• Úterý, 14. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Karolína

Pozoruhodná kritika ještě nedávného zpravodaje ČT v Číně, t.č. neurvalého hovada Etzlera.
Počet návštěv: 2184

Pozoruhodná kritika ještě nedávného zpravodaje ČT v Číně, t.č. neurvalého hovada Etzlera.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Troska opovrhovaná všemi s mozkem v hlavě. Protoplasma, držená při životě veksláky, ruskými agenty a fašisty. Proč mu nepomůže jeho dcera, manželka? Podle pohybů se pochcal i posral.  

To jsou slova, jak výše uvedeno bývalého zpravodaje ČT v Číně, Tomáše Etzlera. Jsem naprosto zděšen, že místo slušného, kultivovaného, intelektuálního novináře, se ve veřejnoprávních médiích setkáváme s ultranevychovaným, neurvalým a etiky neznalým hovadem, který nejenže si nevidí do nevymáchané huby, ale ještě se ukájí natolik pejorativními výrazy, že si člověk musí myslet, jestli mu „nejeb*o“. Nechce se věřit, že by pobyt v Číně až natolik ovlivnil jeho myšlení a rozum, že se směrem k veřejnosti neumí ovládat a vyjadřovat v intencích slušného člověka, jak by se dalo od českého novináře očekávat (otázka je, zda po nich nechceme moc). Že se podobným jazykem vyjadřuje např. Hřebejk, Novotný, Navrátil, Hrzánová, koloběžka Štěpánová je méně překvapujícím, protože to jsou umělci s jiným trendem společenského chování. Oni totiž (údajně jako demokraté) mohou vše. Jistá pochopení, ale nikoli omluva je, že podobných výrazů užívají také jiní, co si říkají novináři, např. Šafr, Fendrych a pod.

Etzlerovo vyjadřování je ale něco, za co by mezi „chlapy“ za jistých společenských okolností, v jistých společenských prostorách asi dostal „přes držku“! Jenže prezident Zeman, jakkoliv je to muž, rozhodně není tím „chlapem“, který by se mohl postavit jinému chlapovi a hovado Etzler, jakkoli má sice vizáž chlapa, „chlapem“ není, protože opravdový chlap, potažmo kultivovaný novinář, se chová a vystupuje jinak. To „jinak“ znamená, že se mohl vyjádřit jako např. pan Honzejk, který s projevem prezidenta Zemana také nesouhlasil, nicméně forma jeho kritiky má zcela jinou formu a úroveň. Je snad něco tak strašného pro hovnoblijce (sorry, k povaze jeho výroků nenacházím lepší slovo) Etzlera, aby svůj kritický nesouhlas s obsahem prezidentova projevu také vyjádřil eticky stejně přijatelnou formou, jako pan Honzejk?

Není tajemstvím, že Etzler je dlouhodobě všestranně vysazený proti prezidentu M. Zemanovi což ale neznamená, že potřebuje-li se k prezidentu kriticky vyjádřit, vleze do novinářské žumpy, kde loví slova prezidentovy kritiky. Jedna věc však je demokratická svoboda slova a vyjádření názoru, jiná věc je, jak je kdo kultivovaný, aby tento princip demokracie také pochopil a praktikoval. Je opravdu velkou škodou, že byl zrušen trestný čin pomluvy či urážky hlavy státu, za kterou by v daném případě šel Etzler za katr, až by smrděl, jak ty jeho „sra*ky“ z huby.

Jiří B a ť a , 20. 03. 2020

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

21.03.2020 10:12

A podobná kreatura se stala ředitelem ostravského studia ČT.Jistě si jej všichni pamatujeme jako zpravodaje ˇČT z Moskvy


 

20.03.2020 21:10

Pan Majevský správně napsal, že rozhodnutí soudu připomíná spíš rozštěpení osobnosti. Je to typicky schizofrenní projev, který nemá s profesionalitou vůbec nic společného. Člen ODS, jesenický radní Martin Lang chtěl našeho prezidenta podřezat a vykrvit. "Je třeba zabít Zemana" napsal. Za tento jeho "recký" výrok byl soudem omilostněn. Když mu lidé na síti spílali, nechal se slyšet, že tolik nenávisti v našich občanech nečekal. Že je mu také vyhrožováno. Chudáček malý!...Kdyby totéž řekl kdokoliv o některém z rómských spoluobčanů, hrozil by mu vysoký trest odnětí svobody. Soudce, kteří ve stejné záležitosti vynášejí naprosto rozporuplná rozhodnutí považuji za těžce nemocné schizofreniky. Tak těžce postižení pacienti nemají v soudních talárech co dělat. ....Mějte se hezky.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

20.03.2020 20:43

Kdosi mě omínusoval. Asi má lepší informace, než já. Prosím ho tedy na odkaz, na doménu, kde bych si rád jeho zdroj informací přečetl. Osobně nevím nic o tom, že by Lucerna film, který za války patřil jeho strýci, bratru Havla netočil filmy pro Německou říši. Také mi není známo, že by Havel prodal Lucernu někomu jinému, než estébáku Junkovi. Společnou schůzku, foto Havla a Karla Kryla jsem po dobu jeho prezidetování neviděl. Zato jeho spolupráce s bolševikem Čalfou byla na denním pořádku. I jeho výrok o humanitárním bombardování Srbska armádou NATO se stal světově proslulým. ....Mějte se hezky.


 
Ti

Ti "Člověci" si nedají pokoj

V minulém týdnu nás opět v Rusku svérázně „proslavila” organizace Člověk v tísni. Při vyhodnocování nedávno skončeného, všelidové hlasování o změnách ruské ústavy v Dumě, ruském parlamentu, dostal slovo i Předseda parlamentní komise pro zahraniční zásahy, Vasilij Piskarjev. A servítky si rozhodně nebral. Natvrdo vyjmenoval státy a organizace, které se pokoušely negativně zasahovat do průběhu hlasování a které během něj šířily protiruskou a rozkladnou propagandu. Včetně, bohužel, České republiky a Člověka v tísni

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že jsem ve svém článku omylem uvedl, že pomluvil Karla Gotta a že chtěl těžit z jeho smrti. Toto není pravda a tato slova patří Jaroslavu Hutkovi se kterým jsem Jarka nechtíc zaměnil. Vše o panu Hollanovi však v článku platí. Tato chyba jde na můj vrub, a jelikož se snažím žít a jednat čestně, tak se Jarkovi moc omlouvám. Svým dílem mi Jarek pomohl tuto mou chybu objevit a já mu děkuji. Upozorňuji čtenáře, že Jarek byl takový grand, že mě ani k narovnání této záležitosti nevyzval.                            Ještě jednou se Jarkovi omlouvám, ale také čtenářům a Ostravakum. Jsem to prostě vůl.
 
 
Po koronaviru další otřes: Němcová nevylučuje prezidentský úřad

Po koronaviru další otřes: Němcová nevylučuje prezidentský úřad

Ty nebolestnější události vám setrvávají v hlavě i se všemi  obrazy, které je doprovázely. Vracel jsem před sedmi lety v rychlíku Leo z Prahy do Ostravy a hleděl na televizní obrazovku, umístěnou na stěně vagónu metr nad mou hlavou - šly tam zrovna zprávy ČT – a hned ta první mi vyrazila dech z těla. Po pádu vlády Petra Nečase navrhuje ODS za premiérku Miroslavu Němcovou a její nejbližší usednutí do  premiérského křesla je prý už hotovou věcí.

Poslední domácí zprávy

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že...