• Neděle, 18. únor 2018
  • Svátek má Rukojmí Gizela

Přemysl Votava

Amerika opět pláče

Amerika opět pláče

Spojenými státy zní opět střelba ve škole. Umírají nevinní, Amerika pláče…. Spojené státy americké v mnohých směrech patří ke světové špičce. Přesto vedle těch výloh lesku a pýchy, mají i výlohy smutku a beznaděje.

...Celý článek
Američané nad Prahou

Američané nad Prahou

Každý rok si tuto tragickou válečnou událost připomínáme. V únoru 1945 byl konec války již v dohledu. Velkoněmecká Říše mlela z posledního. Sovětská vojska bojovala na území Německa, Slovensko osvobozovala Rudá armáda a 1. československý armádní sbor. Na Krymu skončila 11.února Jaltská konference k poválečnému uspořádání světa.

...Celý článek
Poslední letadlo ze Stalingradu….

Poslední letadlo ze Stalingradu….

Po válce se v našich kinech promítaly filmové záběry z posledního německého letiště v obklíčeném „kotli“ u Stalingradu,… Viděli jsme tu zoufalou snahu demoralizovaných německých vojáků odletět tím posledním letadlem ze Stalingradu.

...Celý článek
Selský rozum zvítězil…

Selský rozum zvítězil…

Poděkování patří Vám občanům z českého a moravského venkova. V této bitvě o Pražský hrad jste svedli tu rozhodující bitvu… Vaše „statečné šiky“, které přišly ze všech koutů české země, v této bitvě obstály. Tolik očekávaná bitva skončila jejich vítězstvím, nad bojištěm stále stoupá dým,… elitní šiky Pražanů a jejich spojenců, byly rozprášeny prostými „venkovskými sedláky“. Stalo se tak navzdory očekávání téměř celé západní Evropy. To pomyslné bitevní pole, po dvoudenním klání, ovládli „prostí sedláci z českého a moravského venkova“, kteří tu bitvu vybojovali pod prapory zemanskými. Vítězi se stali ti často vysmívaní a podceňovaní občané venkova, kteří měli být jen těmi pouhými figurkami v tomto klání o prezidentský stolec. Přesto dokázali zvítězit.

...Celý článek
Voliči se řídili svým rozumem

Voliči se řídili svým rozumem

Poslední hlasy jsou již sečteny, …. prezident Miloš Zeman dnes opět zvítězil, potvrdil tak svůj volební úspěch z prezidentských voleb 2013! Získal dokonce více hlasů, oproti roku 2013. Výsledek prezidentské volby tak vyslal do světa zcela jasnou zprávu, my občané České republiky stojí za svým Prezidentem ! Miloš Zeman zvítězil v naprosté většině krajů.

...Celý článek
Jsme pro ně, jen ta lůza

Jsme pro ně, jen ta lůza

„Když, ale povstaneme, zachvátí je hrůza!“. Je to, jak v té známé české písničce. Dnes jsem si tu písničku připomněl, když vidím tu paniku, jak v médiích, tak i v té „Pražské kavárně“. Je necelý týden před volbami, jdu zasněženou Prahou, vidím vedle krás i poničenou volební prezentaci současného prezidenta, …. Demokracie a tolerance jsou zde na hony vzdálené. „ Pražskou kavárnu “ a ty stále stejné mudrce, obchází strach. Verbují, útočí… 

...Celý článek
Začala válka kamionů?

Začala válka kamionů?

Je leden. Na Vysočině padá sníh, vzniká námraza, fouká vítr…. Dálnice D1 je v kolapsu, stala se nyní, také noclehárnou pro tisíce řidičů. Již několik dní zde zní sirény hasičů, sanitek, policejních vozů…. Zranění od dopravních nehod jsou přenášeni s velkými obtížemi do sanitek.

...Celý článek
Novinář popleta, nebo jasný záměr

Novinář popleta, nebo jasný záměr

Dovídáme se, že Zeman ztratil voliče…. Matematika, která sice nesedí, ale účel nejspíše světí prostředky..... Přesto stačí otevřít příslušnou statistiku a pravda leze ven. Hon na Zemana probíhá již celých pět let. Přesto určitá pravidla a serióznost by se měla, v médiích dodržovat.

...Celý článek
„Panská jednota“ na koni, chystá se na štvanici?

„Panská jednota“ na koni, chystá se na štvanici?

Je po prvním kole prezidentských voleb. Hlasy jsou sečteny, ve všech krajích mimo Prahu, zvítězil Miloš Zeman. Zeman zcela ovládl první kolo prezidentské volby a v porovnání s rokem 2013 svůj zisk z I. kola dokonce navýšil, tedy z 24.21% v roce 2013 na dnešních 38.5%. V některých krajích se dokonce přiblížil k 50%, …Severomoravský kraj 49,25%, Ústecký kraj 47%, Olomoucký kraj 45% Karlovarský 44%... Mapa republiky, se zcela pokryla jeho vítěznou barvou.

...Celý článek
Ten, který mluví naší řečí, ten kterému rozumíme ...!

Ten, který mluví naší řečí, ten kterému rozumíme ...!

Blíží se prezidentské volby i 100.výročí naší novodobé státnosti. Moudří rádcové se opět houfují a knížecí rady nám „prostým“ dávají. My jejich moudra příliš neposloucháme, naopak ke svému prezidentovi s nadějí vzhlížíme. K tomu, který přišel z podhradí, mluví naší řečí, někdy ostrým slovem, či holí pohrozí, ale rozumíme mu. Miloš Zeman žije s námi. 

...Celý článek
Ježíšku nedáme Tě...!

Ježíšku nedáme Tě...!

Náš Ježíšek to nevzdává naopak, každý rok bojuje tvrdě o své místo u našeho vánočního stolu. Před mnoha lety pohořely podobné pokusy nahradit Ježíška Dědou Mrázem také ten, k nám přijížděl na saních, se svou Sněhurkou ze vzdálené Čukotky. Děda Mráz se Sněhurkou u nás neuspěli. Pravda, do našich měst, závodů a škol, děda Mráz s velkou slávou přijížděl, ale za domovní dveře jsme si ho nepustili, tam kraloval náš Ježíšek. Zpívali jsme koledy, udržovali tradice….

...Celý článek
Rajko Doleček, vlastenec, který nic nevzdával,…

Rajko Doleček, vlastenec, který nic nevzdával,…

Z tohoto pokřiveného světa odešel nejen významný lékař, ale zejména velký vlastenec. Rajko Doleček (*1925) miloval svůj srbský národ, jemu také věrně sloužil po celý svůj život. Pocházel ze srbsko - české rodiny. Jeho maminka byla Srbka, své předválečné mládí prožil v Jugoslávii, po druhé světové válce od roku 1949 žil a studoval medicínu v Praze. Rajko Doleček byl jedním z posledních aktivních účastníků druhé světové války bojoval, jako partyzán na jugoslávském bojišti.

...Celý článek
Nevěšte nám „bulíky“ na nos

Nevěšte nám „bulíky“ na nos

Nestalo se to ani v daleké cizině, ani při vyhlašování výsledků hasičské tomboly na nějaké vesnické tancovačce. Ten příběh je přesto, jak z filmové komedie. Udál se totiž v Česku, při vyhlašování výsledků prestižní pěvecké soutěže Český slavík. Sledovaly ho miliony televizních diváků… Vítěz ankety se organizátorům nelíbil, nebyl ten kádrově správný, proto přišla manipulace.

...Celý článek
Nekádrujme hrdiny, nepřebarvujme dějiny

Nekádrujme hrdiny, nepřebarvujme dějiny

Každá doba si vyžaduje své hrdiny, ta dnešní polistopadová je hledá o to více. Těch skutečných za ty roky kádrování, už moc nezbývá. Přebarvují se dějiny, kácí se symboly, pomníky, škrtáme v učebnicích. Tak se i stalo, že mnoho symbolů statečnosti bylo odvrženo, znesvěceno, ti další mají být zapomenuti. Noví „kádrováci“ se jali práce…. prověřují hrdiny zahraničního i domácího odboje, kádrují i ty, jejichž slavná jména obletěla celý svět. Ti co v této prověrce neobstáli, museli zmizet. A noví hrdinové nejsou... Zbývají jen V.I.P. televizní hvězdičky, které zhasnou po posledním díle televizního seriálu. Jen ta „hrdinsky“ stržená prezidentská standarta, upoutala domácí a zahraniční média.

...Celý článek
Výstřel z Aurory změnil svět…

Výstřel z Aurory změnil svět…

S Petrohradem je spjat křižník Aurora. Stal se cílem turistů, stal se symbolem Říjnové revoluce. V těchto dnech, nebude médií, které si nepřipomenou 100. výročí Říjnové revoluce v Rusku. Toto výročí bude zcela jistě využito k vytváření negativního obrazu na současné Rusko. Velká říjnová socialistická revoluce (VŘSR), jak byla po celé staletí nazývána, však změnila zásadně svět. To hluboko třídně rozdělené, carismem zaostalé a válkou zbídačené Rusko, se vydalo před 100lety na cestu revolučních změn. Země upadla do občanské války, s ní přišel chaos, hlad, nenávist, ale i miliony mrtvých. S občanskou válkou přišly i zahraniční intervence, ale také sankce ekonomické i politické. Revoluční Rusko bojovalo před 100lety o přežití.

...Celý článek
Černé prapory na sekretariátech

Černé prapory na sekretariátech

Nějak se nám to po těch volbách zamotalo, … těch poražených a trucujících je příliš moc. A ti místo práce pro nás občany, hledají „klacky“ na ty úspěšné. Vyzývají dokonce i k bojkotu sněmovny, mávají praporem nenávisti. Jak říkával TGM : „ tož demokracii máme, ještě mít nějaké ty demokraty “.

...Celý článek
Do vosího hnízda se klacek nestrká

Do vosího hnízda se klacek nestrká

Stále si to pamatuji, jako malý kluk, jsme spolu s mladším bratrem šťourali klackem do vosího hnízda. Vosy vyletěly, já utíkal první a ten pomalejší brácha dostal žihadel nepočítaje. Maminka mě tehdy pořádně srovnala a já jsem si to pamatoval na dlouhá léta.

...Celý článek
Krávy jsme porazili, zbyli nám jen voli….

Krávy jsme porazili, zbyli nám jen voli….

Ceny másla, sýrů, mléčných výrobků letí vzhůru. V supermarketech hlídáme akční nabídky. Místo másla, natíráme chleba lacinějším margarinem. Nedostatek másla je prý celosvětový. Pokud je to tato pohádka pravdou, tak bruselský úředník zase selhal. Možná, že se vymluví na čínského, indického zákazníka, který začal mazat máslem. 

...Celý článek
75. výročí německého zločinu v Lidicích

75. výročí německého zločinu v Lidicích

Týden před tímto 75. výročím navštívili dva vysocí představitelé české vlády, vicepremiér Bělobrádek a ministr Herman, (oba z KDU – ČSL), sjezd Sudetoněmeckého krajanského sdružení v Augsburgu. Stáli tam, jak kajícníci před soudem spravedlivých.

...Celý článek
Evropská unie bloudící …

Evropská unie bloudící …

Předseda Evropské komise Jean – Claude Junckers svým návrhem na vícerychlostní EU přiznal bezradnost a nefunkčnost EU. Také naši občané předložili Bruselu své hodnocení, dle STEM jich pozitivně hodnotí EU pouhých 27 % ! Ve většině zemí EU je to obdobné, do čela volebních průzkumů dostávají politické strany, které jsou ostře kritické k současnému stavu EU. Poslední vývoj po referendu ve Velké Británii je toho dokladem. EU prochází krizí, rozvolňuje se nejen z důvodů ekonomických, ale i z důvodů politických. Brexit a obdobný vývoj v Rakousku, Holandsku, Francii, či dnes v Polsku, tomu nasvědčuje. Příkladem nefunkčnosti EU je i migrační krize, která po několik let dopadá na bezradnou EU.

...Celý článek
Kam se podělo české zlato?

Kam se podělo české zlato?

Naši předkové oplývali zlatem, rodilo se z jejich práce. Byly to „zlaté české ruce a řemeslo, které mělo zlaté dno. “ Tedy řemeslná zručnost, šikovnost, ale i tradice. Na polích rostla cukrovka, chmel, tedy naše „bílé, či zelené zlato“. 

 

...Celý článek
Paříž, Brusel, Berlín …, kdo další bude obětí teroru?

Paříž, Brusel, Berlín …, kdo další bude obětí teroru?

Kdo další pocítí důsledky krvavého teroru? Včera to byla Paříž, Brusel, dnes je to předvánoční Berlín. Evropská civilizace skomírá nad nerozhodností svých politiků. Evropští politici se utápí ve svých vnitřních půtkách, ve falešné hře protiruských sankcí, ale zejména v neplodných a nejednotných postojích k řešení přívalové vlny ilegální migrace. Tento neřešený problém trvá již několik let, naivní politici byrokratické EU řeší jiné, zcela nepodstatné otázky.

...Celý článek