• Neděle, 13. červen 2021
  • Svátek má Rukojmí Antonín

Průzkum, který vám ČT neukáže... a jeho souvislosti
Počet návštěv: 2038

Průzkum, který vám ČT neukáže... a jeho souvislosti

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Před pár dny spatřil světlo světa jeden velmi zajímavý průzkum. Zpracoval jej think tank GLOBSEC Policy Institute, sídlící na sousedním, spřáteleném Slovensku. A přesto je v mediích ticho po pěšině. Nikde ani zmínka. Proč tomu tak je, pochopíte za okamžik po nahlédnutí.

Studie se zabývá názory a náladami občanstva zemí Střední a Východní Evropy. Zahrnuje pás postkomunistických států od Estonska po Bulharsko ke kterým autoři přihodili, možná pro kontrast, i Rakousko.

Protože právě Rakouské výsledky se zbytku „postkomunistické” party naprosto vymykají.  Pracovně to lze přisoudit jak delšímu období „multikulturalizace”, tak i o nejméně dvě generace delšímu rozkladnému působení liberálního narrativu  a příslušné výchovy nastupujících generací. Zkrátka Rakušané, se svými 700 000 muslimy podle údajů z roku 2017 (což je dle studie Vídeňského institutu pro demografii dvojnásobek oproti roku 2001), odpovídají na otázky GLOBSECU výrazně jinak, a proto je až na další vynechejme.

A pojďme přímo k věci. Nejdříve zahřívací kolo. Na otázku výzkumníků, zda by občané byli ochotni vyměnit své liberální svobody za větší bezpečnost, odpovídají Češi z 50% kladně (u ostatních zemí se hodnoty pohybují od 35% (Maďarsko) po 66% (Slovensko). Ještě více občanů je ochotno směnit své svobody, ať už si o nich při odpovědích myslelo cokoli, za „zachování tradičních hodnot své země”. Takových Čechů se našlo 52%. U ostatních zemí se hodnoty pohybovaly od 31% (Maďaři) po 58% (Slováci).

Jedeme dál. U otázky: „Myslíte si osobně, že některá z následujících skupin nebo zemí ohrožují vaši identitu a hodnoty”, už začíná jít, z hlediska „evropských hodnot” fakt do tuhého. Podle 45%  Čechů je to totiž právě Evropská unie, která jejich svět ohrožuje nejvíce.  V ostatních postkomunistických zemích to tak vidí o trochu méně občanů; od 17% u Lotyšů až po těch našich 45. Ovšem jako další možnost „ohrožovatele” si občané v nečekaně velké míře vybrali USA. Spojené státy tak jako největší hrozbu své identitě vidí 33% Čechů a pěkných 53% Slováků. Což ale asi nebude, ke zklamání sluníčkářů, neláskou k Trumpovi, nýbrž naopak stále živou vzpomínkou na Obamovy americké velvyslance v čele LGBT „pride” průvodů a všeobecně rozšířeným podezřením na americký původ všech těch jednotných, dokonale vytištěných karet, hesel a cedulí, distribuovaných na protivládních protestech…

A přituhuje. Na otázku, zda jsou některé skupiny zvýhodňovány proti ostatním, uvádějí Češi migranty (39%) a menšiny (48%). Podobné je to i u ostatních zkoumaných zemí. A že tento problém náš region skutečně pálí, naznačují i odpovědi na další otázku, o skupinách, ohrožujících domácí identitu a hodnoty. Češi jako nejakutnější hrozbu vidí migranty – 72%. V tom jsme se sousedy Slováky zajedno, taky mají 72. Průměr celé sledované skupiny je 50,6%.

Naprostým debaklem sluníčkového evropského narativu je i další bod – důvěra v mainstreamová media. V Česku je takových nešťastníků 38%. U ostatních zkoumaných zemí to bylo, s vyjímkou Litvy, všude pod 50%. Ba co víc. 29% českých občanů (a například 60% Slováků) veřejně souhlasí s názorem, že světové záležitosti, nerozhodují zvolení vůdci, ale tajné skupiny, jejichž cílem je nastolit totalitu, nový světový řád.

49% Maďarů a 56% Čechů je pak přesvědčeno o tom, že protivládní protesty v minulých letech byly  organizovány a finančně podporovány George Sorosem. 54% Slováků věří, že loňské protesty proti vládě na Slovensku, které měly za následek změny vlády a presidenta, byly kontrolovány a placeny ze zahraničí.

Zkrátka, z hlediska eurohodnot, děs běs. Prvním závěrem, který každého čtenáře zákonitě napadne, je že institut referenda má tady u nás utrum. Protože politici, znalí podobných, běžnému lidu nedostupných výsledků, jeho konání za žádnou cenu nepřipustí…

Ale pojďme dále, za běžné, prvoplánové závěry. A zamysleme se nad jedním zajímavým detailem. Studii zpracoval GLOBSEC Policy Institute. Spolek, který se podle vlastních slov „..zaměřuje se na výzkum, který je relevantní pro osoby s rozhodovací pravomocí, vedoucími pracovníky..”. Do studie zahrnul Rakousko, Maďarsko, Polsko, Estonsko, Česko, Rumunsko, Litvu, Lotyšsko a Bulharsko. Nepřipomíná vám to nic? Podívejte se na mapku tzv. Trojmoří.  A uvidíte tam všechny zkoumané země. Vynecháno bylo jen Slovinsko a Chorvatsko. Jinak je to komplet.

Všechno to jsou postkomunistické, etnicky homogenní a kulturně v zásadě docela konzervativní státy. Nakonec i to Rakousko, které se zbytku tolik vymyká, se zdá v poslední době posunovat „východním směrem”. Za Kurzova premierství pozvolna a co nejnenápadněji otáčí kormidlo. Vzpomeňme jen uzavření hranic, přezkoumání přídavků „osobám s migračním pozadím”, rozprášení vídeňských islámských mateřských školek, vzrůstajícího tlaku na asimilaci a také čím dál častější řeči o „navracení”. A nálady Rakouské ulice konvenují také spíše k „východu”. jak se zděšením loni konstatovala jedna studie Salzburské univerzity- 70% obyvatel je přesvědčeno, že islám nepatří do Rakouska ani do dalších zemí západního světa. Plných 45 procent se pak domnívá, že by muslimové neměli mít stejná práva jako všichni ostatní v této alpské republice….

Takže si to shrňme. Vlivný think tank, který se zaměřuje .. na výzkum, který je relevantní pro osoby s rozhodovací pravomocí, vedoucími pracovníky..” zpracuje studii dokazující naprostou hodnotovou nekompatibilitu „zaprděného východu” s pokrokovou Evropou. Nekompatibilitu tak „zažranou”, že půjde jen těžko ovlivnit. Pro svou studii si ausgerechnet vybere země, tvořící základ Amerikou plánovaného Trojmoří. O kterém ostatně mluvil i ministr Pompeo, při své návštěvě Prahy.

A prakticky současně s Pompeovou návštěvou Česka, Polska, Rakouska a Slovinska, krystalizačního jádra Trojmoří, probíhala v Západní Evropě návštěva čínského emisara Wang I po Německu a Francii, krystalizačním jádru Eurochalífátu. Měla být přípravou na velký čínsko-evropský summit, který se bude konat 14. září a měl by být milníkem dlouhodobé snahy Si Tin-pchinga o ještě hlubší začlenění Evropy do čínských plánů.  O jakou Evropu by mělo jít, zatím čínské ani německé zdroje nenaznačují. Ale že by ani chalífát rozhodně nevadil, svědčí nedávno uzavřená strategická dohoda Číny s teokratickým Iránem.

Zlomové linie se už začínají rýsovat.

 

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

13.09.2020 20:28

Dotazník nám ozřejmil, jaké procento naší poplace si nechá vymývat mozek zhoubnou propagandou řízenou Deep State. Už i ti "nadšení" mladíci (původně vítači) přišli na to, že "milí černoušci" by jim vyfoukli děvčata, co zde vyrůstala pro ně. Kdo je mladý a zblblý propagandou, vůbec nepomyslí na to, že by mohl zůstat na ocet, kdyby nahradil sám sebe milým černouškem, muslimem, a ta dívka, co se mu tak líbí, by jím pohrdla a dala přednost milému černouškovi. Že by to tak nebylo...? A co by si potom milí černouškové, při své sexualitě, počali? A tak by vítač musel zůstat po celý život sám. Nahradil by ho milý černoušek, muslim, kterého si dobrovolně pozval. A bylo by po děvčeti, po randění, po životě ve dvou, po rodině a tradici. Ten, kdo si sem pozve za sebe náhradníky, zůstane sám a ještě bude muslimům otročit. Takhle si jistě vítači svůj budoucí osud nepředstavují. Museli by se smířit s tím, jak ta jejich dívka, na níž mysleli, splyne s milým černouškem v jedno. No, nevím, zda-li je právě tento stav pro vítače tím pravým, ořechovým. Vítači by si měli uvědomit, co se na ně chystá, pokud si prosadí příval milých černoušků do naší vlasti. Ano, budou po celý život sami, bez možnosti založení rodiny. Soros už to má v pokročilém věku za sebou, tomu je to jedno. ....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.09.2020 18:34

V mediích se objeví jen to,co dovolí majitelé a v ČT jen to,co povolí EK.Takže se nelze divit "informovanosti" televizních diváků.Vždyť to říkali v televizi!


 
 Policie jako hybatel v politice

Policie jako hybatel v politice

Politikům a novinářům dělá hodně starostí nezávislost policie a státního zastupitelství na politických vlivech. Některým to ale vydrží jen tak dlouho, než policie sáhne na jejich lidi, neboť považují za nepatřičné, aby je vůbec obtěžovala prověřováním podezření, že se dopustili nezákonného jednání. Takže když se dostal do potíží místopředseda vlády Jiří Čunek, KDU-ČSL hrozila opuštěním vlády, pokud se její představitel dostane před soud. Vynucená opatření připravila Jiřího Čunka o možnost odnést si z veřejného soudního řízení zprošťující rozsudek. Jeho trestní stíhání bylo zastaveno. Ale vypukla „válka žalobců“, kterou uhasila až ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová zbytečnou, leč úspěšnou stížností pro porušení zákona, na jejímž základě Nejvyšší soud ČR rozhodl, že trestní stíhání Jiřího Čunka bylo od počátku nezákonné. Trestní stíhání bylo tehdy již dávno  nevratně zastaveno. 

Putin dává Bidenovi a Západu lekci za lekcí, ale to světu prospívá

Putin dává Bidenovi a Západu lekci za lekcí, ale to světu prospívá

Ještě nikdy v minulosti se nekonalo setkání představitelů Ruska a USA v tak schizofreničtější situaci než dnes. Zatímco Trump doslova toužil po setkání s Putinem, Joe Biden měl vždy k němu negativní vztah. Kdysi v pozici viceprezidenta Putinovi vyčetl, že nemá duši, jako prezident postoupil o level výš a označil jej za zabijáka. Putin byl v reakcích usměvavý a popřál mu mnoho zdraví a ironicky řekl, že to myslí vážně, když krátce předtím měl Biden výpadky paměti a pády na schůdkách svého letadla.

Odmítala jsem odebírat licence fotovoltaickým elektrárnám „na objednávku“

Odmítala jsem odebírat licence fotovoltaickým elektrárnám „na objednávku“

Institut Aleny Vitáskové z.s. (IAV) ochrana lidských práv a svobod se mimo
jiné zabývá vymahatelnosti práva a spravedlnosti. Ve dnech nedávno
minulých oznámil rezignaci NSZ Pavel Zeman, hlava všech soudních
procesů. Zní to nadneseně, ale skutečným pánem procesu je státní
zástupce. Je to on, kdo bez odpovědnosti obžaluje, nebo neobžaluje. Je
to on, státní zástupce, kdo může občany zastrašovat až psychicky vydírat,
aniž by se mu cokoliv stalo. 

Poslední domácí zprávy

Lidice

Lidice

Je to 79let od lidické tragédie. České Lidice, hornická vesnice nedaleko Kladna, se stala 10. června 1942 výkladní skříní německého...

A znovu do Protektorátu?

A znovu do Protektorátu?

Toto pondělí se německý ministr zahraničí Heiko Maas opravdu odvázal. Sundal si pomyslné rukavičky a otevřeně vyzval Evropskou unii ke zrušení...