• Neděle, 31. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Kamila

Zápis rozhovorů Porošenka a Bidena o miliardovém úplatku?
Počet návštěv: 577

Zápis rozhovorů Porošenka a Bidena o miliardovém úplatku?

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Jsme na začátku obrovského skandálu? Pokud ano, a potvrdí se informace z Kyjeva, bude mít asi souboj Donalda Trumpa a Joe Bidena krátké trvání.

Poslanec Nejvyšší rady Andrej Derkač zveřejnil zvukový záznam, na kterém pravděpodobně bývalý viceprezident USA Joe Biden nabídl bývalému ukrajinskému vůdci Petrovi Porošenkovi miliardu dolarů za rezignaci generálního prokurátora Viktora Šokina. Video z tiskové konference zveřejnil televizní kanál 112 Ukrajina.

Podle poslance konverzace dokazuje účast politiků na korupci a velezradě.

V záznamu můžete slyšet Johna Kerryho, tehdejšího ministra zahraničí USA, který žádá Porošenka, aby „vyřešil problém“ nahrazení Šokina. Generální prokurátor vyšetřoval nezákonné činnosti ropné a plynárenské společnosti Burisma, kde pracoval Bidenův syn Hunter.

Na druhém zvukovém záznamu sám Biden údajně mluví s Porošenkem.

„Jestliže budete mít novou vládu a nového generálního prokurátora, budu připraven veřejně podepsat závazek v hodnotě miliardy dolarů," říká muž s hlasem podobným Bidenově.

Přičemž údajně Porošenko v reakci na tuto pozici nabídl svého kmotra Jurie Lucenka.

V jednom z fragmentů rozhovoru ze dne 18. února 2016 muž s hlasem podobným Porošenkovu hlasu údajně Bidenovi řekl, že se setkal se Šokinem a požádal ho, aby rezignoval, navzdory „neexistence jakýchkoli obvinění z korupce a údajů týkajících se jeho nezákonných jednání“, nehledě i na podporu poslanců Nejvyšší rady. Nazval to „dobrou zprávou“.

Derkač řekl, že po propuštění Šokina Biden údajně navrhl nové podmínky pro vyplacení Kyjevu miliardy dolarů. Tyto peníze měly jít do obranných podniků ve vlastnictví Porošenka. Jednou z těchto podmínek bylo zvýšení poplatků za bydlení a komunální služby pro obyvatelstvo.

Kromě toho byly údajně vzneseny otázky týkající se existence koalice ve Nejvyšší radě, rezignace vlády bývalého předsedy vlády Arsenije Jaceňuka a schválení vlády bývalého předsedy vlády Vladimira Grojsmana parlamentem. Derkač řekl, že v jednom z rozhovorů Porošenko přiznal Bidenovi, že v Radě žádná koalice neexistuje.

Derkač dodal, že předal všechny mnohahodinové záznamy úřadu generálního prokurátora spolu s prohlášením o zločinech k zahájení trestního řízení.

Případy proti Porošenkovi

V září 2019 vydal Bílý dům přepis rozhovoru mezi americkými a ukrajinskými vůdci Donaldem Trumpem a Vladimirem Zelenským, který proběhl 25. července. Současně média informovala, že v rozhovoru mohl americký vůdce požádat o vyšetřování Bidenova syna. Přepis potvrdil, že Trump požádal Zelenského, aby prozkoumal okolnosti Šokinova propuštění a případ samotného Huntera Bidena.

Burisma byla podezřelá z praní špinavých peněz, daňových úniků a krádeží veřejných prostředků. Šokin však vyšetřování nedokončil - na jaře 2016 byl propuštěn. Místo něj byl do funkce generálního prokurátora jmenován Jurij Lucenko. Kvůli němu musela Nejvyšší rada změnit právní předpisy, protože Lucenko neměl právní vzdělání.
Už dříve zahájil ukrajinský Státní vyšetřovací úřad 16 trestních případů týkajících se Porošenka. Týkaly se mimo jiné velezrady a podvodu při jmenování Grojsmana předsedou vlády.

Advokát Andrej Portnov, bývalý náměstek vedoucího administrativy bývalého prezidenta Ukrajiny Viktora Janukovyče, již dříve uvedl, že Státní vyšetřovací úřad zahájil trestní řízení proti Porošenkovi v souvislosti s údajným falšováním dokumentů ohledně vytvoření koalice parlamentních frakcí v roce 2016 a nezákonným jmenováním kabinetu. Podle právníka v září 2015 z koalice „Evropská Ukrajina“ odešla frakce Olega Ljaška „Radikální strana“, a v únoru 2016 strany „Vlast“ a „Svépomoc“ po které prakticky přestala existovat nezbytná vládní většina.

Portnov poznamenal, že navzdory absence koalice, Porošenko navrhl, aby Rada jmenovala řadu lidí na post předsedy vlády a členů vlády. Tyto akce byly doprovázeny zavedením vědomě nepravdivých informací o existenci koalice v oficiálních dokumentech.

zdroj: prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.05.2020 19:03

Tato otázka se neobjevuje poprvé.Je už zveřejněna asi potřetí a pokaždé upadne v zapomění.Asi se skutečně jedná o budoucí prezidentské volby v USA.Skutečně čisté ruce zřejmě nemá nikdo z politiků!


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

20.05.2020 07:59

Hmm, to je ta partaj co jí ČT tak fandila ? To je ta moderní liberální demokracie ? Škoda, že ti Rusové ty americké volby neovlivnili. Hned bychom zjistili, zda se také přiklonili k té moderně jako troubovití mopslíci v ČT ? A propó, kde byli ti klauni co si říkají hlídací psi demokracie ? Že by ti srandisti ze CNN, Reuters ... psali jen pro toho kdo jim hodí kost ? Aso jo. Vypadá to, že je to zařízený tak, že by jinak neměli co žrát.


 
Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Copak se ti stalo Mirku Kalousku, že zvažuješ své vystoupení z církve??? To už není jako střídat politické strany!!!

Mě nemilý Mirku
         Za ta léta, co tě znám, tak nepřestáváš překvapovat. Vím o tobě, že jsi velmi schopný a inteligentní člověk a říkám to zde, na tomto místě, i když jsem si vědom toho, že mi možná někteří lidé budou nadávat. Ty nejsi ve své podstatě zlý člověk, ale tvá ješitnost a oportunismus tě ničí. Ty jsi zneužil své znalosti a um proti vlastním lidem po kterých každé čtyři roky chceš aby tě volili. Ty nemáš páteř a plazíš se politikou jako slizký had u kterého nikdo není schopen předvídat, kdy uštkne. Jsi katolík a to ti také moc dobré renomé nedělá, protože tvé politické postupy jsou v přímém rozporu s textem písma a katolíci jsou z hlediska víry plémě nečisté. Divíš se tedy, že tě lidé nemají rádi??? Já se tedy nedivím.

Poslední domácí zprávy

Zažít znovu?

Zažít znovu?

Když jsem tento týden přemýšlel o nedělním komentáři, vzpomněl jsem si na dva známé citáty George Santayany: Ti, kdo si nepamatují minulost,...