• Úterý, 27. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Šarlota / Zoe

Slavné vítězství na Karlově mostě…
Počet návštěv: 844

Slavné vítězství na Karlově mostě…

Přemysl  Votava Článek od Přemysl Votava

Na to slavné vítězství nelze zapomenout. Možná že vznikne i oslavná písnička, či panorama o tom velkém vítězství nad nepřítelem. V červnu na Karlově mostě se tančilo, stoly se pod bohatou hostinou jen prohýbaly. Opozice jásala, to vše na dohled od Pražského hradu. Ty fotografie obletěly celou republiku a téměř celou Evropu. Opozice vzkazovala premiérovi, prezidentovi, vládě i veřejnosti: „Pandemie byla u nás poražena! Zahoďte ty roušky! Tancujte, jásejte!“ Bylo to velké vítězství. V té době Evropa bojovala s pandemií, ale u nás se tančilo….

Uplynuly pouhé dva měsíce. Pandemie nespala, nebyla poražena jak nám vzkazovala opozice, bylo tomu právě naopak. Z obrazovek se na nás valí jedna negativní zpráva za druhou. Současná situace připomíná válečný stav. Čísla padlých i raněných denně rostou. Nemocnice praskají ve švech. Začíná se projevovat nedostatek lékařů, zdravotního personálu i lůžek. Budují se polní nemocnice. Jsou zavřené školy, muzea, sportoviště, nehrají divadla, kina, … všude vidíme roušky, na stolcích desinfekce. Ptáme se, jak bude zítra, pozítří, za měsíc? Opozice zase hýří svou chytrostí, vláda prý zaspala. Na tu hostinu už nejspíše zapomněli. My občané ale ne!

V těchto dnech úzkosti čekáme na slova povzbuzení, pohlazení, na naději v lepší dny. Na obrazovce vidíme prázdné ulice, všude kolem roušky, ve školách vystrašené učitelky, v nemocnicích přetížené lékaře, …. Děti místo školních lavic, jsou doma u PC. Aby toho nebylo málo, přišli povodně a k tomu ještě válečné hrůzy z arménského z Náhorního Karabachu. Ne každý se s tím stavem vyrovnává. V těchto dnech myslím na ty naše starší spoluobčany uzavřené v Domovech seniorů. Ale i na ty ostatní bez možností komunikace se svými blízkými.

Místo projevů soudržnosti, jednoty nenávistí obalení opoziční politici, rozsévají mezi nás nedůvěru, strach… Každý krok vlády je jimi zpochybňován, jsou organizována protivládní tažení. V letním období také zlehčovali situaci, připomínám jim tu červnovou provokaci s uspořádanou hostinou na Karlově mostě za účasti předních opozičních politiků, umělců. Slavili provokativně konec pandemie pod heslem: „V Praze je blaze“. U prostřených stolů se sešli nespokojenci jako je dnes senátorka Němcová, europoslanec Pospíšil, umělci Klus, Geislerová, stále stejná jména … Dnes ti stejní opět kritizují vládu.

Místo prostřených stolů na Karlově mostě dnes vidíme reportéry s mikrofonem před kolabující nemocnicí, vidíme je u uzavřeného divadla, stojí před zavřenou restaurací, před zoologickou zahradou. Místo optimismu a naděje v lepší dny, z televize se valí spíše strach.

Karlův most osiřel, písničkáři i herci se schovali, opozice netančí, ale svá moudra dál rozdává ….

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.10.2020 20:36

Politici si nikdy nepamatují své chyby a omyly.Vždy se z toho snaží uniknout poukazováním na chyby druhých.O jejich poddaných komediantech to platí dvojnásob.Hlavně natahují pazoury pro pomoc od státu.To jim jde ze všeho nejlépe.


 
Kolik stojí podjatost soudce ?

Kolik stojí podjatost soudce ?

Zlínské soudkyni Ivetě Šperlichové se kdysi přihodila nehoda: na poradě senátu si „pustila pusu na špacír“ a notně pohaněla účastníky řízení včetně obhájců. Někdo její  monolog nahrál a nahrávku doručil novináři Lubomíru Xaverovi Veselému, který ji zveřejnil na svém webu. Následně ještě proběhly úkony, potvrzující autentičnost zvukového záznamu. Příhoda vyvolala  poprask.

Bulvár jako strážce morálky

Bulvár jako strážce morálky

V širším pražském centru stěží najdeme odlehlejší a opuštěnejší místo než je Vyšehrad. Zároveň leží na dohled od budov ministerstva zdravotnictví, takže volba lokality pro neveřejnou schůzku ministra s dalšími lidmi by byla pochopitelná.

 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...