• Sobota, 05. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jitka

Lůza v radiovkách pana advokáta Sokola.
Počet návštěv: 1015

Lůza v radiovkách pana advokáta Sokola.

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Rozhodně si nedovolím snižovat advokátské schopnosti a úspěchy pana JUDr. Tomáše Sokola, na druhé straně rozhodně nemohu souhlasit s jeho vyjádřením, které učinil v rámci rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k výročí 17. listopadu. Na otázku, zda v atmosféře 17. listopadu si někdo uvědomuje cenu svobody, kterou už přes třicet let vnímáme jako samozřejmost, pan advokát odpověděl: Svobodu bychom nikdy neměli brát jako úplnou samozřejmost a její cenu bychom si pořád měli připomínat. Dokonce bychom si svobodu měli hlídat. Vzpomeňme těch, co si v únoru 1948 (naivně) mysleli, že hrají jen takovou parlamentní hru, takové škatule, hýbejte se, protože demokracii, tj. základní rámec svobod, jim přece nikdo nemůže vzít. A najednou jim po ulicích dupala lůza v rádiovkách s puškami a na 40 let bylo po svobodě.

V této souvislosti se nemohu si odpustit k osobě pana advokáta JUDr. Sokola připomenout jeden zajímavý fakt, že v jeho životopise (Wikipedie) se velmi stručně praví, že v r. 1978 absolvoval Právnickou fakultu UK v Praze a od té doby pracuje až do r. 1990 pracoval v advokacii. V r. 1990 se stal městským prokurátorem v Praze a téhož roku se stal (v rámci federace) ministrem vnitra ČSFR. Otázka zní, kde působil pan advokát Sokol v době od roku 1978 do roku 1989? Nebyl snad jako advokát zaměstnán v nějaké státní organizaci, například jako advokátní koncipient Advokátní poradny č. 2 v Praze, které nepochybně předsedal nějaký zarytý komunista? Proč tuto skutečnost pan advokát tají? Je v tom snad něco, co by neměla veřejnost znát? Buď jak buď, pan advokát Sokol má zřejmě své důvody, proč není jeho činnost v období od roku 1980 do r. 1989 blíže popsána.

Jak už to v životě bývá a letité zkušenosti nám to potvrzují, mnozí z řad předlistopadových angažovaných komunistů se po roce 1989 překabátili a

na své bývalé kariérní působení v KSČ, resp. na celou KSČ začli chrlit množství různých pomluv, lží, resp. účelových nepravd, aby se pak mohli zařadit do řady těch, kteří očekávali vstup do své nové polistopadového kariéry politika, podnikatele, bankéře, soudce, advokáta atd. Nabízí se otázka (opravdu jen nabízí), zda mezi takovými nebyl i pan advokát Sokol? Dokonce nemusel být ani v KSČ, ale jistě byl v AP přičinlivým koncipientem, když se pak později zařadil mezi nejlepší a úspěšné advokáty v ČR.

Nicméně, jeho vyjádření o dělnících, ale i jiných zaměstnancích, prostých pracujících lidí, věřících v lepší budoucnost jako o lůze v radiovkách, kteří v Lidových milicích byli odhodláni bránit svou vlast, je nejen hrubě urážející, ale svědčící o jeho morální pokleslosti, když lidé, vyčerpání událostmi a následky II. Světové války se rozhodli bránit své budovatelské úsilí, kterým ve svých důsledcích de facto postavili republiku na nohy a vybudovali to všechno, co převlečení soudruzi a jiná polistopadová verbež, křiváci a havloidi rozkradli, rozprodali, zdefraudovali a jinak znehodnotili.

Jestli si pan advokát Sokol myslí, nebo se třeba jen domnívá, že jak říká, rozhodně nezaregistroval klienta anebo prostě vůbec někoho, kdo by tvrdil, že za bolševika to bylo lepší, případně spravedlivější a že nejspíš tací budou, ale moc jich zřetelně není, pak mu v žádném případě nechci brát iluze (pokud o iluze vůbec jde a nejde o přesvědčení), ale rozhodně se v tomto úsudku značně mýlí, i když v to doufá, že tomu tak je.

To, že tato skutečnost není výrazněji veřejně prezentována neznamená, že by si lidé nemysleli, že to bylo za minulého režimu lepší. Pan advokát by se měl pozeptat na názor třeba jen těch, kteří přišli o práci, o střechu nad hlavou, exekučně byli zruinováni, nedostalo se jim spravedlivého soudu, lidé, kteří byli okradeni, podvedeni, přepadeni, ženy znásilněny a podobně. Bude-li ochoten tyto životní tragedie vyslechnout a lidsky pochopit zjistí, že tito lidé budou mít zcela jistě názor, že za komunistů by se jim to nestalo a že to bylo za bolševika (řečeno slovy pana advokáta) lepší! A těchto lidí je tisíce!

Tímto jsem se chtěl vyjádřit k nehoráznému vyjádření pana Sokola, které učinil na vrub poválečného pracujícího lidu v době, kdy on sám ještě nebyl ani světě. K ostatnímu obsahu jeho rozhovoru pro PL se nechci vyjadřovat, neboť konstatování pana advokáta Sokola má všeobecnou platnost a ve skutečnosti neříká nic nového, čím by mohl občany mimořádně zaujat.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.11.2020 19:52

V mládí jsem se hrozně divil,proč komouši rozehnali "inteligenci" a nahnali na výstavbu mostu,dnes nazývanému Most inteligence.Když totiž čtu výplody těch spousty vysokoškolsky vzdělaných "lidí",tak jsem se tomu přestal divit.Zmíněný JUDr vystudoval za peníze té lůzy v rádiovkách.Jen dokazuje,že skutečně je třeba takové lidi držet na krátké uzdě.Jméno si "vydobyl" v době,kdy byl krátce ministr vnitra dopisem komunistům.A to ho nic nestálo.Nyní si za napsání jedné stránky si účtuje 6000Kč,slovy šest tisíc korun českých.A ten chce dneska dělat frajera?Bez té lůzy v rádiovkách by už dávno chcípnul.To by se totiž mohl nažrat pouze kořínků,nebo tím,co by si ulovil.V létě by se ještě mohl jít pást.A na studium a následné nabubřelé řeči o lůze by ho ani nenapadly.Ona totiž stejná lůza vynášela na vrchol jeho a jemu podobné!Ale to mu nevadilo.Ono mu totiž jde pouze o jeho svobodu.Všechny ostatní má u---ho nezajímají.


 
Rudolf Kavan

Rudolf Kavan

20.11.2020 17:15

Cina vali. Vo tym zadna. (Maji trzni hospodarstvi. Mimochodem, miliardar Ali Baba je clenem KSC.) Ale to nevyvraci, co jsem napsal tj., ze komunisti vsechno vybudovali a kapitalisti to jenom rozkradaji, je absurdita. Dokonce Karel Marx v Komunisticke Manifestu psal o ohromujicich uspesich "kapitalismu" v rozvoji prumyslu.

Souhlas, ze blaboleni takovych nesmyslu, je neskodne. Ja jsem ale napsal, ze marxistickymi frazemi proti dnesnim zlum bojovat nelze. Dnes komunisti skodi zejmena tim, ze ztotoznuji Rusko s komunismem. To je presne to, co rusofobove chteji propagovat.


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

20.11.2020 08:06

Pro pana Kavana zdola.
Ano pane Kavane je to nesmysl, jen jste k výčtu zemí zapomněl přiřadit třeba Čínu. Asi to budování jde všude. Když se chce. Jestli oni, ti dnes už sedmdesáti a víceletí komunisti, ze kterých máte pořád strach, to nemyslí spíše tak, že se podvodně pod cenou rozprodalo, vetšinou do zahraničí (to by tak nevadilo, kdyby se u nás i danilo) to co bylo vybudováno ať už komunisty, nebo kapitalisty. A to jistě uznáte, že krádež je. Talže logicky, ten havloid zodpovědný za rozkradení je. Jen pro dokreslení, někde jsem před léty četl, že v Jihočeském kraji je největší ryze Český výrobce firma co vyrábí hadrové předložky před hajzly. Tak bych asi připustil, že v něčem ti hrůzostrašní stařečci mají pravdu.


 
Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí postavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním. Např. proti oficiální lži o tom, že dvě letadla v New Yorku srovnala dva železobetonové mrakodrapy, ale spadly po tom nárazu mrakodrapy tři. 

Evropská unie chce zničit automobilismus

Evropská unie chce zničit automobilismus

Proud šíleností pocházející z Bruselu nepřestává. Zdá se, že Evropská unie chce zničit automobilismus a způsobit, aby byly automobily tak drahé, že si je běžný člověk nebude moci pořídit. Nová eko-norma Euro 7 fakticky zlikviduje v roce 2025 auta bez elektropohonu. Auto si tak budou moci dovolit jen ti nejbohatší, protože elektro-auta jsou velmi drahá. Vidíme, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...