• Středa, 26. leden 2022
  • Svátek má Rukojmí Zora

Lubomír Vylíčil

Lubomír Vylíčil

Lubomír Vylíčil

Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Blbá doba, těžké rozhodování

Blbá doba, těžké rozhodování

Určitě jste si už povšimli spěchu okolních, postkomunistických států, se kterým otvírají a budují nové americké základny. Třeba naši sousedi, Slováci. Ti to v poslední době ženou přímo údernickým tempem, silou a bez ohledu na protesty občanů. Jejich vláda právě před pár dny  přiklepla Američanům své (jediné) dvě letecké základny, Sliač a Malacky.

...Celý článek
Vstříc úchylné budoucnosti

Vstříc úchylné budoucnosti

Před pár dny vynesl soud v britském Chesteru rozsudek v jedné obzvláště odpudivé cause. Šedesátiletý John Goodier, který se v posledních letech cítí být ženou a nechává se oslovovat Claire, tam vyfasoval 20 měsíců za skupinové znásilnění psa. Skutek, který i jeho soudce, Steven Everett, označil za zvláště “opovrženíhodný” “nechutný” a “zkažený”, se stal před třemi lety na kokainové párty podobných výlupků, jako je odsouzený Goodier.
                  

...Celý článek
Na Orbánově jižní frontě

Na Orbánově jižní frontě

Viktor Orbán má u Eurokomise a pokrokových, evropských elit, další vroubek. Několik dní před koncem uplynulého roku způsobil nový „skandál”. Když se totiž novináři, po premierově budapešťském projevu, dotazovali jeho vládního mluvčího, Zoltána Kovácse, co soudí o integraci Bosny a Hercegoviny do EU, reagoval stručně: “Výzvou, související s Bosnou je, jak integrovat zemi s 2 miliony muslimů.”

...Celý článek
Zpravodajská hra na Polsko-Běloruské hranici

Zpravodajská hra na Polsko-Běloruské hranici

Běloruská média mají v těchto dnech svého sólokapra. Televizní kanál Belarus 1 TV uveřejnil 18. prosince rozhovor s polským dezertérem Emilem Czeczkem, během kterého padly šokující informace o popravách migrantů, kterým se podařilo proniknout na Polské území. Od té doby žije celá tamní mediální scéna masovými hroby, vraždami aktivistů, kteří se proplížili do zakázaného pásma, hladovými vlky, vyhrabávajícími z mělkých hrobů ostatky nebohých běženců… A skandál se utěšeně rozlévá po světě, daleko za běloruské hranice. I u nás si jej některé weby řádně  vychutnaly.

...Celý článek
Po Salvinim padla další hlava

Po Salvinim padla další hlava

V Dánsku včera vyvrcholil další z kontroverzních soudních procesů, jimiž si evropská migrační mafie vyřizuje účty s politiky, kteří jí vstoupili do cesty. Paní Inger Støjbergová, bývalá ministryně pro imigraci v letech 2015 až 2019, tam vyfasovala 2 měsíce natvrdo. Dostala je za fyzické odloučení manželských párů migrantů. Za oddělování mužů od jejich nezletilých manželek.

...Celý článek
Hrozba od západu, aneb programové prohlášení nové německé vlády

Hrozba od západu, aneb programové prohlášení nové německé vlády

Na západ od našich hranic se ustavuje nová vláda. Horko, těžko, ale nezadržitelně. Tvoří ji trojkoalice německých stran – Sociální demokracie, Zelených a Svobodných demokratů.  A tato nová, neokoukaná, pokroková patra, sápající se nedočkavě po mocenském kormidle, vydala před pár dny své programové prohlášení. Že jste to ani nezaregistrovali?

...Celý článek
Polsko se drží

Polsko se drží

V centru pro migranty, poblíž polského města Wędrzyn, došlo včera ke vzpouře. Na 150 cizinců, převážně z Iráku a Afghánistánu začalo v podvečer hromadně ničit vybavení a napadat personál. Pokusili se podpálit jeden z ubytovacích objektů a v nastalém zmatku podnikli hromadný útok na plot zařízení. Na 500 narychlo povolaných policistů jim v útěku zabránilo. Ven se nedostal nikdo, takže to nakonec všechno dobře dopadlo.

...Celý článek
Za koho kope Jan Lipavský

Za koho kope Jan Lipavský

V posledních dnech se množí polemiky o Janu Lipavském. To je ten kontroversní nominant na post ministra zahraničí v budoucí Fialově vládě. Velká část progresivních, mainstreamových médií se durdí, co si to president Zeman dovoluje. Že ho budoucímu premierovi Fialovi nechce jmenovat. A že se taková svévole musí Hradu sofort zarazit.

...Celý článek
Merkelová už, za polskými zády, mává bílým praporem

Merkelová už, za polskými zády, mává bílým praporem

U plotu na Bělorusko-Polské hranici se tísní několik tisíc tak zvaných „uprchlíků”. Převážně mladých mužů vojenského věku z notoricky známých zemí – Iráku, Sýrie, Afghánistánu. Běloruští pohraničníci je vytlačují směrem do Evropské Únie. Do Polska. Vodí je na méně hlídaná místa a dokonce jim poskytují i vybavení a nástroje, na překonání barier. Od speciálních nůžek, na stříhání drátů, až po slzné spreje, k ochromení polských pohraničníků. Stateční Poláci však pořád odolávají a hranici drží. Ale za jejich zády…

...Celý článek
U Krynek a Bialowieže se bojuje za Prahu

U Krynek a Bialowieže se bojuje za Prahu

Ve třicátých letech minulého století vykřikovali komunisté, že „u Madridu se bojuje za Prahu.” Bylo to hodně přehnané a navíc falešné. Tehdejší střet mezinárodní ultralevice (interbrigadistů) s Frankovými, konzervativními vlastenci se odehrával daleko a na osud našeho národa neměl nijak bezprostřední vliv.  Ovšem teď, v těchto dnech, propukl podobný boj až nepříjemně blízko. Na Polsko-Běloruské hranici. A tento konflikt má potenciál změnit náš domovský, středoevropský prostor, velice nebezpečným způsobem.

...Celý článek
A že se ani nezmínili...

A že se ani nezmínili...

Před pár dny, 5. října, odeslali ministři vnitra dvanácti členských států EU společný dopis dvěma evropským komisařům – Margaritisi Schinasovi a Ylvě Johanssonové. První jmenovaný je člověkem, který má v EU na starosti „prosazování evropského způsobu života”, a ta druhá paní je komisařkou, šéfující vnitřním záležitostem Únie. A naše média se o tom vůbec nezmínila…

...Celý článek
Tak oni toho nenechají!

Tak oni toho nenechají!

Začíná jít do tuhého. Evropské ceny paliv a energie se právě teď, na prahu zimy, úplně urvaly z řetězu. A dále raketově stoupají. Burzovní, nákupní cena elektřiny vzrostla za posledních pár dní o 40% a přehoupla se přes 160 eur (zhruba 4000 Kč) za megawatthodinu. Plyn za poslední týden poskočil nahoru o 60%.

...Celý článek
Jakou informaci lze vytěžit z causy Pandora Papers?

Jakou informaci lze vytěžit z causy Pandora Papers?

Neříkejte, že na vás Babišova nová „causa”, Pandora Papers, už odněkud nevybafla. Tomu se nedá uniknout… Ale nebojte se. Opravdu nemá cenu se tu rozepisovat o zoufalství Demobloku a jemu nakloněných novinářů, že vytahují už i takové pradávné marginálie. Ani o matláckém mediálním provedení akce, kdy už druhý den po bombastickém úvodu, začínají uvážlivější média couvat. Ne. Pojďme se raději na celou věc podívat z úplně jiného úhlu. Třeba tak získáme nějaké zajímavé informace, jak o Babišovi, tak i o jeho nepřátelích.

...Celý článek
Všichni na kola. Povinně

Všichni na kola. Povinně

„Cyklistická revoluce propukla a bude stále sílit, to vám mohu slíbit” prohlásil počátkem tohoto měsíce první místopředseda Evropské komise, Frans Timmermans. Bylo to u příležitosti zahájení akce Velo-city 2021 v Lisabonu. Na kola prý v budoucnu přesedneme všichni. Zvláště pak důchodci, pro které je to, podle pana místopředsedy, přímo ideální způsob dopravy.

...Celý článek
Vivat Orbán!

Vivat Orbán!

Jak už asi víte, ve středu k nám  zavítal maďarský premier Viktor Orbán. Má v plánu setkání s premiérem A. Babišem, kterého také hodlá veřejně podpořit v jeho volební kampani. Poté navštíví presidenta republiky M. Zemana a setká se i s dalšími osobnostmi z vrcholové politiky a ekonomiky. Abychom si uvědomili, jaký význam pro národně orientovanou část našeho politického spektra jeho návštěva má, podívejme se na pár ukázek Orbánovy politiky v posledních cca 14 dnech.

...Celý článek
Padněte na kolena. Brusel promluvil...

Padněte na kolena. Brusel promluvil...

Z Bruselu zahřmělo. Tak neomalenou (a navíc ještě veřejnou) ukázku vměšování do vnitřních záležitostí ČR, jakou včera předvedla eurokomisařka Jourová, jsme už dlouho nezažili. Patrně od dob neblahého jednání československé delegace se soudruhem Brežněvem v Čierné nad Tisou, na počátku léta 1968.

...Celý článek
Budoucnost Evropy? Nákladní bicykl...

Budoucnost Evropy? Nákladní bicykl...

Jak už asi víte, sousední Německo se chystá zdražit litr benzínu o cca 18 korun. Pochopitelně, že až po volbách. Pro záchranu planety… Zprávu přinesla, byť s rozpaky, i některá naše média. Vycházejí přitom z článku deníku Handelsblatt, který před pár dny publikoval výňatky z důvěrného materiálu německé spolkové vlády, „o plnění vládních cílů v oblasti emisí oxidu uhličitého”.

...Celý článek
Proč i toho Babiše někdy nepochválit?

Proč i toho Babiše někdy nepochválit?

Včera se v moravské Lednici sešli premiéři tří středoevropských zemí. Naši republiku representoval Andrej Babiš, Slováky Eduard Heger a za Rakousko tam přijel kancléř Sebastian Kurz.  Proběhlo další setkání představitelů zemí tzv. Slavkovského formátu. A naše média – nic. Mlčí. Informace o jednání našeho, českého premiéra, přinášejí, kupodivu, pouze zahraniční zdroje.

...Celý článek
Takže by to šlo

Takže by to šlo

Rakouský deník Kronen Zeitung včera přinesl malou, ale pro Evropu velice důležitou zprávu. Afghánský Taliban je ochoten přijmout všechny repatriované Afghánce, kterým byl v Evropě odmítnut azyl.

...Celý článek
Není nejvyšší čas? Maďaři už začali sondovat půdu...

Není nejvyšší čas? Maďaři už začali sondovat půdu...

Před zhruba týdnem zahájil maďarský (neoficiálně-vládní) deník Magyar Nemzet nezvykle odvážnou debatu. Na veřejnost nadhodil téma natolik provokativní,  že se o tom žádné z našich médií netrouflo ani zmínit. Naopak. Všechna dodnes úporně, sborově mlčí, hledí jinam a doufají, že si toho nikdo nevšimne. Protože v neděli 15. srpna začali Maďaři otevřeně a veřejně mluvit o odchodu z EU.

...Celý článek
S novou vlnou Afghánců ještě může být v Evropě

S novou vlnou Afghánců ještě může být v Evropě "veselo"

Drtivá většina politických komentátorů Evropy se ještě stále nevzpamatovala z pádu Afghánského režimu. Donekonečna kroutí hlavou a zásobují nás neplodnými úvahami na téma „jak se to mohlo stát.” Jenom pár z nich, o něco bystřejších, už hledí do budoucnosti. A věští potíže. Na hranicích s Pakistánem se totiž právě rodí nová, obří, migrační vlna, chystající se vyrazit ve směru Evropa.

...Celý článek
Jak souvisí německé stravovací experimenty s demokracií?

Jak souvisí německé stravovací experimenty s demokracií?

Alimentární experimentování má v Německu dlouhou, byť poněkud kontroverzní tradici. Jeho nejnovější kapitolu začal psát, před pár dny, koncern Volkswagen. Vedení automobilky ve Wolfsburgu rozhodlo, že od konce letošních prázdnin přestane svým zaměstnancům nabízet v závodní jídelně pokrmy z masa. Pracovníci si budou moci vybírat pouze z vegetariánské a veganské nabídky jídel, mezi která bude čas od času přidána i ryba. Pro záchranu planety…

...Celý článek
Covid u jelenů-něco tu nesedí

Covid u jelenů-něco tu nesedí

Drobnou, ale potenciálně výbušnou zprávičku přinesla před pár dny americká média. Týkala se jedné, zdánlivě okrajové, veterinární studie. Průzkumu zdravotního stavu  nejběžnějšího druhu amerických, divoce žijících jelenů (jelenec běloocasý). Přesněji řečeno, míry jeho promořenosti Covidem.

...Celý článek