• Středa, 21. únor 2018
  • Svátek má Rukojmí Lenka

Další hysterie kolem slov prezidenta Zemana, jež byla havloidy opět účelově interpretována
Počet návštěv: 2988

Další hysterie kolem slov prezidenta Zemana, jež byla havloidy opět účelově interpretována

- Břetislav Olšer - Článek od - Břetislav Olšer -

Na případ Hany Humpálové a Antonie Chrástecké, za něž ČR podle Respektu zaplatila 6 milionů dolarů, se prezidenta zeptala žena na Rokycansku: „Co říkáte na to, že Česká republika zaplatila za dvě unesené dívky 145 milionů korun?"

„Pokud vím tak 150 (milionů korun), ale záleží na tom, podle jakého kurzu to počítáte, což ale samozřejmě není podstatné,“ řekl Zeman na otázku. Dotaz padl při jeho návštěvě Plzeňského kraje na setkání s občany Kornatic na Rokycansku; nekonstatoval prezident, pouze odpovědět improvizovaně na dotaz. A dodal, že pokud by to nebyla pravda, dávno by to vláda jasně dementovala. Vlastně něco řekl její místopředseda Bělobrádek, přičemž byl jako chytrá katolická horákyně; ani oblečený, ani nahý, ani na voze, ani na koni, když pronesl: "To, že něco někde vyjde, ještě neznamená, že vůbec něco bylo zaplaceno..." Kdybych byl jako anti zemanovci, chytl bych se jeho slovíček - "že vůbec něco bylo zaplaceno", ne však jasné odmítnutí - nic nebylo vyplaceno...

Na obranu pana prezidenta Zemana bych uvedl, že pouze internetové noviny Rukojmí.cz si dovolily zveřejnit: ..."vyplázla dle Respektu česká vláda skoro 150 milionů..." Takže jsme byli jediní z médií, kdo změnil cifru Respektu ze 145 na cca 150, přičemž nejde jen o čísla, ale o fakt, že něco zaplaceno být muselo, zvláště, když prostředníkem mezi Českem a únosci byla Nadace IHH, která je proslulá tím, že by si pro dolar nechala vrtat koleno...

Stejně jako zhrzená ODS a TOP 09, jež po čerstvé košer porážce při schvalování Babišovy EET ihned vyzvaly k okamžitému odstoupení prezidenta Miloše Zemana. V opačném případě je pro podání ústavní žaloby pro velezradu. První místopředseda Marek Ženíšek už pro to začal sbírat podpisy. Straně vadí, že Zeman veřejně potvrdil částku 150 milionů za dvě dívky unesené v Pákistánu. „Prezident Zeman rozjíždí další kolo reality show, kde hlavní roli hrají úniky utajovaných informací, které mají zůstat tajné. Záměrně a cíleně ohrožuje bezpečnost občanů ČR a dle mého soudu je to na odstoupení hlavy státu a v opačném případě na podání ústavní žaloby Ústavnímu soudu, aby rozhodl, zda jeho podání není velezradou,“ řekl Ženíšek. Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek iDNES.cz řekl, že to je stanovisko celé TOP 09. http://www.rukojmi.cz/clanky/1048-nezistnost-ceska-k-potrebnym-duchodcum-40-kc-bezencum-750-milionu-za-hancu-a-toncu-150-milionu

A své si v Událostech přidal i od roku 1990 služebně nejstarší český poslanec Marek Benda, co k prezidentu Zemanovi přidal i požadavek demise ministra obrany Martina Stropnického, že prozradil obchod Fajáda za pětici zajatých Čechů v Libanonu. Kdože je to Marek Benda? Wikipedie: „V říjnu 2009 bylo zjištěno, že jeho rigorózní a magisterská práce na téma Restituční proces v 90-tých letech jsou shodné a rigorózní navíc nesplňuje standardní podmínky počtu normostran, neboť má sice celkem 109 stran, avšak po přepočtu na normostrany by měla pouze 57 stran. Požadovaného počtu alespoň sta stran dosáhl díky zvětšení velikosti písmen a odlišnému řádkování… Získal sice titul doktora práv (JUDr.) ovšem diplom nepřevzal a titul neužívá…“ Rodinný institut ÚSTR aneb Zač může utopie komunismu…?

Sám nyní přiznal, že i přes vedlejší více než sto tisícové příjmy, se musí mimo Sněmovnu pořádně ohánět. Má čtyři děti, manželku v domácnosti a z těch zbývajících poslaneckých příjmů by rodinu v tuto chvíli neuživil. A má vlastně pravdu. Základní poslanecký plat předloni činil: 56.000,- Kč, navíc měsíčně jako předseda výboru 79.000,- Kč, k tomu 8.300 měsíčně na reprezentaci a stravné, dalších 20.700 měsíčně na cestovné a ještě  12.930 měsíčně na administrativní a odborné práce. Ovšem to není vše: má též 28.800 měsíčně na pronájem poslanecké kancelář a její vybavení, a aby mu nebylo smutno, má své asistenty, kterým vyplácí 35.875měsíčně na služby. Bez telefonu to ale nejde, tak dostává 7.000 měsíčně na telefonní poplatky a připojení k internetu. Celkem na náhradách 113.605,- Kč měsíčně. Takže základní plat přes 220.000,- Kč a k tomu služební auto bez řidiče...

Je třeba uvádět okolnosti v souvislostech; prezident Zeman měl v Kornaticích připomenout i svá slova, že by je nejraději Hanču a Tonču „přehnul přes koleno a dal jim pár na zadek“ za to, jak svou nezodpovědností přinesly státu a svým rodinám velké potíže. V jednom z videí v zajetí se navíc povinně přimlouvaly za propuštění pákistánské neuroložky Áfíi Siddíkíové. Ta byla v roce 2010 americkým soudem odsouzena k 86 letům vězení za útok na americké agenty a vojáky… Na vyjednávání o jejich propuštění se tak dva měsíce podílela humanitární organizace IHH, na níž se přímo obrátily rodiny unesených dívek, matky v hidžábech, poté, co předchozí pokusy o jejich záchranu selhaly.

Ale vraťme se k meritu věci; je to přes půl roku, co se vrátily české dívky Hanča a Tonča ze zajetí v Pákistánu, resp. Afghánistánu. Že bylo zaplaceno výkupné, je jasné, jen jde o sumu – jestli to bylo 20 milionů USD či jen šest milion, je jedno; zase žijí v Česku. A že zde šlo o velké peníze je zřejmě už z faktu, že celou "záchrannou akci režírovala již zmíněná "humanitární" Nadace „Inzani Jardim Vakfi, doslovně přeloženo „Nadace pro humanitární pomoc“, zkratkou IHH, jež byla jedním z hlavních organizátorů flotily „Svobodná Gaza“. IHH je turecká nevládní organizace (NGO), založená r. 1992 a r. 1995 úředně zaregistrovaná v Istanbulu. Co všechno víme o této partičce, která rozdává či inkasuje miliony napravo nalevo.?

Foto: Reuters...

Vedoucím IHH, která se na internetu představuje stránkami www.ihh.org.tr , je Turek Bülent Yildirim. IHH zakoupila tři z devíti lodí flotily „Svobodná Gaza“, mezi nimi i osobní loď „Mavi Marmaris“, na které časného rána 31. května 2010 došlo k nejtvrdším srážkám. Byli zde mrtví a zranění…“ píše Johannes Gerloff. Organizátoři této provokativní plavby byly napojeni na teroristickou Al Kajdu i Hamás. Mezi šesti stovkami „dobrovolníků“ bylo 30 Jordánců, 16 Kuvajťanů a další aktivisté z Pákistánu, Indonésie, Azerbajdžánu, Malajsie, Alžírska, Maroka, Mauretánie, Ománu, Jemenu a Bahrajnu. Co ty všechny jmenované národnosti spojuje? Všechny vyznávají islám.

Nepochybuji o tom, že tito účastníci chápali svou účast jako džihád proti Izraeli. Jednou ze zosnovatelek projektu je Greta Berlinová z Free Gaza Movement. Ze své základny na Kypru prohlásila, že „další lodě budou následovat.“ Na projektu participuje také irská loď Rachel Corrie s 15 aktivisty, včetně severoirského laureáta Nobelovy ceny za mír! Musím však připomenout, že jedna loď už do Gazy nedávno také plula: Šlo odpůrcům izraelské blokády Gazy o ložiska palestinského plynu?

Izraelský velvyslanec v Německu Joram Ben-Zeev upozornil na skutečnost, že mezi aktivisty na trajektu Marmara byli členové nedávno vzniklé německé ultralevicové strany Die Linke (Levice). Jejím členům se zdáli Sociální demokraté málo levicoví a proto založili stranu novou. Mají 75 000 členů a jsou dnes třetí nejsilnější stranou v Německu. „Tato Hamásem řízena akce mírovému procesu nepomůže“, řekl Zeev a ptá se, „kde byli levicoví politici z Die Linke, když teroristé Hamásu ostřelovali Izrael?“ Na veřejných konferencích v Turecku v uplynulých letech zástupci IHH agitovali pro Hamás a jeho strategii, včetně ozbrojeného boje proti Izraeli a Palestinské samosprávě. Na internetu snadno najdete záběry ze setkání šéfa IHH Bülenta Yildirima s pohlaváry Hamásu, jako je Izmail Haníje a Chálid Mašál. Dánský „Ústav pro mezinárodní studia“[v Kodani uvádí, že „IHH v minulosti poskytovala finanční a materiální podporu mezinárodní síti džihádu“.

„Prostřednictvím „Union of Good“ má IHH samozřejmě rozsáhlé mezinárodní styky s dalšími islámistickými organizacemi. Výnosem sociálnědemokratického ministra obrany Ehuda Baraka bylo v r. 2008 v Izraeli 36 organizací náležejících k „Union of Good“ zakázáno. Jako „číslo 36“ byla na seznamu ilegálních seskupení v Izraeli také IHH. Už během operace „Obranný štít“ na jaře 2002 padly do rukou izraelské armády dokumenty, ze kterých vyplývalo, že „Union of Good“ poskytoval prostřednictvím takzvaných palestinských humanitárních organizací finanční odškodnění rodinám „mučedníků“, v západním slovníku obvykle nazývaných sebevražednými atentátníky…“ dodává Johannes Gerloff.

Proč se české výzvědné služby nezeptaly současného zpravodaje ČT v Paříži, co je to IHH, osobně ji zažil jako účastník flotily „Svobodná Gaza“. Redaktor Petr Zavadil a kameraman Jan Línek byli totiž zadrženi  při izraelském zásahu proti flotile s “humanitární pomocí” palestinskému Pásmu Gaza, mj. s léky s prošlou záruční lhůtou či se spoustou jiných léčiv bez označení jejich názvu. Je toto „veřejná služba“, za kterou jsme nuceni platit každý měsíc příspěvek 135,- Kč na provoz České televize….?

Jak se tato „veřejnoprávnost“ slučuje s tím, že za tyto naše peníze se několik zaměstnanců ČT účastní nelegální akce krajně levicových a islamistických sil proti jedinému demokratickému státu uprostřed arabských zemí Blízkého východu? Česká televize vyslala svůj zpravodajský štáb v reakci na nabídku organizátorů humanitárního konvoje. Účast reportérského týmu podmínila tím, že bude moci jako nezávislé médium svobodně natáčet naprosto cokoliv…

Loď Mavi Marmara… Reuters

A to všechno v době, kdy Evropská unie věnovala Pásmu Gazy 650 miliónů dolarů, Spojené státy 555 milionů, Saúdská Arábie 500 milionů, Velká Británie 490 miliónů, Francie 300 miliónů a Německo 290 miliónů. Japonsko dodá dalších 150 milionů dolarů. Americká vláda přislíbila poskytnout dalších 148 milionů dolarů agentuře UNRWA (United Nations Relief and Works Agency), která je součástí systému OSN a poskytuje pomoc Arabům v Judeji, Samaří a Pásmu Gaza.

A tak zatímco dnes ministr zahraničí Zaorálek tvrdí, že s teroristy nespolupracuje, vyplázla dle Respektu česká vláda skoro 150 milionů, aniž by se začervenala. Rozhodnutí, že stát za Humpálovou a Chrásteckou zaplatí, padlo ještě za vlády Jiřího Rusnoka. Vyjednávání s únosci poté převzal současný kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD). Peníze byly uvolněny z rezervy ministerstva financí a dostala je civilní rozvědka. Odtud pak putovaly dál až do rukou únosců. Klíčovou roli v obchodu sehrála turecká "humanitární" organizace IHH, která má vazby na různé militantní skupiny v regionu. Za vším hledej IHH, tureckou humanitární organizaci…

Dnes jsou již obě dívky v Česku, je brunetka Hana Humpálová však převzala islámskou víru svých věznitelů. Podle tajných služeb se loni na podzim zřejmě pokusila ke svým únoscům vrátit, byla však zastavena na turecké hranici a poslána zpět do Česka. Zpravodajci považovali její cestu za bezpečnostní riziko, neboť by se podle nich mohla v regionu radikalizovat… Zaspali čeští rozvědčíci, když jí nechali prchat až do Turecka, nebo se třeba jen chtěli za peníze státu podívat znovu do Orientu…? Možná o nich též Josef Laufer zazpívá píseň jako o statečném kapitánu Minaříkovi.,,. http://www.youtube.com/watch?v=yeY1XPnoPD4

Inu, a zatímco Marek Benda už ve Sněmovně přesluhuje, jeho kolega Marek Ženíšek si chce ještě užít světel televizních ramp, proto se zviditelňuje peticí za odstoupení prezidenta Miloše Zemana, v případě, že neposlechne, bude ho žalovat pro vlastizradu; takové máme dnes odvážné a drzé junáky v Parlamentu ČR - psi štěkají, karavana v čele se Zemanem však v klidu kráčí dál... Sněmovna ČR? Tržní hospodářství a prachsprosté vydírání…

Jak Zavadil opět zavadil o úmyslnou propagandu Al-Kájdy…?

http://martinkonvicka.blog.idnes.cz/c/472850/hanka-a-tonca-a-allah.html

Musí Češi ctít zákony v Norsku stejně, jak islámské právo šaria v Iráku či Saúdské Arábii?

Jak bruselský salašnický pes hlídá stádo českého Ovčákova…

http://www.rukojmi.cz/clanky/567-svedsko-je-v-poctu-prijatych-azylantu-na-10-000-obyvatel-jeste-preplnenejsi-nez-nemecko

http://www.rukojmi.cz/clanky/294-pul-roku-jsou-tonca-a-hanca-doma-ze-zajeti-aneb-lze-konvertovat-k-islamu-z-lasky-ke-koranu-nebo-jen-tak

http://www.rukojmi.cz/clanky/1064-obstrukce-jsou-nastrojem-hlupaku-lidi-kteri-nemaji-argumenty-rekl-prezident-zeman

http://zpravy.idnes.cz/ceska-vlada-zaplatila-za-cesky-v-pakistanu-vykupne-fw9-/domaci.aspx?c=A160207_134430_domaci_pku

http://www.rukojmi.cz/clanky/1019-usa-opet-lhaly-zadne-drogy-a-kolumbijsti-teroriste-nybrz-zakulisi-ukrajinskeho-puce

Izraelské osudy – Tisíc a jedna pravda ve Svaté zemi” jako eKniha – (http://www.ereading.cz/cs/detail-knihy/izraelske-osudy?eid=1135

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Spadne klec na premiéra Netanjahua než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry;  je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií

Spadne klec na premiéra Netanjahua než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií

Hrozí snad v Izraeli předčasné volby a spadne klec na premiéra Benjamina Netanjahua dřív než přijede do Česka? Vyšetřování jeho trestních kauz, které se táhnou od loňského roku, může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií...

Před 4 lety začalo na kyjevském Majdanu tragické divadlo, na jehož hrozivé scéně se sešli ti, jimž zbyla na rukách krev nevinných stovek obětí; zrůdní vrazi změnili klidné náměstí Nezávislosti v děsivé ruiny...

Před 4 lety začalo na kyjevském Majdanu tragické divadlo, na jehož hrozivé scéně se sešli ti, jimž zbyla na rukách krev nevinných stovek obětí; zrůdní vrazi změnili klidné náměstí Nezávislosti v děsivé ruiny...

Tragický byl před čtyřmi roky zásah v úterý ráno 18. února 2014, kdy na policisty někdo střílel a ti se pak rozhodli k útoku. Ten den při střetech zemřelo 25 lidí. Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč následně ustoupil 21. února 2014 nátlaku opozice a potvrdil, že souhlasí s předčasnými volbami hlavy státu a s návratem k ústavě z roku 2004.

 

Fejeton: Mám kamaráda sexuologa; ne že bych jeho rady ve svém kdysi chrabrém věku ještě potřeboval, nýbrž jen proto, že spolužáky na ZDŠ si nevybíráme. Tím mým spolusedícím v lavici byl ogar, co měl sex zásadně vždy a všude až na prvním místě.

Fejeton: Mám kamaráda sexuologa; ne že bych jeho rady ve svém kdysi chrabrém věku ještě potřeboval, nýbrž jen proto, že spolužáky na ZDŠ si nevybíráme. Tím mým spolusedícím v lavici byl ogar, co měl sex zásadně vždy a všude až na prvním místě.

Dnes si občas s mým kamarádem sexuologem zajdeme na kafe, třeba včera, ovšem ne dle skvělé brazilské arabiky, ale pouze tam, kde je dívčí obsluha patřičných parametrů věkových i tělesných… Tak se mi jako úlitba za moji zkaženou kávovou chuť dostane občas nějaké té sexuologické rady.

Poslední domácí zprávy