• Středa, 02. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Blanka

No, príma! Vysílá CNN Prima!
Počet návštěv: 1578

No, príma! Vysílá CNN Prima!

Michal  Kotyk Článek od Michal Kotyk

Skutečně jásám. Jsme plně uspokojen. Proč? Protože již první reakce českého diváctva přeci jen dokazují, že není ochotno skočit na každý špek. Ať už je zabalen v čemkoli.  

Na druhé straně však také smutním. Proč? Protože ČT opět nedostane konkurenci. Abychom si rozuměli. Ti, kdo mne občas čtou vědí, že nemám ten spolek na Kavčích horách moc rád, veřejně ho kritizuji za amatérismus. Hlavně pak zpravodajství. Pravdou však je, že je to bohužel to „nejlepší“, co se českým občanům v této oblasti nabízí.

Asi tak. Pokud mám třeba dvě polévky a jedná moc slaná a druhá vysloveně přesolená, tak je ta prvá přeci jenom lepší. ČI jinak řečeno, jestliže je někdo horší než já, tak to ze mne ještě nedělá dobrého člověka. A stejně tak je to s nabídkou mediálních továren. Jedinou výhodou je, že máme trochu té svobody, můžeme si vybrat anebo dokonce vše vypnout.

Ale zpátky k věci. Ty vědátoři na Primě si asi myslí, právě při jejich hluboké vzdělanosti a zkušenostem, že taková nějaká nálepka udělá divy. K tomu se hodí jedna vzpomínka pro pamětníky. Je tomu již pár desítek let, kdy se český občan jednoho dne probudil a bylo mu řečeno, že teď žije oficiálně v socialistické zemi. Jeden se koukal kolem sebe a vyjma těch sloganů nezpozoroval žádnou změnu.

A zrovna tak je to s tou novou „pobočkou“ CNN. Na velice chatrném kabátě se objevila jenom nová záplata. Pro mne osobně spíše odrazující než lákavá. Poznal jsem zpravodajské praktiky CNN v těsné blízkosti a ztratil veškerý respekt. K opravdové solidnosti to má daleko, spíše to vše smrdí jen penězi.

Také mi vadí ta americká arogance a povýšenost. I s touhle směsicí jsem se v životě setkal. A upřímně řečeno, pokud najdu někoho, který stále věří, že Spojeným státům americkým jde pokaždé jen o svobodu a demokracii, tak nemůže počítat s mým soucitem. Přeci jenom těch třicet „svobodných“ let dalo šanci se přesvědčit, že tomu tak zdaleka není. Vždy se bojuje za zájmy USA a nikoho jiného. Kdo stojí v cestě je likvidován. Jako již několik demokratických režimů.

Takže je vlastně dobře, že se český občan může osobně přesvědčit, jak se děla americká politika, jak se manipuluje s veřejným míněním. V podstatě bych ale byl rád za trochu férovosti. Kdyby se třeba někdo rozhodl a začal tu vysílat také nějakou „kremelskou“ mediální verzi. Možná, že by to občanstvo konečně donutilo přemýšlet, zda ta „česká“ není přeci jenom lepší.

Jenže to znamená pořádně máknout. Nejen se opičit, kopírovat a kupovat zahraniční šmejd, ale vrátit se k opravdu českému pojímání světa. Třeba si připomenout i Švejka, či dokonce v rámci „Kavčí“ produkce připustit, že možná by se u nás našlo i pár charakterních jedinců, kteří ještě vědí, co to je, když se řekne novinařina a zpravodajství.

Michal Kotyk
Trochu jsem se toulal po světě - celých 32 let. Napsal jsem o tom i knihu s podtitulkem "aneb co se do zpráv nikdy nedostalo". K nalezení zde.Teď jsem se vrátil "domů" a mnohdy se velice divím, co to tu nacházím. Nemohu jinak, než se k tomu vyjádřit. Kdyby se o mně někdo chtěl dovědět poněkud více může tak učinit na www.mujcernobilysvet.cz nebo na www.mk-answer.com Mimo jiné jsem také aktivní zde www.filmovka.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

19.05.2020 10:38

Při vysílání zpráv na CNN Prima se nejvíce těším na reklamy v průběhu těchto zpráv protože to asi budou ty nejdražší televizní reklamy a proto propagují ty nejlepší a nejkvalitnější výrobky na našem trhu.


 

18.05.2020 21:31

Na něco podstatného se zapomnělo. A to, že jsme Češi a měli bychom hájit a prosazovat čistě naše národní zájmy. Pokud slyšíme z úst amerického establishmentu slova "USA first", měli bychom se stejným zápalem obhajovat naše národí zájmy. Považoval jsem za vlastizrádce všechny, kdo prosazovali (ohněm a mečem) sovětské zájmy, považuji patolízaly k USA a jejich hegemonii za stejnou verbež. USA vedou celou řadu konfliktů pod vylhanými záminkami. Všude kde vojensky zasáhnou, teče krev a jsou v čele sankcionování proti všem, kdo mají jiný společenský řád, než hegemon, který je schopen zlomit je za pomoci "humanitárního bombardování". A tak se likvidují země s jejich tisíciletými tradicemi, protože tyto tradice neodpovídají představám neoconů. ...Vnucený NWO není naše cesta. Víme, že slovanskými národy je opět pohrdáno, a to když se Západ snaží, abychom neměli za svou práci větší, než třetinový výdělek. Pokud máme přidáno na platu, okamžitě se znehodnotí "naše" koruna tak, aby nadnárodní koncerny neměly za naši pracovní sílu větší výdaj. Koruna se okamžitě vůči dolaru i euru znehodnotí o stejné procento, jakým jsme si navýšili mzdu. Navíc se vše procentuálně zdraží. A teď si představte, že bych si měl vážit těch, co nás platově neustále udržují na stejné, třetinové úrovni. Je až neskutečné, ale pravdivé, že náš tyran SSSR nám umožnil vyšší životní úroveň, než byla v Rusku. Naše platy stoupaly, zatímco ceny všech komodit zůstaly zmrazené. Naše životní úroveň neustále rostla. Nájmy stály směšné peníze. Při průměrném platu byly zhruba jednou osminou nutných výdajů. Dnes se mnozí důchodci, kteří po celý život poctivě pracovali, mnohdy nedostanou svým vyměřeným důchodem ani na zaplacení nájmu. Ne každý může být v poslanecké sněmovně a navyšovat si maximální plat napříč politickým spektrem. To se nám to potom bourají pomníky! ("To se nám to hoduje, když nás jiní platěj!"). Lid, jímž pohrdáme, nás za to svinstvo platí. Nejenom, že platí. My chceme od lidu stále větší peníze, abychom mohli realizovat svinstva, co jsme na lid, naše daňové poplatníky, nachystali. Držte hubu, vy psi, a makejte na nás! Máme v plánu rozbourat ještě mnoho pomníků a zničit prodej našich výrobků na východní trhy. Za vaše peníze postavíme pomník vlasovcům s námětem sovětského tanku přiklopeného nacistickou helmou. Nic jiného si vy svině nezasloužíte! Jednou jste si nás zvolili, tak valte své prachy a sypte nám do volátka! K ničemu jinému se nehodíte. Jste podřadná chátra, která když nás zvolí, musí trpět. Hlavně nás plaťte, abychom vám mohli lít obsah znečitěných nočníků přímo do obličeje. Od toho jste nás zvolili, abychom vámi, vy pitomci, vy lůzo, pohrdali. ....Mějte se hezky. .....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.05.2020 19:47

Cokoliv je lepší,než ČT,protože ta lže systematicky.Tu americkou povýšenost velice ráda přejala i zdejší (j)elita.Občan se sice může o něčem přesvědčit,ale nebere si z toho žádné poučení(ne s krizového vývoje).Takže se nic nezmění a zdejší ovce budou chodit podporovat zběhlé studenty a ani nevědí,co ti chtějí.Proklamovaný Babiš je jenom zástěrka.Jinak mezi zdejšími novináři nenajdete charakterní jedince.Všichni jdou za penězi a za tím,kdo dá víc!


 
Francie je pod útokem muslimských imigrantů

Francie je pod útokem muslimských imigrantů

Již nyní je pode mého evidentní, že Francie je napadena islámem a je pod útokem muslimských imigrantů. Jen necelá polovina Francouzů v novém průzkumu agentury Ifop po vraždě učitele Samuela Patyho muslimským azylantem věří sluníčkářskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, že zatočí s terorismem tak, jak slibuje. Celých 87 procent oslovených se obává, že jsou sekulární základy republiky v nebezpečí. A téměř osm desetin oslovených míní, že radikální islamismus vyhlásil Francii válku. Situace ve Francii je možná ale už tak daleko, že s nenávistný islámem nebude moci už nic dělat…

Poslední domácí zprávy

Takže lapidárně

Takže lapidárně

Andrej Babiš skvělým způsoben rozložil politickou scénu. Jeho slevu na dani příjmu ocení 4,2 miliónů zaměstnanců, i tí, kteří na tom budou...