• Středa, 02. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Blanka

Jít tak s Horákovou znovu svrhnout mariánský sloup
Počet návštěv: 1656

Jít tak s Horákovou znovu svrhnout mariánský sloup

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

To zas byly protikomunistické orgie. Týden jsme mohli sledovat téměř jednotné billboardy k popravě Milady Horákové, vyhotovené v jednotném šiku a přelepením přes celé budovy, kterým vévodí liberálně předsudečné vedení, ať již šlo o univerzity, Národní muzeum atd. A do toho zněly v metru či z veřejných ampliónů části ze soudního jednání Miladou Horákovou a spol. O České televizi nemluvě.

Jako bývalý brkounský předseda strany bych v zásadě měl být nadšen, kdyby nebylo jasné, že vůbec těm pravicovým liberálům, kteří začasté chválí odstranění pomníku osvoboditele Československa i části Evropy maršála Koněva a ještě více sympatizují s památníkem 1. pěší divize ROA, nazývané též Vlasovci, která na žádost říšského vedoucího SS (tedy nejvyššího šéfa této nejodpudivější složky nacistických vojsk) byla z příkazu Adolfa Hitlera  přeměněna na samostatnou součást nacistických ozbrojených sil.  Ano, čtete dobře, u kolébky jejího vzniku stojí nejodpudivější představitelé nacistické branné moci. Kdykoliv se naši liberálové podílejí na nějaké akci, svým rukopisem to připomíná propagandu jak Goebelse, tak i našich poúnorových ideologů a propagandistů. Normální člověk to prostě nebere.

Ale nejen to. Každý přece chápe, že těm ódésákům, topkařům  a prostě celé té opozici vůbec nejde o Miladu Horákovou. Jde jim o to, že komunisté jsou platným quasi členem  vládní koalice a rozhodující měrou přispívají k tomu, že současná vláda, prosta  pravicových hlasů stran typu ODS, TOP 09, které nás svého času zatáhli do nejdelšího marastu po roce 2008, zatímco sousedé se rychle vzpamatovávali.

A ještě jedna poznámka. Samozřejmě že padesátá léta, kdy komunistická strana používala represi v nejsilnější podobě někdy do roku 1957 byla krutá. Ovšem za Rakouska si celý národ prožil několik století totálního útlaku, násilné rekatolizace, emigrace upalování, vyvlastňování nekatolických majetků atd. Doba temna trvala nejméně 150 let.  A tak zatímco 60. léta 20. století už přináší značnou kulturní svobodu, koná se československý filmový zázrak, majálesy atd, katolická církev až do posledních dnů rakousko-uherského mocnářství střežila, aby si Češi nevyskakovali.

Proč to píši? Nuže proti Rakousku a jeho „vedoucí síle katolické církvi“ se Milada Horáková účastnila řady demonstrací, podporovala i svržení mariánského sloupu  coby symbolu rakouského útlaku a především, na dnešní poměry by všechny překvapila svými vyhraněnými   radikálně levicovými postoji, obsahově v podstatě totožnými s návrhu komunistů. Byla rovněž aktivní stoupenkyní spolupráce s tehdejším Sovětským svazem a místopředsedkyní Svazu přátel.

Představa, že ji dnes oslavují částečně profašističtí liberální politici a novináři, by pro ni muselo představovat neskutečně trauma.

Ano byla popravena a bylo to kruté a stejně tak komunisté popravovali i další z vlastních řad. Ale například Pražské jaro v roce 1968  bylo zřejmě nejnosnější výzvou pro celou tehdejší Evropu a bylo jen škodou, že se nerealizovalo.

Je dobré, že si připomínáme justiční vraždu Milady Horákové.  A připomínejme si také zločiny katolické církve. To by zřejmě Milada Horáková ocenila… Kdyby dneska žila, určitě by nás dala dohromady, abychom ten mariánská sloup znovu svrhli…

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

29.06.2020 16:14

Autor to plete pate pres devate. Horakovou lici, jako kdyby byla druhy Slansky - komunisti se proste mlatili mezi sebou. Horakova nepochybne byla proti komunistickemu puci. Nemyslela si ovsem, ze SSSR rozpoutal 2. svetovou valku. To by mel nekdo vysvetlit pani Jourove.

https://voxpopuliblog.cz/kdo-zavinil-2-svetovou-valku/


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

29.06.2020 10:57

Mariánský sloup se, podle mého názoru, stal znamením současnosti. Mor je dnes nahrazen koronavirem. Takže jeho vztyčení není pouhou náhodou. Opět nás ohrožuje nemoc, pandemie, která ovlivňuje celospolečenské dění. Budiž mementem, varováním před globalismem. Nelze do věčně ledových pustin tundry obývaných Inguity, Laponci, přestěhovat černé obyvatele Afriky. Každý strom, keř, každá rostlinka má svůj životní prostor, vhodný k růstu a přežití. Přesadíme-li ji, degeneruje a později i umírá. Svět není globální vesnice, co se týče vhodnosti životních podmínek pro tu, kterou rasu. Můžeme se technicky propojit přes globální přenosové systémy, ale naše biologická podstata se nemění. Jsme-li vytrženi z prostředí, které je spojeno s mnoha generacemi našich předků, jsme ohroženi. Souzvuk může panovat v náboženské shodě. Pokud i ta chybí, vystavujeme se nebezpečí poroby cizí ideologie, cizí vůle. .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.06.2020 19:41

Stejní hloupí zaprodanci,kteří operují s Dr Horákovou,se snaží zatajit a bagatelizovat německé zločiny v protektorátu.Válková dokonce řekla,že za protektorátu se tak moc nestalo.350 000 našich občanů zaplatilo životem pro německou rozpínavost a nadřazenost.Mariánský sloup je dílem pár lidí,kteří dokonce ani v Praze nežijí.Hřib je náboženský fanatik a všechno,co připomíná neomezenou moc církve,podporuje.Naplaveniny vládnou v Praze a jejich rodáci mají zase možnost na Prahu nadávat.Horáková by v žádném případě postavení nového mariánského sloupu nepodpořila.


 
Francie je pod útokem muslimských imigrantů

Francie je pod útokem muslimských imigrantů

Již nyní je pode mého evidentní, že Francie je napadena islámem a je pod útokem muslimských imigrantů. Jen necelá polovina Francouzů v novém průzkumu agentury Ifop po vraždě učitele Samuela Patyho muslimským azylantem věří sluníčkářskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, že zatočí s terorismem tak, jak slibuje. Celých 87 procent oslovených se obává, že jsou sekulární základy republiky v nebezpečí. A téměř osm desetin oslovených míní, že radikální islamismus vyhlásil Francii válku. Situace ve Francii je možná ale už tak daleko, že s nenávistný islámem nebude moci už nic dělat…

Poslední domácí zprávy

Takže lapidárně

Takže lapidárně

Andrej Babiš skvělým způsoben rozložil politickou scénu. Jeho slevu na dani příjmu ocení 4,2 miliónů zaměstnanců, i tí, kteří na tom budou...