• Úterý, 29. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Michal

 Líbí se Vám film Havel??? Pro mě je to natočené NIC za miliony korun z kapes daňových poplatníků.
Počet návštěv: 31777

Líbí se Vám film Havel??? Pro mě je to natočené NIC za miliony korun z kapes daňových poplatníků.

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Je o mě všeobecně známo, že Václava Havla jsem si nikdy neoblíbil. Bude to asi tím, že žiji cca 20 Km od Hrádečku a od Trutnova, kde Havel takzvaně vykuloval a chlastal jako duha. Díky té blízkosti ledacos vím o osobě tohoto neřáda a jsem toho názoru, že měl dostat lopatou přes palici, jen co vylezl z basy. Nicméně vraťme se k filmu o tomto .........!  Celé toto dílko je velice tendenční a populistické ve snaze glorifikovat osobu Václava Havla. Dá se říci, že v tomto směru si nemá co vyčítat s Klementem Gottwaldem. Je to jen snaha o vytvoření kultu osobnosti a o obhajobě protistátní činnosti Havla.

Film má jedno obrovské mínus. Bohužel končí rokem 1989. Osobně jsem přesvědčen, že diváka by daleko více zajímala činnost a život Václava Havla po roce 1989. Tam bohužel mnozí z nás tápou. Jako příklad lze uvést skutečně tajuplné restituce, privatizaci, skartaci klíčových svazků STB, rozbití Československa, zavedení naší republiky do spárů německé orlice atp. Havel o tomto věděl a podílel se na tom, ale nikdo z nás nezná jeho roli ani postoje k daným záležitostem. To jsou dle mého skromného názoru právě ty body osnovy, které by diváci rádi viděli. Že v tom bylo hodně nečistého, ba až zločinného víme, ale mnozí nevědí. Proto mi tu visí ve vzduchu otázka, proč pan režisér a scénárista film rokem 89 usekli? Já vím-je to ještě brzo, aby byly veřejnosti uvolněny takovéto informace a navíc ještě žije Dáša, která ze jména Havel profituje dodnes. To by asi na západě a v USA neprošlo, neboť by tím byl poškozen mýtus o poctivém, slušném a neposkvrněném Havlovi.

     Do roku 1989 bylo jméno Václav Havel téměř neznámé. Z občanské veřejnosti tuto nulu znal málokdo. Snad dobře ho znali jen policajti, v pivovaru Trutnov, na Hrádečku, v divadelních nejnižších patrech, v hospodách a také kurvy, kterých měl Havel bezpočet a Olze zahýbal kde jen to šlo. Makat se mu nikdy nechtělo, což je o něm též známo, ale žvanit-to by mu šlo. Na skutečnou práci byl Havel invalida a na kydy legionář. Ve filmu je taková malá letmá zmínka o Dubčekovi a setkání s Havlem, kde se Havel táže Dubčeka-proč jste nás v tom nechal?? Míněna byla krizová léta 68/69. Jestli se skutečně Havel takto blbě ptal, tak jen ukázal, co to byl za hlupáka. Dubček totiž nebyl hybatelem dějin, ale ani člověkem, který by měl skutečnou moc. Tuto roli hrál někdo úplně jiný. Dubček se jen opíjel svou popularitou a defacto se v politickém vlivu vynuloval.

    Určitě nebylo tak těžké tento plytký film natočit, neboť laskavý český divák to skousne, protože popisované inkriminované období Havlova života je téměř neznámé, a tak lze divákovi podsunout ledacos. Tento film jako by natáčelo Goebbelsovo ministerstvo propagandy. Dá se však říci, že herci se na naše běžné filmové poměry docela snažili a podali dobrý výkon. Já jen stále nevím, jak tento film nazvat. Je životopisný??? Těžko, protože toho tam moc chybí a je to děravé jak ementál. Je to drama??? Také ne, protože  je to spíše hra na drama končící fraškou a podvodem. Je tedy zřejmé, že kasovní trhák to nebude a není. Tento film zapadne stejně tak, jako knihy od Václava Havla, či jeho takzvané divadelní hry, které jsou spíše hulvátskými slátaninami. Inu bude zase čím plnit sklady.

     Faktem je a bude, že každý režim potřebuje své ikony a propagátory. Film je tedy natočen proto, aby ikonizoval Václava Havla, jenž byl propagátorem takzvané demokracie a svobody. Že to je švindl většina společnosti ví, takže s tímto pane režisére neuspějete a je mi z vás trochu smutno, protože ikonizujete člověka morálně nečistého, někdy zbabělého, nerozhodného až ubohého a bohužel i podvodníka, který lidem z balkonu Melantrichu ve svém projevu sděloval, že se nemusí bát, že se zdražovat nebude, že práce bude dost, že budeme právním státem atd. Co z těch slibů zbylo??? Zase jen ty sliby. I ten blbý slogan o pravdě a lásce byl ukraden, neb patří Gándhímu. Co jste tedy pane režisére chtěl laskavému divákovi vlastně sdělit??

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Milan Jaroš

Milan Jaroš

18.09.2020 20:38

"film" jsem si stáhnul ... stoprocentně souhlasím s panem Rambouskem !!! škoda elektřiny a času na stažení "filmu" a jeho shlédnutí !!!


 

27.08.2020 11:15

Pěkně napsáno. Aniž bych film toužil shlédnout, tak už jenom skutečnost jak současná propaganda vytvořila nový kult, kult Václava Havla, vypovídá více o lidech, kteří jej glorifikují, než něm samém. Možná podobně jako i pan Rambousek to nemám od Trutnova a od příběhů o skleníku a zlaté kleci "hrdinů okamžiku", kterým se nevím proč okázale říká disent, či snad kavárna?, daleko. Je možná štěstí, že česká alternativní media onu virtuální realitu mainstreamu narovnávají a střízlivě uvažujícím lidem dávají na výběr.


 
Ing. Peter Šeda Šeda

Ing. Peter Šeda Šeda

27.08.2020 06:39

Havel to nejhorší, co mohlo naši zemi potkat. Komunisti mu měli vyriznout jazyk.


 
Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Minář nastavil zrcadlo. A pěkně drsné

Zcela nesporně byl Mikuláš Minář bezesporu možná největším politickým manipulátorem, které Česko zažilo posledních desetiletích. Připomínal středověkého krysaře s píšťalkou, za kterým se vinou desetitisíce fascinovaných souputníků spojovaných vidinou odstranění prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše z politického života, aby nakonec skončili na rozdíl od tragických výsledků starověké báje pádem na zem, kdy obraz jasného vítězství náhle vymizel. A oni zůstali neschopní a zoufalí zase sami.

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Máme skutečnou demokracii, tj. vládu lidu, nebo profláknutých starostů, doktorů (všeho druhu), inženýrů, bankéřů, ředitelů?

Je pár dnů před volbami do krajských zastupitelstev a Senátu PČR a do našich poštovních schránek, ale i na bilboardech (a jiných veřejných zařízeních, např. zadní sklech autobusů) se nám představují (často šklebí anebo se nám smějí) kandidáti politických stran a hnutí. Člověk se nestačí divit, jak ubohými slogany a hesly jsou jejich podbízející se tváře doprovázeny.

Poslední domácí zprávy

Rozděl a panuj

Rozděl a panuj

Blíží se volby a s tím spojena agresivita některých politických uskupení, která hrají nikoliv o „své“, ale o „naše“ peníze. Jen pro...