• Pátek, 17. září 2021
  • Svátek má Rukojmí Naděžda

Ivan Langer: rok 2007-Schengen: “Nebudu se cítit podobně jako 10 milionů obyvatel Česka v Evropě méněcenný”
Počet návštěv: 4378

Ivan Langer: rok 2007-Schengen: “Nebudu se cítit podobně jako 10 milionů obyvatel Česka v Evropě méněcenný”

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Bylo 21. prosince 2007, když hlásil ministr vnitra Ivan Langer ve své nově zrekonstruované kanceláři, že jeho inspekce státní hranice dopadla skvěle, stejně jako vstup do schengenské zóny. Co nás čeká? Co zánik pohraniční stráže?

22. Červen, 2015 – 23:43

Na Langerovi bylo patrné, že vstup 21. prosince 2007 do schengenské zóny dokáže dobře prodávat jako český úspěch v Evropě. Jaký aspekt je pro něho nejdůležitější? “Pocit rovnoprávnosti a spokojenosti, protože jsme dosáhli jedné ze svobod, která je spojena s principem evropské integrace. Nebudu se cítit podobně jako 10 milionů obyvatel Česka v Evropě méněcenný. Jako liberál mám k evropské integraci výhrady, jsem ale přesvědčen, že její kouzlo je postaveno na základních svobodách, k nimž patří i volný pohyb…” Co nás čekalo v Schengenu? Co to vlastně je Schengenský prostor?

Schengenský prostor představuje území, na němž prý bude zaručena volnost pohybu osob. Země, které dohodu podepsaly, zrušily všechny vnitřní hranice a používají společné vnější hranice. Zde se používají společná pravidla a postupy vzhledem k vízům pro krátkodobé pobyty, žádosti o azyl a ochranu hranic. Zároveň byla posílena spolupráce a koordinace mezi policejními službami a soudními orgány pro zajištění bezpečnosti v rámci schengenského prostoru. Utopie, viz největší exodus lidstva od poslední světové války.

article_photo

Oficiálním názvem byla Úmluva o postupném odstraňování kontrol na společných hranicích podepsána 14. června 1985 u Schengenu v Lucembursku mezi Belgickým královstvím, Spolkovou republikou Německo, Francouzskou republikou, Lucemburským velkovévodstvím a Nizozemským královstvím ; postupně se rozšířila a nyní zahrnuje prakticky všechny členské státy. Itálie podepsala dohodu 27. listopadu 1990, Španělsko a Portugalsko se přidaly 25. června 1991, Řecko následovalo 6. listopadu 1992, potom Rakousko 28. dubna 1995 a Dánsko, Finsko a Švédsko 19. prosince 1996. Česká republika, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Polsko, Slovensko a Slovinsko se připojily 21. prosince 2007 a Švýcarsko 12. prosince 2008. Podle průzkumů až tři čtvrtiny obyvatel České republiky věděly, co vstup jejich země do tohoto sdružení znamená.

Nelejme si čistého vína; jak to bylo liberální pohádko, když žil byl čaroděj Dobroděj, jenž zázračně měnil vodu ve víno a rozmnožoval peníze; v roce 1996 se ekonomika Albánie zhroutila, padla vláda a zemi ovládl chaos. Na počátku všeho stál krach podvodných fondů, který miliony obyčejných Albánců připravil o zhruba miliardu dolarů. Pyramidová hra šmejdu Madoffovi z Wall Street vycházela od 60. let, díky své reputaci dokázal získávat další a další klienty. Když po něm však investoři koncem jednoho roku chtěli vyplatit miliardy, které neměl, rozhodl se Madoff zbývajících 300 milionů dolarů ze svých fondů rychle vyplatit na prémiích svým nejbližším. Americká federální prokuratura pro něj požadovala trest 150 let vězení a pokutu 170 miliard dolarů za zpronevěru až 65 miliard dolarů….

article_photo

A nyní nastal problém roku 2015, s nímž bohorovní langerovští liberálové nepočítali; desetitisíce běženců z Afriky a Blízkého východu činí nemalou potíž Schengenské smlouvě. Dávný idylický postoj exministra vnitra Langera dostal povážlivé trhliny. Kolik příprava na vstup do Schengenu stála? Langer měl jasno: “Již před rokem jsme si řekli, že si vstup do Schengenu musíme odpracovat a já si jako ministr kladl otázku, zda se investice z veřejných prostředků vyplatí. V tuto chvíli jsme vydali asi 500 milionů korun. Jsem přesvědčený, že to jsou dobře investované peníze …”

Dne 12. prosince 2012 schválil Evropský parlament, po předchozích jednáních s Radou EU, rozpočet Evropské unie na rok 2013. Celkové výdaje jsou pro 27 států stanoveny na 150,898 mld. EUR v závazcích a 132,837 mld. EUR v platbách. V průběhu roku 2012 obdržela České republika z rozpočtu EU celkem 113,7 mld. Kč (tj. cca 4,52 mld. €), čímž tak získala o 73,8 mld. Kč více (tj. o 2,94 mld. €), než do evropského rozpočtu zaplatila. (Zdroj: MF, odbor 55 - Národní fond, publikováno 03/2013) Jak je to možné, dávat míň, než kolik se nám vrátí…? Víme, jak dopadlo Řecko?

article_photo

A je zde realita dneška; Evropa chce zrušení nebo alespoň omezení Schengenu. Mají oprávněné obavy; němečtí policisté včera zadrželi na svých hranicích především pašeráky drog a převaděče nelegálních přistěhovalců. Městečko Schengen se právě připravovalo na červnové oslavy 30. výročí podpisu dohody o postupném odstraňování hranic mezi Francií, Německem, Belgií, Nizozemskem a Lucemburskem. Dohody, která je základem nynějšího prostoru volného pohybu sdružujícího již 26 zemí s více než 410 miliony obyvatel. Varující jsou výsledky hraničních kontrol, které Německo dočasně zavedlo od 26. května do 8. června 2015. V Bavorsku při nich policisté zkontrolovali 105.000 lidí a 430 z nich zakázali vstup do země, dalších 8600 vyšetřují pro porušení imigračních pravidel. Navíc bylo zadrženo 350 hledaných osob a policisté odhalili i pašeráky drog a zbraní.

article_photo

Největší exodus uprchlíků po 2. sv. válce má své vražedné pouštní cesty. Africké trasy uprchlíků začínají v Mogadisu v Somálsku a Ugandě, jdou přes Etiopii, Súdán a Libyi do Itálie, další větev vede z Kamerunu, Nigerie, Ghany, Senegalu, Mali přes Mauretánii, Alžírsko a Maroko, končící ve Francii. Celkem se jedná o cca 60 milionů běženců, včetně šesti milionů uprchlíků ze Sýrie a dalších dvou milionů z Afghánistánu. Ti už končí v Řecku. Proto staví bezpečnostní zdi a ostnaté ploty Bulhaři, Řekové, Rumuni i Maďaři… Přirozenou součástí kapitalismu už nejsou jen krize, ale teď i vysoké zdi, ploty z ostnatých drátů a železné opony…

article_photo

Zde je na místě připomenout sebevědomí ministra vnitra Ivana Langera z roku 2007, jež ho neopustilo, ani když básnil o tehdejší restrukturalizaci hlavně české pohraniční policie: “ V Schengenu platí ono dumasovské jeden za všechny, všichni za jednoho. My musíme garantovat nejen EU, ale i našim občanům, že se bezpečnostní situace nezmění. Hustota tabulkových míst na jeden metr čtvereční zůstává stejná. Z cizinecké a pohraniční policie odešlo 2300 lidí, kteří posílí jiné útvary policie. Trváme na sociálním aspektu, to znamená že lidé mají zůstat v regionu, kde působí. Každý by už měl mít za sebou osobní pohovor a vědět, kam přesně zamíří. ..” Žvanil suverén.

article_photo

To ještě Langer snil o své budoucnosti s modrým ptákem. Byl prosinec 2002 a kongres ODS; věnoval odcházejícímu předsedovi Václavu Klausovi obrovskou poštovní známku s jeho portrétem a se slovy, že takové známky budou brzo k mání běžně v obchodech, mu nadživotní portrét předal. Klaus označil dar za pokus o vtípek a se slovy: “Takových monster jsem dostal za třináct let tolik, že skladiště ODS je plné. K této kupě tedy přibude i nadživotní poštovní známka.”

Proto byl tak nepříčetný strachy během prezidentských voleb v roce 2008, že zvítězí profesor Jan Švejnar, takže proklínal děsem zeleného “zeleného” Bursíka, že leze někomu do prd.le a že někdo půjde “bručet”. Doslova, jak to zaznamenaly televizní mikrofony: “Tak já ti to povím, jaká špinavá hra kolem toho byla, koliklidí půjde bručet,” křičel na šéfa zelených a vicepremiéra Martina Bursíka, když mu vyčítal postoj zelených, kteří chtějí na Hradě Jana Švejnara. To všechno z panické hrůzy, že by přišel o své teplé ministerské místečko a pohádkový plat. Netušil, že nastanou nejen pro něj podstatně horší starosti. Kdo totiž bude hlídat hranice v polovině roku 2015, kdy nám hrozí nejen teroristé, ale i epidemie a pandemie? Češi už jednou své hranice opustili, ne však kvůli Schengenu, ale tenkrát šlo o pevnosti a Hitlera se Sudetami.

article_photo

Kdože to byl politik Ivan Langer, naštěstí už dávno bývalý ministr vnitra? Zvláštní člověk, eufemisticky řečeno. Velmi rád se dovolával morálky a slušného chování. Zrovna on, co vždycky kázal vodu a pil víno, a který se proslavil tím, že “zapomněl” na stole před novináři inkriminovaný spis Kubiceho zprávy, který byl přítomnými žurnalisty pochopitelně bleskově ofotografován a vzápětí zveřejněn.

Napřed v Českém rozhlase, poté i ve všech dalších médiích, což převážilo vítězství ve volbách na stranu ODS. Kdo by též volil Paroubka, jenž byl podezřelý z pedofilie, spolčení s českým podsvětím a z podílu na vraždě mafiána Mrázka. Ano, toho zavražděného podnikatele Mrázka, na něhož byl založen vyšetřovací spis Krakatice, v němž byl zmíněn vedle Paroubka také Ivan Langer, jako člověk blízký okruhu lidí kolem “sejmutého” Mrázka… Živě z Parlamentu ČR: Zloděj kříčí; chyťte zloděje…?

Odposlechy, na které byl vzápětí Sněmovnou v čele s ODS a Langerem uvalen tzv “náhubkový zákon”, zachytily rozhovor dvou lidí napojených na tehdejšího šéfa české mafie. Bavili se o tom, že Langera ovládají. „Ty lidi neznám, nemluvil jsem s nimi a rozhodně jsem nebyl nikým řízen,” popřel Langer, pod něhož spadaly veškeré vyšetřovací skupiny…

“Srdce mi to nebere,“ řekl následně “splachovací” Langer, jemuž nebylo hloupé přijít do pořadu ČT Otázky Václava Moravce a ještě v něm vznášet bláboly na adresu prezidenta Klause, jenž se v roce 2008 vzdal čestného předsednictví a vystoupil z ODS. Údajně nechápe, proč Klaus pomlouvá ty, kdo ho dvakrát zvolili prezidentem. “Nevím, jestli je to stářím, ztrátou paměti, izolací, anebo Freudovským komplexem, kdy nejvíce ubližujete těm, kteří se vás zastávali,“ dodal Langer..

Když Paroubkova opozice v roce 2009 trvala na zrušení poplatků ve zdravotnictví a odmítla schválit plán misí českých vojáků do Afghánistánu, řekl ministr Langer veřejně a velmi nehorázně: ”Je to prachsprosté kšeftování hospodského typu páté cenové skupiny s lidskými životy. Jestli někdo nese odpovědnost za osudy lidí v Afghánistánu, tak je to Jiří Paroubek, a jestli se těm lidem něco stane, tak jejich krev bude na rukou Jiřího Paroubka. Ano, on bude jejich vrah…” Mise nakonec odjela. A kdo odpovídá za smrt zabitých českých vojáků v Afghánistánu, kteří padli bez “vlivu” opozice…? Na čích rukách je jejich krev, že by byl jejich vrahem Ivan Langer…?

Dnes máme ministrem vnitra lánského práskače Chovance; jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet, každopádně byl Langer mnohem větším psychopatem, takže dnes děsivé lapálie s miliony běženců ministru Chovanci pranic nezávidím; rozhodně je Langer víc méněcenný než kdokoli z deseti a půl milionů Čechů….

Inu, lidstvo je nepoučitelné a ani na počátku třetího tisíciletí se nechce zbavit syndromu kolektivizace, naopak raději dá v šanci svoji nezávist a suverenitu; napřed si vymyslelo EU, nevydařený klon RVHP, s podvodnou hrou “letadlo” či pyramida, pak přišlo před třiceti lety s liberálním “zaoráváním mezí” a rušením státních hranic. Komu není rady, tomu není pomoci, ten ať je blahoslavený chudý duchem, ale jen sám pro sebe… Je Česká republika novodobou kolonií Made in Spojené státy…?

https://www.youtube.com/watch?v=Q7KLGDfDCqk

Smetana za mříže, Langerová do kanálů, Ztohoven do NG…

Nucenou kvótu EU přes tisíc běženců vydržíme, ale co nesneseme, je ebola, HIV, malárie a cholera…

Pašerácké lodě zaplňují statisíce běženců, mezi nimiž není jediná žena či děti; EU láká kvótami neřády…

Znásilněné Švédsko islámem http://vitekjiri.blog.idnes.cz/c/434960/Znasilnene-Svedsko-islamem.html

Kořeny masové imigrace- https://www.youtube.com/watch?v=Pp2-VGyxQJA

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Hon na hyeny

Hon na hyeny

V článku „Česká justice převzala nepřesnou zprávu ČTK“ z 14.srpna 2021 jsem komentoval zprávu CTK z jednoho dílčího jednání zlínské pobočky Krajského soudu Brno, aniž bych řádně vysvětlil, o co se v procesu jedná. Není to ostatně zřejmé ani ze zmíněné zprávy ČTK. Proto se k příběhu vracím.

Média nám ukazují svou nejodpudivější tvář

Média nám ukazují svou nejodpudivější tvář

Média nám ukazují svou nejodpudivější tvář. Nejprve vyšel na Novinkách totálně manipulativní článek o smrti malého děvčátka na covid, kde autoři spekulují, že ho nakazila jeho vlastní matka, která brojí proti očkování. Jako kdyby si článek napsal majitel Pfizeru… I když – tak průhledně blbě by to asi neudělal ani on. Mrkla jsem do komentářů a ejhle – průhlednost a manipulativnost článku odhalila většina komentujících. Po nějaké chvíli ale byla možnost komentování u článku zrušena.

Nestarej se, co má soused na dvoře, ale starej se, abys sám měl ve stodole!

Nestarej se, co má soused na dvoře, ale starej se, abys sám měl ve stodole!

Z nevyžádaných emailů od Pirátů, které čas od času dostávám od pana Tomáše Poláka, mi bylo mimo jiné emailem sděleno, cituji: Europoslankyně Markéta Gregorová je ráda, že si Evropská komise uvědomuje závažnost aktuálních problémů na hranici s Běloruskem. „Souhlasím s tím, že posílání migrantů na hranice s Polskem a Litvou je opravdu praktikou hybridní války ze strany Lukašenka. Evropa se tomu musí postavit čelem a nemůžeme zavírat oči před diktátorským režimem a vydíracími praktikami Běloruska. Jsem také ráda, že se bude Komise věnovat v následujícím období dalšímu potírání nucené práce. Zákaz prodeje výrobků např. z internačních táborů muslimských obyvatel čínské provincie Sin-ťiang, Ujgurů, či dětí je cesta správným směrem,“ říká europoslankyně Gregorová.

Měl jsem obhajovat ruského občana Alexandra Frančettiho

Měl jsem obhajovat ruského občana Alexandra Frančettiho

Ano, z hlediska jeho vydávací vazby do Ukrajiny. Během neděle mi volali známí, zda bych se věci podujal a já byl připraven pomoci. Potom volala jeho dcera a řekla, že spolu s matkou jedou do Kongresovky spolu s jejich advokátem. Na rovinu. V této zemi žádný advokát by nezměnil výsledek, ale měl jsem přece jenom větší naději, že jsem znám jako tzv. přítel Ruska. Toto není demokratická a svobodná země.

Poslední domácí zprávy

Hon na hyeny

Hon na hyeny

V článku „Česká justice převzala nepřesnou zprávu ČTK“ z 14.srpna 2021 jsem komentoval zprávu CTK z jednoho dílčího jednání zlínské...

Prokletí Afghánistánu

Prokletí Afghánistánu

Někdy si člověk musí vybrat mezi tím, co cítí srdce a tím, co říká zdravý rozum. Nepřijímat k trvalému pobytu v ČR! I ty, spolupracující s...