• Neděle, 13. červen 2021
  • Svátek má Rukojmí Antonín

Otevřený dopis senátorce Miroslavě Němcové
Počet návštěv: 5335

Otevřený dopis senátorce Miroslavě Němcové

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Paní Němcová, omlouvám se, že Vás neoslovuji „vážená“, resp. „milá“, protože ani jedno, ani druhé se k Vaší osobě nehodí. Proč? To se dozvíte , když dočtete tento dopis. Důvod, proč Vám píši tento otevřený dopis je, že chci, lépe řečeno musím reagovat na Vaše neskonale hloupá, servilní, populisticky relevantní a provokativní slova, která jste, nikoli neuváženě, v poslední době vypustila (mám nutkání napsat z Vaší nevymáchané huby, ale napíši) z Vašich úst.

Chápu Vaše velmi emotovní rozhořčení z pohledu pravicového opozičního politika, přesněji političky nad současnou koronavirovou situací ve státě, na druhé straně nechápu Vaše nesmyslné nářky, bědování, výtky na adresu vlády a v neposlední řadě hrubé pomluvy M. Zemana , kterými zamořujete sdělovací prostředky všeho druhu. Kritizovat umíte naprosto dokonale, jen tomju chybá reálné návrhy, jak to dělat jinak, lépe, rychleji a účinněji.Ne, nehodlám zde zmiňovat obsah Vašich výroků a pomluv, sama nejlépe víte, co jste kdy a kde o kom řekla. Žijete zřejmě v mylném domnění, že dnes už jako senátorka, jste řekla něco velmi nevšedního, pozoruhodného, co najde celospolečenské uznání. Jak to ve skutečnosti vidí občané, si můžete ověřit níže (viz odkaz).

Vaše ostrá slova měla zřejmě oslovit tu část občanů, kteří stojí, či se názorově shodují s osobností prezidenta Miloše Zemana, který je podle Vašeho názoru příčinou všeho zla, všeho špatného, všech nedostaků a všech problémů. Vaše averze k osobě Miloše Zemana je patologicky nebezpečná, podle Vás nezasluhuje pozitivní pozornosti, naopak, je potřeba jeho názory a výroky odmítat, protože podle Vašeho názoru cokoli řekne,je ze samotného principu špatné, nepřijatelné, zcestné, škodlivé,

zavržníhodné, dokonce i vlastizrádné. Pravda, každý máme nárok na svůj názor, jen je třeba si domyslet, nakolik je názor korektní, relevantní a pro občany a společnost přínosný, protože Vaše projevy a názory se často více podobají vylévání opoziční špíny, než promyšlenému názoru, resp. věcné a seriozní kritice.

Paní Němcová, vzhledem k ohlasům a názorům, vyplývajících z diskuzí občanů, čtenářů Parlamentních Listů, jak jsem si jich několik desítek stačil přečíst, ve Vašem vlastním zájmu doporučuji přečíst si v Parlamentních Listech (viz odkaz níže) názory občanů jako reakci na Vaše výše zmíněné výroky a názory, případně na ty, které ještě vyjádříte k situaci ve státě či společnosti, nebo kdy zase a znova budete „rejt“ do prezidenta.

Z různých záznamů nebo přenosů ze zasedání obou komor Parlamentu je vidět, jak mnozí poslanci či senátoři „usilovně“ pracují, když s prominutím „čumí“ do notebooků, kde sledují bůhví co (třeba fotbal či hokej), ale zjistit, co na jejich vystoupení, názory a výroky říkají občané je nezajímá. Ne, není to otázka času, to je otázka osobního zájmu vědět, co si o politicích myslí veřejnost, potažmo občané-voliči! Pokud budou mít politici zájem znát také odezvu či reakci občanů na své často velmi „pozoruhodné“ a „výživné“ výroky a názory, všeobecně na jejkich práci, bude také politika jinak vypadat. Dnes je politik nadmíru spokojen sám se sebou, neboť se (mylně) domnívá, bůhvíco interesantního a veledůležitého neřekl. To platí o politicích obecně.

Vy politici totiž máte velký problém a sice, že se absolutně nezajímáte, že odmítáte zabývat se názory občanů, kteří se vyjadřují k tomu co říkáte, jaké máte názory, postoje, reakce atd. Je to velká chyba, když strkáte „hlavu do písku“, jen abyste nemuseli o sobě číst, slyšet či vidět, jak strašně jste u občanů špatní, profláknutí, zdiskreditovaní, zkorumpovaní, odtrženi od reality a zdravého úsudku. Takové poznání by Vám možná(!) otevřelo oči a těm chápavějším napovědělo, v čem se mýlí, v čem chybují, nebo dělají špatně. Myslím, že v případě takového poznání byste také velmi rychle vystřízlivěli ze svých zcestných, abstraktních představ, jak

moc jste důležití, jak moc jste oblíbení, ale také, jak moc, „jste vedle“, jak moc se mýlíte a za předpokladu kritického myšlení, jste-li toho schopni si mohli uvědomit, v jakém hlubokém rozporu s realitou a názory občanů-voličů žijete. Vaše bublina opravdu není zas tak velká, jak si myslíte a pokud si paní Němcová budete chladit žáhu ostrakizací a nekorektními pomluvami prezidenta Zemana, bude Vaše hvězda svítit jen na cestu do pekel. Ostatně, to je osud jak Senátu, tak ODS.

S přesvědčením, že o to projevíte zájem, případně zvědavost, přikládám odkaz na názory, jaké vyslovili v diskuzi čtenářl Parlamentních Listů na Vaše poslední vystoupení, ve kterém jste vyslovila opravdu velmi „pozoruhodné“ hodnocení výroků a názorů, které pronesl prezident M. Zemana v souvislosti s opatřením vlády ve věci koronaviru. Poznamenávám, že v době, kdy tento dopis píši, je těch diskuzních příspěvků (názorů) „jen“ asi 540. Tak klidné čtení, paní Němcová!

.

S pozdravem

Jiří B a ť a , 13.10.2020

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nestesti-tahle-vlada-hlasa-Nemcova-v-CT-Ale-pak-ji-neco-pripomneli-nebude-rada-640296/diskuse

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.10.2020 19:37

Pro mne je nepochopitelné,kdo mohl zvolit zlodějku!Ve funkci předsedkyně sněmovny dala svůj služební vůz k dispozici svému synovi a to včetně karty na bezplatné čerpání PHM.Tento národ má skutečně krátkou paměť,pokud vůbec nějakou má!Bývalá hejtmanka Středočeského kraje jen kopírovala Němcovou,ale té to neprošlo.Škoda,že se neměří všem stejným metrem!


 
 Policie jako hybatel v politice

Policie jako hybatel v politice

Politikům a novinářům dělá hodně starostí nezávislost policie a státního zastupitelství na politických vlivech. Některým to ale vydrží jen tak dlouho, než policie sáhne na jejich lidi, neboť považují za nepatřičné, aby je vůbec obtěžovala prověřováním podezření, že se dopustili nezákonného jednání. Takže když se dostal do potíží místopředseda vlády Jiří Čunek, KDU-ČSL hrozila opuštěním vlády, pokud se její představitel dostane před soud. Vynucená opatření připravila Jiřího Čunka o možnost odnést si z veřejného soudního řízení zprošťující rozsudek. Jeho trestní stíhání bylo zastaveno. Ale vypukla „válka žalobců“, kterou uhasila až ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová zbytečnou, leč úspěšnou stížností pro porušení zákona, na jejímž základě Nejvyšší soud ČR rozhodl, že trestní stíhání Jiřího Čunka bylo od počátku nezákonné. Trestní stíhání bylo tehdy již dávno  nevratně zastaveno. 

Putin dává Bidenovi a Západu lekci za lekcí, ale to světu prospívá

Putin dává Bidenovi a Západu lekci za lekcí, ale to světu prospívá

Ještě nikdy v minulosti se nekonalo setkání představitelů Ruska a USA v tak schizofreničtější situaci než dnes. Zatímco Trump doslova toužil po setkání s Putinem, Joe Biden měl vždy k němu negativní vztah. Kdysi v pozici viceprezidenta Putinovi vyčetl, že nemá duši, jako prezident postoupil o level výš a označil jej za zabijáka. Putin byl v reakcích usměvavý a popřál mu mnoho zdraví a ironicky řekl, že to myslí vážně, když krátce předtím měl Biden výpadky paměti a pády na schůdkách svého letadla.

Odmítala jsem odebírat licence fotovoltaickým elektrárnám „na objednávku“

Odmítala jsem odebírat licence fotovoltaickým elektrárnám „na objednávku“

Institut Aleny Vitáskové z.s. (IAV) ochrana lidských práv a svobod se mimo
jiné zabývá vymahatelnosti práva a spravedlnosti. Ve dnech nedávno
minulých oznámil rezignaci NSZ Pavel Zeman, hlava všech soudních
procesů. Zní to nadneseně, ale skutečným pánem procesu je státní
zástupce. Je to on, kdo bez odpovědnosti obžaluje, nebo neobžaluje. Je
to on, státní zástupce, kdo může občany zastrašovat až psychicky vydírat,
aniž by se mu cokoliv stalo. 

Poslední domácí zprávy

Lidice

Lidice

Je to 79let od lidické tragédie. České Lidice, hornická vesnice nedaleko Kladna, se stala 10. června 1942 výkladní skříní německého...

A znovu do Protektorátu?

A znovu do Protektorátu?

Toto pondělí se německý ministr zahraničí Heiko Maas opravdu odvázal. Sundal si pomyslné rukavičky a otevřeně vyzval Evropskou unii ke zrušení...