• Sobota, 19. září 2020
  • Svátek má Rukojmí Zita

Pavle Novotný, je v zájmu ČR, abyste se (také) odebral do věčných lovišť!
Počet návštěv: 804

Pavle Novotný, je v zájmu ČR, abyste se (také) odebral do věčných lovišť!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Známá figurka, známý ksicht, známé provokace a urážky, to je človíček, po tátovi jménem Novotný, Pavel Novotný. Rozepisovat se o všech jeho chucpe a dobrým mravům odporujícím projevům, názorům a myšlenkám je zbytečné. Je toho velká řada, resp. mnoho a popsal bych tím celou stránku. Občan, sledující občas dění v české politice jistě bude vědět nejen kdo je pan Pavel Novotný (pro nezasvěcené – starosta pražské městské části Řeporyje, ale také člen ODS, který je prý perspektivním člověkem pro impresáriovskou politiku ODS), ale také, kromě funkce starosty, jak se prezentuje coby všestranný politik celostátního rozměru.

Zmínil jsem, že kromě starostovské funkce se rovněž prezentuje v celostátní politice a to způsobem zcela nevídaným, neobvyklým, ale především amorálním, vulgárním a často také těžce asociálně nelidským. Tím posledním, čím se kromě již předešlých těžkých vulgarismů, urážek a morálně dehonestujících projevů prezentoval je jeho názor, či spíše kontroverzní myšlenka, kterou pronesl v rozhovoru pro web Info.cz. Ta odsouzení hodná myšlenka je cituji, že „Je v zájmu ČR smrt premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana!“ Nevím, jaké konkrétní zájmy, resp. důvody České republiky má pan Novotný na mysli, které by měli vést k tomu, aby zemřeli oba jmenovaní představitelé státu, za to vím, že „Je v zájmu naprosté většiny slušných občanů Česka, v zájmu zachování pozitivního společenského, morálně-kulturního standardu, stejně jako v zájmu dalšího neprohlubování morální žumpy, asociálního bahna ve společnosti a politice, aby člena ODS, t.č. starostu Řeporyj Pavla Novotného trefil šlak (tj. smrt)!“

Zdá se to někomu až příliš morbidní? Pak doporučuji, aby ten, kdo si to myslí, že jsem to přehnal, že bych měl být za to žalován, stíhán, případně odsouzen, aby si tento dotyčný zjistil všechny Novotného veřejně pronesené názory, v nichž požadoval smrt lidí. Je jich pěkná řádka. Je také pozoruhodné, že pan Novotný přeje smrt lidem nebo to doporučuje těm, kteří mají pozitivní názory a zájmy sahajících do oblastí na východ od nás, pokud to nejsou přímo lidé z Východu, především z Ruska. Ještě jsem nezaregistroval, že by přál smrt třeba americkému prezidentovi Trumpovi, bábě Merkelové, tlučhubovi Macronovi, rozpínavému Erdoganovi či některému „osvícenému“ politikovi z EU. Nu není se čemu divit, pan Novotný je celou svou těžkotonážní „maličkostí“ oddán principům západní demokracie, svobody slova a lidských práv. Uf!

Učiní-li si občan vyhodnocení všech egoisticky pejorativních vyjádření pana Novotného, pak pokud jde o myšlenku s přáním či potřeby smrti (mnohdy smrti značně morbidní, např. pověšení na pouliční lampu, alias kandelábr veřejného osvětlení) nutně musí dojít k závěru, že tento člověk nemá místo ve slušné společnosti, natož v politice. Bohužel, zatím jeho častá extemporé jsou vnímána jako svérázné folkloristicko-satirické vystoupení, jako nový, čerstvý demokratický vánek vnášený do celospolečenského a politického dění, jako neformální rétorika či způsob kritiky politické i společenské scény bez větších veřejně-morálních, či přesněji trestně právních odsudků, alias soudního odsouzení. Prostě, několik lidí z ODS jeho způsob vyjadřování pobaví, někteří lidé (nejen z ODS) to dokonce uznale (pozitivně) ohodnotí, ale většinu slušných občanů Česka to značně nasírá. Jednak proto, co si všechno tento člověk dovoluje, ale také proto, jak nečinně se k tomu staví kompetentní společenské orgány (a že jich je), samotnou ODS počínaje, orgány činných v trestních řízeních a soudy konče.

Že Pavel Novotný svým vyjádřením o potřebě smrti našich poředstavitelů zašel hodně,

ale opravdu hodně za hranu společenské a morální únosnosti svědčí skutečnost, že nad jeho vyjádřením se už pohoršují i sami představitelé z vedení ODS. Jenže, „kdo seje vítr, sklízí bouři“ a tak ODS má, co chtěla. S ohledem na zabránění dalších cynických, morálně pokleslých projevů neurvalce (z ODS) nezbývá, než nekompromisně konstatovat, že „Je v zájmu české veřejnosti, aby starosta Pavel Novotný odešel do věčných lovišť!“

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.09.2020 19:54

Já si myslím,že bychomměli nechat Pavlíka na pokoji.On je totiž těžce nemocen.U něho se jedná o tzv.Hungtingtonovu chorobu,při které se ztrácejí neurony a vede to k poškození mozku.Tato choroba je dědičná a má za následek deprese,paranoiu,demenci a psychozu.Proti této nemoci neexistuje léčba a ani prevence.Úmrtnost v tomto případě činí 100%.Tak mu zas tolik neubližujte,nemůže za to,že mu přestává pracovat mozek!


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

16.09.2020 09:51

Ke slovnímu, vulgárnímu napadání našich nejvyšších státních představitelů panem Novotným, by se měla vyjádřit také Židovská obec, komunita. Tím, že si do ČR přeje natahat desítky tisíc muslimských migrantů, ohrožuje nejen většinovou společnost, ale i židovskou komunitu. Pan Bohbot nás nabádá k maximální obraně a jako instruktor obranu i učí a pan Novotný chce zařídit Židům permanentní ohrožení ze strany muslimských přistěhovalců. Tohle by si měli u nás žijící Židé mezi sebou vyříkat a snažit se o maximální možnou spolupráci s našimi občany. Jen tak budeme žít všichni v bezpečí. .....Mějte se hezky.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

16.09.2020 06:55

Pane Baťo, já to vidím zcela prozaičtěji. V posledních letech, jak se zdá, soupeří liberální strany o to, kdo na politickou scénu vypustí většího klauna. První zavětřil Míra Kalousků. Vypudil do té doby velmi dobrého šaška Laudáta a zaujmul jeho místo. Svými skeči Míru vhodně doplňuje Langšádlová. Ve STANu zase nahradil okoukaného Spejbla ze Suché Lozi přerostlý chlapec na jehož jméno si nemohu vzpomenout. Za piráty se prosazuje ta vykulená mrňavá, jejíž gag o té slasti být zadlužen byl také vyjímečný. No a ODS po neslaném, nemastném výkonu pionýrského vedoucího, co tu tlupu vede, určitě na radu zahraničního píáristy, angažovali nemocného Pavlíka. A Pavlík je opravdu Boží. A to má kluk ještě ambici vychovávat spolustraníky jak se mají chovat a jak mají na veřejnosti vystupovat. A světe div se, spolustraníci opravdu toho kašpara pozorně naslouchají. Prostě Mírovi setsakra šlape na paty. No není to psina ? Jen bych se přimlouval u Pavlíkovo ošetřujícího lékaře, aby nám ho ještě chvilku nechal běhat po té naší politické scéně.


 
Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a současnému boji s koronavirem,

          Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Když já vám kecám, jak někteří rádi říkají, tak zde máte vyjádření ke Covidu od dvou špičkových lékařů a ne nějakých upocených úředníků od stolu.

Elitní lékaři Pavel Pafko (80) a Jan Pirk (72). 


"Proč někdo například neřekne, že jsme otestovali pozitivně 1100 lidí, z nichž jen dva, tři nebo pět museli vyhledat nemocniční ošetření? Proč někdo neřekne, že u většiny lidí je to úplně bezpříznakové? Je to přesně tak, jak jsem říkal," konstatuje profesor Jan Pirk, přednosta kardiocentra IKEMu. "O opatřeních rozhodují doktoři, kteří „v životě neviděli pacienta. To jsou lékaři z laboratoří, lékaři z výzkumů, lékaři z hygienických stanic."

CO2 – démon nebo spasitel?

CO2 – démon nebo spasitel?

O kysličníku uhličitém toho bylo napsáno tolik, že to nikdo nespočítá. Svým způsobem se stal fenoménem a ikonou naší doby. Nebylo tomu tak ale vždy. CO2 se stal jedním z témat, kterým nás korporátně-oligarchický světový systém začal krmit v rámci odvádění pozornosti od reálného stavu světa, někdy na počátku 90. let minulého století. Předtím to byla lidská práva, dnes je to LGBT, povinné očkování proti koronaviru a řada dalších témat. CO2 však zůstává – New Green Deal je toho důkazem. Plně to zapadá do konceptu politizace jakéhokoliv tématu – vědy nevyjímaje – pokud se to světovým elitám hodí jako prostředek pro dosažení jejich cílů.

 

Poslední domácí zprávy

Karel Čapek o chřipce

Karel Čapek o chřipce

Článek Karla Čapka o chřipce, která je všude kolem nás, vyšel v Lidových novinách 29. ledna 1931. Vzhledem k jeho univerzální platnosti a...