• Čtvrtek, 26. listopad 2020
  • Svátek má Rukojmí Artur

Otevřete malé provozovny!
Počet návštěv: 627

Otevřete malé provozovny!

Václav Klaus ml. Článek od Václav Klaus ml.

Není žádný epidemiologický důvod, aby vláda ničila menší a střední české živnostníky a provozovny.

Když se mi minulý týden vybila baterka (E11A) do dálkového ovládání na garážová vrata, za normálních okolností bych šel do elektra u nás v ulici – malá prodejna, kde člověk málokdy potká nějakého dalšího zákazníka.

To ale nyní není možné, provozovna je z nařízení vlády zavřená. Zkoušel jsem to tedy na benzínce i v normální obchodě, neúspěšně.

Jediná možnost byla on-line.

Tak jsem objednal na Alze, vyzvednout jsem to poslal syna. Alza funguje normálně, (až na to, že není možné si prohlížet vystavené zboží). Lidí osobně na výdeji zboží srovnatelně jako v prosinci před Vánocemi, rozvozem toho bude pravděpodobně ještě více… Jsem rád, že se některým českým firmám daří. A větší věci rád v Alze nakupuju.

Nechápu ale, proč to musí odnést střední třída – domácí. Zavřených obchodů je totiž mnoho – papírnictví, hračkářství, obchod s obuví, hodinářství, obchod s oblečením – to jsem vyjmenoval jen ty v ulici.

Nechápu, proč nemohou být otevřené. S nějakým limitem, kolik může být uvnitř zákazníků, i kdyby to měl být jeden a fronta by stála venku…

Proč v téhle těžké době přesměrovává vláda toky peněz od malých a středních k velkým (a bohužel většinou zahraničním korporacím)?

Proč?

Václav Klaus ml.
Václav Klaus je český politik a bývalý ředitel soukromého gymnázia PORG. Byl členem Občanské demokratické strany, již opustil nejprve v roce 2009, pak se do ní vrátil a v březnu 2019 byl vyloučen. Následně založil nové politické uskupení – Trikolóra hnutí občanů, od září 2019 je jejím předsedou

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.11.2020 19:31

Naši politici raději podporují zahraniční řetězce,než české malé obchodníky.A to platí o všech OSVČ.Nejdřív zahraniční a teprve co zbyde,se může dát domácím.To platí bez ohledu na to,kdo je zrovna u vládního vesla.


 
Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Odvolací soud v Pensylvánii nařídil přezkoumat sporné hlasovací lístky zaslané poštou v rámci voleb prezidenta USA

Každým dnes se jeví jako pravděpodobnější, že o budoucím prezidentovi USA nakonec rozhodne Nejvyšší soud USA. Při projednávání volebních stížností a žalob na falšování voleb vyplouvají na povrch stále další skandální informace o obřím rozsahu volebního podvodu, který byl zřejmě spáchán při letošních prezidentských volbách. Je také zajímavé sledovat i rozdíly, jak o causách informují média v Evropě a v USA.

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Chci žít po dny, které mě ještě čekají, jako orel

Jsem hrdý, ale nesmírně vytočený Čech. Jsem pragmatik a netvořím si vlastní názor podle mediokracie. Nehodnotím politický subjekt podle toho, jak se onálepkuje, nebo jak jej onálepkují media, ale podle programu a toho, jak jej plní. Pokud někdo fandí třeba senilnímu levičákovi Bidenovi, který si plete děti a vnoučata, mazlí se s holčičkama a ani neví, kam kandiduje a na mítingu tvrdí že do Kongresu, je to jeho věc. Nicméně, je tedy levičák, což je také jeho věc. Moje věc zase je, že si od něj nenechám kecat do života.

Poslední domácí zprávy