• Sobota, 19. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Zita

Užívejme si Babišovu vládu. Za rok už tady nemusí být
Počet návštěv: 1008

Užívejme si Babišovu vládu. Za rok už tady nemusí být

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Václav Moravec, který přeje Babišově vládě jen to nejhorší, opět ve svých nedělních OVM jásal, že máme propad HDP o 10 %. No máme - no a co? Pokud z dostupných čísel Eurostatu jsme úspěšnější než Německo (-11,7 %), Rakousko (-13,3 procent) či Belgie (-14,5), Itálie (-17, 3 %), Francie (-19 %) či dokonce Španělsko (-22, 14 % ), pak jsme v podstatě z hlediska západní části EU premianty.

A když k tomu připočteme, že stále máme nezaměstnanost 3,8 %, tak jsme vývojově současnou evropskou jedničkou.

Nejsem ekonom. Jen věci empiricky sleduji. Ovšem bylo jasné, že když se cpalo tolik peněz do ekonomiky a hlavně lidí,  tak se to nějak muselo projevit.

Když už jsme v těch číslech, stojí za zmínku, že i naše „národní automobilka“  Škoda je na rozdíl od celého koncernu Volkswagen v plusu, byť s odřeným hřbetem, což je unikátní.

I to možná stojí za poznámku. Jak v OVM, tak i jinde se rozvádí teorie, jak vláda na rozdíl od ‚Německa nenapomáhá šrotovným a investicemi do infrastruktury elektromobility. Především platí, že jsou vedle jak tak jedle ti, kteří se domnívají, že lze něco koncernu poručit. Ukazuje se, že si Volkswagen dělá, co chce, někdy dobře, někdy špatně. Navíc je otázka, zda 100 % sázka na elektroauta by měla šanci. Zatím se ukazuje, že příliš netáhnou jiné výrobky této charakteristiky.

Tím se dostávám i k možnému zrušení superhrubé mzdy a jejím nahrazením  15% dani z příjmu. Zarazilo mě, že představitelé „levice“ tedy ČSSD a KSČM jsou proti. Zaměstnanci by měli být klíčovou sociální skupinou jejich zájmu. Konečně by si měli po třiceti letech nadechnout a konečně by mohli cítit společenskou rehabilitaci ve vztahu k podnikatelům a živnostníkům. A konečně by si mohli říci, že ten systém, který mnozí z nich na počátku prosazovali cinkotem klíčů, aby se měli jako na Západě, je konečně trochu i jejich. Vždyť pro většinu společenského bohatství jsou oni tím rozhodujícím zdrojem. Za léta pravicových či středopravicových vlád by si to zasloužili, zejména když…

Zejména když nevíme, zda po příštích volbách opět vznikne  tak příhodná středolevicová koalice tvořená ANO,ČSSD a KSČM jako nyní. Obě levicové strany jsou trvale jednou nohou mimo Sněmovnu a nedostanou – li se tam, nastoupí pravicová koalice ANO – a třebas i ODS.

Ale může být ještě hůř. Pokud by se zrealizovaly záměry vytvoření dvou pravicových koalic z dnešní opozice tj. např. ODS-TOP 09-KDU-ČSL a dále Piráti + STAN, zřejmě pošupajdí ANO do opozice.

Hrajme tedy dokončení tohoto volebního období do poslední minuty, jako by to mohl být konec příznivé politiky pro všechny sociální skupiny Česka, nejen pro vyvolené.  

A co se prosadí, to se počítá.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

05.08.2020 10:28

A pak , že je naše (čí?) ČT nezávislá.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.08.2020 19:54

Nelze hloupé kecy v OVM brát za bernou minci.Tzv. moderátor totiž svoje touhy vydává v tomto idiotském pořadu za vzniklou pravdu.Ten nikdy nebude moderátor,ale jen propagandista.K tomu přičtěte další presstituty a máte propagandu jak vyšitou!


 
Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

          Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Elitní lékaři Pavel Pafko (80) a Jan Pirk (72). 


"Proč někdo například neřekne, že jsme otestovali pozitivně 1100 lidí, z nichž jen dva, tři nebo pět museli vyhledat nemocniční ošetření? Proč někdo neřekne, že u většiny lidí je to úplně bezpříznakové? Je to přesně tak, jak jsem říkal," konstatuje profesor Jan Pirk, přednosta kardiocentra IKEMu. "O opatřeních rozhodují doktoři, kteří „v životě neviděli pacienta. To jsou lékaři z laboratoří, lékaři z výzkumů, lékaři z hygienických stanic."

CO2 – démon nebo spasitel?

CO2 – démon nebo spasitel?

O kysličníku uhličitém toho bylo napsáno tolik, že to nikdo nespočítá. Svým způsobem se stal fenoménem a ikonou naší doby. Nebylo tomu tak ale vždy. CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa, někdy na počátku 90. let minulého století. Předtím to byla lidská práva, dnes je to LGBT, povinné očkování proti koronaviru a řada dalších témat. CO2 však zůstává – New Green Deal je toho důkazem. Plně to zapadá do konceptu politizace jakéhokoliv tématu – vědy nevyjímaje – pokud se to světovým elitám hodí jako prostředek pro dosažení jejich cílů.

 

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...