• Úterý, 27. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Šarlota / Zoe

Chce to lockdown a zavřít Pirka a Klause
Počet návštěv: 1045

Chce to lockdown a zavřít Pirka a Klause

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Naši elfové mě zařadili mezi přední dezinformátory. Tak se musím snažit. I když…, i když kromě faktu, že budu razantní, v tomto článku by marně něco ze svého úzkého pohledu shledali závadným.

Vezmu to stručně. Všichni, kteří jsme na jaře jednoznačně podporovali vládu kvůli řešení epidemie, jsme nechápali, proč jsme se během léta, ale hlavně na začátku září nevrátili k osvědčenému.

Každý věděl, že okamžitý celonárodní lockdown, spojený s absolutním omezením kontaktů, včetně okamžitého zavedení povinnosti nosit roušky, byl schopen od počátku výbuchu situaci stabilizovat a byli jsme jedničky. Svět si nás bral za příklad a Američané šili roušky podle nás.

Vidíme ale, že i totální lockdown uprostřed už vážné fáze epidemie je účinný. Izrael ač nerad zavedl tuším před měsícem včetně ekonomiky totální lockdown a včerejší dávka nakažení je jasná: Izrael skvělých 1701, Česko 9720. Není třeba o čem diskutovat.

Ale vlastně ano. Izrael se také pokoušel po návratu epidemie postupně přiškrcovat, trvalo to cca dva měsíce, ale stav se nezlepšoval. A tak to potřebovalo do toho bouchnout. I u nás se v podstatě jen bojácně přicmrndává, ale tím se situace jen zhorší, protože na tuto už mimořádně vysokou fázi nárůstu to zjevně nestačí a stačit nebude.

Tak to na pět neděl všechno raději zavřeme a zvládneme to. Opačný postup už je jarní italskou cestou s tisíci mrtvých, ale hlavně totálně kolapsovým zdravotnictvím a následně i ekonomikou.

Ono na to dojde, ale lockdown měl být vyhlášen už před měsícem, ekonomika neekonomika.

Oproti jaru nastal ovšem jeden zásadní problém. Že opozice podle zásady čím hůř, tím lépe jeden den chce komunikovat, a když s nimi Babiš komunikuje, tak ho obratem vyzývají k odstoupení je známé. Zase tak často nepoužívám expresivní výrazy. Ale jsou to prostě parchanti a Babiš dělá opakovanou chybu, že se vůbec s nimi maže.

Ale k opozici přibyli mnohem horší záškodníci, známé a respektované lékařské kapacity, ovšem ve zcela jiných oborech, než kterému jedinému z medicínského hlediska přísluší posuzovat stav infekce a opatření k jejímu zlomení, čili epidemiologové. Svým dopisem tedy kardiolog, psychiatr, zubař a tzv. celostní lékař, ve formě petice vládě, parlamentu i médiím brojí proti zavedení jakýchkoliv epidemiologických a cílí – a bohužel neskutečně úspěšně – na vyvolání negativní davové psychózy opřené o zcela chybné závěry. Podobně blábolí i Václav Klaus.

Nálada, kterou výrazně napomohli vytvořit je krajně nebezpečná pro život a zdraví lidí, protože díky nim kolaps se blíží mílovými kroky.

Nebudu tento dopis rozebírat. Na Pirka, Hnízdila, Šmuclera a spol. připravuji trestní oznámení pro zvlášť závažný zločin obecného ohrožení a zločin šíření poplašné zprávy (který je přísněji trestný, protože se jej pánové dopustili už v době platnosti vyhlášeného nouzového stavu).

Protože má minulá trestní oznámení byla napadena u České advokátní poradny a Novotný a spol se mi tak mstí, musím být opatrný a ani náznakem nebudu uvádět, že jej píši jako advokát, ale jako právník a občan. Mlčet ale nemohu. A je mi úplně jedno, když se někdo bude vysmívat, že znovu podávám trestní oznámení. No alespoň nesedím s rukama v kapsách. Je třeba pojmenovat zlo a odsoudit jeho nositele.

Situace je zlá. A není čas už ani minutu váhat. Netroškařme a jednejme naprosto důsledně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

18.10.2020 08:31

Bezejmenný pane s přezdívkou noki (noky jsou česky nudle), nepíšu články ale zúčastňuji se diskuze. Na víc nemám čas. Dnes jsem přišel z noční. Jsem rád, že jako starobní důchodce ještě zdaňuji a přispívám tak naší společnosti, i Vám do státního rozpočtu. Mindráky kvůli tomu, že ještě pracuji, netrpím. Za čím si stojím vychází z mých životních zkušeností. Teď je řada na Vás, abychom věděli jaký že to abonent na děda Vševěda se pod Vaším pseudonymem skrývá. Psychické trauma mají vždy ti, kteří se nedokáží podepsat svým pravým jménem a stávají se pak nudlemi (noki) s měkkým i. ....Mějte se hezky.


 
Antonín Růžička

Antonín Růžička

17.10.2020 19:40

Dobrý den pane doktore,
velice rád čtu Vaše články a vesměs souhlasím, Včil ne.

Hlava mě nebere, jak může být poplašnou zprávou z logiky jazyka českého, že nebezpečí od viru nehrozí,
bavím se o http://www.rukojmi.cz/clanky/11013-chce-to-lockdown-a-zavrit-pirka-a-klause, a nebavím se o meritu věci, kde hadry na obličeji považuji za neúčinou šikanu (starý astmatik má právo na takový názor), o to nejde.
Možná vy právníci máte jiného čeština, ale z logiky věty možu poplašnou zprávu šířit max. tak Flégr,.... Pirk přece šíří UKLIDŇUJÍCÍ ZPRÁVU jakési EVANGELIUM, ať už je konečná pravda jakákoliv.

Jestli se nepletu


 
Pavel noki

Pavel noki

17.10.2020 12:47

Pane Přibyle,kážete ve svých článcích a jaká je Vaše skutečná minulost.Podle Vašeho vyjadřování máme už úsudek,vševěd a všeuměl,vše vyřeší a do všeho vidí a skutek je jaký??Vy nepíšete noviny,vy dáváte svůj příspěvek a životní neúspěchy.Tak jen dál jeden z rádců pana krále.


 
Kolik stojí podjatost soudce ?

Kolik stojí podjatost soudce ?

Zlínské soudkyni Ivetě Šperlichové se kdysi přihodila nehoda: na poradě senátu si „pustila pusu na špacír“ a notně pohaněla účastníky řízení včetně obhájců. Někdo její  monolog nahrál a nahrávku doručil novináři Lubomíru Xaverovi Veselému, který ji zveřejnil na svém webu. Následně ještě proběhly úkony, potvrzující autentičnost zvukového záznamu. Příhoda vyvolala  poprask.

Bulvár jako strážce morálky

Bulvár jako strážce morálky

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...