• Neděle, 20. září 2020
 • Svátek má Rukojmí Oleg

Tyler Durden: Další důkazy, že Biden je vinný za to, z čeho byl falešně obviňován Trump
Počet návštěv: 960

Tyler Durden: Další důkazy, že Biden je vinný za to, z čeho byl falešně obviňován Trump

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Zveřejněné telefonické rozhovory Joe Bidena s dřívějším prezidentem Porošenkem prokazují typické ujednání „něco za něco“ na jehož konci bylo propuštění ukrajinského generálního prokurátora Viktora Šokina z funkce. A to třebaže, jak Porošenko připustil, neudělal Šokin nic špatného. Ale půjčka miliardy dolarů od USA, se kterou se Porošenko v lednu 2018 chvástal jako svým osobním úspěchem, byla pro něj za propuštění nevinného člověka z funkce dobrou i výhodnou cenou.

Šokin vyšetřoval ukrajinskou energetickou společnost Burisma, která si najala Bidenova syna Huntera a ustavila jej dokonce členem své správní rady. Šokin zahájil své vyšetřování proti zakladateli společnosti Burisma M. Zločevskému, který v době,  kdy vykonával funkci ministra ochrany ekologie a přírodních zdrojů, dal firmě Burisma právo těžit na Ukrajině ropu a plyn. V lednu 1919 Šokin prohlásil, že Zločevský se v době svého působení ve funkci ministra ochrany ekologie a přírodních zdrojů dopustil celkem pěti trestných činů, a to praní špinavých peněz, korupce, nezákonných peněžních převodů a profitování z nastrčených neexistujících společností.
Zveřejněné rozhovory začínají 3. prosince 2015, kdy dřívější americký ministr zahraničí John Kerry začíná aranžovat budoucí propuštění Šokina z funkce, když se o něm vyjadřuje jako o člověku, který „blokuje zavedení pořádku v úřadu ukrajinského generálního prokurátora“ a dodává“, že „Biden (tehdy viceprezident USA-pozn.překl.), je tímto velice znepokojen“. Na což Porošenko odpovídá tak, že nově přeorganizovaný úřad generálního prokurátora nebude schopen sledovat korupční kauzy a že se může být docela obtížné vyhodit Šokina z funkce, aniž by k tomu byl důvod.
O  něco později, 18. února 2016, to je méně než tři měsíce po Kerryho telefonátu, sděluje Porošeno přece jen pár „pozitivnějších zpráv“: „Včera jsem se setkal s generálním prokurátorem Šokinem“ říká Porošenko. „A třebaže proti němu nemáme žádná korupční provinění, nebo fakta, že by něco dělal špatně, požádal jsem ho, aby rezignoval. Na konec našeho setkání mi Šokin slíbil, že mi předá  prohlášení o své rezignaci -  nu a před hodinou mi to písemné prohlášení o své rezignaci odevzdal“.
Na což Biden odpověděl“ Souhlasím“.
O čtyři týdny později, 22. března 2016, Biden říká:“ Řekněte mi, že už existuje nová vláda a nový generální pokurátor a já jsem připraven podepsat náš veřejný závazek na půjčku miliardy dolarů“.
Porošenko odpovídá, že jedním z hlavních kandidátů, který má Šokina nahradit, je Jurij Lutčenko, který později prohásil, že Biden a jeho obchodní partneři dostali od společnosti Burisma miliony dolarů jako náhradu.
A pak, 13. května 2016, gratuluje Biden Porošenkovi k novému ukrajinskému generálnímu prokurátorovi s tím, že „ bude nutné, aby pracoval rychle a nahradil všechny škody, které Šokin způsobil“.
„A já jsem člověk svého slova“, dodává Biden. „Nyní, kdy je nový generální prokurátor v úřadu, jsme připraveni podepsat vám garanci na půjčku ve výši jedné miliardy dolarů“.
Načež Porošenko děkuje Bidenovi za podporu a dodává, že šlo o „velmi náročný úkol a nesnadnou práci“.
Mezitím v únoru letošního roku sepsal v Kijevě Šokin trestní stížnost na Bidena, ve které stojí: „ V období let 2014 až 2016 prováděl můj úřad generálního prokurátora Ukrajiny předběžné šetření řady vážných zločinů dřívějšího ministra ekologie Mykoly Zločevského a ředitelů společnosti „Burisma Holding Limited (Kypr),jakož i správní rady této společnosti, jejímž členem je též Hunter Biden, syn někdejšího místoprezidenta Spojených států.
Toto vyšetřování shora uvedených zločinů bylo prováděno v přísném souladu s trestním právem a pod mým osobním řízením coby generálního prokurátora Ukrajiny.
Díky mému pevnému postoji v této věci a mému osobním tlaku na to, aby byla rychle a objektivně vyšetřena, což mělo vyústit v obvinění a případně i vzatí do vazby provinivších se osob, vyvolalo v Josephu Bidenovi vůči mně krajně nepřátelský postoj, který jej vedl k tomu, že ve svých osobních rozhovorech s vedoucími činiteli Ukrajiny jakož i ve svých veřejných projevech kategoricky požadoval mé propuštění z funkce generálního prokurátora Ukrajiny, a to výměnou za půjčku jedné miliardy dolarů poskytnuté Spojenými státy ve prospěch Ukrajiny“
Jakje možné, že není Biden dosud vyšetřován?.
Překlad: Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

22.05.2020 08:11

Pane Mane, vůbec se mi nechce věřit, že by kandidát na presidenta našich přátel nejvěrnějších bohapustě kradl, vydíral, lhal a korumpoval. To by snad hlídací psi demokracie ze CNN, nebo Reuters něco napsali, né ? A když né oni, tak určitě ti naši hlídací mopslíci. Esa žurnalistiky - Kundra, Láďa Hruška, Fendrych, snad i konfident Fistejn, svazáci Mitrofanof s Wollnerem ... Nebo naše v novinařině přibržděná děvčata - Fridrichová, Witowská, Moravec, nebo ta, vůbec né špatná, chlupatá užovka ze zpráv ... tak snad by sakra něco hlásili ! A, a nic. Chápu, že jsou důležitější zprávy. Krom koronaviru nám opravdu nesmí uniknout jak kočka spadla do kanálu, žáby těžce skáčou přes silnici, vesnice v Podkrkonoší je bez proudu a jiné a jiné podobné pecky. Tak nám snad ti soudruzi aspoň oznámí, po zvolení toho grázla US presidentem, že těch zlodějen, vydírání a korumpování určitě, ale opravdu určitě, nechá.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.05.2020 18:42

Praktiky administrativy USA jsou dostatečně známy a stejně tak ochota za odvedenou špinavou práci platit vysokými částkami.A ještě se snad nestalo,aby byl dotyčný člověk ve vysoké funkci vyšetřován.To se v USA může stát jen v případě vnitropolitického boje.A ten zatím nenastal.


 
                   Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Jak Západ a EU šlapou na krk Chartě OSN?

Tři hlavní závazky pro udržení světového míru vložilo padesát států zakládajících OSN (bylo mezi nimi i Československo), do Charty OSN v r. 1945.  Když si je přečtete, uznáte: Ano, kdyby se jen tyto tři zásady ve světě dodržovaly, nebylo by došlo k válce minulé a zmizelo by též nebezpečí války budoucí. 

Různé tváře Pavla Zemana

Různé tváře Pavla Zemana

Mediální zprávy o činech nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nejsou příliš časté. Zřejmě o pozornost médií příliš nestojí.   Jeho přímí podřízení Lenka Bradáčová a Ivo Ištvan jej zastiňují. Opakovaně jsem se o něm v článcích zmiňoval jako o „brněnské sfinze“.

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...