• Čtvrtek, 26. listopad 2020
  • Svátek má Rukojmí Artur

Rusko zahájilo výrobu vakcíny EpiVakKorona. Již jsou známy i termíny prvních dodávek
Počet návštěv: 564

Rusko zahájilo výrobu vakcíny EpiVakKorona. Již jsou známy i termíny prvních dodávek

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Výroba vakcíny proti covidu-19 s názvem EpiVakKorona vyvinutá vědeckou organizací Vektor byla zahájena v Rusku. Informovala o tom Federální služba pro dohled nad ochranou práv spotřebitelů a blahobytem lidí (Rospotrebnadzor)

Druhá ruská vakcína proti covidu-19 vyvinutá vědeckou organizací Vektor na základě peptidových antigenů byla zaregistrovaná v půli října.

Uvádí se, že poregistrační zkoušky vakcíny EpiVakKorona budou zahájeny v nejbližší době a že se jich zúčastní 40 tisíc dobrovolníků, včetně seniorů nad 60 let a těch, kteří trpí chronickým onemocněním. Podle informací se má aplikovat 0,5 ml vakcíny, a to dvakrát, nitrosvalově v intervalu nejméně 14 až 21 dní.

Hromadné dodávky vakcíny EpiVakKorona by měly být zahájeny na konci listopadu či v prosinci. Nová vakcína vstoupí do „civilního oběhu“ od 1. ledna příštího roku.


EpiVacCorona

Prezident RF Vladimir Putin před dvěma týdny informoval o registraci další ruské vakcíny proti koronaviru, vyvinuté státním novosibirským vědeckým centrem Vektor, která dostala název EpiVacCorona.

Putin mimo jiné vyzval ke zvýšení produkce obou ruských vakcín proti koronaviru a jejich poskytnutí především pro domácí trh.
„Nyní musíme zvýšit produkci naší první vakcíny a druhé vakcíny, a samozřejmě musíme především poskytnout tyto léky ruskému trhu,“ uvedl Putin na setkání se členy vlády, které proběhlo v režimu videokonference.
Lídr Ruska rovněž poblahopřál a poděkoval zaměstnancům Novosibirského centra Vektor.

„Toto je nepochybně důležitý úkol, který jste vy, milí přátelé, úspěšně vyřešili. Moc vám děkuji za vaši práci, za vaše úsilí, za váš talent a za vaši obětavost při práci,“ řekl prezident.

Vakcína Sputnik V

Dne 11. srpna Rusko jako první země na světě zaregistrovalo vakcínu proti covidu-19 vyvinutou v Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic a Ministerstvem obrany RF. Vakcína dostala název Sputnik V.

Bezpečnost vakcíny byla potvrzena ve studii, která se skládala ze dvou fází a zahrnovala 38 dobrovolníků. Bylo zjištěno, že všichni ti, kteří vakcínu dostali, si vyvinuli imunitu vůči infekci. Ředitel Ústavu N. F. Gamaleji Alexandr Ginzburg uvedl, že používání vakcíny mezi občany bude povoleno po třetí fázi výzkumu přípravku. O vakcínu už projevilo zájem hodně jiných zemí, podle ruského ministra zdravotnictví musí být však nejdříve vyrobeno dost dávek pro vnitřní trh.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.10.2020 19:42

Rusko dělá správně,že se v první řadě chce postarat o své občany.Navíc je zřejmé,že vakcíny budou západními úřady odmítány,právě pro ruskou výrobu.Nehledě k tomu,proč pomáhat někomu,kdo mi hází vědomě klacky pod nohy.Uvidíme v budoucnosti,jak to s těmi všemi vakcínami doopravdy je.Takže jsou tři vakcíny a pro nás nejsou k mání.My budeme čekat,až se nějaká vakcína "vyšlechtí" v západních laboratořích.Aspoň budeme dále mít možnost strašit občany.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

28.10.2020 17:03

Dalsi ruska vakcina na obzoru je Secenov, vyvijena v Petrohrade.

Guverner brazilskeho statu Sao Paulo oznamil, ze cinska vakcina Sinovac se zatim zda nejefektivnejsi. Data z prvnich testu byla predana zdravotnimu uradu Anvisa. Ten zatim povolil dovoz 6 milionu doz.

“The first results of the clinical study conducted in Brazil prove that among all the vaccines tested in the country, CoronaVac is the safest, the one with the best and most promising rates,” São Paulo Governor João Doria told reporters.
https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-sinovac-brazil-idUSKBN27429E

"Brazilian health regulator Anvisa on Friday authorized a biomedical center to import six million doses of the Sinovac coronavirus vaccin "
https://news.cgtn.com/news/2020-10-25/Brazil-institute-to-import-6-million-does-of-Chinese-COVID-19-vaccine-URVu2jYtEc/index.html


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

28.10.2020 09:06

Ti Rusové jsou nepoučitelní. Takhle nevyznávat ty evropské hodnoty. Oni ty naše hodnoty snad bojkotují. Copak neví, že před registrací nové vakcíny si musí zmiňovaná ruská firma zajistit od vlád civilizovaných zemí glejt, že za aplikaci léku a jeho následky nese zodpovědnost ten který stát ? Že výrobce nenese za svůj výrobek zodpovědnost žádnou ! A ještě k tomu je to patnáckrát levnější ! Kde to tak asi s takovýmhle přístupem chtějí prodat ?! Tohle se holoubci nedělá. Prostě nejdřív ty hodnoty ! Jinak to Unie nekoupí, i kdyby měl plebs chcípnout. Lejnová, je to tak správně ?


 
Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Každým dnes se jeví jako pravděpodobnější, že o budoucím prezidentovi USA nakonec rozhodne Nejvyšší soud USA. Při projednávání volebních stížností a žalob na falšování voleb vyplouvají na povrch stále další skandální informace o obřím rozsahu volebního podvodu, který byl zřejmě spáchán při letošních prezidentských volbách. Je také zajímavé sledovat i rozdíly, jak o causách informují média v Evropě a v USA.

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Jsem hrdý, ale nesmírně vytočený Čech. Jsem pragmatik a netvořím si vlastní názor podle mediokracie. Nehodnotím politický subjekt podle toho, jak se onálepkuje, nebo jak jej onálepkují media, ale podle programu a toho, jak jej plní. Pokud někdo fandí třeba senilnímu levičákovi Bidenovi, který si plete děti a vnoučata, mazlí se s holčičkama a ani neví, kam kandiduje a na mítingu tvrdí že do Kongresu, je to jeho věc. Nicméně, je tedy levičák, což je také jeho věc. Moje věc zase je, že si od něj nenechám kecat do života.

Poslední domácí zprávy