• Středa, 02. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Blanka

Proč Navalnyj odmítá vypovídat německé policii?
Počet návštěv: 1182

Proč Navalnyj odmítá vypovídat německé policii?

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Připusťme, že Západ se svými médii dokonale umí vyvolávat hybridní války. Dnes již klasickým příběhem byla válka proti Iráku pod záminkou, že Saddám Husajn má přichystány zbraně hromadného ničení.

Jiným fakem byla údajná otrava plukovníka Skripala a jeho dcery ze strany Ruska tři dny před triumfálním vítězství Vladimíra Putina v prezidentských volbách a celý západní svět jako poslušné ovce, s výjimkou několika odvážlivců jakým byl Sebastián Kurz z Rakouska, na to šel. 
A teď tu máme otravu Alexeje Navalného, opět novičokem ze strany Putinova Ruska…

To, že asi Navalnyj měl v sobě stopy takové látky je pravděpodobné. Ale nic nenasvědčuje tomu, že ji měl při odletu z Ruska.

Nejsem investigativní novinář a v jistém smyslu vím, že i u nás jednoznačně a stále se bude opakovat, že za to může Putin.

Je ovšem pikantní, že Merkelová i Macron tlačí na Putina, aby věc vysvětlil, ale podle prohlášení časopisu New York Time, při svém v podstatě zázračném uzdravení (a na fotce vypadá skvěle) při komunikaci s německým prokurátorem odmítl vypovídat a navíc prohlásil, že se chce vrátit do Ruska.

Když se podle zpravodajství uváží, že již pět dní je ve stavu, kdy se mu plně vrátila paměť na události před otravou, je absurdní, že nechce vypovídat. Vždyť jak jinak by to mohl natřít ruskému putinovskému režimu, který tak nenávidí.

No takto se těžko může chovat člověk, který byl právě otráven z příkazu prezidenta Putina.

Mimochodem. Je absurdní, že Německo che vysvětlení po Rusku, ale nijak nezareagovalo na žádost ruského prokurátora, aby byla vyslechnuta žena, která s trávila poslední dny před otravou s Navalnym a dokonce po příletu transportního letadla do Německa byla na místo manželky Navalného v sanitce. Po příletu obratem odletěla do Británie.

Asi tak

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.09.2020 19:48

Opět se projevuje primitivnost dekadentního západu.Nedokáže ani vymyslet něco jiného,než co jednou použil.Jen je s podivem,že se chce Navalnyj vrátit do Ruska.Ví,že tam bude v bezpečí před dalším pokusem o jeho vraždu.Měl být totiž trumfem v tažení proti Rusku a Putinovi.A ten nemá nejmenší zájem,aby se Navalnému přihodila nějaká podivná nehoda.A Navalnyj sám to ví,že v Rusku bude ve větším bezpečí.Teď jen záleží na tom,zda mu to bude umožněno.Skripalova dcera se také chtěla do Ruska vrátit a místo toho najednou zmizela(pokud vůbec ještě žije).


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

16.09.2020 10:37

Jak správně připomíná pan profesor Keller, vždy, když má RF před dokončením velkého projektu (tentokrát jde o plyn z Nord streamu), použije novičok jenom proto, aby se projekt neuskutečnil. Je to chytré! Jenom tak se vyhne smuvním dodávkám, které by jinak muselo plnit. Navíc ohrozí EU nedostatkem plynu. Rusko se tímto rafinovaným způsobem zbavuje svých závazků. O to samé jistě půjde i při rekonstrukci Dukovan. Vhodná oběť se jistě najde. Rekonstrukci potom zrealizuje jiná zahraniční firma, která nemá zkušenost s jadernými elektrárnami sovětského typu. Nastane-li havárie kvůli nekompaktibilním dílům, odstavený "Rosatom" bude mimo hru. Takže nezbývá, než nalézt vhodnou oběť pro otrávení novičokem těsně před výběrovým řízením. Jak rafinované! .....Mějte se hezky.


 
Francie je pod útokem muslimských imigrantů

Francie je pod útokem muslimských imigrantů

Již nyní je pode mého evidentní, že Francie je napadena islámem a je pod útokem muslimských imigrantů. Jen necelá polovina Francouzů v novém průzkumu agentury Ifop po vraždě učitele Samuela Patyho muslimským azylantem věří sluníčkářskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi, že zatočí s terorismem tak, jak slibuje. Celých 87 procent oslovených se obává, že jsou sekulární základy republiky v nebezpečí. A téměř osm desetin oslovených míní, že radikální islamismus vyhlásil Francii válku. Situace ve Francii je možná ale už tak daleko, že s nenávistný islámem nebude moci už nic dělat…

Poslední domácí zprávy

Takže lapidárně

Takže lapidárně

Andrej Babiš skvělým způsoben rozložil politickou scénu. Jeho slevu na dani příjmu ocení 4,2 miliónů zaměstnanců, i tí, kteří na tom budou...