• Sobota, 08. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Soběslav

   P.C.Roberts: Federální odvolací soud zrušil rozsudek smrti za spáchání bombového atentátu při Bostonském maratónu
Počet návštěv: 355

P.C.Roberts: Federální odvolací soud zrušil rozsudek smrti za spáchání bombového atentátu při Bostonském maratónu

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Včera, to je 31. července, Federální odvolací soud USA prvního stupně zrušil rozsudek smrti  vynesený nad Džocharem Carnajevem, což je jeden z domnělých bombových útočníků při bombovém útoku v závěru Bostonského maratónu, konaného v dubnu 2013 (Džocharův bratr Tamerlan Carnajev při domnělém útoku zahynul).

Před několika lety jsme společně s J.R.Grahamem prokázali, že sama vlastní svědectví a důkazy FBI přesvědčivě dokazují, že i kdyby šlo v Bostonu o bombový útok, pro který existují jen falešné důkazy, nemohli jej spáchat Carnajevovi bratři.
Podařilo se nám protlačit důkazy o jejich nevině až  na federální odvolací soud a ohromilo nás, když je soud přijal jako část soudního průkazního materiálu. Od tohoto okamžiku jsme už jenom doufali – a já méně než Graham. Nedovedl jsem si totiž představit, že by soudci odvolacího soudu našli odvahu k tomu, aby rozmetali jeden z podfuků, mainstreamem používaných pro udržování „teroristické hrozby“.
Ostatně, všimli jste si toho, jak se o teroristické hrozbě přestalo v poslední době mluvit? A jak by se o ní mohlo přestat mluvit, kdyby byla reálná, čili kdyby skutečně existovala? Jenže ona nikdy neexistovala, ona jen po určitý čas sloužila svému okamžitému účelu.
Nyní je ovšem tohle všechno pryč, protože  máme hrozby nové: Čínu, americkou bílou nadvládu,Trumpa a nové podfuky: Russiagate, smrt G. Floyda z rukou bílých rasistických policistů atd.
Federální odvolací soud prvního stupně nás zklamal jen tím, že zrušil pouze výrok o rozsudku smrti pro Džochara Carnajeva a nikoli falešný usvědčující materiál, který k tomuto rozsudku vedl. Soudem jmenovaná obhájkyně Džochara Carnajeva na předchozím soudním řízení se žalobci na usvědčení svého mandanta  přičinlivě spolupracovala a celé soudní řízení nebylo ničím jiným než podvodem, zorganizovaným pro účely propagandy.
Výrok federálního soudu prvního stupně ještě Džochara Carnajeva z vazby neosvobozuje jen instruuje soud nižší federální oblasti, aby v jeho trestní věci  vyhlásil nové soudní jednání. Myslím si, že to bylo to nejzašší, co se Federální odvolací soud odvážil udělat. Nicméně však jeho výrok naznačuje, že něco na předchozím soudním jednání bylo v nepořádku a že je tedy třeba uspořádat proces nový.
Vybral a přeložil Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

02.08.2020 19:37

Však se u nás u soudů nižších instancí postupuje stejně.Ti "soudci" totiž odsuzují podle svého přesvědčení a ne podle důkazního řízení.A nestalo se to jen jednou,ale pokaždé,když soudce nenašel(a) paragraf na uvedený čin.


 
Svědci covidovi a šíření strachu

Svědci covidovi a šíření strachu

Proč státy považují roušky za nástroj ochrany? Chtějí ukázat, že dělají aspoň něco. Mnoho „epidemiologů“ podporuje nošení roušek, protože to udržuje lidi ve strachu a v pocitu, že se musí něco dělat a tím zůstává zachován jejich status „zachránců“.

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Martina Navrátilová čelí mediální kampani ze nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu

Známá tenistka Martina Navrátilová čelí mediální kampani kvůli tomu, že podepsala dopis, ve kterém více než 300 sportovkyň vyjádřilo nesouhlas se začleňováním transsexuálů do sportu. Ten následně atletky poslaly Radě guvernérů National College Athletic Association. Přitom tento požadavek je naprosto racionální, neboť muži, kteří se nechají přeměnit na „ženu“, porážejí své ženské soupeřky, protože fyzická kondice a větší síla jim zůstala. Podobně se před časem vyjádřila i spisovatelka Jane Rowlingová. Ta upozornila na muže, kteří se deklarují jako ženy, ale na dámských záchodech mohou znásilnit ženy.

Poslední domácí zprávy

Agrese mocných

Agrese mocných

Srpnové události 1968 už mizí v historii. Před 52lety „soudruzi v SSSR“ udělali chybu, místo dialogu vsadili na agresi. Využili situace, v té...