• Čtvrtek, 26. listopad 2020
  • Svátek má Rukojmí Artur

Radostné eurounijní obchodování
Počet návštěv: 482

Radostné eurounijní obchodování

Ivan David Článek od Ivan David

Včera dopoledne jsem vystoupil jako koordinátor za frakci Identita a demokracie na jednání Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova Evropského parlamentu on-line přes internet. Jednalo se o obchodu se zemědělskými komoditami a byla možnost položit otázku zástupci Komisariátu pro zemědělství. Vystoupení bylo omezeno na dvě minuty a z jednání se na žádost předsedy výboru Norberta Linse nepořizoval videozáznam. S tím jsem se setkal poprvé.

Řekl jsem toto:
"Pojetí obchodu se zemědělskými komoditami, jak ho praktikuje Evropská komise, poškozuje evropské zemědělství levným dovozem z některých zemí, v nichž není zajištěna kontrola kvality, ačkoli to podporovatelé dovozů popírají. Tyto dovozy končí v zemích Evropské unie s nižší životní úrovní a tedy s větším tlakem na nízkou cenu.

Zmíním se o vnitřním obchodu v EU. Další dobrodiní obchodu ve vztahu k zemědělství je například v České republice téměř výlučné zahraniční, převážně německé, vlastnictví obchodních řetězců. Tyto akciové společnosti tlačí na co nejnižší výkupní ceny od zemědělců při co nejvyšších obchodních přirážkách, aby uspokojily zájmy akcionářů. To vede k nízké až záporné rentabilitě domácí zemědělské výroby a dotovaným dovozům ze Západní Evropy za dumpingové ceny, což zvyšuje nesoběstačnost v zemědělských komoditách zemí jako je Česká republika, Slovensko, Lotyšsko, Bulharsko, Rumunsko, atd.. K tomu je třeba připočíst známý problém dvojí kvality, lepší na Západě, nízké na východě a za vyšší cenu. To jsou přínosy pravidel EU v obchodu se zemědělskými komoditami pro Českou republiku a další země.


Mám dvě otázky:
1. Hodlá Evropská unie omezit dovozy ze zemí mimo Evropskou unii?
2. Hodlá EU omezit uvnitř EU dovozy za dumpingové ceny a dvojí kvalitu potravin?
Děkuji za pozornost!"


Jistě nemusím dodávat, že jsem od zástupce Komisariátu nedostal žádnou odpověď.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.10.2020 19:45

Proč se pan David diví?Původní EU nás přijala jen proto,aby si zvětšila trhy a následně měla spoustu požadavků na umrtvení ekonomiky.Jednou z nich bylo právě zemědělství a zpracovatelský průmysl.Dotace pak nemohly stačit na podstatně vyšší náklady na dovoz potravin.K tomu připočtěte ještě Klausovu ekonomickou "reformu",kdy podřídil stát a celou ekonomiku provozování služeb.A to je právě činnost,která je nejvíce ohrožena jakoukoliv sebemenší krizí.Těch pár fabrik nemůže nahradit výpadek hospodářství.Takže jsme samý hotel,restaurace,sklady a podobná zařízení,která jsou zcela závislá na službách.Ale zase máme babány po celý rok a místo komoušských 100 miliard dluhu máme dluh několik bilionů.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

29.10.2020 16:00

Pane doktore, ti lidé v nějakém zemědělském komisariátu tam nejsou od toho, aby někomu odpovídali. Představte si, kdyby se některý z nich zbláznil a odpověděl Vám, tak s hrůzou zjistíte, co že za nýmanda to tam sedí.
A pro pana Přibyla zdola : Působíte na mě dojmem, že se Vám snad nelíbí náš úspěšný vývoj budování společnosti, kdy jsme se při nevídané podpoře, finančních dotací a dobrých rad od našich západních přátel, ve srovnání příjmů jejich a našich, konečně po třiceti letech (!) vyhrabali z třiceti procent na velmi pěknou třetinu. Pravda, oproti socíku se musíte sakra jinak ohánět.


 

29.10.2020 09:44

Úmysly EU, především Německa, se potvrdily. V bezprostřední blízkosti tohoto hospodářského gigantu vznikl po zániku států RVHP stát, jehož občané se stali levnou pracovní silou, dodávající za jednu třetinu obvyklých mezd v historických zemích veškerý sortiment. Zároveň jsou u nás služby k pokrytí základních potřeb předraženy. Voda, plyn, elektrická energie, byty a bydlení jsou dražší, v případě mobilních operátorů až několikanásobně. Většina z nás potom musí vést doslova boj o život. Mnozí pracují do úmoru, aby měli na pokrytí mnohdy nezbytných výdajů. Vidím to na svém pracovišti dnes a denně. Práce přesčas nebo vedlejšák jsou nutné k pokrytí nákladů na bydlení. S platem kolem 25 tisíc čistého se nedají pokrýt životní náklady. Je nízký na nájem a nedostatečný na vyřízení půjčky na stavbu domu. A tak jsme svědky boje o přežití. Sám si přivydělávám jako starobní důchodce. Nedovedu si představit, že bych měl vyžít pouze z důchodu. ...Koronavirus bere lidem práci. To je všeobecně známo. Za povšimnutí stojí, že tak nějak nevědomky likviduje především české podnikatele. Považuji se za vlastence. Vidím, jak jsou uzavřeny české minipivovary s restauracemi a tak nám mizí z měst a vesnic typicky česká atmosféra, kde Češi dominovali. Vše co je typicky české, je vytlačeno. Funkční jsou zahraniční obchodní řetězce, které si odvážejí marži z českého piva i výrobků do zahraničí. (Ani zisk, marže, nám dnes nepatří). Tímto způsobem mizí peníze z marže za všechny naše výrobky v daňových rájích. My z té přidané hodnoty nemáme nic. Koronavirus zabránil tomu, aby celá marže zůstala v českých rukou a byla zde zdaněna. Ekonomové tuhle hrůzu před sebou jasně vidí. Strachem mlčí jak za protektorátu nebo za Stalina. Státní rozpočet přestal existovat. Neoconi nás dotlačili přesně tam, kam potřebují. Rozprášili české národní prostředí, zabránili nám, abychom se scházeli v českých hospůdkách. Nesmíme spolu komunikovat. To je nařízení. Celá řada lidí přichází o zaměstnání. Jsem zaměstnán v podniku s německým většinovým vlastníkem, takže u nás se samozřejmě pracuje. jenom Ceši ve svých typických profesích, kde jsou stoprocentně zastoupeni, skončili. To je náhodička, že...? .....Mějte se hezky. ....S: Napsal Jiří Přibyl.


 
Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Každým dnes se jeví jako pravděpodobnější, že o budoucím prezidentovi USA nakonec rozhodne Nejvyšší soud USA. Při projednávání volebních stížností a žalob na falšování voleb vyplouvají na povrch stále další skandální informace o obřím rozsahu volebního podvodu, který byl zřejmě spáchán při letošních prezidentských volbách. Je také zajímavé sledovat i rozdíly, jak o causách informují média v Evropě a v USA.

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Jsem hrdý, ale nesmírně vytočený Čech. Jsem pragmatik a netvořím si vlastní názor podle mediokracie. Nehodnotím politický subjekt podle toho, jak se onálepkuje, nebo jak jej onálepkují media, ale podle programu a toho, jak jej plní. Pokud někdo fandí třeba senilnímu levičákovi Bidenovi, který si plete děti a vnoučata, mazlí se s holčičkama a ani neví, kam kandiduje a na mítingu tvrdí že do Kongresu, je to jeho věc. Nicméně, je tedy levičák, což je také jeho věc. Moje věc zase je, že si od něj nenechám kecat do života.

Poslední domácí zprávy