• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Blamáž Cichanouské a Západu…
Počet návštěv: 1622

Blamáž Cichanouské a Západu…

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

Před více než dvěma týdny vyhlásil miláček Západu Svjatlana Cichanouská ultimátum prezidentu Lukašenkovi, aby odstoupil. Nebo bude vyhlášena generální stávka.

První den generální stávky, kterou vůdkyně nařídila, zahájil smíšený začátek, kdy někteří dělníci položili své nástroje, ale většina státních podniků fungovala jako obvykle.

Takže generální stávka byla zahájena a po pravdě řečeno… byla to blamáž.

Od počátku přitom bylo jasné, že Lukašenko nemá důvod odstoupit. To že se stávkuje v Minsku ještě neznamená, že stávkuje celý národ. Ne, že by všechno bylo bezproblémové, ale míra celkové podpory generální stávce je v podstatě sporadická. A to je dobře…

Nezapomeňme, že barevné revoluce směřující ke svržení stávajících hlav státu jsou produktem agresivních hybridních západních válek, často též válek namířených proti Rusku či Číně. A je z hlediska stability světa důležité, aby byly poraženy.

Vezměme si kolik škody napáchalo arabské jaro, které například v Egyptě přivedlo – bohudík jen na čas – vládu nejtvrdších islamistů v podobě Muslimského bratrstva. Obama byl šťastný jako dítě a jeho projev v Egyptě po porážce Muslimského bratrstva už raději nikdo nevysílal.

Zhroucenou zemí je dnes Ukrajina. Její nenávistný boj proti Rusku se prostě nevyplatil. A mimochodem nedělní propad Zielenského v komunálních volbách ukázal i děsivý propad nového koštěte.

Protiruská fanatická lobby EU tvořená Polskem a zeměmi Pobaltí vsadila vše na svržení prezidenta Lukašenka, coby představitele spolupráce s Ruskem, byť často lavírujícího. EU přijala sankce vůči Lukašenkovi i dalším představitelům a Evropský parlament ještě minulý týden udělil Cichanouské Sacharovovu cenu. Marné to je. Svým zbrklým krokem jen dokázala, že je-li útok Západu namířen proti hlavě státu, která se nebojí, jako kdysi Janukovyč, nemá šanci.

Nuže samozvaná prezidentka - jak je též někde označována - už zřejmě bude sledovat osud dalšího podobného pučisty Juana Guidóa, kterého Západ včetně nás uznal prezidentem Venezuely namísto prezidenta Madury, ale po dvou letech Maduro dál vládne a Guidó snad aby zametal chodníky. Což je jen další příklad poražené barevné pseudorevoluce, tentokrát v Jižní Americe.

Je dobře, že cirkus v Bělorusku zjevně nedosáhne svého účelu a že Lukašenko, byť ho osobně málokdo z nás pokládá za sympatického a nějak bere za svého, svržen násilným pučem nebude.

Je to dobře i proto, že potencionální budoucí prezident USA Biden označil Rusko za největšího nepřítele a tak jako kdysi podporoval imperialistickou válku v Iráku a útok proti Libyi, jistě jeho poradci už vymýšlejí, co si na Putina připravit.

A víme, že další barevky zřejmě budou následovat.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.10.2020 19:50

Pokud přijde rozkaz z Washingtonu či z Brusele,tak ji uzná za prezidentku i Zeman.Ale musí to mít podepsané a pak ji třeba pozve na státní návštěvu a Cichanouská bude přijata se státními poctami.Nakonec volby označili za zfalšované pouze pozorovatelé ze zemí EU.Ostatní jejich tvrzení nepodpořili,ať byli odkudkoliv.A to ani pozorovatelé z Afriky.Jen EU se snaží veřejně změnit režim v Bělorusku.A ten případ,že jim radí Němci,je skutečně bizardní!Po tom,co tam prováděli za války jsou Němci pasé!


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

28.10.2020 09:18

Pane doktore, ještě bych nechválil den před večerem. Je to podobné jako slavná mobilizace na Ukrajině. Až na pár vymaštěnců nikdo nepřišel. Prostě se nepovedla. Druhá mobilizace, stejně tak jako třetí, čtvrtá ... sedmá byl úplnej průser. Tak se museli US poradci zamyslet a ... a přišli na geniální řešení. Kolaboranti začali odchytávat chlapce v tramvajích ! To byla panečku psina. Možná si ti samí rádcové vzpomenou a před fabrikou ulovené "stávkující" budou vozit domů.


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...