• Pondělí, 17. květen 2021
  • Svátek má Rukojmí Aneta

Souboj vznešeného ducha s opačným
Počet návštěv: 1691

Souboj vznešeného ducha s opačným

- Lubomír Man - Článek od - Lubomír Man -

Když si moderátorka či moderátor pozvou do studia k rozhovoru hosta a vedou s ním hovor, čekali byste, že se s ním po skončení hovoru slušně rozloučí, poděkují mu, že jim na jejich otázky odpověděl, a věnují mu na samý závěr i cosi jako přátelské pokynutí hlavy a nejlépe snad i náznak úsměvu. A i když na kladené otázky neodpovídal tak, jak moderátorka či komentátor očekávali, rozloučí se s hostem slušně.

Což stále ještě spíš nová než letitá akvizice zpravodajského týmu Linda Bartošová nejen neovládá, ale dává otevřeně najevo, že jednat takovýmto způsobem ji zaprvé nebaví, a za druhé jí to ani nenapadne. V pátek odpoledne si televizním mostem k sobě přivolala europoslance MUDr. Ivana Davida z SPD, a posluchač, který nesleduje zpravodajské pořady ČT první den  a tuto moderátorku již v akci někdy viděl, věděl, že ani tentokrát nepůjde jen o kladení otázek z jedné strany a odpovědi ze strany druhé, ale spíš o souboj. Nu a protože Ivan David je zastáncem přesně opačného politického názoru, než je politický názor ČT a tudíž i její zaměstnankyně Bartošové, bylo obeznalému posluchači jasné i to, že ten souboj může být hodně horkokrevný.
A tak se kladly otázky a padaly odpovědi na ně, a člověk hned viděl, že dát tyhlety dva na jeden den do jednoho  hotelového pokoje a pak zamknout, nepřežije to z nich ani jeden. A byla řeč i o EU a Covidu-19 a Ivan David si dovolil podotknout, že když se EU snaží rozhodovat i o tom, jaké léky či jaká vakcína se bude ve všech zemích EU v boji proti nemoci z viru používat, překračuje svoje pravomoci, protože tuhle otázku by si snad jednotlivé evropské země měly rozhodovat samy.
Což byla poslední slova, která vyřkl, a též poslední, které Linda Bartošová byla ještě ochotna poslouchat.  
Znáte to, jak se řízně usekne partnerův hovor a řekne se děkuji vztekem sraženými rty a stejným  tónem, jakým se říká táhni ke všem čertům?
Ne? Zeptejte se na to Ivana Davida. Ten to od dnešního pátečního odpoledne zná.

Lubomír Man

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Adolf Wertheim

Adolf Wertheim

21.11.2020 15:14

Nazrál čas personálních změn v ČT...????


 
Mirja Mikkesh

Mirja Mikkesh

21.11.2020 09:05

Pane Mane, tak zkušený člověk a hledáte slušnost v "naší" ČT ? Neupadl jste ?
Hledejte spíše to dobré. Na této ctižádostivé dívce, která jak sama někde napsala, že nechce život jenom promrhat, (dvakrát jsem to slovo zkontroloval abych to nepopletl) já například vysoce oceňuji, že jako finalistka soutěže krásy, vůbec rozpoznala, že pan doktor David mluví jinak, než jak té chudince vtlouká do té krásné makovice Fridrich a ostatní slouhové z ČT.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.11.2020 20:04

Běžný způsob chování k lidem,kteří nesouhlasí s pitomci na postech moderátorů.Kromě všeho jiného jim chybí elementární slušnost!To je pro ně sprosté slovo!Zkrátka je to generace s vymytým mozkem,nebo jsou to osoby,které pro svůj úspěch prodají nejen vlastní matku,ale i sami sebe.


 
Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Hamáčkovo vyjádření v Právu je nevěrohodné a značně nadhodnocené.

Vicepremér, ministr vnitra a krátce (zcela účelově pro potřebu řešení kauzy Vrbětice a potřebou vyhoštění ruských diplomatů) bývalý ministr zahraničí Jan Hamáček, se v rozhovoru pro Právo (sobota 15.5.2021) naprosto nevěrohodně vyjádřil ke kauze Vrbětice, neboť v obsáhlém rozhovoru pro deník neřekl jediné slovo o důkazech, které by opravňovaly vládu obviňovat Ruskou federaci, resp. GRU z teroristické akce ve skladě munice ve Vrběticích. Jeho nadsazené, přehnané a hodně sebevědomé tvrzení, že akce Vrbětice byla „fenomenálním úspěchem vlády!“ je nejen směšné, ale také odsouzení hodné, protože toto vyjádření není hodno člověka, který zastává vysoké funkce, mj. silové ministerstvo vnitra. Je zcela nepochopitelné, proč v kauze Vrbětice, kontra agenti GRU připisuje takové zásluhy vládě, když vláda, kromě dramatického prohlášení v TV, žádnou zásluhu na vyřešení Vrbětic nemá! Tedy pokud nepočítáme bleskové a zcela nestandardní vyhoštění ruských diplomatů!

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

ČR je mistrem světa za cenu toho, že se Hamáčkovi údajně zhroutil svět.

 Proč jsme mistři světa?? Inu stát po boku Spojených států a tím v první řadě mezi nepřáteli Ruské federace chce skutečně mistrovství v daném oboru. Nelze pominout, že hlavními tahouny týmu byli Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a velmi zdatně jim sekundovali na křídlech příslušníci ODS a Pirátů. Nicméně každý takovýto souboj má i své oběti anebo bude mít. To ukáže čas, či zase nějaký jiný mistr světa.

Putin má pravdu, ne Zeman…

Putin má pravdu, ne Zeman…

V poslední době jsme si na Vrběticích uvědomili, že v podstatě můžeme plácnout cokoliv, protože v mezinárodním styku v krajním případě nás jen blahosklonně berou na vědomí.

Poslední domácí zprávy

Triumf

Triumf

Na českou zahraniční politiku se snad konečně usmálo štěstí. Dnes už je více méně jisté, že se žádná z klíčových postav západní...