• Středa, 15. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jindřich

Práskání v Česku
Počet návštěv: 1178

Práskání v Česku

Ladislav Petráš Článek od Ladislav Petráš

„Práskat se nesmí, ale říct se to musí, velebnosti," řekla stará Keliška v jednom z filmů Z. Trošky. A jak je z naší politické praxe zřejmé, tohoto rčení se drží i někteří naši politici.

I když pochybuji, že by to od nich byl nějaký komediální výstup, k pobavení filmových diváků. Považuji to spíše za jejich negativní charakterovou vlastnost, což zrovna nesvědčí o tom, že bych si těchto lidí měl vážit.

O co jde konkrétně. Již v roce 2018, 12.září, jsme se dozvěděli, že Pirátská strana zaslala do Bruselu čtyři smlouvy, o nichž se domnívají, že jsou v rozporu s finančními pravidly EU. „Snažíme se předejít riziku pozastavení čerpání dotačních programů a vracení dotací. Právě z těchto důvodů jsme dodali europoslanci panu Bartu Staesovi klíčové materiály dokládající možné porušování finančního nařízení EU," O tom, že by se Piráti pokusili nejprve řešit tento problém doma, ani zmínka. Prostě - hned  "za tepla" napráskat do Bruselu.

Později, v roce 2019, zase někteří poslanci Parlamentu ČR nebyli spokojeni s úrovní svobody slova na Facebooku a Googlu. Proto se dopisem obrátili na americké zákonodárce v Kongresu USA a žádali je, aby se těmto problémem zabývali a prosadili v nich větší regulaci. Vždyť my máme s touto činností dlouhodobě dobré zkušenosti. Například naše ministerstvo vnitra se může chlubit Jakubem Jandou, jako jedním z největších expertů na svobodu slova. Ten přesně ví, jak ochránit naše občany před škodlivostí vlastního úsudku. Takoví experti by, podle našich poslanců, měli být i ve výše uvedených médiích. Proto neváhali a dali dohromady Pražskou výzvu a tu americkým kongresmanům poslali a vyzvali je k větší informační odpovědnosti. Dokonce o svém počinu informovali na tiskové konferenci. Té se účastnilo několik poslanců z různých politických stran. Byli jimi poslanci Helena Langšádlová (TOP09), Jan Lipavský (Piráti), Jaroslav Bžoch (ANO), Pavel Žáček (ODS), Ondřej Veselý (ČSSD), Jan Bartošek (KDU-ČSL) a Jan Farský (STAN).

Podobných případů bylo ještě několik. Ten poslední je starý několik dnů. Jedná se o dopis podepsaný Markétou Pekarovou Adamovou, předsedkyní TOP-09. Dopis byl adresován generálnímu tajemníkovi NATO Stoltenbergovi, jako reakce na jeho vyjádření k našim vnitropolitickým událostem. Dopis začíná takto:

„Vážený pane generální tajemníku,

dovolte mi, abych Vám touto cestou poděkovala za slova podpory v časech, které více než kdy jindy zkouší pevnost charakterů v naší zemi, jež se před třiceti lety zbavila okovů bezpodmínečné poslušnosti k Sovětskému svazu. Považuji za naprosto nepřijatelné, abychom se hlasitě neozvali ve chvíli, kdy je v naší zemi ze strany Ruské federace oficiálně vyhrožováno demokraticky zvoleným politikům pouze za to, že mají jiný politický názor. Bezprecedentní mlčení čelních představitelů českého státu v této otázce je pak cynickým obrázkem servility k autoritářskému režimu v Kremlu. O to více si vážím Vašeho postoje, který jste v rozhovoru pro Českou televizi vyjádřil veřejně a který mnozí občané přivítali."

V červenci 1968, napsalo několik zaměstnanců automobilových závodů Praga dopis generálnímu tajemníkovi ÚV KSSS L. I. Brežněvovi. Tento dopis je znám pod názvem: "Dopis 99 pragováků". Později byl vydáván za jeden z impulzů pro srpnový zásah pěti členských států Varšavské smlouvy. Je to snad ironie osudu, že 99 pragováků psalo zvací dopis generálnímu tajemníkovi a předsedkyně TOP-09 taktéž? Pravda, jednou to byl generální tajemník ÚV KSSS a podruhé to je generální tajemník NATO. Jen doufám, že výsledek nebude stejný jako tehdy.

Vyslankyně USA: Když ne Německo, tak jaderné zbraně dostane Polsko

I když nikdy neříkej nikdy. USA projevují snahu přesunout část svého jaderného potenciálu ze SRN do Polska (viz prohlášení americké velvyslankyně ve SRN G. Mosbacherové).To plně koresponduje s prohlášením A.Vondry na sněmu ODS v letošním roce, že by bylo vhodné u nás vybudovat také nějakou tu americkou základnu, třeba v Mošnově. A co takhle k té mošnovské základně přihodit ještě ten radar v Brdech, když to minule nevyšlo?

Na závěr si dovolím ještě jeden citát staré Kelišky: „To je hnus, velebnosti!!!"

Ladislav Petráš
V letech 1966 – 1969 studoval na Vojenské škole Jana Žižky z Trocnova (VŠJŽ) v Bratislavě, poté na Vysoké vojenské škole pozemního vojska (VVŠ PV) ve Vyškově. Ve své kariéře dále absolvoval Vojenskou akademii A. Zápotockého (VAAZ) v Brně, Vojenskou akademii generálního štábu Ozbrojených sil SSSR (VA GŠ) v Moskvě a Kurz vyšších funkcionářů v oblasti řízení prostředků obrany (USA). V rámci služby vykonával velitelské a štábní funkce (od velitele roty až po velitele motostřelecké a mechanizované divize) u bojových útvarů ČLA a AČR. V posledních letech své vojenské kariéry zastával funkci vedoucího katedry taktiky, velení a štábní služby na Vojenské akademii v Brně. Svoji vojenskou kariéru ukončil v roce 2004. Poté pracoval pro soukromou firmu, kde se zabýval bezpečnostní problematikou. V roce 2007 odešel do důchodu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

23.05.2020 16:14

Tak hluboko cesky narod dosud nepoklesl. Komunisti jsou vice perverzni, ale rusofobove jsou podlejsi.

Rudolf Kavan
https://voxpopuliblog.cz/author/rudolf_k/


 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.05.2020 19:29

Někteří politici jsou prostě toho názoru,že se všechno musí hlásit vedení.Pokud je mi známo,naprosto stejným způsobem jednali komouši a zdejší údajný "demoblok" od nich tuto praxi velice rád přejal.Jen bych k tomu chtěl podotknout,že onen zvací dopis v roce 1968 napsali Bilak,Kolder,Jakeš a další soudruzi,kterým hrozilo,že přijdou o svoje postavení v politice.A posranci TOP09,ODS,STAN,pirátů,socanů,lidovců a některých z ANO asi podobný strach dostali.I když se spíše jedná o to,aby se dostatečně zviditelnili.Podlézavost a rektální anál jsou charakteristickým znakem podobných individuí,která jsou malou částí veřejnosti stále volena.A jejich dosavadní "práce" je k dalšímu zvolení neopravňuje,neboť kromě siláckých řečí nic jiného nepředvedli.Jen Fiala chce být premiérem a stejný post chce zastávat pirát Bartoš.


 
Projev Tomia Okamury na celostátním grémiu SPD

Projev Tomia Okamury na celostátním grémiu SPD

Drazí členové a kandidáti, milí přátelé, vážené dámy a pánové, vítám Vás na letošním celostátním grémiu našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). To první, co Vám musím dnes říct, jsou velké obrovské díky za Vaši práci.

Jak český karbanátek zachránil Ameriku

Jak český karbanátek zachránil Ameriku

 

Zní to jak v pohádce. Chudý hostinský ze Stupna, z vesnice ležící nedaleko Zbiroha, se vydal roku 1888 do Ameriky hledat štěstí. Měl pár dolarů v kapse a velké plány… Ten chuďas se jmenoval František Kroc. A zde začíná příběh o velkém úspěchu českého podnikatele. Jeho vnuk již narozený v USA Raymond Kroc (1902 – 1984), se stal jedním z největších podnikatelů v pohostinství. Bez pověstného hamburgeru od firmy McDonald´s, by Američané nejspíše „pomřeli hlady“.

Poslední domácí zprávy

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že...