• Čtvrtek, 20. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Květa

Lubomír Vylíčil

Lubomír Vylíčil

Lubomír Vylíčil

Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Komu vadí Michal Semín a proč

Komu vadí Michal Semín a proč

Jan Hamáček, předseda čím dál marginálnější ČSSD si včera dupnul. A to nezvykle rázně, silácky a veřejně. Jestli prý poslanci ANO dají v následující tajné volbě své hlasy jistému Michalu Semínovi a umožní mu tak zasednout do rady ČTK, bude šlus. Konec, vystoupení z koalice, rozvod…

...Celý článek
Sluníčkářka má problém

Sluníčkářka má problém

Italská prokuratura prý v nejbližších dnech zahájí soud s jedním námořním kapitánem. Podobná zpráva by za normálních okolností zcela bez zájmu zapadla na předposlední stránce nějakého místního plátku, mezi kuriozity a černou kroniku. Ale okolnosti v tomto případě normální nejsou. Nebo spíše není tak úplně standardní osobnost onoho kapitána.

...Celý článek
Amnesty má problém

Amnesty má problém

„Na rohu ulice vrah o morálce káže…” Tato slova ze známé písně „Veličenstvo kat” od Karla Kryla mohou napadnout leckterého zvídavého čtenáře, když se seznámí s nejnovějším skandálem mezinárodní „lidskoprávní” organizace Amnesty International.

...Celý článek
Že by se to už sypalo ?

Že by se to už sypalo ?

Zajímavý akcent zazněl včera v dlouho očekávaném projevu francouzského presidenta Macrona. Zajímavý i pro nás, státy V4. Nevěříte? Není divu. Většina našich i světových medií nám z té řeči  přinesla a předložila pouze pečlivě vybrané střípky, reagující na sociální požadavky tzv. „žlutých vest”. Nižší zdanění, pozastavení některých nepopulárních opatření… 

...Celý článek
Kdože se to raduje a slaví?

Kdože se to raduje a slaví?

Hned vzápětí po prvních zprávách o požáru katedrály Notre Dame v Paříži, se na sociálních sítích vynořila lavina dokladů, o neskrývané radosti francouzských muslimů. K velké nelibosti oficiálních medií.

...Celý článek
Karty pro migranty

Karty pro migranty

V posledních dnech se na mnoha místech Sítě, včetně tohoto webu, objevily zprávy o zadržení islámského teroristy Hassana F. v Maďarsku. Důvodem ke znepokojení veřejnosti nebyla jen samotná přítomnost vraha a bojovníka ISIL, který se měl podílet na pobití asi 20 nevinných civilních osob v Sýrii, ani jeho vcelku úspěšné cestování kontinentem na falešné doklady. Zneklidňující bylo i to, co měl v kapse.

...Celý článek
Vypečené

Vypečené " Eurousnesení": více Afričanů do EU. Víc, co nejvíc. Legálně...

Jste-li milovníky adrenalinu a silných zážitků, pak prosím zpozorněte! Právě přichází horká novinka oboru! Už žádný vousatý bungee jumping, profláklý bouldering, nebo nějaký zprofanovaný freerunning, vhodný tak leda pro děti.  Ale něco extra silného, něco pro opravdové tvrďáky. Něco, co vám zvedne tlak nad 200 a tep k závratným výšinám….

...Celý článek
21. bodů pro 21. století

21. bodů pro 21. století

„My se spojit umíme”, ohlásili dnes pyšně ti nejmladší z našich politiků. A skutečně. Parta mladých poslanců z hnutí ANO, ČSSD, ODS, TOP 09, STAN, lidovců a pirátů podepsala ve čtvrtek ve sněmovně program, nazvaný 21 bodů pro 21. století.

...Celý článek
Exportní artikl České republiky, o kterém asi nevíte

Exportní artikl České republiky, o kterém asi nevíte

Že je naše vlast exportně orientovanou zemí, o tom si štěbetají i vrabci na střeše. Nejde si toho nevšimnout. A naše media se přímo předstihují, aby nás denně, v hlavním vysílacím čase informovala, jak si právě stojíme v exportu aut či jiných výrobků. O jedné komoditě však zarputile mlčí. O revoluci.

...Celý článek
Eurovolby se blíží: Bažiny mobilizují. Do Prahy přijede balkánská řeznice. Má s sebou noty? V kavárně hořkne sojové latté. Nekonečně dlouhá chapadla think-tanků. Zatopíme jim volbou

Eurovolby se blíží: Bažiny mobilizují. Do Prahy přijede balkánská řeznice. Má s sebou noty? V kavárně hořkne sojové latté. Nekonečně dlouhá chapadla think-tanků. Zatopíme jim volbou "fašounů"? Cihla do skleníku

Už zanedlouho, 11. března, přivítá naše hlavní město vzácnou návštěvu. Do Prahy se chystá bývalá ministryně zahraničí USA, Madeleine Albrightová. Prý aby zde představila svou nejnovější knihu Fašismus: Varování. Jednaosmdesátiletá pražská rodačka a zarytá liberální demokratka v ní naříká nad křehkostí demokratických vlád a úpadkem liberální demokracie po celém světě.

...Celý článek
Imigrační pakty v souvislostech

Imigrační pakty v souvislostech

Prožíváme turbulentní časy. Málo kdy v naší historii se tak často střídaly pocity zrady a zklamání s hrdostí a zadostiučiněním, jako v posledním týdnu. Po šoku z hnusného podrazu počátkem týdne, kdy ministr zahraničí podepsal Pakt OSN o uprchlících, odmítla ve středu, 19. prosince, delegace ČR schválení jeho „dvojčete”. Paktu OSN o imigraci.

...Celý článek
Klinika slaví

Klinika slaví

Víte co je nového na Klinice? Rozumí se, na té nejznámější z všech českých klinik, na Klinice žižkovské? Nějak jsme na ni, ve víru domácích i zahraničních událostí pozapomněli…

...Celý článek
Už to z nich leze

Už to z nich leze

Určitě jste si povšimli, jak v poslední době přibývá „odmítačů” Globálního paktu OSN o migraci. Naposled včera, v neděli, se přidalo sousední Slovensko, a tak je už konečně V 4 zase kompletní a jednotná. Ovšem kromě nás, tradičních „východních” potížistů, se proti onomu Paktu stihlo mezitím postavit i Rakousko, Bulharsko, Estonsko, v minulém týdnu Izrael a z těch opravdu těžkých vah také Spojené státy a Austrálie.

...Celý článek
Bílí koně revoluce

Bílí koně revoluce

Rozmohl se nám tu takový nešvar. Do politiky čím dál více řehtají bílí koně. Všimli jste si? Naposled o minulém víkendu. Ano, jde o ty pražské protesty proti Babišovi, ve které se proměnila oslava státního svátku, 17. listopadu. Hlavním organizátorem „jádra” akce, tedy protestního průvodu z Hradčanského náměstí do středu Prahy, na náměstí Hradčanské měl být spolek s názvem „Milion chvilek pro demokracii.”

...Celý článek
To zas bude v Praze nablito!

To zas bude v Praze nablito!

Startuje veliké  divadlo. V Praze za pár dní propuknou tradiční havlistické reje u příležitosti 17. listopadu a ve světě se blíží podpis Globálního paktu o migraci v Marrakéši.  A tyhle dvě, zdánlivě nesouvisející věci spojuje jedno podivné video, které včera vlétlo na internet.

...Celý článek
Neziskovky v tísni

Neziskovky v tísni

Ještě ani nedoznělo mediální vyjádření premiera  ČR a jeho ministrině financí o záměru podívat se na financování neziskového sektoru a už se rozléhá mediální vřesk. Do protiútoku bleskově vyrazila ta nejmocnější z tuzemských neziskovek – Člověk v tísni. Podnik kterým jen za loňský rok proteklo 2,053 miliardy. Podle jeho vlastní výroční zprávy.

...Celý článek
Tak už i v Indii

Tak už i v Indii

Zahraniční rubriky sluníčkových medií mají další důvod k pláči: i v té Indii už bijou muslimy! No fakt, lidé drazí, indická vláda právě rozhodla o přezkoumání občanství obyvatel svazového státu Ásam na severovýchodě země. O co jde?

...Celý článek