• Sobota, 05. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jitka

Trpká pachuť Sametu
Počet návštěv: 1023

Trpká pachuť Sametu

Jitka Moody Článek od Jitka Moody

Při loňském 17. listopadu někteří slavili 30 let svobody, zatímco jiní toto datum strávili vzpomínkami na dobu za socialismu a o čem tenkrát snili. V co doufali a co si moc přáli jednou zažít. Ta pachuť zklamání vesměs nezmizela, a i letos v médiích jsou dokolečka omílány pendreky a „máme holé ruce“. Zatímco běžný občan je pouze rád za den volna.

Nenávidím komunismus a socialismus nebo co to tenkrát bylo za zrůdný režim.

Dnešní realita však neodpovídá té vysněné. Možná ani nemůže. Skřípnuti za ostnaté dráty, kde seznam toho, co se nesmí, byl delší než fronta na toaletní papír, jsme mlčeli. To ticho bylo ohlušující, kde jen hlas z rádia nebo z televize se vysmíval pomocí normalizační mluvy, která byla snad i horší než dnešní new speak politické korektnosti, co k nám dorazil ze Západu.

V České republice i v ostatních post-socialistických zemích se po sérii revolucí na konci 80. let minulého století zrodily křehké demokracie. Neumělé pokusy o kapitalismus západního střihu byly plné klopýtání v podobě ukradených privatizací a mafiánské politiky. Tehdejší komunistickou stranou zvolený prezident Havel přispěl velkou měrou k tomu, že mnohá příkoří zůstala nepotrestána, ať už ta z dob socialismu nebo nacismu.

Západ se od těch barevně svítících ulic a všudypřítomné svobody také hodně změnil.

Doba komunistického temna jako by byla zapomenuta a výkřiky toužící po nastolení socialismu jsou stále hlasitější, ať už u nás v Česku, Británii, Německu či třeba v USA. Bohužel jako obří chobotnice, která svými chapadly drží a neodpouští, se dnes chová ultra-levicová Evropská unie. V době, kdy jsme do ní vstupovali, to byla lákavá nadnárodní svobodná organizace přinášející prosperitu a mír. Aspoň to tak zvnějšku vypadalo.

Evropská unie pod výhružkou pokut mění sociální i kulturní obraz jednotlivých států, co se jí upsaly. Nutí největší sociální sítě k cenzuře a kriminalizaci za vyslovení jiného než prounijního a pro-migrantského a genderově správného názoru. Urputně nutí k natlačení co nejvíce muslimských kriminálníků ze třetího světa do každého evropského státu. Zatímco dříve když se chlap oblékal za ženskou, byl směšný úchyl, dnes je to progresivní genderový styl. EU mění bezpečné a spravedlivé ve státy s vysokým stupněm ohrožení kvůli terorismu, nutí důchodce žít v chudobě a královsky dotuje své nepřátele, kteří nikdy nebudou pracovat.

Pokud podlehneme tlaku větší integrace do EU, jsme v té samé socialistické řiťce jako před Sametovou revolucí. Ztráta svobody slova, ztráta kontroly nad tím jak a s kým budeme v naší zemi žít, ztráta osobního prostoru a víry. Zahodíme těžce získanou svobodu a otevřeme náruč další totalitě.

Řekla bych, že je na čase přestat blbnout v ulicích s plackami proti Zemanovi a Babišovi a soustředit se na skutečné nepřátele. Je potřeba znovu radikálně vystoupit ze socialistického bloku. Czexit je neodvratný.

Západ propadne socialismu, Visegradská čtyřka má šanci upevnit svobodu v kapitalismu.

Je 17. listopadu. A opravdu toho není moc co slavit.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.11.2020 19:58

V první řadě mám výhrady k používání anglických slov v článcích či mluvě.Jsme Češi,tak mluvme česky.Za druhé:není žádná instituce domkratická,pokud jsou jejími členy Němci.Ti vždy Evropě škodili.Jen by mne zajímalo,jakouže svobodu jsme to získali?Zbyla nám rozkradená země a to nezpůsobili komouši,ale "demokratické" strany v čele s ODS.EU je jenom nepodařený klon SSSR,ať se to paní Moody líbí,nebo ne.Tento posthitlerovský spolek je mnohem zákeřnější,než byli nacisti,fašisti a komouši dohromady.Ti se svých oponentů zbavovali,na rozdíl od těch dnešních.Dnes se praktikuje ekonomická a sociální likvidace,což je horší.I dnes jsou lidé,kteří sami tvrdí,že měli raději v roce 1989 hodit klíče do kanálu!Jen se ještě vrátím k EU.Naši politici se ohánějí "zahraničními" smlouvami státu,ačkoliv tvrdili při jejich přijímání,že nejsou závazné.Co to může být za smlouvu,když není právně závazná.Jenže při tvorbě českých zákonů se odvolávají právě na ty nezávazné smlouvy.Čili politici vědomě národu lžou a ten k tomu mlčí.Při volbách zvolí tytéž lháře na další období.A za třetí:dnes si může přes hranice chodit každý jak chce.Tak k nám přicházejí z Německa zločinecké osoby a je docela možné,že je sem Němci sami posílají.Pak negr znásilní dívku a soudce uzná,že má porušenou osobnost a je nepotrestaný.Kdo vymyslel vlez do EU by měl být utracen na státní náklady!


 

18.11.2020 10:53

Lidskou povahu nezměníme. Změní se doba, změní se zřízení, ale člověk ve své malosti i velikosti zůstává stejný. Nelze změnit touhu po moci a zisku. Nelze zabránit ambiciózním jedincům, aby si uzurpovali moc a udělali vše pro to, aby se prosadili. Tito lidé nikdy nejsou a nebyli světlonoši národa, kteří by byli hybnou silou dělající vše, co je v jejich silách, ve prospěch občanů své země. Naopak, jsou těmi, kdo pro vlastní prospěch jsou schopni veletočů a zrady svých voličů. Těžko na tom něco změnit. Ambiciózni jedinci jsou také nemocní lidé, kteří pro zisk zapřou nos mezi očima. Například psychopati jednají nelidsky, protože jim chybí sociální vazby, soucítění s ostatními lidmi. Nejsou schopni citu, potřebují společnost ovládat. Ti si přizpůsobují zákony dle svých potřeb. Společnost se jim má podřídit. Jsou to bezcitní jedinci, kteří jdou přes mrtvoly. Ty lidé rádi volí, protože si myslí, že směřují k cíli. Jejich cílem je však vlastní obohacení. Rádi zapomenou na své sliby a obviní ty, kteří je volili z nedostatku politické korektnosti. V jejich podání je občan, volič nesvéprávný a je třeba ho předělat cenzorskými zásahy. Ty jsou tu proto, aby si hlupáček volič nemyslel, že jeho zástupce bude naplňovat svoje sliby. Je proto důležité své voliče držet zkrátka. ...Mějte se hezky.


 
Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí postavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním. Např. proti oficiální lži o tom, že dvě letadla v New Yorku srovnala dva železobetonové mrakodrapy, ale spadly po tom nárazu mrakodrapy tři. 

Evropská unie chce zničit automobilismus

Evropská unie chce zničit automobilismus

Proud šíleností pocházející z Bruselu nepřestává. Zdá se, že Evropská unie chce zničit automobilismus a způsobit, aby byly automobily tak drahé, že si je běžný člověk nebude moci pořídit. Nová eko-norma Euro 7 fakticky zlikviduje v roce 2025 auta bez elektropohonu. Auto si tak budou moci dovolit jen ti nejbohatší, protože elektro-auta jsou velmi drahá. Vidíme, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...