• Sobota, 19. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Zita

Řecko silně pociťuje neschopnost EU účinně řešit nelegální imigraci!
Počet návštěv: 296

Řecko silně pociťuje neschopnost EU účinně řešit nelegální imigraci!

Radek Rozvoral Článek od Radek Rozvoral

Na řeckých ostrovech propukly nepokoje v imigračních táborech, které Řekové zatím zvládají z posledních sil a za plného nasazení řecké policie. Tyto tábory jsou přeplněné a byly v nich zaznamenány skupinky imigrantů nakažených nemocí covid-19.

Zásadně odmítám probíhající islamizaci evropských zemí, která bohužel nepolevuje, což je zapříčiněno i tím, že EU tuto problematiku razantně neřeší. Nyní na to nejvíce doplácí Řecko.

Kapacitně více jak čyřikrát přeplněný uprchlický tábor Moria na řeckém ostrově Lesbos v noci z 8. na 9. září lehl téměř celý popelem. Místní server Lesvospost uvedl, že v Morii shořelo 3.000 stanů, tisíce obytných kontejnerů, administrativní budovy i místní klinika. Úřady zatím nehlásí žádné oběti na životech, několik lidí však utrpělo lehčí zranění, když se nadýchali kouře. Příčina požáru dosud nebyla objasněna, ale vláda v Aténách tvrdí, a to na základě vlastního šetření, že požár je výsledkem protestů zde ubytovaných imigrantů proti nařízené izolaci. Tábor Moria byl od 2. září uzavřen, protože se u jednoho z imigrantů prokázala nákaza koronavirem a od té doby tam bylo zjištěno 35 nakažených. Největší uprchlický tábor na území Evropské unie nehořel poprvé, ale poprvé z něj odešli všichni zde ubytovaní imigranti. Celkově se jejich počet pohyboval okolo 12 tisíc, i když kapacitně byl tábor vybudován pro 4 tisíce. Ti se z hořícího tábora vydali směrem k přístavu v Mytilini. Mytilini je největším městem řeckého ostrova Lesbos a také hlavním městem stejnojmenné obce a regionální jednotky. Nachází se na jihovýchodním pobřeží ostrova. V obci žije téměř 40 tisíc a ve vlastním městě skoro 30 tisíc obyvatel. Několik kilometrů od města se nachází mezinárodní letiště.

Po vypuknutí požáru na ostrov dorazily policejní posily, aby pomohly zabránit imigrantům dostat se do města Mytilini. Řečtí policisté vytvořili dva kordony, jeden ve vzdálenosti asi 400 metrů od tábora. V této oblasti uvízlo asi 4.000 imigrantů. Další blokáda byla provedena kolem tábora Kara Tepe, který se nachází blíž k Mytilini. Mytilinský starosta se v této věci vyjádřil, že policie na silnici střeží přes 12.000 imigrantů, ale je to velmi obtížné. Je mezi nimi i 30 nakažených koronavirem, které se ještě nepodařilo vypátrat. Řecké úřady všem mimo jiné musí narychlo zajistit nouzové bydlení. Současná řecká vláda viní z destrukcí uprchlických táborů imigranty a označuje tento stav jako výsledek špatné evropské politiky striktně prosazované Evropskou unií. Řecká vláda uvedla, že v přeplněné Morii opětovně docházelo ke střetu s policií a často i mezi imigranty samotnými. Z nedávné minulosti jako příklad nepokojů mezi imigranty zmíním ten, kdy v noci na 19. dubna tohoto roku došlo v jednom z největších řeckých táborů pro imigranty Vial na ostrově Chios ke střetu mezi zde ubytovanými imigranty a místní policií. Ti zde zapalovali ohně, při kterých shořela kantýna, několik aut, obytných buněk a stanů. Zničeno bylo i zařízení využívané azylovou službou, kde byla shromažďována administrativa.

Řecká vláda následně vyhlásila na ostrově Lesbos mimořádný stav, který zůstane v platnosti čtyři měsíce. Předseda řecké vlády Kyriakos Mitsotakis též k incidentu v Morii uvedl, že 400 dětí a mladistvých nechá převézt na řeckou pevninu. Zároveň ale dodal, že žádný jiný imigrant nebude moci odcestovat a platit budou i další omezení pohybu, neboť toto nouzové opatření je naprosto nezbytné. Kyriakos Mitsotakis též uvedl, že vše mohlo dopadnout ještě hůře, nebýt účinné ochrany hranic, odkud imigranty deportují zpět ­- viz příklad z osmého září tohoto roku, kdy řecká nákladní loď vzala v noci v Egejském moři na palubu 151 nelegálních imigrantů z jachty, která se dostala do potíží u ostrova Amorgos. Kromě pobřežní stráže se akce zúčastnilo také řecké námořnictvo a nákladní loď podle agentury AP celou zachráněnou skupinu dopraví do Turecka. Podle Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR) dorazilo letos do Řecka z Turecka již více jak 11 tisíc imigrantů, z toho téměř 9 tisíc přes moře.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.09.2020 20:02

Invazi se už dá zabránit jedině hrubým násilím.Opět to bylo Německo,které se rozhodlo zlikvidovat národnostní státy pro svou potřebu ovládat Evropu.Ještě je jedna možnost,jak se z toho vyvléci.Naložit je do jakýchkoliv dopravních prostředků a dovézt je do Německa.Oni to přece zvládnou!Tak bych jim je tam dovezl.Přišlo by to lacinějí,než je živit a starat se o ně v táborech.A Němci to zvládnou.


 
          Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Elitní lékaři Pavel Pafko (80) a Jan Pirk (72). 


"Proč někdo například neřekne, že jsme otestovali pozitivně 1100 lidí, z nichž jen dva, tři nebo pět museli vyhledat nemocniční ošetření? Proč někdo neřekne, že u většiny lidí je to úplně bezpříznakové? Je to přesně tak, jak jsem říkal," konstatuje profesor Jan Pirk, přednosta kardiocentra IKEMu. "O opatřeních rozhodují doktoři, kteří „v životě neviděli pacienta. To jsou lékaři z laboratoří, lékaři z výzkumů, lékaři z hygienických stanic."

CO2 – démon nebo spasitel?

CO2 – démon nebo spasitel?

O kysličníku uhličitém toho bylo napsáno tolik, že to nikdo nespočítá. Svým způsobem se stal fenoménem a ikonou naší doby. Nebylo tomu tak ale vždy. CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa, někdy na počátku 90. let minulého století. Předtím to byla lidská práva, dnes je to LGBT, povinné očkování proti koronaviru a řada dalších témat. CO2 však zůstává – New Green Deal je toho důkazem. Plně to zapadá do konceptu politizace jakéhokoliv tématu – vědy nevyjímaje – pokud se to světovým elitám hodí jako prostředek pro dosažení jejich cílů.

 

Poslední domácí zprávy

Otevřený dopis

Otevřený dopis

Praha dne 13. 9. 2020 Č.j. 24/2020/9

Vážený pane premiére, vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážený pane předsedo Senátu,...