• Sobota, 05. prosinec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jitka

EU si hraje s ohněm… Uhne Maďarsko s Polskem? II
Počet návštěv: 867

EU si hraje s ohněm… Uhne Maďarsko s Polskem? II

Jiří Vyvadil Článek od Jiří Vyvadil

A zuří Soros… Tak jako jsem zahájil ihned po volbách amerického prezidenta svůj miniseriál   „Půjde to bez krve?…Těžko“ a další pokračování očekávám někdy v polovině prosince, kdy se věci možná přitvrdí a nebo třebas i uvolní (já nevím), stejný  historický dopad zřejmě bude mít střet Maďarska a Polska ohledně jejich  odmítnutí  začlenění podmínky „právního státu“ pro čerpání dotací, kterým ovšem blokují schválení sedmiletého rozpočtu  celé EU stejně jako plánu obnovy.

Tak jako jsem zahájil ihned po volbách amerického prezidenta svůj miniseriál   „Půjde to bez krve?…Těžko“ a další pokračování očekávám někdy v polovině prosince, kdy se věci možná přitvrdí a nebo třebas i uvolní (já nevím), stejný  historický dopad zřejmě bude mít střet Maďarska a Polska ohledně jejich  odmítnutí  začlenění podmínky „právního státu“ pro čerpání dotací, kterým ovšem blokují schválení sedmiletého rozpočtu  celé EU stejně jako plánu obnovy.

Argumenty Polska a Maďarska, zejména ty racionální jsou v podstatě nenapadnutelné. Už předem jsou oba státy brány jako odsouzení  a mají pravdu, že rozhodování bude výlučně politické a dáno politickou většinou zejména lidovců a socialistů, kam prostě ani Polsko a fakticky ani  Maďarsko nepatří.

Jestliže Orbán říká, že zakotvení podmínky „právního státu“ je předem sankcí za nepřijímání migrantů, je dobré v této souvislosti konstatovat, že známý podporovatel barevných revolucí, vášnivý odpůrce Trumpa, Putina i Číny a ještě vášnivější milovník migrantů Soros jednak v poslední době vyzval, aby státy, které nepřijmou migranty byly trestány a pokud jde o nesouhlas Maďarska a Polska se zmíněnými rozpočtovými dokumanty, bouří, že podle něj Evropská unie nesmí ustoupit ani o píď i za cenu, že by žila v rozpočtovém provizoriu.

Tak jako neuznání prohry prezidentem Trumpem je označováno za největší zlom v politickém životě USA, zcela hození vidlí do rozpočtových dokumentů je zjevně největším rozkolem v životě EU možná od jejího vzniku.

Překvapivé a minimálně nepředvídavé je chování Andreje Babiše, který si snad neuvědomuje, že  Česko bude dalším na řadě a návrh za zkoumání právního státu dokonce předloží eurokomisařka Jourová.

Rád na tomto místě výběrově ocituji a parafrázuji  dnešní článek v Právu vynikajícího politiloga, bývalého náměstka ministra zahraničních věcí a velvyslance ve Francii Petra Druláka, který na margo uvedeného problému uvádí, že Komise pod vedením eurokomisařky Jourové „očividně nestačí na daňové ráje uvnitř EU díky nimž bohaté Nizozemsko (mimochodem jeden  z největších bojovníků za začlenění podmínky právního státu), Lucembursko či Irsko odsávají prostředky mimo jiné i z chudší střední Evropy.“

A pozor Česko, pozor pane premiére: „Komise se pokud jde o Česko pozastavuje nad  netransparentností vlastnictví médií, že novináři jsou uráženi a hrůza hrůz migrantské a genderové nevládky nejsou oblíbené.“ A Drulák uzavírá: „Dává tím najevo, že jí vůbec nejde o právní stát. Prosazuje vizi společnosti, v níž nemá vládnout demokracie, nýbrž soudcokracie, progresivistická médie  a nevládky.“ - konec citátu.

Kritika Evropské unie je u nás obvyklá. Často je jalová, leckdy nedomyšlená. Ale zrovna v této otázce jde o samotnou podstatu toho, zda převáží ideologická totalita spojená s trestáním jiných než politické většině přijatelných názorů.

Ano jde i o nás…

    Půjde

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.11.2020 20:03

Kritika čtvrté říše je potřebná,protože její současné vedení se snaží zcela zlikvidovat státy na národní bázi.Jejich snahou je udělat z občanů nemyslící stádo,což se jim i u nás daří díky údajným "neziskovkám" a dalším propagatorům multikulti.Že něco takového nefunguje jim je zcela jedno.To je totiž něco,na co jejich "inteligence" nestačí.K tomu dopomáhá i nynější situace,která se sestává ze zákazů,rozkazů a povinných doporučení.Od Babiše nelze očekávat,že by hájil zájmy národa.Jakožto Slovák k nám nemá tu patřičnou spjatost a hlavně hájí své zájmy kvůli podnikání Agrofertu.To je pro něho na prvním místě a proto bude na Polsko a Maďarsko vyvíjet nátlak v rámci V4 ke změně jejich postoje.Tím se připojil ke zradě Slovenska vůči v4 a dal se stejnou cestou.Soros může pokřikovat co chce,ale rozpočtové provizorium by celou čtvrtou říši,zvanou EU,rozložilo definitivně.Jakmile jsou členem čehokoliv Němci,nikdy to nebylo,není a nebude ve prospěch Evropy,ale Německa.Jen s tou migrací si asi nadělali do bot!Nakonec to byla dementní Merkel,která prohlásila "My to zvládnem".Vzhledem k tomu,že neměla žádnou funkci v EU a byla jen kancléřkou SRN,tak se její pozvání migrantů týkalo pouze Německa.Jiní sem nikoho nezvali a pokud ano,ať se také o ně postarají!A to včetně Italie a Řecka,které nejvíce trpí stádem Němci dovážených migrantů.Cesi mít kratky pamjet,ony uš sapomenout nemecký uniforma.


 
Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Když západní lháři křičí: Umlčte lháře!

Alternativní, nebo chcete-li neoficiální weby, vznikly z niterné potřeby lidí postavit se proti panujícím a do očí bijícím západním lžím oficiálním. Např. proti oficiální lži o tom, že dvě letadla v New Yorku srovnala dva železobetonové mrakodrapy, ale spadly po tom nárazu mrakodrapy tři. 

Evropská unie chce zničit automobilismus

Evropská unie chce zničit automobilismus

Proud šíleností pocházející z Bruselu nepřestává. Zdá se, že Evropská unie chce zničit automobilismus a způsobit, aby byly automobily tak drahé, že si je běžný člověk nebude moci pořídit. Nová eko-norma Euro 7 fakticky zlikviduje v roce 2025 auta bez elektropohonu. Auto si tak budou moci dovolit jen ti nejbohatší, protože elektro-auta jsou velmi drahá. Vidíme, že EU nepomáhá, ale škodí. Čím dříve se z ní dostaneme, tím lépe.

Poslední domácí zprávy

 Zvrat v kauze Zadeh

Zvrat v kauze Zadeh

V kauze s více obviněnými, s nepřehlednou důkazní situací a složitou právní problematikou se dají čekat různé zádrhele a překvapení. Platí...