• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Rusko zahájilo výrobu vakcíny EpiVakKorona. Již jsou známy i termíny prvních dodávek
Počet návštěv: 899

Rusko zahájilo výrobu vakcíny EpiVakKorona. Již jsou známy i termíny prvních dodávek

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Výroba vakcíny proti covidu-19 s názvem EpiVakKorona vyvinutá vědeckou organizací Vektor byla zahájena v Rusku. Informovala o tom Federální služba pro dohled nad ochranou práv spotřebitelů a blahobytem lidí (Rospotrebnadzor)

Druhá ruská vakcína proti covidu-19 vyvinutá vědeckou organizací Vektor na základě peptidových antigenů byla zaregistrovaná v půli října.

Uvádí se, že poregistrační zkoušky vakcíny EpiVakKorona budou zahájeny v nejbližší době a že se jich zúčastní 40 tisíc dobrovolníků, včetně seniorů nad 60 let a těch, kteří trpí chronickým onemocněním. Podle informací se má aplikovat 0,5 ml vakcíny, a to dvakrát, nitrosvalově v intervalu nejméně 14 až 21 dní.

Hromadné dodávky vakcíny EpiVakKorona by měly být zahájeny na konci listopadu či v prosinci. Nová vakcína vstoupí do „civilního oběhu“ od 1. ledna příštího roku.


EpiVacCorona

Prezident RF Vladimir Putin před dvěma týdny informoval o registraci další ruské vakcíny proti koronaviru, vyvinuté státním novosibirským vědeckým centrem Vektor, která dostala název EpiVacCorona.

Putin mimo jiné vyzval ke zvýšení produkce obou ruských vakcín proti koronaviru a jejich poskytnutí především pro domácí trh.
„Nyní musíme zvýšit produkci naší první vakcíny a druhé vakcíny, a samozřejmě musíme především poskytnout tyto léky ruskému trhu,“ uvedl Putin na setkání se členy vlády, které proběhlo v režimu videokonference.
Lídr Ruska rovněž poblahopřál a poděkoval zaměstnancům Novosibirského centra Vektor.

„Toto je nepochybně důležitý úkol, který jste vy, milí přátelé, úspěšně vyřešili. Moc vám děkuji za vaši práci, za vaše úsilí, za váš talent a za vaši obětavost při práci,“ řekl prezident.

Vakcína Sputnik V

Dne 11. srpna Rusko jako první země na světě zaregistrovalo vakcínu proti covidu-19 vyvinutou v Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji ve spolupráci s Ruským fondem přímých investic a Ministerstvem obrany RF. Vakcína dostala název Sputnik V.

Bezpečnost vakcíny byla potvrzena ve studii, která se skládala ze dvou fází a zahrnovala 38 dobrovolníků. Bylo zjištěno, že všichni ti, kteří vakcínu dostali, si vyvinuli imunitu vůči infekci. Ředitel Ústavu N. F. Gamaleji Alexandr Ginzburg uvedl, že používání vakcíny mezi občany bude povoleno po třetí fázi výzkumu přípravku. O vakcínu už projevilo zájem hodně jiných zemí, podle ruského ministra zdravotnictví musí být však nejdříve vyrobeno dost dávek pro vnitřní trh.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.10.2020 19:42

Rusko dělá správně,že se v první řadě chce postarat o své občany.Navíc je zřejmé,že vakcíny budou západními úřady odmítány,právě pro ruskou výrobu.Nehledě k tomu,proč pomáhat někomu,kdo mi hází vědomě klacky pod nohy.Uvidíme v budoucnosti,jak to s těmi všemi vakcínami doopravdy je.Takže jsou tři vakcíny a pro nás nejsou k mání.My budeme čekat,až se nějaká vakcína "vyšlechtí" v západních laboratořích.Aspoň budeme dále mít možnost strašit občany.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

28.10.2020 17:03

Dalsi ruska vakcina na obzoru je Secenov, vyvijena v Petrohrade.

Guverner brazilskeho statu Sao Paulo oznamil, ze cinska vakcina Sinovac se zatim zda nejefektivnejsi. Data z prvnich testu byla predana zdravotnimu uradu Anvisa. Ten zatim povolil dovoz 6 milionu doz.

“The first results of the clinical study conducted in Brazil prove that among all the vaccines tested in the country, CoronaVac is the safest, the one with the best and most promising rates,” São Paulo Governor João Doria told reporters.
https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-sinovac-brazil-idUSKBN27429E

"Brazilian health regulator Anvisa on Friday authorized a biomedical center to import six million doses of the Sinovac coronavirus vaccin "
https://news.cgtn.com/news/2020-10-25/Brazil-institute-to-import-6-million-does-of-Chinese-COVID-19-vaccine-URVu2jYtEc/index.html


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

28.10.2020 09:06

Ti Rusové jsou nepoučitelní. Takhle nevyznávat ty evropské hodnoty. Oni ty naše hodnoty snad bojkotují. Copak neví, že před registrací nové vakcíny si musí zmiňovaná ruská firma zajistit od vlád civilizovaných zemí glejt, že za aplikaci léku a jeho následky nese zodpovědnost ten který stát ? Že výrobce nenese za svůj výrobek zodpovědnost žádnou ! A ještě k tomu je to patnáckrát levnější ! Kde to tak asi s takovýmhle přístupem chtějí prodat ?! Tohle se holoubci nedělá. Prostě nejdřív ty hodnoty ! Jinak to Unie nekoupí, i kdyby měl plebs chcípnout. Lejnová, je to tak správně ?


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...