• Úterý, 27. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Šarlota / Zoe

Že to ale Hůlka Zemanovi „nandal“!
Počet návštěv: 1227

Že to ale Hůlka Zemanovi „nandal“!

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Zpěvák Daniel Hůlka se rozhodl vrátit státní vyznamenání Medaily Za zásluhy, které mu udělil prezident Zeman. No, je to jeho rozhodnutí, které bude buďto litovat nebo se mu vyplatí. Je to otázka času. Nicméně, jeho rozhodnutí lze považovat za ješitnost, neprozřetelnost, ukvapenost, ale také za vypočítavost.

Je totiž známo, že jeho vztahy s Milošem Zemanem byly trnem oku jeho přátel a kamarádů z branže, že mu vytýkali přijetí ocenění od Zemana atd. Není od věci se také domnívat, že rozhodnutí vrátit státní vyznamenání není samoůčelné, ale také není v intencích zdůvodnění, které uvedl. D. Hůlka totiž žongluje s přátelstvím, které mezi oběma, jak trdí sám Hůlka, bylo. Ješitnost, falešná domýšlivost, ale možná také tlak jeho okolí jej donutilo konstatovat nesmyslné, unáhlené závěry. Např., když v reakci na koronavirové opatření, resp. mnohostranné dopady a důsledky z nich, se M. Zeman vyjádřil tak, že v tom D. Hůlka viděl osobní zesměšnění. Sám si D. Hůlka si totiž neuvědomil, že jeho reakce na slova Miloše Zemana jsou nepatřičná, když vyslovil zásadní nesouhlas s opatřeními proti koronaviru. Pan Hůlka se ohání přátelstvím s M. Zemanem, ale jak se zdá, jeho ješitnost je silněšjší, než proklamované přátelství. Jinak by se nemohl D. Hůlka urazit nebo cítit dotčen, resp. zesměšněn, když prezident na jeho adresu v podstatě opodstaněně řekl, že „ Pokud jde o jeho účast na protirouškové demonstraci doporučuji mu, aby si dal studený a mokrý hadr na hlavu a na nějakou dobu se stáhl do soukromí“!

Daniel Hůlka pojal tento vzkaz jako veskrze nepatřičný, kterým jej prý Zeman urazil. Chce se říct, pane Hůlko, víte kolik podobných, ale především mnohem intenzivnějších urážek, zesměšnění, ponížení, dehonestací musel snést a snáší Miloš Zeman? Pravda, na některá reagoval více, jindy méně drsněji, ale přesto neprojevil ješitost, uraženost nebo osobní dotčenost. Pan Hůlka se nechal slyšet, že prý mu Zeman ukázal svou pravou tvář, prý se obrátil proti svému národu a  "obyčejným

normálním pracujícím lidem“. Aby to nebylo málo, pan Hůlka si vylil žluč tvrdým nařčřením M. Zemana, že se k lidem prý chová sprostě, agresivně, nenávistně, egoisticky, egocentricky, narcisticky a bohorovně. Více agresivních pomluv k vykreslení Zemanovy charakteristiky zřejmě Dan Hůllka již nenašel, ale i tak je toho dost. Velmi pozoruhodné vezmeme-li v potaz skutečnost, že ještě před několika dny, než se o něm M. Zeman poněkud sarkasticky, ale také opodstatněně a jistě také v duchu vzájemného přátelství, vyjádřil, byl Zemanovým přítelem. Pak přišel okamžik pravdy, kdy se „jemnocitný“ Dan Hůlka cítil být výrokem M. Zemana ublížen a ponížen a bylo zle.

Nicméně, je možné, aby pan Hůlka neznal M. Zemana natolik, aby o něm (ne)věděl, co lze od něj očekávat? Že by neznal jeho specifickou, možno říct horňácko-sedláckou, „sprostořekou“ rétoriku? To si o sobě D. Hůlka říkal, že je skutečným přítelem M. Zemana, nebo si to jen myslel a na přítele si hrál? Pokud nemá být přátelství povrchní, hrané, falešné, pak musí být přátelství založeno na vzájemném hlubokém poznání jeden druhého, na umění chápat a rozumět jeden druhému, ale, jde-li o opravdové přátelství, umět i tolerovat, prominout. Jaké bylo „přátelství“ Daniela Hůlky a Miloše Zemana, když se D. Hůlka nechal unést emocemi a na svém příteli nenechal nit suchou, či lépe, na svého přítele vylil nejšpinavější kýbl pomluv a nařčení?

Daniel Hůlka se rozhodl 28. října na Pražském hradě vrátit M. Zemanovi vyznamenání, které od něj osobně obdržel. Bude mít také dost odvahy před národem říct a zdůvodnit, proč ocenění vrací? Bude schopen říct vše, co na adresu M. Zemana v mainstreamu pronesl? Myslí si pan Hůlka, že to bude ostuda prezidenta, nebo jeho? Jiná otázka také je, zda mu stojí za to se kompromitovat před národem jenom proto, že se zavděčí svým kolegům z branže? To už je ovšem jeho věc a možno říct, náš zbytečný problém.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.10.2020 19:19

Hůlka se v mých očích dost zesměšnil,ačkoliv jemu je to jedno.Právě on totiž pohrdá těmi obyčejnými lidmi,z jejichž peněz doposud žil.Jinak by chodil s holým zadkem,protože by se neměl do čeho obléci a zemřel by hladem,protože by si přes všechny své peníze nemohl nic koupit.On by to nikdo nevyrobil.Tak ať si žije dál ve své životní bublině,jak je zvyklý.Jenom s tím nemusí nikoho otravovat.Chce vrátit metál?Tak to má udělat a nevykřikovat to na veřejnosti.Takto to vypadá skutečně jen na snahu o zviditelnění.


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

15.10.2020 09:41

Tak hrají a vystupují naši komedianti,jen když to sype.Já bych takového přítele posla hned někam.....


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

15.10.2020 08:33

Ale né, pane Baťo. Věc je daleko prostší. Danovi prostě už léta nechodí tantiemy. No a určitě Vy i já si ho rádi zase konečně poslechneme v rádiu, uvidíme v jejich televizi. Jó s tou sluníčkářskou svoločí nejsou žádné žerty. President Zeman to samozřejmě ví, a proto bude mít i nadále Dana rád.


 
Kolik stojí podjatost soudce ?

Kolik stojí podjatost soudce ?

Zlínské soudkyni Ivetě Šperlichové se kdysi přihodila nehoda: na poradě senátu si „pustila pusu na špacír“ a notně pohaněla účastníky řízení včetně obhájců. Někdo její  monolog nahrál a nahrávku doručil novináři Lubomíru Xaverovi Veselému, který ji zveřejnil na svém webu. Následně ještě proběhly úkony, potvrzující autentičnost zvukového záznamu. Příhoda vyvolala  poprask.

Bulvár jako strážce morálky

Bulvár jako strážce morálky

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...