• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Chystá se další LGBTQ podraz
Počet návštěv: 1348

Chystá se další LGBTQ podraz

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Prakticky všechna naše média v současnosti rezonují dvěma hlavními tématy: presidentskými volbami v USA a „strašlivou pandémií” Covid 19. Zdánlivě drobnou, mravenčí a každodenní práci Evropské komise na dalším zlepšování našich životů při tom nezaslouženě odsouvají na druhou kolej. Pojďme tuto nespravedlnost napravit a podívejme se, co se teď, čerstvě v Bruselu dohodlo pro šťastnou budoucnost Evropy.

Víte, že Komise v tomto týdnu představila první unijní plán boje proti diskriminaci LGBTIQ komunity, tedy leseb, gayů, bisexuálů, transsexuálů, intersexuálů a queer?  A přitom je to tak! Slibuje, že „v příštích letech se zaměří na  potírání diskriminace a nenávistných projevů a posílení rodinných práv homosexuálů.” No řekněte, nemáte radost?

Vždyť je to o lásce! Tak nám alespoň nejnovější iniciativu, ve svém tweetu z 12.11., objasňuje místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová: „Tato strategie není proti nikomu.

Nejde o to být mužem nebo ženou, ale o lásku.

To nikoho nestaví na piedestál, ale jde o zajištění bezpečnosti a nediskriminace pro všechny v EU.

To je Evropa v 21. století.” Pojďme se tedy společně podívat, jak si tu lásku v Evropě 21. století naše bruselská vrchnost představuje.

Prvním bodem je rovnost v zaměstnání. Evropská komise se chystá v příštím roce prověřovat, jak členské státy implementují její Směrnici o rovnosti v zaměstnání. Kdo si do dneška myslel, že může do svého obchodu s parfumerií poptávat ženu a do svého vlastního skladu hutního materiálu chlapa, bude mít smůlu. Pilné neziskovky (jediný důvěryhodný orgán, od kterého bruselští získávají informace) jej napráší a…. „Pokud najdeme nějaké nedostatky, budeme jednat,” uvedla k věci Jourová.

Další bod už se týká nás všech. Evropská komise plánuje v příštím roce vypracovat (pro všechny státy závaznou) legislativu, která rozšíří seznam trestných činů Unie o nenávistné projevy vůči LGBTIQ lidem a která umožní přísné trestání nenávistných projevů vůči menšinám, a to včetně nenávistných projevů na internetu.

A protože u Jourů dobře vědí, že kde není žalobce, není ani soudce, postarali se předvídavě a v předstihu i o tuto záležitost. „Komise poskytne možnosti financování iniciativám zaměřeným na boj proti trestné činnosti z nenávisti, projevům nenávisti a násilí vůči LGBTQ lidem.” Tedy více peněz neziskovkám, udavačům, elfům, manipulátorům.cz, cenzorům a aktivistům… O tom, co je „nenávist” budou rozhodovat oni.  Nechcete třeba poslat své děti s ostatními na Gay pride? A máte tu drzost, to říct nahlas? Cempeři a Kartouzové vás napráší a Kalibovic In justicia a spol. mají tu nejsprávnější kvalifikaci pro obžalobu. Možná i s návrhem rozsudku. Předtištěným…

Nesmíme však zůstat přízemní a myslet sobecky jen na Evropu a její obyvatele. Dobro podpory LGBTQ lidí je třeba, podle Eurokomise, pojmout mnohem šířeji. „Evropská komise slibuje podporu akcí pro rovnost LGBTQ v rámci nástroje sousedství, rozvoje a mezinárodní spolupráce (NDICI), nástroje předvstupní pomoci (IPA) a Azylového a migračního fondu.” Což se dá pochopit tak, že Nigerijskému „plaváčkovi”, kterého vysype nějaká hodná neziskovka na Maltě, bude stačit, když řekne, že je na chlapce. A má Evropu „all inclusive”. To se rychle rozkřikne…  Však také zmíněný fond obdržel, pro účely této formy dobročinnosti, v právě končícím finančním období 2014–2020, pěkných 3,137 miliardy EUR.

Další zákeřnou finesou návrhu  je, že státy by byly povinny uznávat svazky a adopce, uzavřené podle práva jiných zemí. „Komise navrhne legislativní iniciatívu týkající sa vzájemného uznávání rodičovství a přezkoumá možné opatření na podporu vzájemného uznávání partnerství osob..” Čímž by se v praxi smazal rozdíl mezi konzervativnějšími státy, neuznávajícími některé právní vztahy, v liberálnějších státech, na západ od zemí V4, běžné. Například – že u nás nemohou 2 lesby adoptovat cizí dítě? Pche! Vyjedem do Holandska… a po návratu si nám zkuste něco říct! Feministky v antidiskriminační neziskovce si už brousí tužky….

Ale to vše je pro naše dobro. Chceme přece v Evropě prosadit rovnost pro všechny, jak říká Věra Jourová. A její kolegyně, eurokomisařka pro rovnost Helena Dalliová, k tomu připojuje, jak je v poslední době v EU zvykem, takovou malou, miloučkou hrozbičku: „Nový nástroj na ochranu finančních zájmů Unie, který je v současné době nejčastěji skloňován s dodržováním právního státu, by se měl vztahovat k také respektu LGBTIQ práv.” Tedy, přeloženo do hovorové češtiny, neuctíváš dost poníženě buzíka, nic nedostaneš. Ani z euro-fondů, do kterých taky přispíváš. Stačí stížnost jedné pojašené transky, kterou někde na úřadě oslovili proti její vůli „pane” a bude důvod, zahájit řízení o „nedodržování zásad…” Se všemi důsledky.

Také máte takovou radost, jak je ta „naše” Evropa pozitivní, pokroková, inklusivní a humánní?

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Maličký Kamínek

Maličký Kamínek

14.11.2020 13:48

Oběma píšícím pánům ... znám ještě lepší název... :-)))))


 
Vladimír ing.Flössel

Vladimír ing.Flössel

14.11.2020 11:14

Pane Petře, já bych ji tak nenazýval, protože se domnívám, že v jejím případu by to byla urážka tohoto starého řemesla.. Domnívám se, že lepší oslovení je "BLB", protože takto to můžete číst zleva i zprava.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

13.11.2020 19:42

Ta ku-va Jourová ať se raději nevrací do ČR.Zla už natropila dost a dost.Kdo ještě podporuje členství v EU je totální duševní mrzák!Nakonec si v tom bordelu ta mládež,která chce určovat co bude či nebude a přitom je ráda,že se umí nažrat příborem,bude žít.Však se jim z Brusele postarají o správné názory.Pak už jen budou držet hubu a vzpomínat na dobu,kdy se mohli jakž takž svobodně vyjádřit,i když jen v mezích "korektnosti a řečí o humanismu".


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...