• Sobota, 05. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jitka

Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu
Počet návštěv: 3483

Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Cítil jsem to od první hodiny, kdy se o Prymulově „zločinu“ začalo na ČT v pátek ráno hovořit. Ta kampaň byla totiž až moc spontánní a jednosměrná. Ministr zdravotnictví Prymula si šel do hospody bez roušky, bez roušky v té hospodě s ředitelem ostravské Fakultní nemocnice Havrlantem a poslancem hnutí ANO Faltýnkem o čemsi debatoval -  a bez roušky také nastupoval do auta, což je zanamenáno na fotu parapazziho z Blesku.

Není tedy o čem diskutovat – Prymula musí jít. A s ním nejraději možná i vláda. Je to názor většiny veřejnosti, jak ČT s pomocí televizního mostu demonstruje v rozhovorech s nejrůznějšími činiteli našeho veřejného i politického života. A na koni a na obrazovce ČT je samozřejmě hohorta liberodemobloku ve složení Petr Fiala, Bartošek, Pekarová – cítí krev.

PRVNÍ ZVLÁŠTNOST: Všichni tito interviewování (včetně vicepremiéra Hamáčka a ministra kultury Zaorálka), bez jediné pochybností či výhrady věří tomu, co uvádí náš nejhorší bulvár. Nuže, jestliže tedy Prymula spáchal to, z čeho jej Blesk obviňuje, musí na post ministra rezignovat. A když nebude rezignovat ze své vlastní vůle, musí ho z vlády vyhodit premiér.

DRUHÁ ZVLÁŠNOST: Takto zkratkovitě jedná i premiér. Aniž by ministra Prymulu vyslechl a zjistil si, do jaké míry je osočení Blesku založeno na faktech, má v případu okamžitě jasno: Prymula porušil pravidla, která on sám národu předpisuje, což je postoj pro člena vlády neúnosný. Prymula tedy musí jít.

Premiér informuje o tomto svém stanovisku prezidenta republiky, který ovšem k řešení, které premiér navrhuje, vysloví svou pochybnost. A je to v ten okamžik, jak se už za pár hodin ukáže,  jediný hlas rozumu, který v těch vzrušených dopoledních hodinách v kampani zazní.

Na dvanáctou polední hodinu je ohlášena tisková konference, na které, jak všichni v televizním studiu ČT očekávají, podá Prymula svou rezignaci. Postupně se však tato tisková konference odkládá, až konečně po jedné hodině přichází ministr Prymula před posluchače republiky a sděluje jim tuto novinu: Ničeho proti pravidlům, jimiž se má zabránit šíření Covidu – 19, jsem se  nedopustil. A na potvrzení pravdivosti svých slov uvádí jednotlivé kroky, které nikoli v hospodě, ale v soukromém sektoru na Vyšehradě při jednání o plošném testování mezi ním, ředitelem Havrlantem a poslancem Faltýnkem probíhaly.

A je to vše řečeno tak přesvědčivě a nevyvratitelně, že v tu chvíli se celé dopolední a celonárodní hemžení, po němž měl padnout nejdříve ministr a po něm i celá vláda, podobá hemžení much nad podzimním pastviskem.

Lubomír Man

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

24.10.2020 09:50

Motto: :"Není kouře bez ohně"......Toto francouzsko-italské drama z roku 1973 s hvězdným obsazením s Annie Girardotovou v hlavní roli je jako stvořené i pro naši současnost. Začínající mafián se dostane do mafie z politických kruhů a diví se, jak krutě se chovají mafiáni ke svým voličům. Rozhovor probíhá v autě. Zkušený mafián mu radí: " Jedno si pamatuj. Zákony jsou napsané pro blbce co nás volí. Tebe se to netýká, na to zapomeň..." Proč by se měla dodržovat nařízení určená pro plebs těmi kdo je vymysleli...? Kdyby si výtečníci sedli jen ke kafíčku v době, kdy jakýkoli restaurant má být zavřený! To by byl kšeft pro provozovatele jako blázen! Určitě by tvrdnoul do deseti večer s tím, že v rychlovarce uvaří vodu. A tak pánové jistě na svých požitcích nešetřili. ...Co je ale donebevolající, je jejich jistota, že se nenakazí jeden od druhého. Přitom sami tvrdí, že Covid si nevybírá. Interně mají zřejmě informace, že virus není tak nebezpečný, jak to předkládají veřejnosti. Jinak by jistě vycházeli z nebezpečí nákazy, jíž by mohli sami prodělat. Je nápadné, že se snaží vyděsit staré lidi, aby se vzdali všech kontaktů na své blízké a nikam nechodili. To je to nejhorší, co mohou doporučit. Ztráta kontaktů a téměř žádný pohyb znamená psychickou i fyzickou zátěž, s níž se starý člověk stěží vyrovná. Mohu uvést příklad z mého života. Měli jsme jet s mojí družkou na jaře do lázní Kynžvart. Kvůli koronaviru byl náš pobyt zrušen. Domácí vězení se vleklo. Družka s bála a přestala vycházet ven. Důsledek? Dnes je v nemocnici ve vážném stavu. Mohu jí přinést pouze originál balené ovoce, minerálku a džusy. Nevidíme se. Mám obavy, že to nedopadne dobře. Člověk je tvor společenský. Bez kontaktů na své blízké psychicky strádá. Když k tomu přičteme celou řadu lidí, kteří investovali do svého podnikání, co jim dnes stojí a nevynáší, nemožnost splnit své úvazky při splátce hypotéky a následnou návštěvu exekutora, jde o smrtící koktejl. Nedovedu si představit, že mnozí z těch, kdo podnikali, budou ve stavu zoufalství dělat to, co by nikdy nedopustili. Exekutor zazvoní i u těch, kteří o své podnikání řádně dbali a do své firmy vrazili nemalý peníz. A navíc, jak nám názorně ukázal Prymula, problém s rouškami se dá obejít, protože pokud by hrozilo tak strašné nebezpečí z koronaviru, věděl by to osobně nejlíp a dělal by všechno pro to, aby se sám chránil respirátorem. Jistě ví, jak to s koronavirem ve skutečnosti je. Dal celému národu najevo, že koronavirus je určený pro blbečky, které drze oblboval. Kdyby věděl, že bez roušky riskuje smrt, (tak, jak nám všem tuto verzi předkládá) jistě by patřičnou ochranu používal. Jeho informace však byly zcela jiné. Ví, že mu nic nehrozí. Jenom doufám, že v té restauraci pánové nezpívali. .....Mějte se hezky. .....PS: Napsal Jiří Přibyl.


 
Jan  Kučera

Jan Kučera

23.10.2020 20:21

Pro maličký kamínek: Nezlobte se na mě, ale omlouvat prý "přešlap" tím, že asi je ve stresu ze "záhulu", který má, je mírně řečeno pošetilé. Všichni, kteří se do politiky pouští, pokud nejsou úplně blbí, musí vědět, že nahoře fouká a kdo nemá rád větry, ať nežere luštěniny, nebo neleze na kopce. Taky bych v jejich kůži být nechtěl a proto nemám li dostatečnou odolnost, nelezu do ní. A kdo přesto do té kůže vleze, nezaslouží si shovívavost zejména v krizové době. Když jakkoliv (hloupě) selže, musí nést následky. A rád bych položil hlavní a podstatnou otázku: Co u čerta tajného, nebo křiváckého, projednávali v utajení někde za bukem a nejednali v regulérním prostředí na ministerstvu, že se k tomu nejsou ochotni přiznat.


 
Paul Vinar

Paul Vinar

23.10.2020 20:19

Děkuji Vám pane Man, konečně názor člověka, který to má v hlavě srovnané. Inu škola života se nedá ničím nahradit.


 
Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí postavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním. Např. proti oficiální lži o tom, že dvě letadla v New Yorku srovnala dva železobetonové mrakodrapy, ale spadly po tom nárazu mrakodrapy tři. 

Evropská unie chce zničit automobilismus

Evropská unie chce zničit automobilismus

Proud šíleností pocházející z Bruselu nepřestává. Zdá se, že Evropská unie chce zničit automobilismus a způsobit, aby byly automobily tak drahé, že si je běžný člověk nebude moci pořídit. Nová eko-norma Euro 7 fakticky zlikviduje v roce 2025 auta bez elektropohonu. Auto si tak budou moci dovolit jen ti nejbohatší, protože elektro-auta jsou velmi drahá. Vidíme, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...