• Neděle, 27. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Jonáš

Black lives matter nemá s bojem proti rasismu nic společného. Spíš naopak.
Počet návštěv: 663

Black lives matter nemá s bojem proti rasismu nic společného. Spíš naopak.

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Když sleduji pochybné aktivity Black lives matter v USA, musím říci, že to s nějakým bojem proti rasismu nemá nic společného. Proč? Protože rozdělují lidi na bílé, černé a další. A rozdělování lidí na rasy to jako není rasismus?  

V posledních týdnech v některých amerických městech se začaly dít neuvěřitelné události. Američtí sluníčkáři a lidé tmavší barvy kůže vytvořili zvláštní aktivizmus zvaný "Black lives matter", aby se aktivizovali proti lidem europoidního původu. A prý je to dokonce i jakýsi boj proti rasismu. Co prosím? Tohle mi za boj proti rasismu nepřipadá ani náhodou.

Ano, jsem proto, aby se s rasismem bojovalo. Ale s rasismem opravdovým, takovým, když kdekoliv a kdokoliv na světě začne lidi rozlišovat na základě barvy kůže. A to ať pozitivně nebo negativně. A tak jsem zásadně proti tomu, aby se s rasismem bojovalo takovým způsobem, jako to v USA dělají aktivisti Black lives matter. Pokud někdo začne lidi preferovat a naopak odsuzovat, a to především na základě barvy kůže, nemá to se skutečným bojem proti rasismu nic společného!

Proto věřím, že ti lidé, kteří skutečně chtějí bojovat proti rasismu, a to skutečně kdekoliv na světě, nebudou chtít lidi rozlišovat na základě jejich barvy kůže, ale podle vnitřních vlastností každého jednotlivce. Zda dotyčný žije či nežije poctivě, zda dělá nějakou užitečnou práci pro společnost, zda bezdůvodně neparazituje na sociálních dávkách či zda nepropadl nějakým šovinistickým a nadřazeneckým ideologiím včetně těch náboženských.

Pane prezidente Donalde Trumpe a vaše administrativo, v této nelehké situaci jsem na vaší straně. A věřím, že se vám problém rasismu podaří vyřešit právě takto, jak jsem uvedl v předešlém odstavci a v předešlém článku Rozdělujme se pouze na slušné a neslušné, a nikoliv na rasy, menšiny a většiny!. Protože jinak se světový vývoj v této oblasti určitě nevydá tím správným směrem a může to jednou zase skončit dost špatně.

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

01.07.2020 18:56

Panu Miroslavu Strakovi doporučuji,aby se na základě svých amerických zkušeností sebral a vrátil se zpět.Proč jste se vracel,když je to v těch USA tak skvělé?Bez černochů nemůžete žít,tak se vraťe mezi ně a líbejte jim smradlavé hnáty.Nevím,proč se tito emigranti,kterým se velice v USA líbilo,tak rádi vrací zpátky do ČR.Pročernošskou propagandu nám tady nezavádějte a hlavně byste se měl naučit češtinu,když chcete někomu radit.Doporučuji,běžte propagovat černošskou nadvládu zpět do USA,nebo aspoň do západní Evropy.My tady o menšinách víme své a o rasismu černochů jsme se též přesvědčili.A stačil na to fotbal.Nelíbí se Vám tady,nikdo Vám v odchodu bránit nebude,ochránče černochů.My jsme za komoušů utopili miliardy na pomoc černochům v Africe a dnes je od nich všechno zničené.Ať se jedná o školy,nemocnice,továrny či třeba studny!Vy v USA a západní Evropa jste tam jenom plundrovali jejich přírodní bohatství a USA to podniká do dnes i v jiných státech světa.Jakmile se objeví informace o nerostném bohatství,okamžitě tam jdou Vaše slavné USA šířit bombami a okupací "demokracii".Padesát let jste tam odváděl daně na jejich "politiku" a běžte si tam užívat svůj jistě zasloužený důchod.Tam budete mít hlad a tady sekáte patky,jak je to tam skvělé!


 
Miroslav Straka

Miroslav Straka

01.07.2020 17:25

Pane Libore Čermák, po padesáti letech v Americe vám můžu říci, že nemáte potuchy o čem píšete a vslovujete jen vlastní názor. Situace je jiná, a pravda je že 90% kriminálních případů v bílých čtvrtích je způsobena bělochy a 90% kriminálních případů v černých čtvrtích je způsobena černochy, ale černoši jsou 21 krát více zatčeny a pět krát více zastřeleny. V Americe můžete (někde) chodit na ulici se samopalem a kdýž jste bílí tak k vám policajt příjde a řekne, hele kámo, strašíš lidi, dej to pryč. Černoch by se to vůbecnodvážil udělat, protože by to s největší pravděpodobností nepřežil. Pokud chcete psát o těchto záležitostech měl by jste je zakládat na faktech. Kolik černochů jste poznal?, S kolika jste měl rozhovor? Nakonec bych jen řekl že nemáte ponětí o čem BLM vůbes je. Doporučuji aby jste se poučil od tisíce obětí policejní brutality a Amerického rasismu a potom napsal pravdu.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.06.2020 20:10

S panem Čermákem nesouhlasím.Nevím,proč se teroristům říká aktivisté,asi to lépe zní.Jinak jsem byl tolerantní a nebral rozdíly v barvě kůže v potaz.Po černošské invazi do Evropy,kterou podporuje celá západní Evropa,jsem rapidně změnil názor.Dnes tvrdím,že každý má zůstat sedět doma na té oné a necpat se někam,kde je nechtějí.Pokud si je přejí v Itálii Francii Německu či jinde na západě,nikdo jim v tom bránit nebude.Ale proti jejich přítomnosti v tomto státě budu pořád.Maximálně na týden na turistickou návštěvu a poslat šupem zpět.Co jsou zač nám předvedli údajní nizozemští policisté černé pleti,když zmlátili číšníka a naše policie by je ráda nechala uniknout a jedna bdělá žena na ně upozornila z letiště.Stejně je nechali odletět a obvinili jenom jednoho.Proto na mne s korektností nechoďte!


 
Budeme donuceni v rouškách už dožít?

Budeme donuceni v rouškách už dožít?

Málokdo si pokládá docela zásadní otázku: Čeho vlastně chceme dosáhnout těmi drastickými omezeními, které na nás naše vlády každým dnem navalují? Na co čekáme?  Vždyť už od března vládnoucí panáci téměř po celém světě “bojují” proti Covid-19. Téměř zastavili ekonomiku, obrovsky zadlužili další generace, orouškovali a do karantény poslali celé národy. A výsledek? Veliké nic! Vir je tu stále s možná ještě větší intenzitou než na jaře. K čemu tedy jsou všechna ta opatření?

Na pozadí koronaviru a za vašimi zády se dějí neskutečné věci. Vláda i senát mlčí a Česká televize toto téma ignoruje. Kdo to platí??

Na pozadí koronaviru a za vašimi zády se dějí neskutečné věci. Vláda i senát mlčí a Česká televize toto téma ignoruje. Kdo to platí??

Není to tak dlouho, co České soudy řešili kauzu Walderode. Šlo asi o drobné, když byly zcela protiprávně navráceny majetky tohoto rodu, který vědomě kolaboroval s nacisty a sám Walderode byl důstojníkem abwehru a nosil nacistickou uniformu. Co jsou to 3 miliardy korun že??? To Český daňový poplatník zvládne. Vždyť podvod s církevními restitucemi také zvládá platit. Jenže nyní na nás jdou nacističtí pohrobci rodu Lichtensteinů a to už je průšvih obřích rozměrů se značnými politicko - ekonomickými dopady, ale i s dopady do soukromého života značného počtu obyvatel. Mnoho o tom asi nevíte, ale soudy už běží a není žádná jistota jak prodejná Česká justice bude reagovat. Lichtensteinové chtějí zpět své majetky a to bez ohledu na Benešovy dekrety a Postupimskou dohodu, či Pařížskou konferenci.

K lékaři bez papírů?

K lékaři bez papírů?

Stalo se vám někdy, že jste přišli na kontrolu ke svému lékaři a výsledky vašich krevních testů zůstaly doma na stole? Mně ano, a několikrát. Proto moc dobře vím, co v takové situaci následuje. Váš lékař nemůže správně stanovit diagnózu, jelikož nemá kompletní přehled o vašem zdravotním stavu. Co to pro vás znamená? Přijďte druhý den znovu a nezapomeňte - papíry s sebou

Poslední domácí zprávy

Peníze nejsou všechno

Peníze nejsou všechno

Až moc dobře si pamatují mnozí z nás hlášku přisuzovanou Václavu Klausovi „Peníze až v první řadě“. A teď se ukazuje, že peníze...