• Úterý, 02. březen 2021
  • Svátek má Rukojmí Anežka

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!
Počet návštěv: 1077

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.

Současně byly pandemií koronavirů vážně postiženy největší ekonomiky Evropské unie (Itálie, Francie, Španělsko), takže dostanou část plateb z fondu.

Podle plánu Francie a Německa budou nejchudší evropské země nést břemeno obnovy EU po pandemii coronavirus, uvádí The Daily Express s odvoláním na novou analýzu a pod titulkem „Ostuda Evropské unie“.

Publikace připomíná, že francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová vzít si půjčku 500 miliard eur na mezinárodních trzích, aby je poskytli jako granty a půjčky členským státům EU. V rámci svého projektu se evropské země zavazují k úplnému zaplacení finanční pomoci, která bude vyplacena průmyslovým odvětvím a regionům, které byly touto pandemií nejvíce zasaženy.
 
Podle studie Centra pro evropský ekonomický výzkum však mohou být nejchudší evropské země největšími dárci. Podle jednoho z předpokladů může tedy Polsko věnovat fondu 10,4 miliard eur, protože v porovnání s největšími ekonomikami EU bude méně recesí trpět. Zároveń se očekává, že země jako Francie, Španělsko, Řecko a Irsko budou více zasaženy důsledky koronaviry, takže dostanou velké částky z fondu obnovy.
 
Podle britských novin platí, že podle modelu, který bere v úvahu pokles HDP, zaplatí více než Polsko jen největší ekonomika EU – ta německá: očekává se, že do fondu vloží 23,45 miliard eur. Itálie, třetí ekonomika EU, obdrží finanční pomoc ve výši 25,8 miliard eur, Španělsko obdrží 13,73 miliard eur, zatímco se Francie, která se řadí na druhé místo v ekonomice, obohatí o 10,67 miliardy eur. Takzvaná „šetřící čtyřka“ (Dánsko, Rakousko, Švédsko a Nizozemsko), která se veřejně postavila proti francouzsko-německému plánu, bude fond rovněž financovat podle podmínek dohody, zatímco z Rumunska a České republiky se očekávají miliony eur.
 
„Fond obnovy nakonec nepomůže vyřešit vážné finanční problémy Itálie a Řecka," uvedl autor studie, profesor Friedrich Heinemann. Podle něj z ekonomického hlediska plynou peníze z východní Evropy na jih, protože na jihu je recese cítit obzvláště hluboce, ale z politického hlediska vznikne „významný odpor“ a z dlouhodobého hlediska nebudou výhody fondu „zřejmé“. Přičemž Madrid varoval, že by odmítl fond podpory ve formě půjčky, protože by na Španělsko a Itálii uvalil většinu dluhů, dodává The Daily Express.

zdroj: prvnizpravy.cz

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Karel Cuchal

Karel Cuchal

28.05.2020 06:46

Nevím proč nadále se tomuto spolku říká EU když je to spolek německo-francouzských novodobých otrokářů?


 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.05.2020 19:05

Tak příznivci EU tady vidí,jak se SRN a Francie staví k členům EU.A to se ještě snaží ty chudé z východní a Střední Evropy ještě víc okrást.Tak komu vlastně členství v EU prospívá?Nakonec jste se do EU drali a tak si užijte výhody členství ve čtvrté říši Německa!


 
Kolik vidíte prstů?

Kolik vidíte prstů?

Je to otázka, kterou dávají lékaři lidem, aby zjistili, jestli jsou při sobě a vnímají. Strkají jim prsty před obličej a v dobré víře tak zkoumají mentální schopnost člověka. Vidí je? Umí je spočítat? Je to rychlé a jednoduché. Možná až moc. A tak se díváme kolem sebe a vidíme jen ty nastrčené prsty. Ale napadlo se vás někdy podívat za ně?

Totalitni země s fašistycku vladu

Totalitni země s fašistycku vladu

Seděl sem v baru na břehu řeky, kera dala tomu městu jmeno. Pry podle užovek, kerych tu kdysik bylo mnoho. Upil sem z hrnku dobre, brazilske kavy, když mi zavrčel tydlifon. Saša. Dluho mi nevolal.
 

Co (ne)víme o Tibetě, aneb proč nevyvěšovat tibetské vlajky.

Co (ne)víme o Tibetě, aneb proč nevyvěšovat tibetské vlajky.

Rok co rok je v poslední módní, resp. západopoliticky korektní některými představiteli českých měst vyvěšovat tibetskou vlajku. Tento trend pochází z dob, kdy se Václav Havel přátelsky tulil k údajně tibetskému Dalajlámovi, který však v Tibetu již drahnou dobu nežije. Protože byl Tibet prezentován v podobenství, které si prý zasluhuje politickou a sociální podporu, Havlovými přívrženci (tzv. havloidy) byla vyvolána aktivita pro solidárnost s lidem Tibetu s tím, že jako projev solidarity občanů ČR (!) budou každého 10. března na veřejných budovách vyvěšovány tibetské vlajky. Protože tito aktivisté toho zřejmě o Tibetu mnoho nevěděli a neví dodnes, předkládám stručný dějinný popis o Tibetu, aby si veřejnost mohla učinit představu, co byl a je Tibet dnes.

Poslední domácí zprávy

Kolik vidíte prstů?

Kolik vidíte prstů?

Je to otázka, kterou dávají lékaři lidem, aby zjistili, jestli jsou při sobě a vnímají. Strkají jim prsty před obličej a v dobré víře tak...