• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Otevřete malé provozovny!
Počet návštěv: 1089

Otevřete malé provozovny!

Václav Klaus ml. Článek od Václav Klaus ml.

Není žádný epidemiologický důvod, aby vláda ničila menší a střední české živnostníky a provozovny.

Když se mi minulý týden vybila baterka (E11A) do dálkového ovládání na garážová vrata, za normálních okolností bych šel do elektra u nás v ulici – malá prodejna, kde člověk málokdy potká nějakého dalšího zákazníka.

To ale nyní není možné, provozovna je z nařízení vlády zavřená. Zkoušel jsem to tedy na benzínce i v normální obchodě, neúspěšně.

Jediná možnost byla on-line.

Tak jsem objednal na Alze, vyzvednout jsem to poslal syna. Alza funguje normálně, (až na to, že není možné si prohlížet vystavené zboží). Lidí osobně na výdeji zboží srovnatelně jako v prosinci před Vánocemi, rozvozem toho bude pravděpodobně ještě více… Jsem rád, že se některým českým firmám daří. A větší věci rád v Alze nakupuju.

Nechápu ale, proč to musí odnést střední třída – domácí. Zavřených obchodů je totiž mnoho – papírnictví, hračkářství, obchod s obuví, hodinářství, obchod s oblečením – to jsem vyjmenoval jen ty v ulici.

Nechápu, proč nemohou být otevřené. S nějakým limitem, kolik může být uvnitř zákazníků, i kdyby to měl být jeden a fronta by stála venku…

Proč v téhle těžké době přesměrovává vláda toky peněz od malých a středních k velkým (a bohužel většinou zahraničním korporacím)?

Proč?

Václav Klaus ml.
Václav Klaus je český politik a bývalý ředitel soukromého gymnázia PORG. Byl členem Občanské demokratické strany, již opustil nejprve v roce 2009, pak se do ní vrátil a v březnu 2019 byl vyloučen. Následně založil nové politické uskupení – Trikolóra hnutí občanů, od září 2019 je jejím předsedou

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.11.2020 19:31

Naši politici raději podporují zahraniční řetězce,než české malé obchodníky.A to platí o všech OSVČ.Nejdřív zahraniční a teprve co zbyde,se může dát domácím.To platí bez ohledu na to,kdo je zrovna u vládního vesla.


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...