• Sobota, 08. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Soběslav

Placení úroků z úroků z prodlení a z úroků považujeme za nemorální
Počet návštěv: 299

Placení úroků z úroků z prodlení a z úroků považujeme za nemorální

Radim Fiala Článek od Radim Fiala

„Náš návrh také ruší placení úroků z úroků z prodlení a z úroků, neboť považujeme úroky z úroků za vyloženě nemorální. Vláda ANO, ČSSD a KSČM ale naše návrhy odmítá a odmítají také náš návrh na zestátnění exekutorů," .

Bojujeme s exekutorskými mafiemi a pomáháme lidem v dluhových pastech. V mimořádně obtížné situaci se kvůli výpadku příjmů ocitne řada lidí v exekucích. SPD je jediná strana, která prosazuje zásadní pomoc lidem v exekucích a dluhových pastech. Kvůli koronaviru budou mnozí dlužníci v ještě složitější situaci. SPD navrhuje, aby mohl dlužník platit přednostně jistinu dluhu, a nikoliv nejprve náklady a úroky, jako je tomu v současnosti,".

„Náš návrh také ruší placení úroků z úroků z prodlení a z úroků, neboť považujeme úroky z úroků za vyloženě nemorální. Vláda ANO, ČSSD a KSČM ale naše návrhy odmítá a odmítají také náš návrh na zestátnění exekutorů. Do dalšího čtení ve Sněmovně ale již prošel náš návrh na místní příslušnost (teritorialitu) exekutorů, který ukončí byznys s dluhy.

„Navrhujeme zastropování roční procentní sazby nákladů (RPSN) u půjček jako nástroj pro boj s lichvou. Právě lichvářské praktiky jsou přitom prvním krokem jak se dostat do dluhové pasti. Zastropování RPSN přitom platí ve většině zemí EU," .

Radim Fiala
Komunální politik v Prostějově, poslanec Parlamentu ČR, předseda Ústřední komise pro ochranu zvířat proti týrání, zakládající člen hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

29.07.2020 22:13

Uf, pane Majevský, nestrašte...i když pravděpodobně nejste daleko od pravdy.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.07.2020 19:36

Není k tomu politická vůle.To by banky přestaly vyplácet podpory některým politikům a partajím.Proto tyto návrhy,pokud skutečně byly podány,nemají naději na schválení.Národ tak dlouho mlčel k praktikám politiků a bank,že se dnes nedá nic změnit.


 
Svědci covidovi a šíření strachu

Svědci covidovi a šíření strachu

Proč státy považují roušky za nástroj ochrany? Chtějí ukázat, že dělají aspoň něco. Mnoho „epidemiologů“ podporuje nošení roušek, protože to udržuje lidi ve strachu a v pocitu, že se musí něco dělat a tím zůstává zachován jejich status „zachránců“.

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Známá tenistka Martina Navrátilová čelí mediální kampani kvůli tomu, že podepsala dopis, ve kterém více než 300 sportovkyň vyjádřilo nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu. Ten následně atletky poslaly Radě guvernérů National College Athletic Association. Přitom tento požadavek je naprosto racionální, neboť muži, kteří se nechají přeměnit na „ženu“, porážejí své ženské soupeřky, protože fyzická kondice a větší síla jim zůstala. Podobně se před časem vyjádřila i spisovatelka Jane Rowlingová. Ta upozornila na muže, kteří se deklarují jako ženy, ale na dámských záchodech mohou znásilnit ženy.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...