• Úterý, 26. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Zora

Ondřej Kolář a jeho TOP 09 jsou inspirací pro vandaly
Počet návštěv: 3522

Ondřej Kolář a jeho TOP 09 jsou inspirací pro vandaly

Jaromír Petřík Článek od Jaromír Petřík

Jiří Pospíšil z TOP 09 se rozčiluje nad vandalským poničením výstavy věnované Miladě Horákové u pražského muzea Kampa, kdy napsal "Odsuzuji tento šílený vandalský čin."

Jiří Pospíšil čin vandalů ostře kritizuje. "Odsuzuji tento šílený vandalský čin. Ukazuje se bohužel, že některým lidem není nic svaté. Takto zostudit památku obětí komunistické totality je pro mě naprosto nepochopitelné," https://zpravy.aktualne.cz/regiony/praha/vandalove-v-noci-znicili-vystavu-o-milade-horakove/r%7E94788c42dada11ea9d470cc47ab5f122/?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Já se ptám, co je svaté pro Jiřího Pospíšila a proč neoznačil za šílený vandalský čin zničení pomníku maršála Koněva, kdy díky vojevůdcům jako byl maršál Koněv, Jiří Pospíšil žije. Silně totiž pochybuji, že by předky Jiřího Pospíšila němečtí nacisté nechali žít.

Přitom jeho politická strana TOP 09 v případě pomníku maršála Koněva prosadila ještě něco horšího než vandalství, totiž jeho naprostou likvidaci, kdy i podstavec, který byl pod sochou maršála Koněva se Pospíšilova TOP 09 rozhodla úplně zničit: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/pomnik-koneva-konev-praha-odstraneni-podstavce.A200806_563437_praha-zpravy_rsr

A Jiří Pospíšil zničení pomníku maršála Koněva osobně podpořil: https://www.televizeseznam.cz/video/x-talk/pospisil-informace-o-ruskem-agentovi-nepodcenuji-odstraneni-sochy-koneva-schvaluji-64063706

Cožpak si Jiří Pospíšil neuvědomil, že co se týká případu Milady Horákové, který používá POUZE pro svoje komunistobijecké běsnění, že tímto zneuctil i její památku?

Kam až zajde Jiří Pospíšil s TOP 09 ve svém pokrytectví?

Je ve svém komunistobijeckém tažení o něco lepší, než ti, proti kterým tak bojuje?

Není to ve skutečnosti tak, že současní komunisté by Jiřího Pospíšila a TOP 09 mohli vyučovat slušnosti?

Nevím, jak jinak to ještě napsat, ale TOP 09 se ve svém primitivním antikomunismu opět střelila opět do vlastní nohy, kdy ničení pomníků našich osvoboditelů od německého fašismu sama organizuje a fyzicky provádí a na druhé straně se může pominout, když někdo poničí výstavu věnovanou památce Milady Horákové.

Normální člověk si logicky položí otázku, proč tomu není stejně v obou případech?

Hrozné na tom totiž je, že na smutném osudu Milady Horákové politikové z TOP 09 pouze parazitují, protože Milada Horáková byla levicová politička, která neměla se současnou politikou TOP09 nic společného a manžel Milady Horákové Bohuslav Horák byl dokonce kandidátem KSČ. Takže, poprvé se střelila TOP 09 do vlastní nohy, když vedla komunistobijeckou kampaň při 70. výročí popravy Milady Horákové s nosným heslem: „Milada Horáková zavražděna komunisty.“ Podle tohoto hesla TOP 09 musela být Milada Horáková nutně zavražděna i svým manželem.

Já jsem jen zvědavý, kam Jiří Pospíšil s jeho TOP 09 ve svojí nenávisti ještě zajdou. Myslím si, že by v rétorice mohli vyučovat i ty radikální bolševiky z padesátých let.

Hlavně, že je Jiřímu Pospíšilovi jasné, že zničení sochy maršála Koněva není zostuzení památky našeho osvoboditele od německé nacistické totality a navíc je to pro něj naprosto pochopitelné...

Jaromír Petřík
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

11.08.2020 14:48

Pro pana Škodu,
to nejjednodušší, zadejte do googlu třeba :
Jak dalece spolupracovala Milada Horáková s nacisty?
nebo :
Neprůhledná Milada Horáková aneb Osud vyzvědačky
Obojí - Jan Berwid-Buquoy, Politolog a historik působící v Česku a Německu.
Z obojího Vám bude špatně. Proto doporučuji po obědě.


 
Josef Škoda

Josef Škoda

11.08.2020 10:51

Dobrý den paní Mikkesch,
Prosím Vás o sdělení zdrojů o paní Horákové.ČT si říká jenom co se jí hodí. Děkuje


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

10.08.2020 20:30

Ano je velká škoda, že poničili výstavu Miládky Horákovic. Tak se zase mládež nedozví o kolaboraci naší Miládky s nacisty. Určitě na výstavce byla alespoň zmínka jak prosí K.H. Franka (kdo tak asi krom rodiny Havlů k němu mohl mít přístup), aby i "uvědomělé" Češky mohly vstupovat do nacistické organizace Vlajka. Nebo, že jí Gestapo vedlo pod krycími jmény „Králová“ a „Pěkná“, nebo jak Miládku vytěžovali v Terezíně, kde ji nasazovali do cel s odbojáři, kterým pak obvykle vymlátili zuby. Ovšem, když rozbolel zub „Královou“ a „Pěknou“ Miládku, tak se o její chrup postará zubař, jinak kompetentní pouze pro Wehrmacht a jednotky SS. Samozřejmě si kvůli tomu odskočí mimo koncentrák, tak jak bylo určitě běžné pro ostatní vězně, třeba v Osvětimi, nebo Treblince. Domnívám se, že Jiříček Pospíšil a Vašík Moravec, ještě než si řeknou sladké ano, stvrzené uslintanou hubičkou, by se měli zasadit o vypsání soutěže na pomník, třeba s koloritem vládního baru „Boccaccio“ v Grand Hotelu Steiner, kde se scházela Miládka s Emanuelem Moravcem a snad se tam úmělci vejde i lavička Vašíka Havlů a budou všichni tři kolaboranti pohromadě. A jak by řekl nedovzdělaný pablb Železný z ČT, i maršál Koněv by určitě rád udělal místo novým hrdinům.
Tak snad se to dovíme při příští výstavě.


 
Klausovo covidové protivenství

Klausovo covidové protivenství

Profesor Ing. Václav Klaus, svého času prezident ČR, se v souvislosti s koronavirovou pandemií jeví jako úchyl, který díky svému introvertismu a narcismu přes špičku svého nosu nevidí dál, jak do své bohémistické pracovny. V souvislosti s opatřeními stran Covidu-19 se pan profesor nechává svými výroky v médiích slyšet o Covidu-19 o jeho problematické existenci a léčbě, říká zcela provokativní absurdity které nemůže žádným věrohodným způsobem doložit. Dokonce se domnívám, že toto jeho vystupování na veřejnosti je svým způsobem trestné, nicméně protože žijeme v demokratickém (bohužel ne právním) státě, není takové jednání posuzováno jako trestné, nýbrž jako svobodný projev názoru, myšlenek, případně svobodomyslných úvah.

Poslední domácí zprávy

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...