• Neděle, 24. září 2017
  • Svátek má Rukojmí Jaromír

Lubomír Vylíčil

Lubomír Vylíčil

Lubomír Vylíčil

Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Pomoc! V Barmě bijou muslimy!

Pomoc! V Barmě bijou muslimy!

Tak informují o aktuálním dění v zemi, která sama sebe nazývá Svazovou republikou Myanmar,  světová i naše media. Jen za poslední týden prý ze země uprchlo přes 60 tisíc obyvatel z národnostní menšiny Rohingů.  A podle údajů za celý srpen se do sousedního Bangladéše přesunulo  na 100 tisíc lidí.

...Celý článek
Proč zrovna Niger a Čad?

Proč zrovna Niger a Čad?

Jistě jste už zaregistrovali novou „protiuprchlickou“ iniciativu velkých států EU. Ne? Francouzský prezident Emmanuel Macron, německá kancléřka Angela Merkelová, španělský premiér Mariano Rajoy a předseda italské vlády Paolo Gentilon se přece tohle pondělí sešli, aby projednali zpřísnění opatření proti nelegální migraci. 

...Celý článek
Není už nějak přefašistováno?

Není už nějak přefašistováno?

Je to hrůza. Fašista a nácek všude, kam se podíváš. Alespoň tak současný svět vidí a podávají naše hlavní media. Vyvrcholením bylo “zpravodajství” o nepokojích v Carlottesville v podání naší “veřejnoprávní”. Ta se už dlouho řídí zásadou, že když propaganda nezabírá, je nutno jí přidat a přejít na vyšší dávky.  A tak se nám dostalo, mimo jiné lahůdky, i záběrů na občany, vyvolávající “protižidovská hesla”. To je přece fašismus jak vyšitý!

...Celý článek
Evropská ultimata

Evropská ultimata

Tak jsme dostali ultimatum…. Nebo něco podobného. I když s jiným názvem. Protože ultimata se už v moderní, zeleně-pokrokové a generově-multikulturní Evropě přece neposílají. Dostali jsme „odůvodněná stanoviska“. Evropská komise je rozeslala do Prahy, Varšavy a Budapešti a dala nám, tak nějak lidsky a citlivě lhůtu jednoho měsíce na reakci.

...Celý článek
Ublížený kvikot aktivistů

Ublížený kvikot aktivistů

Někdy se vyplatí zabrousit i na weby názorově zcela protilehlé strany. Třeba k anarcho – ekologickým “aktivistům”. Jednak je dobré znát, co právě dělá a o čem přemýšlí ideologický protivník, druhak se člověk mimoděk dozví zajímavé věci. No a občas se i maličko potěší…

...Celý článek
Bojové akce USA v Sýrii, aneb mistrovství světa ve střelbě do vlastní nohy

Bojové akce USA v Sýrii, aneb mistrovství světa ve střelbě do vlastní nohy

Americká stíhačka sestřelila v neděli odpoledne syrské letadlo. Tolik první, ještě kusé zprávy. K “incidentu”, jak tomu naše media eufemisticky říkají, prý došlo na jihu provincie Rakká. Syrský vládní stroj zde měl bombardovat “povstalce”. Tak naše média označují ty, z mnoha skupin místních islamistických hrdlořezů, kteří jsou (z nějakého nepochopitelného důvodu)  “hodní” a “naši”. No a tohle syrské éro včera amíci, ve spravedlivém rozhořčení, sejmuli…

...Celý článek
Kdo to vlastně je, ten George Soros?

Kdo to vlastně je, ten George Soros?

V Bruselu se minulý měsíc, 15. a 16. května,  konal další z nesčetné řady festivalů Eurounijní marnosti. Tentokrát pod názvem Bruselské ekonomické fórum. Špičky Unijní politiky a ekonomiky se tu sešly, aby probraly následující otázky: Jak bojovat proti nerovnosti v souvislosti s mírným růstem?
Jaká bude budoucnost ekonomiky EU s 27 zeměmi?
Je migrace výzvou, nebo příležitost?

...Celý článek
Sobotkova slohovka

Sobotkova slohovka

Náš milovaný pan premier, přítel Sobotka, má zjevně nadbytek volného času. Jak jinak si vysvětlit, že přes hrozivě padající preference jeho partaje, přes lokální vzpouru v jihočeské organizaci, přes ministryni školství v demisi a mnohé další nepříjemnosti si dokázal najít dostatek klidu a prostoru ke zpracování jedné takové malé, euro – budovatelské „slohovky“?

...Celý článek
Jak EU šikanuje Maďarsko

Jak EU šikanuje Maďarsko

Jen co se francouzské volby, kterých se elity EU tolik bály, podařilo „bruselským“ (s odřenýma ušima) ukočírovat, už jim zas narostl hřebínek. Což se projevilo vzápětí, v Evropském parlamentu. Povšimli jste si? Před pár dny přijal tento „orgán“ novou a velice ostrou rezoluci, namířenou proti Maďarsku.

 

...Celý článek
Vyhnití režimu aneb hlas lidu v diskusích

Vyhnití režimu aneb hlas lidu v diskusích

Stane-li se ve světě něco zajímavého, nebývá od věci nahlédnout do diskusí pod webovými články, které se na dané téma vyrojí. Nejlépe na nejrůznějších serverech. Je to v podstatě rychlý, i když nepřesný,  sociologický průzkum smýšlení gramotné (aktivnější) části naší populace. Co o té věci lidé soudí.

 

...Celý článek
 JAK NA ISLÁM?

JAK NA ISLÁM?

Ve Francii byla právě dokončena jedna zajímavá studie. Ale její oficiální vydání bylo dočasně pozastaveno. Nebo spíše odloženo. Na dobu po presidentských volbách…. Proč? Jistě tušíte. Je o islámu. Přesněji řečeno o „islámském radikalismu“. Tak se totiž dnes, v politicko-korektním prostředí evropských elit, nazývají agresivní a k původní francouzské společnosti nepřátelské projevy a skutky, jejichž náboženské pozadí už fakt nelze ututlat. 

...Celý článek
Dračí vejce aneb Sorosova universita  v Česku?

Dračí vejce aneb Sorosova universita v Česku?

Podle zpěvu poznáš ptáka. To vám každý ornitolog potvrdí. Nemusíš ho ani viděl, ale bezpečně víš, o jaký druh se jedná.  A právě teď se v Evropě (i u nás) rozkejhalo hejno husí na úplně stejnou notu. Vypadají různě, ale jejich pokřik je až podivuhodně shodný. O co jde? O Sorosovu univerzitu v Budapešti.

...Celý článek
 Obamův křik ze záhrobí

Obamův křik ze záhrobí

Americké ministerstvo zahraničí vydalo v těchto dnech svou pravidelnou Výroční zprávu o stavu lidských práv ve světě. Žádné překvapení se nekonalo. Zpráva se nese v úplně stejném duchu, na jaký jsme si, bohužel, v posledních letech zvykli. I České republice je v ní věnována zmínka. Taková tradiční.

...Celý článek
Korupce a neziskovky

Korupce a neziskovky

Tak jsme si prý pohoršili v korupci….. Opravdu. Tvrdí to samotná Transparency International, takže to musí být vážné. Dnes o tom vydali zprávu. A naše „protičeská“ media hlavního proudu na to ihned naskakují. S vyvalenýma očima a palcovými titulky nám pokles v jakési pofidérní tabulce  servírují, jako strašnou živelnou pohromu. Česko se zhoršilo! Lidé drazí, co s tím budeme dělat? Nepřišel čas, vyhlásit mobilizaci?

...Celý článek
Maďaři vyhlásili válku Sorosovi

Maďaři vyhlásili válku Sorosovi

Bravo, Maďaři. Z Maďarska přišla vynikající zpráva – Orbánova vláda včera vyhlásila otevřenou válku G. Sorosovi a jeho agentům. Jak si všímá agentura Reuters, citovaná u nás třeba Parlamentními listy. Zdá se, že s blížícím se nástupem D.Trumpa do úřadu amerického presidenta posiluje den ode dne odvaha národně orientovaných politiků a jejich chuť ke vzdoru a odporu proti (z USA a EU tlačenému) multikulturalismu a rozkladu národních států.

...Celý článek
Není čas perlustrovat ?

Není čas perlustrovat ?

Perlustrace. Tímto podivně znějícím slovem se obvykle rozumí „úřední kontrola, prohlídka; zadržení podezřelé osoby za účelem zjištění totožnosti“.  Slovo pochází z latiny. Tehdejší lustratio, znamenalo slavnostní, rituální očistu. A podíváme-li se dnes na centra velkých měst, zvláště toho našeho hlavního, vidíme, že nějakou formu „očisty“ potřebují jako sůl. 

...Celý článek
Nový generální tajemník OSN: Musíme donutit Evropu, aby přijala více imigrantů

Nový generální tajemník OSN: Musíme donutit Evropu, aby přijala více imigrantů

Pan předseda se nám rozhovořil. Který? No ten nový, nastupující šéf OSN. Ten, co má vystřídat dosavadního Pan Ki Muna. Nějaký António Guterres. A rozjel se převelice! Na Lisabonském summitu „Evropská vize“ se minulý týden docela zhurta obořil na evropské politiky. Že prý začínají kolísat a někteří z nich by dokonce mohli být v pokušení podlehnout náladám svých voličů. Ano, samozřejmě, jedná se o „migranty“.

...Celý článek
SLEDOVÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE ŠKODÍ VAŠEMU ZDRAVÍ

SLEDOVÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE ŠKODÍ VAŠEMU ZDRAVÍ

 

Sledování České televize škodí vašemu zdraví. To je notoricky známý fakt. Ale občas to není špatné zkusit, čistě ze studijních důvodů. Zhruba tak, jak jsme to praktikovali „za bolševika“. Tehdy se také vyplatilo občas, přiznávám že se značným sebezapřením, přečíst úvodník hlásné trouby režimu, Rudého práva.

 

...Celý článek
Pravdoláska přesedá

Pravdoláska přesedá

„Zjistíš-li, že jedeš na mrtvém koni, sesedni.“ Tak praví jedno přísloví amerických indiánů. Je to moudrost nadčasová, platná pro všechny doby i společenské systémy. Jeho praktickou ukázku sledujeme právě teď, a to  v přímém přenosu.

...Celý článek