• Úterý, 26. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Zora

Alenka Schillerová prý neumí anglicky! I kdyby, ale koho to zajímá??
Počet návštěv: 3688

Alenka Schillerová prý neumí anglicky! I kdyby, ale koho to zajímá??

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Ta naše opozice, jenž se ozve demo-blokem, se asi dala na malířinu. Stále má na tapetě někoho z vládní koalice a natírá a natírá. Jenom by mě zajímalo, koho ty jejich výstřiky a orgasmy ještě zajímají, když dnes, v době dosti problematické, nejsou schopni konstruktivního dialogu. Neustále jen vyhledávají terče vhodné k jejich perverzním útokům.

Když to není zrovna Babiš s Filipem, tak je nyní tapetována paní Schillerová. Já si myslím, že byste měli jít se svými a taky kamsi a je vám vskutku prd po tom, jakým způsobem si Alenka Schillerová dělá vlasy nebo jak se obléká. Poměrně za hranou je však tvrzení, že je tlustá atp. Nechtěli byste se podívat i do svých řad?? Schwarzenberg je věčně pochcanej, Kalousek nalitej, Fiala blbej a Pekarová-Adamová je takový kostitřas, že když jde ze schodů, tak dělá randál, jako když jdou kostlivci na bál. Proč se taky nezeptáte Feriho, kdo mu udržuje ten jeho květák, aby do něho nechytl blechy?? Já vím, že je jednodušší ukazovat na druhé, ale tím ukazujete jen své pokrytectví.

  Paní Schillerová je velmi schopná žena a navíc moc hezká baculka. Ani se nedivím, že jí některé poslanecké vychrtliny závidí. Má hodně před našima i za našima a to je fajn. Člověk se alespoň nepopíchá o kosti. Kdežto vy-vyzáblé vychrtliny, co děláte jen reklamu na hlad, tak alespoň nezáviďte.

   Když to vezmu ze širšího úhlu pohledu, tak paní Schillerová patří mezi nejlepší ministry financí. Takového Kalouska si díky své odbornosti namaže na chleba. Nebojí se hovořit o konkrétních číslech a otevřeně je sděluje veřejnosti, i když se to některým nelíbí. Vyčítáte jí, že schodek rozpočtu ve výši 300 miliard korun moc netrefila, a že to vše okolo koronaviru bude stát mnohem víc.

  Víte-vy odborníci na všechno-kecáte zpoza svých poslaneckých lavic s nulovou odpovědností. To se to kecá. U ministra to však je zcela odlišné a on musí dobře vážit svá slova, ale i peníze, se kterými nakládá. Situace okolo koronaviru se neustále vyvíjí a vláda i ministerstvo samozřejmě budou reagovat na další vývoj. Situace se zdaleka nejeví konečnou a stanovit proto přesnou částku navýšení schodku rozpočtu je zatím jako věštění z křišťálové koule. Nikdo neví, jakým způsobem se k nám zachová Německo a jak moc omezí zakázky u našich firem, když se jejich ekonomika dostala do recese a naše ekonomika je přímo závislá na té německé. Nechcete, aby Schillerová viděla ještě za roh?? K tomu všemu se rozjel tisk nových a ničím nekrytých peněz z rozhodnutí ECB a Fedu. Nikdo neví, jak se tato akce projeví na finančních trzích. Jistota je pouze v tom, že cenová hladina půjde hodně nahoru-alespoň dočasně. Otázkou je, jak bude reagovat spotřebitel a zda se udrží důvěra v lokální měny, neboť tyto jsou velmi snadno ovlivnitelné a snadno položitelné!!

   Možná, že vám to nepřijde, ale jsou pomaloučku, polehoučku podnikány kroky vedoucí k likvidaci finančního oběživa, které má být nahrazeno systémem kreditním, jenž má být uveden v život právě v EU. Proto také prosakují do společnosti informace, že se lidé štítí brát do rukou oběživo, neb se prý bojí koronaviru. Takovéto informace potvrzují, za jakým účelem je zneužíváno koronavirové aféry, a že informace, jenž jsou podávány veřejnosti, jsou krytím daleko většího svinstva. Uvědomte si, však prosím, že tak razantní změna finančního systému v sobě nese prvky měnové reformy. Přijdete o většinu svých úspor!! To, co se u nás odehrálo v roce 1953 při měnové reformě, tak bude jen odvarem toho, co nás čeká. Zachytil jsem kdesi informaci, že směnný kurz má být nastaven u částky do 300 tisíc korun na poměr 1:25 -tedy 1 kredit za 25 korun, a co půjde nad 300 tisíc korun, tak 1:50. Jestli je toto pravda a vyplní se to, tak z pracujícího lidu budou žebráci. Zda o tom ví ministerstvo financí, však nevím.

   Že o tom vůbec ministerstvo financí nemusí vědět je docela možné. Ony totiž vlády takových maličkých zemí jako je Česko, či Slovensko jsou vnímány jako nehodné zájmu. Navíc vlády zemí nejsou řídící složkou světové vlády. Jsou to jen loutky plnící příkazy.

  Nyní k té angličtině Alenky Schillerové. Jsem toho názoru, že i kdyby anglicky paní ministryně neuměla vůbec, tak je měřítko její způsobilosti na základě tohoto stavu zcela nepodstatné. Znalost toho, či onoho jazyka nedělá z člověka dobrého politika či ministra. To je pouze měřítko podpůrné, ale stavět na něm nelze. Je mnohem důležitější, je-li na postu ministra dobrý politik, odborník, slušný a morální člověk s vysokou úrovní cti a pronárodního cítění. Nějaká angličtina je pouze druhotná. Znám spoustu velmi slušných lidí s vysokou inteligencí a vlohami pro politiku, přičemž nemají ani vysokou školu. Vysoká škola není patentem na rozum, neboť i vysokoškolák může být debil a o morálních kvalitách člověka vysoká škola nevypovídá vůbec. Každý trochu starší člověk to ví z praxe, že to tak je. Já nejsem výjimkou. Už několikrát jsem se sešel s lidmi s titulem ing. a přitom se jednalo o taková hovada a pokrytce, že možná i bezdomovec je lepším člověkem. Bohužel charakter člověka se vyvíjí úplně odlišně, než úroveň vzdělání! Jestli si tedy paní reportérka myslí, že když paní Schillerovou nachytala nepřipravenou, že za toto dostane Pullitzerovu cenu, tak to asi ne, protože její postup byl přinejmenším přízemní.

   Jsem toho názoru, že celá akce paní reportérky by mohla souviset s principy politiky, které nyní aplikuje demo-blok. Když se zamyslíte, tak veškeré útoky proti členům vlády působí velice podobně-jako přes kopírák a je zneužíváno kdejaké kraviny k osobním útokům. Je to už trapné, jak demo-blok působí, když naše země potřebuje zcela něco jiného, než jejich touhu dostat se k moci! Jediná strana, která se ve sněmovně chová jako konstruktivní opozice je SPD Tomia Okamury a je smutné, že strany, které mají plné huby demokracie, se chovají jako sebranka idiotů.

   Je škoda, že paní Schillerová paní reportérce neodpověděla jazykem grónských Eskymáků, který dozajista ovládá. To by ta reportérka čuměla jak trubka a zas by byla úplně vedle ona!

   Nemyslete si však, že tu obhajuji hnutí ANO-to zase ne! Taky mě vadí, když jsou pole výhradně žlutá, přičemž se nám nedostává brambor, obilí a zeleniny, ale přijde mi trapné, když se na někoho útočí způsobem nečestného hráče. Já takovéto praktiky nemám rád. Těch si užiji dost v zaměstnání, i když třeba se toho zbavím, neboť z práce jsem byl nyní vyhozen jedním takzvaným slušným inženýrem, jemuž je bližší alibismus a pokrytectví. Vadí i mé psaní do novin a politická orientace. Nu což. Co se má stát-stane se. Snad si nějakou práci odpovídající mému zdravotnímu stavu najdu, ale boží mlýny melou a na každou svini se voda vaří!! Je to stejné jako v politice.

   Neberte si to tedy paní Schillerová moc do hlavy. Nestojí to za to. Vůl zůstane volem, i kdyby na housle hrál.

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.05.2020 19:12

Já zas nevycházím z údivu,že kdejaký kdosi odsuzuje to,co sám běžně používá.Pokud se to panu Rybárovi,údajně ekonomovi,nelíbí,může odejít zpět na Slovensko,odkud jeho předkové přišli.Nevidím jediný důvod,proč by měl někdo umět anglicky.I za komoušů platilo,že se vyjednávání vedla prostřednictvím tlumočníků.Aktuální jazyk vědy není angličtina,ale latina.Že se používá angličtinaje chyba.Raději se neozývejte,vystudovaný ekonome.On totiž papír snese všechno,včetně lží!A to nejsem žádný obhájce Schillerové.A Vy jen to Vámi odsuzované hloupé rivalství mezi lidmi s odlišnými názory podporujete.Stačí věta:urážení ostatních lidí pak někteří zbaběle schovávají,jako pan Rambousek,za neslušnost druhých.On zde uvedl svůj názor a Vy,kromě odporu vůči jeho osobě,jste neuvedl nic k věci,kromě vlastního údajného studia.Jen své politické názory,které Vás ovlivňují.Zřejmě patříte mezi ten demoblok,když ho tady obhajujete.Jen mi chybí z Vaší strany výčet toho,co tento demoblok při pandemii udělal,mimo krasořečnění,že oni by to zvládli lépe.Maximálně jen pro sebe.


 
Miroslav Rybár

Miroslav Rybár

21.05.2020 13:13

Dobrý den všem,
já nevycházím z údivu, co dokáže někdo publikovat. Záliba značné části starší generace ve sdílení dezinformací, jako zde, evidentně nezná mezí. Navíc chuť vést dialog podložený ověřenými informacemi je, alespoň dle mých zkušeností, mizivá. Urážení ostatních lidí pak někteří zbaběle schovávají, jako zde pan Rambousek, za neslušnost druhých. Občas je mi z toho hloupého rivalství mezi lidmi s odlišnými názory teskno.
Co se týče Vašeho pohledu na neznalost angličtiny paní ministryně - odbornost jde zkrátka s angličtinou ruku v ruce, je to aktuální jazyk vědy. Překládá se jen menší část textů. U vrcholného zástupce země v oblasti financí, by mělo být samozřejmostí, že může číst a komunikovat v reálném čase anglicky.
A o odbornosti paní Schillerové si řadu měsíců, jako vystudovaný ekonom, myslim své


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

21.05.2020 11:01

Pane Rambousku ,svatá pravda.Když slyším ten slavný demo-blok,j Milion chlívků jak je všechno špatně, jaká je korupce ,tak se mohu jenom tiše smát.Právě jsem dočetl dvě výborné knihy .Jmenují se : Sněžím - deník bílé mafie, kde figuruje jako hlavní aktér ODS a sem tam ČSSD.To se pak nedivíte, že se jim od takového korýtka nechtělo.Druhá pak je :Třicet let pod přísahou.Kdo jsou hlavní aktéři .Opět ODS a silně přizvukující ČSSD.Stačí si tyto dvě knihy pozorně přečíst a pak si klidně můžete pustit
ČT a bez vzrušení poslouchat její zprávy i nedělního Moravce.A jaké je z toho poučení,to si uděláte sami.


 
Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Klausovo covidové protivenství

Klausovo covidové protivenství

Profesor Ing. Václav Klaus, svého času prezident ČR, se v souvislosti s koronavirovou pandemií jeví jako úchyl, který díky svému introvertismu a narcismu přes špičku svého nosu nevidí dál, jak do své bohémistické pracovny. V souvislosti s opatřeními stran Covidu-19 se pan profesor nechává svými výroky v médiích slyšet o Covidu-19 o jeho problematické existenci a léčbě, říká zcela provokativní absurdity které nemůže žádným věrohodným způsobem doložit. Dokonce se domnívám, že toto jeho vystupování na veřejnosti je svým způsobem trestné, nicméně protože žijeme v demokratickém (bohužel ne právním) státě, není takové jednání posuzováno jako trestné, nýbrž jako svobodný projev názoru, myšlenek, případně svobodomyslných úvah.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...