátkem loňského prosince Jaroslavu Faltýnkovi. Osm velvyslanců velkých zemí EU mu v něm hrozí, že v případě schválení podobného návrhu by Česko mohlo čelit žalobě za diskriminaci zahraničních výrobců. Která je v solidární a rovnoprávné EU nejen neslušná, ale i příslušnými zákony zakázaná.

...Celý článek
Očkování jako barometr důvěry

Očkování jako barometr důvěry

Mnoho politologů si láme hlavu, jak objektivně změřit důvěru občana v instituce, ve vedení svého státu, nebo v nadnárodní organizace. Jak ji kvantifikovat? Ideální barometr přitom mají přímo pod nosem. Očkování proti Covidu. A míru ochoty občanů, nechat „si to píchnout”. Tak se na něj pojďme podívat.

...Celý článek
Vlastní gól sociálních sítí

Vlastní gól sociálních sítí

Polský premiér Mateusz Morawiecki v úterý prohlásil, že korporace sociálních médií nesmějí cenzurovat názory, které nesdílejí, a vyzval k přijetí nových předpisů, které by upravovaly používání Facebooku, Twitteru a Instagramu v Evropské unii.

...Celý článek
Proč vypnuli Parler?

Proč vypnuli Parler?

O tom, že presidentu Trumpovi zablokovali (ti skuteční) vládcové USA Twitter už všichni víme. Stejně, jako o propukající digitální štvanici na Republikány, jejichž vůdčí osobnosti odřezává jedna digitální komunikační platforma  za druhou. Jednou z posledních obětí této pokrokářské revoluce se stal Parler, americká služba pro mikroblogování, založená v roce 2018.

 

 

...Celý článek
EU se chystá zavést toleranci jako řemen

EU se chystá zavést toleranci jako řemen

Koncem právě uplynulého roku měli v Bruselu napilno. Schvalovalo se a navrhovalo, až se z politiků i úřednictva kouřilo. Mezi jinými, veskrze škodlivými akty, byl v tom fofru schválen také dokument s předlouhým názvem – Unie rovnosti: strategie pro rovnost LGBTIQ osob na období 2020-2025.

...Celý článek
Kde jsme se to ocitli?

Kde jsme se to ocitli?

V nechvalně známém americkém hnutí Black Lives Matter se před pár dny provalil obří skandál. Některé místní pobočky a sdružení se naštvaly, bouchly do stolu a vzbouřily se proti ústředí.  Jde tu pochopitelně o peníze.  Konkrétně o ty, které se sice (podle sdělení sponzorů) na jejich bohulibou činnost vybraly, ale které jaksi nedoputovaly k lokálním pouličním rabiátům. V čele protestů jsou místní organizace BLM v Chicagu, Denveru, Hudson Valley v New Yorku, Indianapolisu, New Jersey, Oklahoma City, Filadelfii, San Diegu, Vancouveru ve státě Washington a Washingtonu, DC. A při téhle rebélii, jak už to u praní špinavého prádla na veřejnosti bývá, se objevily věci, nad kterými přechází zrak.

...Celý článek
Jak se stát šampionem?

Jak se stát šampionem?

Server Politico zařadil před pár dny, 7. prosince, pražského primátora, Zdeňka Hřiba, do seznamu 28 nejvlivnějších politických osobností. V kategorii „dreamers”. Usmívá se tam vedle takových „těžkých vah”, jako třeba Ursula von der Leyen. Jeho nominaci zdůvodnil Politico poetickými slovy že „..chce z hlavního města České republiky udělat zářivé město na kopci, maják naděje pro liberály v regionu klouzajícím k pravicovému autoritářství.”

...Celý článek
Evropská komise proti rasismu a intoleranci

Evropská komise proti rasismu a intoleranci " doporučuje"

Před pár dny bylo zveřejněno Doporučení Evropské komise proti rasismu a netoleranci (ECRI) pro Českou republiku. Jde o vcelku krátké, svěžím, bruselským jazykem napsané dílko o tom, co máme v naší zemi „zofort” napravit a na čem zapracovat. Protože to tady, z nepochopitelných důvodů, stále vedeme špatně a Unijní orgány z nás věru nemají radost.

...Celý článek
Frontex-za plnění povinnosti vyhazov?

Frontex-za plnění povinnosti vyhazov?

Šéf Frontexu, Fabrice Leggeri, má potíže. Na tom by nemuselo být nic zvláštního. Ovšem takovou specificky eurounijní pikantnost dodává jeho cause fakt, že agentura Frontex je právě popotahována za něco, k čemu byla ustanovena. Za aktivní ochranu evropské hranice.

...Celý článek
Co vám o polsko-maďarském vetu ČT neřekne

Co vám o polsko-maďarském vetu ČT neřekne

Už asi všichni víte, že premiéři Polska a Maďarska na své včerejší schůzce v Budapešti potvrdili, že i nadále trvají na vetu unijního rozpočtu, kvůli jeho spojování s tak zvanou vládou práva. Společně pak vydali i krátké, šestibodové prohlášení, ve kterém svůj postoj objasňují.

...Celý článek
Různé metody, stejný výsledek

Různé metody, stejný výsledek

Západní část Německa žije policejním „skandálem“. Místní zdroje přinášejí zprávy o další razii, provedené u policistů, podezřelých z posílání zpráv s tak zvaným krajně pravicovým obsahem, tentokrát prostřednictvím chatovací služby WhatsApp. Prohledáno mělo být 17 objektů, služeben i soukromých bytů, v Essenu, Mülheimu an der Ruhr a Velbertu.

...Celý článek
Deset minut po dvanácté

Deset minut po dvanácté

 Velmi nezvyklé zprávy začínají v posledních dnech přicházet ze Západu. Z onoho liberálního, multikulturního Západu, prodchnutého duchem vzájemného pochopení a tolerance, kde se různé kultury v míru obohacují a který je naším nedostižným vzorem. Alespoň tedy podle našich medií s Českou televizí v čele….

...Celý článek
Čučkaři už bulí

Čučkaři už bulí

Neúnavný čekatel na povýšení, plukovník Koudelka, současný ředitel BIS, si nedávno postěžoval, že jeho podniku hrozí podkopání důvěry.   „Získáváme v poslední době řadu informací o tom, že se proti službě připravuje diskreditační kampaň,” prohlásil doslova. A dodal, že: “Tyto aktivity souvisejí s naší činností, která některým skupinám velmi komplikuje plány.”

...Celý článek
Evropský poker vrcholí-obě strany přihazují

Evropský poker vrcholí-obě strany přihazují

Ke vzpurnému Polsku a Maďarsku, které počátkem týdne tohoto vetovaly rozpočet EU, kvůli jeho svázání s podmínkou takzvané „vlády práva,” se nově přidalo i Slovinsko. Jeho premiér, Janez Janša, poslal předsedkyni Evropské komise Ursule von der Leyenové a předsedovi Evropské rady Charlesi Michelovi pozoruhodný, čtyřstránkový dopis, ve kterém přirovnává současnou EU k Titanicu.

...Celý článek
Už se to zase rozjíždí

Už se to zase rozjíždí

Z Německa přišla zpráva, že v docích spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko finišují přípravy ke spuštění dalšího „záchranného plavidla” pro Středozemní moře. Má se jmenovat Sea-Watch 4 a nebude to žádný drobeček. Loď, vznikající přebudováním výzkumného plavidla z roku 1976 je přes 60 metrů dlouhá a 11 metrů široká. Na palubě má nést dva rychlé čluny pro záchranu „lidí z potápějících se člunů”. A my všichni už bohužel dobře víme, koho tím majitel plavidla myslí.

...Celý článek
Chystá se další LGBTQ podraz

Chystá se další LGBTQ podraz

Prakticky všechna naše média v současnosti rezonují dvěma hlavními tématy: presidentskými volbami v USA a „strašlivou pandémií” Covid 19. Zdánlivě drobnou, mravenčí a každodenní práci Evropské komise na dalším zlepšování našich životů při tom nezaslouženě odsouvají na druhou kolej. Pojďme tuto nespravedlnost napravit a podívejme se, co se teď, čerstvě v Bruselu dohodlo pro šťastnou budoucnost Evropy.

...Celý článek
První evropská oběť amerických voleb

První evropská oběť amerických voleb

V Estonsku byl před dvěma dny donucen k odstoupení ministr vnitra. Na čemž by nemuselo být nic až tak pozoruhodného. Politiky všude na světě, z času na čas, dotlačí jejich strany či nadřízení k rezignaci na zastávané posty. Z nejrůznějších důvodů. Ovšem tento případ je zajímavý tím, že měl přímou souvislost s americkými presidentskými volbami.

...Celý článek
Zajímavá stopa

Zajímavá stopa


Jak se protahuje a komplikuje sčítání korespondenčních hlasů v klíčových státech amerických presidentských voleb, začínají na povrch vyplouvat pozoruhodné skutečnosti.

...Celý článek
A pak se diví, že jim lidé nevěří

A pak se diví, že jim lidé nevěří

Server Novinky.cz dnes přinesl zajímavý průzkum. Pouze třetina lidí by se, v případě dostupnosti vakcíny, nechala očkovat proti Covidu 19. A co výzkumníky šokovalo nejvíce, bylo zjištění, že se vzrůstajícím vzděláním odpor k vakcinaci neklesá: „Zajímavé je, že s vyšším vzděláním stoupá míra rezervovaného přístupu k očkování. Mezi respondenty s vyšším a vysokoškolským vzděláním 64 procent dokonce očkování odmítá či spíše odmítá.”

...Celý článek
Jak Češi smýšlejí o

Jak Češi smýšlejí o "právním státě"?

Server Euractiv nám nedávno přinesl informaci o novém, celoevropském průzkumu, ve kterém Češi opět „propadli”. Vedení EU před časem pověřilo agenturu Kantar, aby prozkoumala míru souhlasu evropského občanstva s navázáním čerpání evropských fondů na dodržování principů právního státu. Tedy, stručně řečeno: „kdo nebude dodržovat, nic nedostane”.

...Celý článek
Norsko uzavírá kohoutky. Hurá!

Norsko uzavírá kohoutky. Hurá!

Server Politico přinesl zprávu, že se Norská vláda rozhodla zmrazit poskytování peněz ze svých fondů dvěma zemím Evropské unie – Maďarsku a Polsku. Protože prý nedodržují evropské hodnoty. Konkrétně má jít, v případě Polska, o škrtnutí 65 milionů eur, původně určených na podporu polských soudů a nápravných nařízení a pak o dalších 100 milionů eur pro ta polská města, která se v loňském roce provinila zákazem takzvané “LGBT ideologie”. Kolik eur a na co „zmrazí” Norové Maďarsku, není zatím známo.

...Celý článek
Dvojitá erupce Bruselského šílenství

Dvojitá erupce Bruselského šílenství

Tento týden se v Bruselu opravdu činili. Poslancům Evropského parlamentu se podařilo  přijmout a schválit dvojici skutečných perel – Evropský klimatický zákon a tak zvanou Šimečkovu Zprávu o ochraně právního státu.  To první je určeno k definitivnímu zničení naší životní úrovně, to druhé pak k likvidaci našeho způsobu života.

...Celý článek
Další LGBT úchylárna, tentokrát v Maďarsku

Další LGBT úchylárna, tentokrát v Maďarsku

Pokroková media západní Evropy mají od minulé neděle další důvod k zuřivosti nad neslýchaným zpátečnictvím enfant terrible EU –  Viktora Orbána. Který se, s jinde nevídanou drzostí, opět nešetrně otřel o posvátnou krávu všech novodobých revolucionářů, o LGBT.  Stalo se tak v jeho nedělním vyjádření pro maďarský rozhlas. O co šlo?

...Celý článek