• Čtvrtek, 26. listopad 2020
  • Svátek má Rukojmí Artur

Brněnský politolog Balík ví co říct, aby mu z ČT znovu zavolali
Počet návštěv: 878

Brněnský politolog Balík ví co říct, aby mu z ČT znovu zavolali

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Moderátorka ranního pořadu ČT, nazvaného Studio 6,  rozebírá v úterním ránu situaci na Ministerstvu zdravotnictví po aféře Prymulagate, a jako pomocníka k jejímu vyřešení si s pomocí televizního mostu volá  k sobě do pražského studia brněnského politologa Balíka. 

Klade mu návodnou otázku, jestli neměl být profesor Prymula z ministerstva zdravotnictví odvolán okamžité poté, co aféra vypukla, a zda okamžitě poté neměl prezident Zeman jmenovat ministra nového? Načež Balík stejně jako cirkusový osel na otázku mu položenou poslušně odklepává kopýtkem tu odpověď, kterou si od něj cirkusák žádá, tak poslušně i politolog Balík odklepává (vlastně odpovídá na otázku moderátorky), že ano, že prezident Zeman měl jednat okamžitě, neměl váhat ani vteřinu, nebylo na co čekat, a v těchto hodinách nemělo už být o Prymulovi ani vidu ani slechu.

Na moderátorčinu otázku, jaké má vůbec mínění o oné schůzce na Vyšehradě (je na dohled od Ministerstva zdravotnictví, ve které se ministr Prymula nalézal, když byl na schůzku pozván – pozn. autora), odpovídá politolog Balík tak, že šlo o cosi naprosto nepředstavitelného, že její účastníci musí v sobě mít pocit totální bohorovnosti, jinak si celou věc absolutně nedokáže vysvětlit.
Zkátka a dobře, politolog z Brna se osvědčil. Rozhodně může čekat, že se na obrazovce ČT objeví znovu co nevidět. A kdoví, možná bude ještě lepší, než byl dnes.
Lubomír Man

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.10.2020 19:35

V Brně žijí dost podivní lidé.Stačí pročítat příspěvky pod články.Nejedná se o všechny občany z Brna,ale člověk(pokud je to člověk),vystupující pod německým jménem veřejně a bez postihu uráží celý národ a k tomu se mu dostane podpory od dalších.Nakonec vezmu pýchu Brna,Masarykovu univerzitu.Od dob rektorování Mikuláše Beka se změnila na vyloženě protistátní živel.Prezident se nesmí setkat se studenty,podle Beka by je politicky ovlivňoval.Pan Kalousek se s nimi mohl setkat,ten je politicky jen motivoval.Pokud je Balík absolventem této univerzity,tak se jeho jednání nikdo nemůže divit.Pro mne pýchou Brna bylo VUT.Běžné univerzity jsou totiž naprosto k ničemu.A to se týká i Olomouce a dnes i UK v Praze.Hlavně se rektoři MU vrhli sami na politiku!


 
Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Každým dnes se jeví jako pravděpodobnější, že o budoucím prezidentovi USA nakonec rozhodne Nejvyšší soud USA. Při projednávání volebních stížností a žalob na falšování voleb vyplouvají na povrch stále další skandální informace o obřím rozsahu volebního podvodu, který byl zřejmě spáchán při letošních prezidentských volbách. Je také zajímavé sledovat i rozdíly, jak o causách informují média v Evropě a v USA.

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Jsem hrdý, ale nesmírně vytočený Čech. Jsem pragmatik a netvořím si vlastní názor podle mediokracie. Nehodnotím politický subjekt podle toho, jak se onálepkuje, nebo jak jej onálepkují media, ale podle programu a toho, jak jej plní. Pokud někdo fandí třeba senilnímu levičákovi Bidenovi, který si plete děti a vnoučata, mazlí se s holčičkama a ani neví, kam kandiduje a na mítingu tvrdí že do Kongresu, je to jeho věc. Nicméně, je tedy levičák, což je také jeho věc. Moje věc zase je, že si od něj nenechám kecat do života.

Poslední domácí zprávy