• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

ČT: Občané, voláme o pomoc…!
Počet návštěv: 1650

ČT: Občané, voláme o pomoc…!

Článek od

Tak nějak bych si představoval první hlášení zpravodajských kanálů ČT, pokud by se stalo, co se v minulých dnech stalo. Jistá skupina lidí, která prý touží po krvi, se rozhodla trochu pročistit vzduch na Kavčích horách.  

Těmi krvežíznivci, podle jistého pana Šarapatky, jsou členové Rady ČT, kde zasedá za drahý peníz i on, ale byl pochopitelně proti. Tedy chtěl zamezit, aby tato rada odvolala Dozorčí komisi ČT. To je zase trochu jiný spolek. Ten by v podstatě měl pomáhat, aby ti marketingoví televizní umělci nerozhazovali veřejné peníze. Prostě aby se vše pohybovalo v legální normě.

Přiznám, že jsem ani netušil že vedení ČT něco takového má a i potřebuje. Ale proč ne. Kupodivu hned poté, co jsem se tuto překvapivou zprávu dověděl, jsem hned se zrušením skupiny „dozorců“ souhlasil. K tomu přeci nepotřebuji nějakou radu od Rady ČT. Stačí se podívat na program šířený z Kavčích hor a pak na složenku, která ztvrzuje, že si ho platím. Srovnání je jednoduché.

Když se totiž na ten program dívám, tak už pomalu nevím, zda se na té hoře produkují programy, aby bylo možno vysílat reklamu, či se vysílá reklama a programem se vyplňují jen ta hluchá místa mezi. A ten pohled na tu složenku mi říká, že jsem blbec, že to ještě platím, protože reklamu dostává každý občan přeci zadarmo. Jak vidno, i já, životem kovaný, občas naletím nějakému tomu „šmejdovi“.

Takže je zcela jasné, že ta Dozorčí komise ČT všechny tyto čachry kryje, ba dokonce spoluvytváří. Tedy dohlíží na to, aby to vše vypadalo legálně. Ostatně jim to ani nedá moc práce, protože naše zákony takovému podnikání jen nahrávají. A i bez pomoci selského rozumu mi dojde, že vlastně „programově“ plní jen své kapsy a konta, stejně tak jako těch tam nahoře na Kavčích horách.

Pravda, ono je to v naší kotlině běžná praxe. Ale u veřejnoprávního media to přeci jenom trochu zapáchá, ba přímo smrdí. Přesto bude asi velice těžké, těm „dozorcům“ něco ilegálního dokázat. Ona je to vlastně jejich práce, aby dokázali, že se jim nic dokázat nedá. Ale prý se to ani nemusí. Prostě jsou rozpuštěni. Snad to bude pravda. Ale to vše není jen tak. Ona ta dozorčí rada má prý také něco společného s rozpočtem celého tohoto „privátního“ spolku žijícího z našich peněz.

A nejen to. Ono se i říká, že když není schválen rozpočet, či neexistuje, tak si pan ředitel Petr Dvořák musí nasadit klobouk a jít. Tedy nevím, jestli ho nosí, ale prý může odejít i bez něj. Alespoň nenastanou tahanice, komu vlastně patří. Tedy ten klobouk. To, že si odnese v kapsách naše peníze, to už víme, o tom se opravdu diskutovat nemusí. Ostatně si myslím, že ty jeho kapsy jsou natolik plné, že občan ani nemusí ronit slzy nad jeho osudem. Jako bezdomovec určitě neskončí.

A teď přijde to hlavní. Předseda té odvolané komise jistý pan Jiří Staněk v jednom rozhovoru na otázku: Co to znamená pro budoucnost veřejnoprávní televize reagoval takto:

„To nechci domýšlet. ČT je nejlepší televize ve střední a východní Evropě, má vysokou důvěru, je nejsledovanější na našem trhu, funguje velmi dobře. Obávám se, že časem o ni přijdeme...“

No, vidíte, vždyť jsem to říkal. Rozpustit ten spolek. Vždyť ten „dozorce“ ani nepostřehl, že už žádnou veřejnoprávní televizi nemáme. Prostě ten správný „český“ odborník na věci práva a morálky.

Takže když si vše dám dohromady, tak je mi jasné, proč to nebyla hlavní zpráva v jinak tak obsažném toku informací zpravodajských odborníků. Ale ono by to mohlo mít i jiný důvod. Představte si, že kdyby občané opravdu přispěchali na pomoc, tak by třeba mohlo dojít k nějaké té defenestraci. Máme v tom zkušenosti a stejně již dlouho žádná nebyla. Prostě by se osvěžily dějiny našeho hrdinného národa.

Jenže. Při té naší horlivosti by se klidně mohlo stát, že by třeba rozvášnění občané vyhodili z okna ty nepravé. I to se stává v našich dějinách. Takže...Vlastně nevím. Asi bylo dobře, že se o tom pomlčelo. Takříkajíc poklička zůstala na hrnci. Ono likvidovat staré je jedna věc a budovat nové druhá. Protože „narovnat“ charakter ČT by si vyžádalo pořádný kus práce, ale hlavně odvahy. Ono je totiž nutno zvážit, zda si občané opravdu přejí, aby veřejnoprávní ČT byla opravdu tou, kterou by měla být.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.11.2020 19:29

Česká televize není veřejnoprávní,ale propagandistická.Propagandu ať si dělají ti,co ji potřebují,za své.Proto je třeba odebrat ČT statut veřejnoprávní a buď ji prodat do soukroma(výsledný programový efekt bude stejný),nebo ať je státní.Pak se o ni bude starat stát a jak ji bude platit je jeho problém.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

16.11.2020 18:24

Pane Vy asi budete ňákej šťoura. Co byste na "naší" ČT za sedm a půl miliardy asi tak chtěl ? To je sotva milion korun na hodinu ! Jistě uznáte, že s milionem na hodinu nemůžete čekat nějaké zázraky. Tak nechte toho rozeštvávání a plaťte.


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...