• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Radostné eurounijní obchodování
Počet návštěv: 946

Radostné eurounijní obchodování

Ivan David Článek od Ivan David

Včera dopoledne jsem vystoupil jako koordinátor za frakci Identita a demokracie na jednání Výboru pro zemědělství a rozvoj venkova Evropského parlamentu on-line přes internet. Jednalo se o obchodu se zemědělskými komoditami a byla možnost položit otázku zástupci Komisariátu pro zemědělství. Vystoupení bylo omezeno na dvě minuty a z jednání se na žádost předsedy výboru Norberta Linse nepořizoval videozáznam. S tím jsem se setkal poprvé.

Řekl jsem toto:
"Pojetí obchodu se zemědělskými komoditami, jak ho praktikuje Evropská komise, poškozuje evropské zemědělství levným dovozem z některých zemí, v nichž není zajištěna kontrola kvality, ačkoli to podporovatelé dovozů popírají. Tyto dovozy končí v zemích Evropské unie s nižší životní úrovní a tedy s větším tlakem na nízkou cenu.

Zmíním se o vnitřním obchodu v EU. Další dobrodiní obchodu ve vztahu k zemědělství je například v České republice téměř výlučné zahraniční, převážně německé, vlastnictví obchodních řetězců. Tyto akciové společnosti tlačí na co nejnižší výkupní ceny od zemědělců při co nejvyšších obchodních přirážkách, aby uspokojily zájmy akcionářů. To vede k nízké až záporné rentabilitě domácí zemědělské výroby a dotovaným dovozům ze Západní Evropy za dumpingové ceny, což zvyšuje nesoběstačnost v zemědělských komoditách zemí jako je Česká republika, Slovensko, Lotyšsko, Bulharsko, Rumunsko, atd.. K tomu je třeba připočíst známý problém dvojí kvality, lepší na Západě, nízké na východě a za vyšší cenu. To jsou přínosy pravidel EU v obchodu se zemědělskými komoditami pro Českou republiku a další země.


Mám dvě otázky:
1. Hodlá Evropská unie omezit dovozy ze zemí mimo Evropskou unii?
2. Hodlá EU omezit uvnitř EU dovozy za dumpingové ceny a dvojí kvalitu potravin?
Děkuji za pozornost!"


Jistě nemusím dodávat, že jsem od zástupce Komisariátu nedostal žádnou odpověď.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

29.10.2020 19:45

Proč se pan David diví?Původní EU nás přijala jen proto,aby si zvětšila trhy a následně měla spoustu požadavků na umrtvení ekonomiky.Jednou z nich bylo právě zemědělství a zpracovatelský průmysl.Dotace pak nemohly stačit na podstatně vyšší náklady na dovoz potravin.K tomu připočtěte ještě Klausovu ekonomickou "reformu",kdy podřídil stát a celou ekonomiku provozování služeb.A to je právě činnost,která je nejvíce ohrožena jakoukoliv sebemenší krizí.Těch pár fabrik nemůže nahradit výpadek hospodářství.Takže jsme samý hotel,restaurace,sklady a podobná zařízení,která jsou zcela závislá na službách.Ale zase máme babány po celý rok a místo komoušských 100 miliard dluhu máme dluh několik bilionů.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

29.10.2020 16:00

Pane doktore, ti lidé v nějakém zemědělském komisariátu tam nejsou od toho, aby někomu odpovídali. Představte si, kdyby se některý z nich zbláznil a odpověděl Vám, tak s hrůzou zjistíte, co že za nýmanda to tam sedí.
A pro pana Přibyla zdola : Působíte na mě dojmem, že se Vám snad nelíbí náš úspěšný vývoj budování společnosti, kdy jsme se při nevídané podpoře, finančních dotací a dobrých rad od našich západních přátel, ve srovnání příjmů jejich a našich, konečně po třiceti letech (!) vyhrabali z třiceti procent na velmi pěknou třetinu. Pravda, oproti socíku se musíte sakra jinak ohánět.


 

29.10.2020 09:44

Úmysly EU, především Německa, se potvrdily. V bezprostřední blízkosti tohoto hospodářského gigantu vznikl po zániku států RVHP stát, jehož občané se stali levnou pracovní silou, dodávající za jednu třetinu obvyklých mezd v historických zemích veškerý sortiment. Zároveň jsou u nás služby k pokrytí základních potřeb předraženy. Voda, plyn, elektrická energie, byty a bydlení jsou dražší, v případě mobilních operátorů až několikanásobně. Většina z nás potom musí vést doslova boj o život. Mnozí pracují do úmoru, aby měli na pokrytí mnohdy nezbytných výdajů. Vidím to na svém pracovišti dnes a denně. Práce přesčas nebo vedlejšák jsou nutné k pokrytí nákladů na bydlení. S platem kolem 25 tisíc čistého se nedají pokrýt životní náklady. Je nízký na nájem a nedostatečný na vyřízení půjčky na stavbu domu. A tak jsme svědky boje o přežití. Sám si přivydělávám jako starobní důchodce. Nedovedu si představit, že bych měl vyžít pouze z důchodu. ...Koronavirus bere lidem práci. To je všeobecně známo. Za povšimnutí stojí, že tak nějak nevědomky likviduje především české podnikatele. Považuji se za vlastence. Vidím, jak jsou uzavřeny české minipivovary s restauracemi a tak nám mizí z měst a vesnic typicky česká atmosféra, kde Češi dominovali. Vše co je typicky české, je vytlačeno. Funkční jsou zahraniční obchodní řetězce, které si odvážejí marži z českého piva i výrobků do zahraničí. (Ani zisk, marže, nám dnes nepatří). Tímto způsobem mizí peníze z marže za všechny naše výrobky v daňových rájích. My z té přidané hodnoty nemáme nic. Koronavirus zabránil tomu, aby celá marže zůstala v českých rukou a byla zde zdaněna. Ekonomové tuhle hrůzu před sebou jasně vidí. Strachem mlčí jak za protektorátu nebo za Stalina. Státní rozpočet přestal existovat. Neoconi nás dotlačili přesně tam, kam potřebují. Rozprášili české národní prostředí, zabránili nám, abychom se scházeli v českých hospůdkách. Nesmíme spolu komunikovat. To je nařízení. Celá řada lidí přichází o zaměstnání. Jsem zaměstnán v podniku s německým většinovým vlastníkem, takže u nás se samozřejmě pracuje. jenom Ceši ve svých typických profesích, kde jsou stoprocentně zastoupeni, skončili. To je náhodička, že...? .....Mějte se hezky. ....S: Napsal Jiří Přibyl.


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...