• Pondělí, 13. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Markéta

Black lives matter nemá s bojem proti rasismu nic společného. Spíš naopak.
Počet návštěv: 411

Black lives matter nemá s bojem proti rasismu nic společného. Spíš naopak.

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Když sleduji pochybné aktivity Black lives matter v USA, musím říci, že to s nějakým bojem proti rasismu nemá nic společného. Proč? Protože rozdělují lidi na bílé, černé a další. A rozdělování lidí na rasy to jako není rasismus?  

V posledních týdnech v některých amerických městech se začaly dít neuvěřitelné události. Američtí sluníčkáři a lidé tmavší barvy kůže vytvořili zvláštní aktivizmus zvaný "Black lives matter", aby se aktivizovali proti lidem europoidního původu. A prý je to dokonce i jakýsi boj proti rasismu. Co prosím? Tohle mi za boj proti rasismu nepřipadá ani náhodou.

Ano, jsem proto, aby se s rasismem bojovalo. Ale s rasismem opravdovým, takovým, když kdekoliv a kdokoliv na světě začne lidi rozlišovat na základě barvy kůže. A to ať pozitivně nebo negativně. A tak jsem zásadně proti tomu, aby se s rasismem bojovalo takovým způsobem, jako to v USA dělají aktivisti Black lives matter. Pokud někdo začne lidi preferovat a naopak odsuzovat, a to především na základě barvy kůže, nemá to se skutečným bojem proti rasismu nic společného!

Proto věřím, že ti lidé, kteří skutečně chtějí bojovat proti rasismu, a to skutečně kdekoliv na světě, nebudou chtít lidi rozlišovat na základě jejich barvy kůže, ale podle vnitřních vlastností každého jednotlivce. Zda dotyčný žije či nežije poctivě, zda dělá nějakou užitečnou práci pro společnost, zda bezdůvodně neparazituje na sociálních dávkách či zda nepropadl nějakým šovinistickým a nadřazeneckým ideologiím včetně těch náboženských.

Pane prezidente Donalde Trumpe a vaše administrativo, v této nelehké situaci jsem na vaší straně. A věřím, že se vám problém rasismu podaří vyřešit právě takto, jak jsem uvedl v předešlém odstavci a v předešlém článku Rozdělujme se pouze na slušné a neslušné, a nikoliv na rasy, menšiny a většiny!. Protože jinak se světový vývoj v této oblasti určitě nevydá tím správným směrem a může to jednou zase skončit dost špatně.

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

01.07.2020 18:56

Panu Miroslavu Strakovi doporučuji,aby se na základě svých amerických zkušeností sebral a vrátil se zpět.Proč jste se vracel,když je to v těch USA tak skvělé?Bez černochů nemůžete žít,tak se vraťe mezi ně a líbejte jim smradlavé hnáty.Nevím,proč se tito emigranti,kterým se velice v USA líbilo,tak rádi vrací zpátky do ČR.Pročernošskou propagandu nám tady nezavádějte a hlavně byste se měl naučit češtinu,když chcete někomu radit.Doporučuji,běžte propagovat černošskou nadvládu zpět do USA,nebo aspoň do západní Evropy.My tady o menšinách víme své a o rasismu černochů jsme se též přesvědčili.A stačil na to fotbal.Nelíbí se Vám tady,nikdo Vám v odchodu bránit nebude,ochránče černochů.My jsme za komoušů utopili miliardy na pomoc černochům v Africe a dnes je od nich všechno zničené.Ať se jedná o školy,nemocnice,továrny či třeba studny!Vy v USA a západní Evropa jste tam jenom plundrovali jejich přírodní bohatství a USA to podniká do dnes i v jiných státech světa.Jakmile se objeví informace o nerostném bohatství,okamžitě tam jdou Vaše slavné USA šířit bombami a okupací "demokracii".Padesát let jste tam odváděl daně na jejich "politiku" a běžte si tam užívat svůj jistě zasloužený důchod.Tam budete mít hlad a tady sekáte patky,jak je to tam skvělé!


 
Miroslav Straka

Miroslav Straka

01.07.2020 17:25

Pane Libore Čermák, po padesáti letech v Americe vám můžu říci, že nemáte potuchy o čem píšete a vslovujete jen vlastní názor. Situace je jiná, a pravda je že 90% kriminálních případů v bílých čtvrtích je způsobena bělochy a 90% kriminálních případů v černých čtvrtích je způsobena černochy, ale černoši jsou 21 krát více zatčeny a pět krát více zastřeleny. V Americe můžete (někde) chodit na ulici se samopalem a kdýž jste bílí tak k vám policajt příjde a řekne, hele kámo, strašíš lidi, dej to pryč. Černoch by se to vůbecnodvážil udělat, protože by to s největší pravděpodobností nepřežil. Pokud chcete psát o těchto záležitostech měl by jste je zakládat na faktech. Kolik černochů jste poznal?, S kolika jste měl rozhovor? Nakonec bych jen řekl že nemáte ponětí o čem BLM vůbes je. Doporučuji aby jste se poučil od tisíce obětí policejní brutality a Amerického rasismu a potom napsal pravdu.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.06.2020 20:10

S panem Čermákem nesouhlasím.Nevím,proč se teroristům říká aktivisté,asi to lépe zní.Jinak jsem byl tolerantní a nebral rozdíly v barvě kůže v potaz.Po černošské invazi do Evropy,kterou podporuje celá západní Evropa,jsem rapidně změnil názor.Dnes tvrdím,že každý má zůstat sedět doma na té oné a necpat se někam,kde je nechtějí.Pokud si je přejí v Itálii Francii Německu či jinde na západě,nikdo jim v tom bránit nebude.Ale proti jejich přítomnosti v tomto státě budu pořád.Maximálně na týden na turistickou návštěvu a poslat šupem zpět.Co jsou zač nám předvedli údajní nizozemští policisté černé pleti,když zmlátili číšníka a naše policie by je ráda nechala uniknout a jedna bdělá žena na ně upozornila z letiště.Stejně je nechali odletět a obvinili jenom jednoho.Proto na mne s korektností nechoďte!


 
Podporujeme Viktora Orbána v kritice Evropské unie

Podporujeme Viktora Orbána v kritice Evropské unie

V poslední době sílí v řadě unijních zemí kritika Evropské unie převážně proto, jak přistoupila k řešení koronavirové pandemie, když tento problém z počátku vůbec neřešila, ba naopak kritizovala některé země za uzavření svých hranic.

 

 Smrt francouzského řidiče autobusu způsobili čtyři černoši, mluvit se o tom nesmí

Smrt francouzského řidiče autobusu způsobili čtyři černoši, mluvit se o tom nesmí

Poslední dny vzbuzují velké emoce zprávy o francouzském řidiči autobusu Philippe Monguillota, kterého k smrti ubili jacísi čtyři týpci. O původu, barvě kůže, jménech a tak dále dotyčných srabů se média úmyslně nezmiňují, natož aby zveřejnila fotku. Díky tomu naprostá většina normálně uvažujících má jasno, co asi tak byli ti hajzlíci zač. Pochopitelně se nemýlíme.

Demonstranti Black Lives Matters nějak zapomněli, kdo zrušil otroctví!

Demonstranti Black Lives Matters nějak zapomněli, kdo zrušil otroctví!

V posledních týdnech je evropsko-americká civilizace sužována demonstracemi proti údajnému rasismu, kdy radikální levicoví a protikřesťanští aktivisté prohlašují, že jsou mluvčími hnutí. Jejich výroky jsou často plné proti-bílého rasismu, nebo se otevřeně proměňují v útok na tradiční hodnoty evropsko-americké civilizace, jako je křesťanství.

Poslední domácí zprávy

Na levácích záleží

Na levácích záleží

Narodil jsem se jako levák. Nemohu za to. A přitom jsem za to celý život trestán. Zažívám diskriminaci na každém kroku. Jako všichni leváci....